ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Oh_Femder 7/2/2017, 15:50

http://www.index.hr/vijesti/clanak/anto-nobilo-otvaranja-arhiva-trebaju-se-bojati-desnicari-i-biskupi/948965.aspx

"Dio dosjea je nestao, mimo izjave svjedoka nakon preuzimanja vlasti, dio HDZ-a je svoje dosjee pokupio i oni više nisu u posjedu niti državne sigurnosti niti Državnog arhiva. Bilo je tu u prvom naletu dosta pokušaja uzimanja dosjea, uzimanja pojedinih dokumenata, tako da su ti arhivi na neki način i očerupani...."


No shit, Sherlock. Da se ni ne spominju oni čuveni Krležini sanduci rukopisa, he-he, u kojima je Fritz govorio i o tome zašto se toliko družio s Tukijem, kojeg, kao i inače čitavu njegovu vrstu nije mogao smisliti. Gdje bi te nestale stranice mogle biti, pitamo se, pitamo :)
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 15:55

To je zapravo jedan od glavnih razloga zašto bi Nobilo trebao podržati otvaranje arhiva. :)
Pitanje za milijun (američkih) dolara: Zašto to ipak ne čini? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 16:05

Ukratko, tzv. ljevica u Hrvatskoj se otvoreno protivi otvaranju arhiva, a tzv. desnica se uglavnom zalaže za to, ali sa figom iza leđa. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by jastreb 7/2/2017, 16:16

To je točno. Jer ako otkriju nešto za Marka Belinića,ili Juru Bilića,a pa Bože moj,oni su i bili vlast i dio vlasti i oni da su živi nemaju straha,ali što ako se otkrije da je suradnik službi bezbjednosti bio neki prečasni monsinjor,ili neki tvrdi jastreb HDZ-a ili nedobog iz redova pravaša?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by vuksadinare 7/2/2017, 16:18

jastreb wrote:To je točno. Jer ako otkriju nešto za Marka Belinića,ili Juru Bilića,a pa Bože moj,oni su i bili vlast i dio vlasti i oni da su živi nemaju straha,ali što ako se otkrije da je suradnik službi bezbjednosti bio neki prečasni monsinjor,ili neki tvrdi jastreb HDZ-a ili nedobog iz redova pravaša?
pa i to nije nemoguce...i bas zato..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99159
2015-09-08


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by L'âme 7/2/2017, 16:45

Svi se boje..

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 16:48

Sve je to lijepo, ali opet ostaje pitanje za milijun (američkih) dolara: Zašto se Nobilo protivi otvaranju arhiva? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 16:50

A ima i drugo, zašto se tzv. ljevica u Hrvatskoj (i to sve ona tzv. "moderna") otvoreno protivi otvaranju arhiva, a tzv. desnica to ipak barem verbano podržava, makar i sa figom iza leđa? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by jastreb 7/2/2017, 16:50

maggie13 wrote:Svi se boje..
Mislim ipak više desnica. Komunjare tu nemaju što izgubiti.

Tko će se iznenaditi ako se otkrije da su Goldštajn,Fumić ili Mesić radili za tajne službe? Nitko!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 16:51

jastreb wrote:
maggie13 wrote:Svi se boje..
Mislim ipak više desnica.

Jesi li vidio moja pitanja? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by jastreb 7/2/2017, 16:54

speare_shaker wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:Svi se boje..
Mislim ipak više desnica.

Jesi li vidio moja pitanja? :)
Jesam. Ali ostajem pri svom stavu.

I,da...I ja sam za otvaranje,pa makar se otkrilo da je moj djed bio UDBa-š,OZNA-š,ili KNOJ-evac.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by L'âme 7/2/2017, 16:57

jastreb wrote:
speare_shaker wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:Svi se boje..
Mislim ipak više desnica.

Jesi li vidio moja pitanja? :)
Jesam. Ali ostajem pri svom stavu.

I,da...I ja sam za otvaranje,pa makar se otkrilo da je moj djed bio UDBa-š,OZNA-š,ili KNOJ-evac.
pa, da..suocimo se konacno.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 17:01

jastreb wrote:Jesam. Ali ostajem pri svom stavu.

Dakle, ignoriraš činjenice, kao i obično. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by jastreb 7/2/2017, 17:02

speare_shaker wrote:
jastreb wrote:Jesam. Ali ostajem pri svom stavu.

Dakle, ignoriraš činjenice, kao i obično. :)
Ne,nego razmišljam logično. Veči će skandal biti ako se otkrije da je suradnik UDBE bio neki monsinjior,nego recimo Miroslav Krleža.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 17:07

jastreb wrote:Veči će skandal biti ako se otkrije da je suradnik UDBE bio neki monsinjior,nego recimo Miroslav Krleža.

Moguće, ali zašto se onda Crkva ne protivi otvaranju arhiva, nego to otvoreno podržava, a nije da nije bilo suradnika UDBA-e iz njihovih redova, a točno je da bi to bio veliki sklandal. :)
No, kako vidimo, to Crkvu u Hrvata ne tangira posebno, jer se otvoreno zalažu za otvaranje arhiva. Zašto? :)
Sad pokaži tu svoju logiku. Hic Rhodus, hic salta! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by dijagram 7/2/2017, 17:11

Udbasiji i komunistickim zlocincima najebat se matere ma gdje bili.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 17:45

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Jutarn11

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Guest 7/2/2017, 17:47

Naslovnica današnjeg Jutarnjeg. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by kaya 7/2/2017, 17:48

zašto se onda desničari i  biskupi koji bi najviše trebali biti pogođeni ne bune protiv ovog zakona nego nobilo i ljevica?!


Last edited by kaja on 7/2/2017, 17:49; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by red wolf 7/2/2017, 19:51

Samo ih otvorite...Jedva čekam...hehehehehehehehehehehehehehe
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi Empty Re: Otvaranja arhiva trebaju se bojati desničari i biskupi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum