ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:03

oko 1,4 milijuna zaposlenih građana redovito svakog mjeseca od svoje bruto plaće izdvaja 15 posto doprinosa za zdravstveno osiguranje. Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, prosječna neto plaća za listopad prošle godine iznosila je 5720 kuna, ili oko 8076 kuna bruto, što u prosjeku iznosi oko 1260 kuna zdravstvenog doprinosa mjesečno.

Pročitajte više na: http://www.express.hr/life/zdravstvo-placamo-vise-od-kanadana-a-doktore-ne-vidimo-3635 - www.express.hr

RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:04

U Hrvatskoj se obavezno plaća zdravstveni doprinos na plaće i sve isplate preko ugovora o djelu od 15 posto bruto iznosa i računica pokazuje da su građani usluge ne samo platili nego i debelo preplatili i da bismo se u tim usporedbama izjednačili, država bi trebala osloboditi barem dio novca koji sad uzima kroz zdravstveni doprinos da s tim iznosom svatko bira policu dodatnog osiguranja kakvu želi. Pritom, doduše, treba uzeti u obzir da je riječ o sustavu solidarnosti koji podrazumijeva da se iz doprinosa zaposlenih plaća i trošak za one koji ne plaćaju osiguranje, kao što su djeca, nezaposleni ili umirovljenici s mirovinom manjom od 5008 kuna.

Pročitajte više na: http://www.express.hr/life/zdravstvo-placamo-vise-od-kanadana-a-doktore-ne-vidimo-3635 - www.express.hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:09

RayMabus wrote:oko 1,4 milijuna zaposlenih građana redovito svakog mjeseca od svoje bruto plaće izdvaja 15 posto doprinosa za zdravstveno osiguranje. Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, prosječna neto plaća za listopad prošle godine iznosila je 5720 kuna, ili oko 8076 kuna bruto, što u prosjeku iznosi oko 1260 kuna zdravstvenog doprinosa mjesečno.

E brajkane ekipa ti na 4000 kuna opali   600 kuna.

Dakle, poslodavci na plaću prosječnog radnika godišnje uplate oko 15.120 kuna doprinosa za zdravstveno osiguranje, čemu treba dodati i 840 kuna godišnje, koliko većina zaposlenih izdvaja za dopunsko zdravstveno osiguranje, odnosno pokriće participacije za dio pregleda i usluga te lijekove koji nisu na osnovnoj listi, za koje se plaća participacija.

Pročitajte više na: http://www.express.hr/life/zdravstvo-placamo-vise-od-kanadana-a-doktore-ne-vidimo-3635 - www.express.hr


Znaci na plaču od 4000 kuna svaki mjesec uzmu 600 kuna ...7200 kuna godišnje plus ovih 840 kuna godišnje za dopunsko ....to je onih 70 kuna mjesecno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:12

Uglavnom ak neradiš i dhrkaš kuraz i glumiš da te boli neki ud ( nemislim na kuraz nego nogu ) i lijepo neradiš ništa preko papira uštediš 7200 kuna koje njima plačaš osnovno zdrastveno osiguranje ...koje inace imaš i kao nezaposlena osoba na zavodu .....ovo dopunsko od 70 kuna moš platit i nemoraš al ako radiš placaš i to.

A jesu maheri.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:29

michaellcmacha wrote:godišnje samo zaposlenici u hr uplate 11 milijardi kuna u hzf.... e sad ga jebi nek nađu prave managere koji će kvalitetno raspolagati s tim novcem...
Od toga ti jedna miljarda i 900 miljona kuna godišnje ide za porodiljne naknade ...sad je Plenky to poveca ....znaci ja koji sam samac u ovih zadnjih deset godina sam na onih 600 kuna koje su mi uzimali od place a ništa mi nije trebalo jer uopce nisam ni iša u doktora 10 godina jer nemam zašto ....sam uplaciva oko 150 kuna mjesecno da bi neka imala djecu.

I sad normalno svi se uspanicili više nego ja kad više neradim...ja nemam djece ....njima svima panika tko ce placat pemzije , porodiljne , uhljebe ....ma ajde čovice prvo ja a ja tj mene u matrijahalnoj imperiji NEMA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by govinda 4/3/2017, 20:31

RayMabus wrote:Uglavnom ak neradiš i dhrkaš kuraz i glumiš da te boli neki ud ( nemislim na kuraz nego nogu ) i lijepo neradiš ništa preko papira uštediš 7200 kuna koje njima plačaš osnovno zdrastveno osiguranje ...koje inace imaš i kao nezaposlena osoba na zavodu .....ovo dopunsko od 70 kuna moš platit i nemoraš al ako radiš placaš i to.

A jesu maheri.
zar nemas zdravstveno dok si na birou? A zdravstveno ti poslodavac uplacuje i dok si na bolovanju...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:37

Imam osnovno ....nisam na bolovanju , dobio sam izvaredni otkaz ....Jessi James pukao ....ha ha ha ..razvalio sve oko sebe ..šest tisuca kuna štete u pet minuta....platio sam al nije u tome poanta.


Da to ti i kažem ...ako drkaš kuraz imaš osnovno a dopunsko moš uplatit 70 kuna mjesecno ( 10 eura ) a ako radiš uzimaju ti od plače 600 kuna mjesecno plus i dopunsko ti zaracunaju .....od tih 600 kuna ja finaciran neku emanicpiranu kuju i njeno kopile s nekih 200 kuna mjesecno a men kuraz u čelo jer nemogu smislit matrijah a niti cu dok god postoji.

I onda se cude šta ih investicije zaobilaze osim turizma jer to radi položaja nemože i šta ljudi radi malih placa ovdje nemaju volje nit radit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:41

Kad uzmeš da ti je bar 30% radno aktivnih javne službe i uhljebi pa se njihove bruto plače pune iz proracuna ...onda ispada da samo radno aktivno stanovništvo u privatnom sektoru rinta ka pas za sve ostale.

Radno aktivno stanovništvo u privatnom sektoru finacira :

- javne službe i uhljebe

.- porodiljne naknade

- penzionere

Bolje neradit ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:43

Onda se čude šta im je u samo godinu dana , 365 dana uteklo sto tisuca ljudi iz sektora : radno aktivno stanovništvo u privatnom sektoru .....za Švabiju,

Ma stvarno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by govinda 4/3/2017, 20:48

U Njemackoj ti je izdvajanje za zdravstveno 14.6 posto od plate i opet svi idu raditi u Njemacku i svi investiraju u Njemacku..znaci nije problem u sistemu solidarnog zdravstvenog osiguranja nego je problem u Hrvatskoj kako se taj novac trosi...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by RayMabus 4/3/2017, 20:52

govinda wrote:U Njemackoj ti je izdvajanje za zdravstveno 14.6 posto od plate i opet svi idu raditi u Njemacku i svi investiraju u Njemacku..znaci nije problem u sistemu solidarnog zdravstvenog osiguranja nego je problem u Hrvatskoj kako se taj novac trosi...
Problem je šta Erdogan nepusti jedno miljon Sirijaca odjednom opet na Balkan ....dopizdilo meni radit za matrijah ....daj malo nereda da nekome razbijemo njušku ( nemislim na Arape nego na ovu državu i matrijah sistem , Arapi su dobro došla akcija da proizvede rekaciju masa ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!  - Page 5 Empty Re: Ranjeni BiH policajac hitno prebacen iz BiH u Split ?!?!?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum