ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 10:11

Ma bi oni Banke,ali kako rekoh,da se odreknu kamate(zakonske zarade),i da vide,uopće da li bi im vratili natrag novac..
Telad kretenska se buni na banke,a dok su im Štednokreditne zadruge,gulile mjesecnu kamatu 30%,i izjurivali ih iz kuće,nisu se bunili...telad neuka..

Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 11:29

POD PRVO I NAJVAŽNIJE ;


Vidjeti kako su UOPĆE  neke od tih banaka došle U vlasništvo  I PO KOJIM cijenama  PRIGODOM  pretvorbe - zvane PLJAČKA HR  naroda i države  !

Pod drugo ;

Promijeniti kazneni zakon RH i  uvesti SMRTNU KAZNU  za sve VELEZDAJNIKE po svim pitanjima - na svim ekonomskopolitičkim područjima - svih onih koji su SVJESNO uništavali državu u kojoj žive  - onih koji su državu  iskoristili za OSOBNO I OBITELJSKO  BOGAĆENJE - a danas su " UVAŽENI I POŠTOVANI GRAĐANI !!

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by debotoijusto Sun 2 Oct - 11:58

POD PRVO I NAJVAŽNIJE ;


Vidjeti kako su UOPĆE  neke od tih banaka došle U vlasništvo  I PO KOJIM cijenama  PRIGODOM  pretvorbe - zvane PLJAČKA HR  naroda i države  ! 

90-ih su banke sluzile u fin. rata i pljacki tudjmanovih zasluznika , ovisi kako tko gleda , zatim su nasim novcem sanirane i prodane dalje sto je bolja verzija od mogucnosti da HDZ ponovo pokupi novac za neke svoje sumanute projekte kupovine moci ili izbora...
dakle tu sve jasno


Pod drugo ; 

Promijeniti kazneni zakon RH i  uvesti SMRTNU KAZNU  za sve VELEZDAJNIKE po svim pitanjima - na svim ekonomskopolitičkim područjima - svih onih koji su SVJESNO uništavali državu u kojoj žive  - onih koji su državu  iskoristili za OSOBNO I OBITELJSKO  BOGAĆENJE - a danas su " UVAŽENI I POŠTOVANI GRAĐANI !!

to zastupam od doba brza interneta , gasenje zlocinacke org. HDZ i posteno sudjenje vrhuski iste pa me svi opanjkavaju
srecom imam istomisljenike  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by sitting_bull Sun 2 Oct - 12:23

deda ilerminatus wrote:u Hrvatskoj postoji velik otpor plaćanju, ljudi jednostavno ne vole plaćati kupljenu robu i usluge

najradije bi da je sve besplatno, ili da netko volontira, jer to je onda moralno i pošteno
ovo su floskule.
prema svim istraživanjima građani hrvatske spadaju među najdiscipliranije platiše u eu.
zbog nekoliko lovaca u mutnom koje mediji promiču kao žrtve ne može se pljuvati po većini urednih platiša 

problem je što banke žele nadoknaditi štetu zbog rizičnih plasmana muljatorima (koji su možda i u dealu s bankama) od građana. i ti rizični plasmani su vjerojatno jedan oblik pljačke kojim se lova iz banaka prelijeva odabranima, a račun ispostavlja svima...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by gargamel0101 Sun 2 Oct - 12:27

deda ilerminatus wrote:u Hrvatskoj postoji velik otpor plaćanju, ljudi jednostavno ne vole plaćati kupljenu robu i usluge

najradije bi da je sve besplatno, ili da netko volontira, jer to je onda moralno i pošteno
istina
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 12:29

jastreb wrote:Polit benzinom i zapalit.

U Francuskoj su jurišali na Bastilju,u Rusiji na Zimski dvorac,a u slijedećoj revoluciji užgati će banke.
istog trenutka bi kolabrirala ekonomija.. čak i u vašem komunizmu ste imali banke


čisto da te napomenem u bankama nebi naša gotovo ništa casha :D ljudima bi uglavnom zapalio puno više štednju nego što bi našao casha, a onda bi te ljudi koji imaju štednju(radi se stotinama tisuća pa i milijuna hrvata) objesili za jaja.... prvi bi te epikur objesio za jaja, šta misliš gdje on sprema svako lito svoje devize od turizma?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Brain32 Sun 2 Oct - 12:39

bogomdani wrote:ja za stan imam vrlo smijesnu kamatu...Meni su Banke gud gajsi... Basketball

Banke kod nas u najmanju ruku čudno posluju. Meni su svojedobno rekli da se smatram lošim korisnikom jer nisam nikada imao kredit, nisam bio u minusu, ne koristim kreditne kartice i sl. U tom trenu sam imao preko 1000€ na računu a tražio kredu na 6k€ pa su me odbili da kao po izračunu mogu dobit tipa 5100, tako nešto.
Znači da rezimiramo, otvoreno su mi i u facu rekli da bi kotirao bolje po izračunu da sam zadužen!!!
Gdje je tu financijska odgovornost i proračun rizika? Pa ta banka moje pare po nekakvoj štednji, ulaganju i sl. moje pare neće NIKAD vidjet jer apsolutno ne smatram da se odgovorno ponašaju sa novcem.

Uz tu informaciju od šarmantne bankarice dobio sam još jednu kasnije potvrđenu i od korisnika, najlakše i najbrže se kredit odobrava - zaposlenima u državnoj službi. Znači da je čak u kalkulacijama banaka posve jasno da ti ljudi otkaz - ne mogu dobiti. Basketball

Na kraju ja odjebo njih, završio u drugoj banci ali mi je kamata 8,72% (fiksna, kune) ma mislim smiješno, a naravno da prvo i to izrazito nelinearno otplaćujem kamatu, to mi je financijski najgluplji, najidiotskiji, neretardiranijih potez U ŽIVOTU! Gledam to iduće godine možda vratit u komadu iako otplatu jedva da osjetim čisto zato jer tak na nekoga bacat lovu...smiješno. Netko kaže svaka škola se plaća, to je u redu, ja sam platio da vidim karte koje drže banke u RH i vidio - kulu od karata.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by dijagram Sun 2 Oct - 12:43

Brain32 wrote:
bogomdani wrote:ja za stan imam vrlo smijesnu kamatu...Meni su Banke gud gajsi... Basketball

Banke kod nas u najmanju ruku čudno posluju. Meni su svojedobno rekli da se smatram lošim korisnikom jer nisam nikada imao kredit, nisam bio u minusu, ne koristim kreditne kartice i sl. U tom trenu sam imao preko 1000€ na računu a tražio kredu na 6k€ pa su me odbili da kao po izračunu mogu dobit tipa 5100, tako nešto.
Znači da rezimiramo, otvoreno su mi i u facu rekli da bi kotirao bolje po izračunu da sam zadužen!!!
Gdje je tu financijska odgovornost i proračun rizika? Pa ta banka moje pare po nekakvoj štednji, ulaganju i sl. moje pare neće NIKAD vidjet jer apsolutno ne smatram da se odgovorno ponašaju sa novcem.

Uz tu informaciju od šarmantne bankarice dobio sam još jednu kasnije potvrđenu i od korisnika, najlakše i najbrže se kredit odobrava - zaposlenima u državnoj službi. Znači da je čak u kalkulacijama banaka posve jasno da ti ljudi otkaz - ne mogu dobiti. Basketball

Na kraju ja odjebo njih, završio u drugoj banci ali mi je kamata 8,72% (fiksna, kune) ma mislim smiješno, a naravno da prvo i to izrazito nelinearno otplaćujem kamatu, to mi je financijski najgluplji, najidiotskiji, neretardiranijih potez U ŽIVOTU! Gledam to iduće godine možda vratit u komadu iako otplatu jedva da osjetim čisto zato jer tak na nekoga bacat lovu...smiješno. Netko kaže svaka škola se plaća, to je u redu, ja sam platio da vidim karte koje drže banke u RH i vidio - kulu od karata.
nisi morao placati,sve se to zna , samo se raspitati:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Brain32 Sun 2 Oct - 12:44

sitting_bull wrote:
deda ilerminatus wrote:u Hrvatskoj postoji velik otpor plaćanju, ljudi jednostavno ne vole plaćati kupljenu robu i usluge

najradije bi da je sve besplatno, ili da netko volontira, jer to je onda moralno i pošteno
ovo su floskule.
prema svim istraživanjima građani hrvatske spadaju među najdiscipliranije platiše u eu.
zbog nekoliko lovaca u mutnom koje mediji promiču kao žrtve ne može se pljuvati po većini urednih platiša 
01. kolovoz 2016 - BLOKIRANO:
- 328.788 građana
- 32045 poslovnih subjekata


08.09.2015.
http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/najgori-smo-u-europi-gotovo-trecina-hrvata-ne-podmiruje-racune-na-vrijeme-a-zdravstvo-kasni-s-placanjem-vise-od-365-dana/298432/

"ZAGREB - Trend kašnjenja i izbjegavanja plaćanja nastavlja se i ove godine među hrvatskim kupcima, pri čemu je takvih 29 posto, što je oko tri postotna poena manje nego prošle godine, ali to još pokazuje da su u usporedbi s onima iz europskih zemalja najmanje uredni platiše."
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by epikur37 Sun 2 Oct - 12:54

Jesu otišli il će od ponedjeljka....banda razbahaćena
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by dijagram Sun 2 Oct - 12:57

Glupost. Kada bi poneka i otisla, a nece jer odlicno zaradjuju, ostao bi prostor za ekspanziju preostalih.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 13:00

dijagram wrote:Glupost. Kada bi poneka i otisla, a nece jer odlicno zaradjuju, ostao bi prostor za ekspanziju preostalih.
tako je , kapitalizam. netko ode, ostavi se više prostora za profit ostalih.

inače ovakvo udaranje po bankama će se više prelomiti na džepove građana kada budu dizali kredit.. neka ti kamatna stopa za kredit zbog svega ovoga bude 1% veća, to znači da ćeš kada budeš kupova stan, bankama ostaviti 5000-6000 više eura.. pošto banke sada znaju da država im može narediti da vraćaju pare, morat će uračunati taj trošak/rizik(kako hoćete) u svoje poslovanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by epikur37 Sun 2 Oct - 13:01

dijagram wrote:Glupost. Kada bi poneka i otisla, a nece jer odlicno zaradjuju, ostao bi prostor za ekspanziju preostalih.


Ma naravno, prijete praznim pištoljem i špostavljaju se nedodirlčjivo...treba njih nagazit.

Nekrarde za manji profit...izvolton.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by epikur37 Sun 2 Oct - 13:02

Recimo ja imam stambeni kredit i država je odredila banci da je kamata 4% maksimalna a od 6-te godine može maksimalno rasti za 2% čini mi se, taman u to i prodajem stan.

Država mora biti regulator.

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 13:04

Brain32 wrote:

Uz tu informaciju od šarmantne bankarice dobio sam još jednu kasnije potvrđenu i od korisnika, najlakše i najbrže se kredit odobrava - zaposlenima u državnoj službi. Znači da je čak u kalkulacijama banaka posve jasno da ti ljudi otkaz - ne mogu dobiti. Basketball


dobro jutro. jednu kamatnu stopu će dati uhljebima(nižu) a tebi čak i da imaš ugovor na stalno u privatnoj firmi, ide veća kamatna stopa.
jer ima puno više uhljeba sa ugovorom na neodređeno nego ostalih .. .

a ovim ostalima, većina u privatnom sektoru radi na ugovore koji se produžuju, ili mjenja poslove, ti mogu zaboraviti na kredit
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 13:04

epikur37 wrote:Recimo ja imam stambeni kredit i država je odredila banci da je kamata 4% maksimalna a od 6-te godine može maksimalno rasti za 2% čini mi se, taman u to i prodajem stan.

Država mora biti regulator.


puno je , na zapadu je cijena kredita od 0-2% .. kod vas 4-6% je vas pljačkaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by dijagram Sun 2 Oct - 13:06

epikur37 wrote:
dijagram wrote:Glupost. Kada bi poneka i otisla, a nece jer odlicno zaradjuju, ostao bi prostor za ekspanziju preostalih.


Ma naravno, prijete praznim pištoljem i špostavljaju se nedodirlčjivo...treba njih nagazit.

Nekrarde za manji profit...izvolton.
Sad ce to plenki i stier.
Tako to rade u Europi:)
Uostalom, vec 25 godina rade sto zele, bez obzira na vladu.
Uspijevali su odloziti do zadnjeg trena cak i svu onu regulativu koju je EU nametala i koju nisu mogli izbjeci.
I tada su kmecali zbog smanjenja zateznih kamata i slicnog.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by dijagram Sun 2 Oct - 13:07

epikur37 wrote:Recimo ja imam stambeni kredit i država je odredila banci da je kamata 4% maksimalna a od 6-te godine može maksimalno rasti za 2% čini mi se, taman u to i prodajem stan.

Država mora biti regulator.

Sto prodajes? Kupujes novi?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 13:08

inače osnovna škola ekonomije;

http://www.index.hr/vijesti/clanak/podsjetnik-za-lalovca-evo-zasto-hrvati-placaju-vece-kamate-od-gradjana-eu/841493.aspx

BORIS LALOVAC, predizborni ratnik protiv banaka, koji u slobodno vrijeme obnaša dužnost ministra financija, osim što ratuje s bankama, zaratio je i s vlastitom strukom, i logikom.

Lalovac se ovog tjedna proslavio izjavama u kojima se čudi da hrvatski građani plaćaju daleko veće kamate nego što su u Europi, pa ga je iznenadilo kad je u razgovoru sa svojim češkim kolegom doznao da su tamo kamate 1,5 do 2 posto.

Kreditni rejting države dva puta rušen za vrijeme SDP-ove Vlade

"U Hrvatskoj su od 6 do 8 posto. Mislim da su se oni trebali zapitati zašto su kamatne stope puno veće nego što imaju njihovi konkurenti u europskim zemljama.", rekao je Lalovac.

Kamatne stope u Hrvatskoj su znatno veće upravo zbog Lalovca i njegovih prethodnika, jer kamate koje plaćaju građani ovise o kreditnom rejtingu zemlje, koji je u padu zbog bjesomučnog zaduživanja kako bi se nahranila kasta uhljeba.

Sve tri glavne rejting agencije snizile su kreditnu ocjenu Hrvatske, nakon što su uvidjele da Vlada ne planira promijeniti dosadašnji način funkcioniranja zemlje, koji se uglavnom zasniva na zaduživanju, kojim se financira ostanak na vlasti.

Milanovićeva vlada vođenje države preuzela je krajem 2011. godine. Agencija Fitch Ratings dva puta im je 2012. godine progledala kroz prste i zadržala kreditni rejting za zaduživanje u stranoj valuti BBB-, koji je Hrvatska imala od 2001. godine. Nakon toga u rujnu 2013. dolazi do rušenja rejtinga na BB+, da bi ga u kolovozu 2014. godine srušili na BB, a ovo ljeto još dodali "negativne izglede".

Slično je postupila i agencija Moody's, koja je u veljači 2013. srušila rejting na Ba1, sa Ba3 koji smo imali još od 1997. godine.

Standard & Poor's također je pričekao da vidi kako nova Vlada "diše", te su rejting prvi puta srušili u prosincu 2012., na BB+, da bi ga u siječnju 2014. dodatno smanjili na BB.

Sve tri agencije kao slabosti uglavnom navode nedovoljno provođenje reformi, čime rastući javni dug postaje neodrživ.

I kako sad taj kreditni rejting države utječe na kamatne stope koje plaćaju građani, pita se negdje naš ministar Lalovac.

Što slabiji rejting države - to veće kamate na kredite

Kod formiranja kamatnih stopa u obzir se uzima više faktora: kamata koju banke plaćaju na depozite i druge izvore sredstava, operativni trošak, zarada te rizičnost plasmana.

U rizičnost plasmana ulaze rizičnost pojedinog klijenta, ali i rizik države u kojoj klijent banke radi ili posluje, ako se radi o pravnoj osobi.

I dok su svi ostali faktori koji utječu na kamatne stope koje plaćaju građani u padu, premija rizika kojom se pokriva rizik zemlje ostala je i dalje visoka.

Kretanje premije osiguranja od kreditnog rizika (CDS) za petogodišnje obveznice (Izvor: HNB)


Trenutno premija osiguranja od kreditnog rizika za Hrvatsku iznosi 255 baznih bodova, odnosno 2,55 posto, a upravo je to cijena koju banke trebaju uračunati u kredit ako ga žele osigurati. Premije u zemljama o čijim kamatama Lalovac mašta su daleko manje.

Kao što je vidljivo na priloženim grafikonima, što zemlja ima slabiji kreditni rejting, to su kamate na kredite veće. Ta veza posebno je izražena kod stambenih kredita i kod kratkoročnih kredita poduzećima.

Veza između kamatnih stopa na stambene kredite i rejtinga (Izvor: HNB)


Veza između kamatnih stopa na kratkoročne kredite poduzećima i rejtinga (Izvor: HNB)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by epikur37 Sun 2 Oct - 13:11

dijagram wrote:
epikur37 wrote:Recimo ja imam stambeni kredit i država je odredila banci da je kamata 4% maksimalna a od 6-te godine može maksimalno rasti za 2% čini mi se, taman u to i prodajem stan.

Država mora biti regulator.

Sto prodajes? Kupujes novi?

Stan s divnim pogledom prodajem, gradim kuću na proljeće u gradu :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Guest Sun 2 Oct - 13:11

u češkoj kamate 1,5-2% u hrvatskoj 6-8% .. haha.

http://www.moj-bankar.hr/Kredit/Kalkulator

evo-. ako digneš kredit od 60 000€ , na 30godina, uz 6%kmaatu.. Hrvat vrati na kraju 130 000€ hnahahha

a čeh uz kamatu od 1,5%

74.546 EUR
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje  - Page 2 Empty Re: Bankari nam opet prijete: Ili nagodba ili odlazimo iz zemlje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum