ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by dijagram 2/10/2016, 20:08

Regoč wrote:
Neve wrote:
Regoč wrote:
Brain32 wrote:Meni su svojedobno rekli da se smatram lošim korisnikom jer nisam nikada imao kredit, nisam bio u minusu, ne koristim kreditne kartice i sl.
To je meni rekao moj stric. Da mene (ista situacija kao opisana) banka mrzi, a njega (neprekidno dužan, kamata na kamatu na kamatu) dočekuju s crvenim tepihom.
također i moj slučaj, raspitivala sam se u banci za neke mogućnosti, pa su mi rekli da ih ne mogu dobiti jer koristim premalo njihovih usluga, tj. samo primam plaću na tekući...
I meni stalno nešto nude, a osobito internetsko bankarstvo. Kao "tu vam je niža naknada"; "ma dobro", rekoh, "al mi je još niže prošetati od banke do banke i platiti bez ikakve naknade". Samo me mrko pogledaju.
Sluzbenici su duzni utrpati razne "proizvode" strankama.
Kreditne kartice, internet bankarstvo itd.
Tko ne utrpa nije dobar djelatnik.
Moraju nas nagovarati i moljakati jer ih sefovi stiscu,pohvaljuju i promicu uspjesnije.
Jednoj frendici isao sam na ruku,molila me da barem privremeno udjem i za par dasna izadjem van jer kao i to se vidi kao neki rad:)
Napravila mi je dvije stvari sama,i sve sama odjavila:)
Njoj neugodno nagovarati ljude za razliku od onih agresivnih koji ispadaju bolji djelatnici.

dijagram

Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 2/10/2016, 20:12

dva brata wrote:
deda ilerminatus wrote:http://www.tradingeconomics.com/croatia/interest-rate

The benchmark interest rate in Croatia was last recorded at 2.50 percent. Interest Rate in Croatia averaged 92.72 percent from 1992 until 2016, reaching an all time high of 4290.85 percent in September of 1993 and a record low of 2.50 percent in October of 2015.

In Croatia, interest rate decisions are taken by the Croatian National Bank. The main interest rate is the Lombard Rate. The Croatian National Bank administers benchmark interest rates for loans and discounts separately.


zašto je u RH veća kamatna stopa centralne banke?  

podebljano, borili su se protiv hiperinflacije hrvatskog dinara tokom rata, od tada snizuju i nisu mogli odjednom sniziti bez da uzrokuju nestabilnost

drugi faktor je vezanje kune za Euro (DEM 90ih), HNB cilja tečaj da bude otprilike 7.6 kn za 1 eur

onda je tu i visoka euriziranost štednje, odnosno krediti s valutnim klauzulama...

ali eto sa 4920% (četiri tisuće devetsto dvadeset posto) 1993. su došli na kamatu od 2.5% za srednjoročne kredite u 2016., ići će na 0, možda i u negativno ako ECB ne promjeni svoju štetnu politiku, negativne kamate su porez i neće potaknuti ljude da se zaduže, niti štediše da troše

ljudi troše kad je sve pozitivno, na negativne podražaje ljudi reagiraju s strahom, grčem...

najbolje bi bilo da se država ne miješa u kamatu i da je ona kod Centralne Banke 0, a privatne banke neka postavljaju same kako žele, štediše bi tu loše opet prošle, tj. ne bi ništa zarađivali od šednje, ali ne bi ni gubili, koliko stave toliko im i ostane, no po meni je to OK jer ja ne vidim razlog zašto bi netko dobivao novac zato što drži novac na računu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by darth_vader 2/10/2016, 20:16

dijagram wrote:
Regoč wrote:
Neve wrote:
Regoč wrote:
Brain32 wrote:Meni su svojedobno rekli da se smatram lošim korisnikom jer nisam nikada imao kredit, nisam bio u minusu, ne koristim kreditne kartice i sl.
To je meni rekao moj stric. Da mene (ista situacija kao opisana) banka mrzi, a njega (neprekidno dužan, kamata na kamatu na kamatu) dočekuju s crvenim tepihom.
također i moj slučaj, raspitivala sam se u banci za neke mogućnosti, pa su mi rekli da ih ne mogu dobiti jer koristim premalo njihovih usluga, tj. samo primam plaću na tekući...
I meni stalno nešto nude, a osobito internetsko bankarstvo. Kao "tu vam je niža naknada"; "ma dobro", rekoh, "al mi je još niže prošetati od banke do banke i platiti bez ikakve naknade". Samo me mrko pogledaju.
Sluzbenici su duzni utrpati razne "proizvode" strankama.
Kreditne kartice, internet bankarstvo itd.
Tko ne utrpa nije dobar djelatnik.
Moraju nas nagovarati i moljakati jer ih sefovi stiscu,pohvaljuju i promicu uspjesnije.
Jednoj frendici isao sam na ruku,molila me da barem privremeno udjem i za par dasna izadjem van jer kao i to se vidi kao neki rad:)
Napravila mi je dvije stvari sama,i sve sama odjavila:)
Njoj neugodno nagovarati ljude za razliku od onih agresivnih koji ispadaju bolji djelatnici.

Ma to je još stara stvar...novost je da ćeš uskoro kredit u Tisku moći dignuti...i usput kupiti ribu koju će ti djelatnica pritom očistiti dok ispunjavas obrasce...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19683
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 2/10/2016, 20:17

još nešto u RH je visoka stopa nevraćanja kredita, vjerojatno među najvišim EU, to isto utječe na kamatnu stopu. Visoka stopa nevraćanja kredita je vezana za lošu ekonomiju. najsigurniji su krediti za turizam, ovdje ih u dalmaciji reklamiraju na veliko, uzmeš 15-40 000€ za srediti apartman/dva, i to se vrati brzo.


što bi još moglo biti.. loš rejting Hrvatske države.. to neki ekonomisti spominju, pokušavam skužit u glavi kako je to vezano
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 2/10/2016, 20:23

dva brata wrote:što bi još moglo bit... loš rejting Hrvatske države.. to neki ekonomisti spominju, pokušavam skužit u glavi kako je to vezano
loš rejting ima utjecaj na kredite u stranim valutama, ako se država zadužuje u dolarima ili eurima

ako se zadužuje kod domaćih banaka u kunama ima uvijek najviši rejting, jer u kunama država uvijek može donjeti nekim proračun kojim su svi računi pokriveni, digne deficit proračuna i plati što god želi u kunama

u dolarima ne može, količina dolara ovisi o izvozu, ulasku stranog kapitala - stranim investicijama...

no osim za uvoz nafte ne vidim zašto bi tražili dolare, dolari su isto fiat valuta kao i kuna, nisu ništa vrjedniji za vršenje domaćeg prometa, za potrošnju unutar države
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by kaya 2/10/2016, 22:54

deda ilerminatus wrote:
kaja_333 wrote:
deda ilerminatus wrote:
kaja_333 wrote:Vezale su anuitete uz franke koje nisu nikada uzeli

pitao vas je slično već Yoda prije, da li su banke davale nisku kamatu kao na franke, ili su davale kamatu za kunski kredit

jer zašto bi vam banka davala kunske kredite po kamati koju ima frank i poslovala s gubitkom?

niska kamata je dokaz postojanja obveze u francima
Niska kamata je mamac na nešto sto su znali da ce drastično narasti . Oni ne gube jer franke nisu nikada kupili ali gube enormni profit. 
Dosta mi te za danas. Zbogom.

Čuvaj se da te netko ne prevari. :)
Ma nije mene nitko prevario. Nemam ja kredit u svicarcima . To nije razlog da ne komentiram očito peljesenje i otimanje iz očiju građana radi debelih placa bankarskih svinja dobivenih u mutnom na ništetnim ugovorima.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Regoč 2/10/2016, 23:26

dijagram wrote:
Regoč wrote:
Neve wrote:
Regoč wrote:
Brain32 wrote:Meni su svojedobno rekli da se smatram lošim korisnikom jer nisam nikada imao kredit, nisam bio u minusu, ne koristim kreditne kartice i sl.
To je meni rekao moj stric. Da mene (ista situacija kao opisana) banka mrzi, a njega (neprekidno dužan, kamata na kamatu na kamatu) dočekuju s crvenim tepihom.
također i moj slučaj, raspitivala sam se u banci za neke mogućnosti, pa su mi rekli da ih ne mogu dobiti jer koristim premalo njihovih usluga, tj. samo primam plaću na tekući...
I meni stalno nešto nude, a osobito internetsko bankarstvo. Kao "tu vam je niža naknada"; "ma dobro", rekoh, "al mi je još niže prošetati od banke do banke i platiti bez ikakve naknade". Samo me mrko pogledaju.
Sluzbenici su duzni utrpati razne "proizvode" strankama.
Kreditne kartice, internet bankarstvo itd.
Tko ne utrpa nije dobar djelatnik.
Moraju nas nagovarati i moljakati jer ih sefovi stiscu,pohvaljuju i promicu uspjesnije.
Jednoj frendici isao sam na ruku,molila me da barem privremeno udjem i za par dasna izadjem van jer kao i to se vidi kao neki rad:)
Napravila mi je dvije stvari sama,i sve sama odjavila:)
Njoj neugodno nagovarati ljude za razliku od onih agresivnih koji ispadaju bolji djelatnici.
Tako sam i ja u interesu kolegine žene uzeo Amex pa odjavio. Jučer, prekjučer kupio gorivo, a blagajnik odmah "trebate vodu, samo 8 kn". Ista stvar.

_________________
Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by L'âme 2/10/2016, 23:29

dva brata wrote:još nešto u RH je visoka stopa nevraćanja kredita, vjerojatno među najvišim EU, to isto utječe na kamatnu stopu. Visoka stopa nevraćanja kredita je vezana za lošu ekonomiju. najsigurniji su krediti za turizam, ovdje ih u dalmaciji reklamiraju na veliko, uzmeš 15-40 000€ za srediti apartman/dva, i to se vrati brzo.


što bi još moglo biti.. loš rejting Hrvatske države.. to neki ekonomisti spominju, pokušavam skužit u glavi kako je to vezano
ne postoji visoka stopa nevracanja kredita kad je,npr,imovina uzeta na taj isti kredit ujedno i zalog..banka tu ne gubi. Ma koliko kukali.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Regoč 3/10/2016, 06:06

Treba im uvesti porez na višak stambenoga prostora, neka ga stave u funkciju.

_________________
Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 3/10/2016, 07:05

maggie13 wrote:
dva brata wrote:još nešto u RH je visoka stopa nevraćanja kredita, vjerojatno među najvišim EU, to isto utječe na kamatnu stopu. Visoka stopa nevraćanja kredita je vezana za lošu ekonomiju. najsigurniji su krediti za turizam, ovdje ih u dalmaciji reklamiraju na veliko, uzmeš 15-40 000€ za srediti apartman/dva, i to se vrati brzo.


što bi još moglo biti.. loš rejting Hrvatske države.. to neki ekonomisti spominju, pokušavam skužit u glavi kako je to vezano
ne postoji visoka stopa nevracanja kredita kad je,npr,imovina uzeta na taj isti kredit ujedno i zalog..banka tu ne gubi. Ma koliko kukali.

banka gubi čim se mora baviti hipotekama..

unatoč raznim teorijama zavjere, "banke nas žele osiromašiti, faramceutske kompanije ubiti", nije baš tako

ako vas pobiju farmaceutske kompanije , na čemu će zarađivati? ne mogu na mrtvima(ipak većina populacije se liječi modernom medicinom bez obzira na teorije zavjere)

isto je sa bankama..

banke su najsretnije kada je sve super.. kada ekonomija raste, kada ljudi uzimaju kredite i vraćaju uredno, sve je to odlično.. tada su oni sretni..

kada je kriza, i kada dolazi do manje kredita, ili kada odjedanput ljudi nemogu vraćati kredite, pa banke dolaze u posjed nekretnine.. već su na gubitku.. nekretninu nikada ne mogu prodati po cijeni po kojoj hoće..moraju iči niže..
a tu su i troškovi sudski, troškovi prodaje, održavanje nekretnine.. a čim dolaze u posjed viša nekretnina kao što je bilo u USA, onda je očito da se radi o hipotekarnoj krizi i da te nekretnine neće kurca vrijediti ..

i onda gle čuda i banke propadaju.. nema tu neke zavjere.. naravno kao institucije nisu savršene, dapače ako netko misli da nisu dovoljno regulirane, - znate li da u RH postoji 3000 stranica regulacija i zakona - samo za banke. pa koji državni birokrat zna tih 3000 stranica pravila da može uči u banku i češljati? nitko.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 3/10/2016, 09:39

dva brata wrote:
maggie13 wrote:
dva brata wrote:još nešto u RH je visoka stopa nevraćanja kredita, vjerojatno među najvišim EU, to isto utječe na kamatnu stopu. Visoka stopa nevraćanja kredita je vezana za lošu ekonomiju. najsigurniji su krediti za turizam, ovdje ih u dalmaciji reklamiraju na veliko, uzmeš 15-40 000€ za srediti apartman/dva, i to se vrati brzo.


što bi još moglo biti.. loš rejting Hrvatske države.. to neki ekonomisti spominju, pokušavam skužit u glavi kako je to vezano
ne postoji visoka stopa nevracanja kredita kad je,npr,imovina uzeta na taj isti kredit ujedno i zalog..banka tu ne gubi. Ma koliko kukali.

banka gubi čim se mora baviti hipotekama..

unatoč raznim teorijama zavjere, "banke nas žele osiromašiti, faramceutske kompanije ubiti", nije baš tako

ako vas pobiju farmaceutske kompanije , na čemu će zarađivati? ne mogu na mrtvima(ipak većina populacije se liječi modernom medicinom bez obzira na teorije zavjere)

isto je sa bankama..

banke su najsretnije kada je sve super.. kada ekonomija raste, kada ljudi uzimaju kredite i vraćaju uredno, sve je to odlično.. tada su oni sretni..

kada je kriza, i kada dolazi do manje kredita, ili kada odjedanput ljudi nemogu vraćati kredite, pa banke dolaze u posjed nekretnine.. već su na gubitku.. nekretninu nikada ne mogu prodati po cijeni po kojoj hoće..moraju iči niže..
a tu su i troškovi sudski, troškovi prodaje, održavanje nekretnine.. a čim dolaze u posjed viša nekretnina kao što je bilo u USA, onda je očito da se radi o hipotekarnoj krizi i da te nekretnine neće kurca vrijediti ..

i onda gle čuda i banke propadaju.. nema tu neke zavjere.. naravno kao institucije nisu savršene, dapače ako netko misli da nisu dovoljno regulirane, - znate li da u RH postoji 3000 stranica regulacija i zakona - samo za banke. pa koji državni birokrat zna tih 3000 stranica pravila da može uči u banku i češljati? nitko.

Yoda bi mogao postati bankarski agent..za pocetak...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 3/10/2016, 10:07

Blefiraju. Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 1f600
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 3/10/2016, 10:08

Moja bakica je imala uzrečicu, teško onome koga advokat brani i apoteka hrani.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by vuksadinare 3/10/2016, 10:10

Eva wrote:Moja bakica je imala uzrečicu, teško onome koga advokat brani i apoteka hrani.
bella...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Regoč 3/10/2016, 10:32

Hrana, odjeća i liekovi su najsigurnije područje trgovine.

_________________
Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Regoč 3/10/2016, 10:33

Prava bi židovka to skužila.

_________________
Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by catabbath 3/10/2016, 10:35

Kada su banke ikada otišle iz neke zemlje. Pa pohlepa je osnova njihovog postojanja.

_________________
Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest 3/10/2016, 10:38

Regoč wrote:Prava bi židovka to skužila.
Mišpaha lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Stanojko 3/10/2016, 10:41

dawson wrote:Kada su banke ikada otišle iz neke zemlje. Pa pohlepa je osnova njihovog postojanja.
Tacno. Evo, pobegose iz Madjarske glavom bez obzira... :coffee

_________________
Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Regoč 3/10/2016, 11:52

Nitko nikamo ne ide. Bankama odbiti umanjenje porezne osnovice na temelju nenaplaćenih potraživanja pa nek bolje paze komu daju lovu.

_________________
Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 11 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum