ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by michaellcmacha 7/2/2017, 20:52

to je bitno, mikrofilmovi, i oni postoje, ukupno ih ima najmanje 4 kopije plus original, pitanje je samo gdje se to nalazi.... tu je to negdje.... ;)) samo treba potražiti...

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 21:01

Noor wrote:pa gore ti piše...dio HDZ-a je svoje dosjee pokupio i oni više nisu u posjedu niti državne sigurnosti niti Državnog arhiva.
zašto da se boje? u stvari, zašto su ih uopće pokupili?

Pa piše i na plotu ... jel.
Ako piše, ne znači da je to garant istina.
Uostalom, piše i na naslovnici današnjeg Jutarnjeg čiju sam sliku stavio ranije, tko zapravo koči otvaranje arhiva, i na što nitko ovdje ne reagira, a piše i u članku na koji se odnosi ta naslovnica. Vidimo da se toga ne boji ni Crkva bez obzira na Nobilove špekulacije koje pišu na Indexu jer baš Crkva najglasnije traži otvaranje arhiva. Nobilo ovdje govori kao Milanović sa svojim obećanjima kako će se izručenjem Perkovića i Mustača otkriti King Kong, ali do sada od toga nije bilo ništa, što znači da je to bilo uobičajeno Zorangutanovo prenemaganje u stilu skakanja s transportera na glavu.
Uostalom, evo piše i u Slobodnoj Dalmaciji u tekstu na koji sam maloprije stavio link.
I sad da vidim tko će imati obraza reći kako je SDP potpuno čist.
Naravno da nije čist niti HDZ, daleko od toga, ali iz svega nabrojanog je jasno tko ima više putra na glavi. SDP se i danas jako uzrujao na Petrovljevu inicijativu i optužio ga je da se bavi prošlošću umjesto budućnosšću kako je to bio slučaj kada je na vlasti bio uvjerljivo najljeniji i najnesposobniji premijer moderne Hrvatske.
Ukratko, jasno je tko se više boji otvaranja arhiva i posebno lustracije.
No, sve je to nebitno, najvažnije je da se arhive konačno otvore, da lustracija krene i taj proces se više neće moći zaustaviti, pa kom obojci, a kom opanci.
Lustracija je ionako neminovna i samo je pitanje vremena i okolnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 21:04

michaellcmacha wrote:to je bitno, mikrofilmovi, i oni postoje, ukupno ih ima najmanje 4 kopije plus original, pitanje je samo gdje se to nalazi.... tu je to negdje.... ;)) samo treba potražiti...

Treba inzistirati u pritisku na Srbiju kako bi nam i oni predali dokumente koji nas zanimaju ili bar kopije. Tamo sasvim sigurno ima puno zanimljivog materijala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 21:55

speare_shaker wrote:
Noor wrote:pa gore ti piše...dio HDZ-a je svoje dosjee pokupio i oni više nisu u posjedu niti državne sigurnosti niti Državnog arhiva.
zašto da se boje? u stvari, zašto su ih uopće pokupili?

Pa piše i na plotu ... jel.
Ako piše, ne znači da je to garant istina.
Uostalom, piše i na naslovnici današnjeg Jutarnjeg čiju sam sliku stavio ranije, tko zapravo koči otvaranje arhiva, i na što nitko ovdje ne reagira, a piše i u članku na koji se odnosi ta naslovnica. Vidimo da se toga ne boji ni Crkva bez obzira na Nobilove špekulacije koje pišu na Indexu jer baš Crkva najglasnije traži otvaranje arhiva. Nobilo ovdje govori kao Milanović sa svojim obećanjima kako će se izručenjem Perkovića i Mustača otkriti King Kong, ali do sada od toga nije bilo ništa, što znači da je to bilo uobičajeno Zorangutanovo prenemaganje u stilu skakanja s transportera na glavu.
Uostalom, evo piše i u Slobodnoj Dalmaciji u tekstu na koji sam maloprije stavio link.
I sad da vidim tko će imati obraza reći kako je SDP potpuno čist.
Naravno da nije čist niti HDZ, daleko od toga, ali iz svega nabrojanog je jasno tko ima više putra na glavi. SDP se i danas jako uzrujao na Petrovljevu inicijativu i optužio ga je da se bavi prošlošću umjesto budućnosšću kako je to bio slučaj kada je na vlasti bio uvjerljivo najljeniji i najnesposobniji premijer moderne Hrvatske.
Ukratko, jasno je tko se više boji otvaranja arhiva i posebno lustracije.
No, sve je to nebitno, najvažnije je da se arhive konačno otvore, da lustracija krene i taj proces se više neće moći zaustaviti, pa kom obojci, a kom opanci.
Lustracija je ionako neminovna i samo je pitanje vremena i okolnosti.

a što ti to točno želiš reći i dokazati? pa, pričekaj strpljivo i smireno, vidjet ćemo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 22:48

Noor wrote:a što ti to točno želiš reći i dokazati? pa, pričekaj strpljivo i smireno, vidjet ćemo.

Pa piiiiiiišeeee... :p u mom postu.
Pa dobro, vidjet ćemo. Što prije to bolje, ovoj zemlji je prije svega neophodna moralno slobodno mogu reći čišćenje, ali ne na način lova na vještice.
Zaista nema razloga ne toliko za žurbu, premda već debelo kasnimo, ali svakako ne za nervozu. Dakle, strpljiv sam i smiren, što se vidi iz ranije konstatacije u smislu kako je najvažnije da proces počne, a onda će se sve odvijati nekim svojim prirodnim tokom koji se više neće moći niti zaustaviti, a kamoli okrenuti unatrag.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by michaellcmacha 7/2/2017, 22:55

speare_shaker wrote:
michaellcmacha wrote:to je bitno, mikrofilmovi, i oni postoje, ukupno ih ima najmanje 4 kopije plus original, pitanje je samo gdje se to nalazi.... tu je to negdje.... ;)) samo treba potražiti...

Treba inzistirati u pritisku na Srbiju kako bi nam i oni predali dokumente koji nas zanimaju ili bar kopije. Tamo sasvim sigurno ima puno zanimljivog materijala.
za to treba radošu jebat sve po spisku i to opetovano.... jer je kreten uskratio hrvatskoj strategijsku obavještajnu prednost koja nam je bitno mogla pomoći da se u mnogim stvarima nadmoćno postavimo u odnosu na srbiju.... potpuno si u pravu po pitanju sdp-a--- kada bi se klupko skroz razmotalo imali bi samo dvije opcije.... ili potpuna zabrana djelovanja sljednice komunističke partije ili grdi građanski rat, a ja sam uvjerenja da bi nas zadesilo ovo drugo... usput bi i hdz zasigurno odjebao karijeru jer su i oni oberološari...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 22:57

speare_shaker wrote:
Noor wrote:a što ti to točno želiš reći i dokazati? pa, pričekaj strpljivo i smireno, vidjet ćemo.

Pa piiiiiiišeeee... :p u mom postu.
Pa dobro, vidjet ćemo. Što prije to bolje, ovoj zemlji je prije svega neophodna moralno slobodno mogu reći čišćenje, ali ne na način lova na vještice.
Zaista nema razloga ne toliko za žurbu, premda već debelo kasnimo, ali svakako ne za nervozu. Dakle, strpljiv sam i smiren, što se vidi iz ranije konstatacije u smislu kako je najvažnije da proces počne, a onda će se sve odvijati nekim svojim prirodnim tokom koji se više neće moći niti zaustaviti, a kamoli okrenuti unatrag.

:P
ja jedva čekam, mada moram priznati da mi i nije poznato što bismo sve mogli očekivati. ali, valjda baš zato :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 23:10

michaellcmacha wrote:ili potpuna zabrana djelovanja sljednice komunističke partije ili grdi građanski rat, a ja sam uvjerenja da bi nas zadesilo ovo drugo... usput bi i hdz zasigurno odjebao karijeru jer su i oni oberološari...

A gle, nije to tako jednostavno, jer uvijek postoji mogućnost odustajanja od pravnog i političkog sljedništva u odnosu na partiju (ili stranku) i osnovanja nove stranke sa novim imenom po principu Ljubljanska banka  -> Nova ljubljanska banka i ne vidim kako bi se to moglo legalno spriječiti.
No, ja mislim kako će se dogoditi jedan drugi scenarij, a koji će započeti pravomoćnom presudom Perkoviću i Mustaču u Njemačkoj. Naime, nakon toga slijedi najmanje 30, a moguće i do 70 procesa prema tužbama oštećenih u Udbinim pohodima po Njemačkoj vrlo sličnih ovome čuvenom dvojcu i očito je kako će velika većina završiti po modelu procesa spomenutom dvojcu.
Nakon toga će se jasno pokazati politička pozadina tih pohoda i ne vidim kako će se pravna i politička sljednica SKH politički oprati od toga.
Inače sam ja bio od onih koji su godinama prije procesa u Njemačkoj tvrdili kako će Perković i Mustač sigurno biti osuđeni u Njemačkoj jer njemačka politička i pravosudna elita doslovce izgara od želje za osudom, a slobodno se može reći i osvetom spram onih koji su vršljali po njihovoj zemlji i radili što su htjeli, a da su pri tome uživali nemalu političku pa i čisto operativnu zaštitu zbog međunarodnog položaja Jugoslavije.
Tada mi se nije vjerovalo, a mislim da oni uključujući tu i forumaše sa kojima sam što na forumu što privatno bio u takvim raspravama, polako počinju shvaćati o čemu sam govorio.
Što se HDZ-a tiče, postoji recept i za njih, ali o tome na nekoj drugoj temi, jer treba dosta vremena da bi se to sve dobro objasnilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 23:13

Noor wrote:mada moram priznati da mi i nije poznato što bismo sve mogli očekivati.

Moralnu obnovu, prije svega. I to je zapravo najveći problem ove zemlje.
Kad bolje razmislim, to je jedini realni problem ove zemlje.
Svaki realni problem ove zemlje se u konačnici svodi na problem sa moralom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 23:15

speare_shaker wrote:
Noor wrote:mada moram priznati da mi i nije poznato što bismo sve mogli očekivati.

Moralnu obnovu, prije svega. I to je zapravo najveći problem ove zemlje.
Kad bolje razmislim, to je jedini realni problem ove zemlje.
Svaki realni problem ove zemlje se u konačnici svodi na problem sa moralom.

u globalu to mi je jasno, ciljala sam na konkretne stvari
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 23:25

Noor wrote:ciljala sam na konkretne stvari

Mislim da je to manje bitno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by michaellcmacha 7/2/2017, 23:26

speare_shaker wrote:
michaellcmacha wrote:ili potpuna zabrana djelovanja sljednice komunističke partije ili grdi građanski rat, a ja sam uvjerenja da bi nas zadesilo ovo drugo... usput bi i hdz zasigurno odjebao karijeru jer su i oni oberološari...

A gle, nije to tako jednostavno, jer uvijek postoji mogućnost odustajanja od pravnog i političkog sljedništva u odnosu na partiju (ili stranku) i osnovanja nove stranke sa novim imenom po principu Ljubljanska banka  -> Nova ljubljanska banka i ne vidim kako bi se to moglo legalno spriječiti.
No, ja mislim kako će se dogoditi jedan drugi scenarij, a koji će započeti pravomoćnom presudom Perkoviću i Mustaču u Njemačkoj. Naime, nakon toga slijedi najmanje 30, a moguće i do 70 procesa prema tužbama oštećenih u Udbinim pohodima po Njemačkoj vrlo sličnih ovome čuvenom dvojcu i očito je kako će velika većina završiti po modelu procesa spomenutom dvojcu.
Nakon toga će se jasno pokazati politička pozadina tih pohoda i ne vidim kako će se pravna i politička sljednica SKH politički oprati od toga.
Inače sam ja bio od onih koji su godinama prije procesa u Njemačkoj tvrdili kako će Perković i Mustač sigurno biti osuđeni u Njemačkoj jer njemačka politička i pravosudna elita doslovce izgara od želje za osudom, a slobodno se može reći i osvetom spram onih koji su vršljali po njihovoj zemlji i radili što su htjeli, a da su pri tome uživali nemalu političku pa i čisto operativnu zaštitu zbog međunarodnog položaja Jugoslavije.
Tada mi se nije vjerovalo, a mislim da oni uključujući tu i forumaše sa kojima sam što na forumu što privatno bio u takvim raspravama, polako počinju shvaćati o čemu sam govorio.
Što se HDZ-a tiče, postoji recept i za njih, ali o tome na nekoj drugoj temi, jer treba dosta vremena da bi se to sve dobro objasnilo.
po meni najbolje je riješenje da oštećenici, u odnosu na udbu, tuže hrvatsku državu koja je sljednik ssvega vezanog uz prijenos vlasti i ovlasti iz bivšeg državnog ustroja i sistemskih sklopova i natjeraju državu da se suoči sa posljedicama i kroz to suočavanje da se preispita i odgovornost i da plate oni koji trebaju platiti..... isto tako 100 000 vlasnika nekretnina u nateritoriju hrvatske je izgubilo svoju imovinu i za to s obzirom da je ista zapaljena, minirana i na druge načine nasilno uništena a pokretna imovina otuđena i za sve to niti je pokrenut progon nad počiniteljima niti je država na sebe preuzela odgovornost naknade štete a što je bila dužna učiniti... a na konto toga se nekolicina hdz-ca enormno obogatilo uz opasku da ko je kriv tamo nekim vikendašima, što nisu gradili vikendice uz sutlu... i tako to.... ehda veliš moral je upitan.... ;)... uglavnom ok slažem se s tobom, ali ništa bez bolnog otriježnjenja....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 23:42

michaellcmacha wrote:po meni najbolje je riješenje da oštećenici, u odnosu na udbu, tuže hrvatsku državu koja je sljednik ssvega vezanog uz prijenos vlasti i ovlasti iz bivšeg državnog ustroja i sistemskih sklopova i natjeraju državu da se suoči sa posljedicama i kroz to suočavanje da se preispita i odgovornost i da plate oni koji trebaju platiti.....

Teško, jer država ima veliki prostor pravnog muljanja i odugovlačenja, a osim toga, tu bi se morao organizirati ogroman broj procesa po privatnim tužbama i to bi opteretilo pravoduđe i trajalo jako dugo sa dvojbenim uspjehom.
 
michaellcmacha: wrote:ništa bez bolnog otriježnjenja....

Ništa, naravno. No nakon tog prvog šoka treba polako, objektivno i pažljivo, inače nastaju vrlo gadne rane koje teško zacijeljuju. Barem prema onima koji se mogu uključiti u život ove zemlje i naroda, a možda i asimilirati, no, jasno je kako ima onih koji predstavljaju neku vrstu remetilačkog faktora gdje taj recept neće dati rezultata.
Ali znaš kako se kaže, bolje da 10 krivaca ne bude osuđeno nego da se to dogodi jednom pravedniku. Gledano s točke oštećenog pojedinca, to nije dobra logika, jer nepravda zahtjeva zadovoljštinu i da bude ispravljena, ali gledano s točke gledišta cijelog društva, to je recept za najuspješniju moguću harmonizaciju, ali pri tome ne smije biti novih drastičnih nepravdi, posebno ne onih masovnih, inače sve može lijepo otići u tri krasne, uključujući tu i najbolje namjere.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi - Page 3 Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum