ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čakre i KRŠĆANSTVO!

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Patriot_1 21/12/2014, 19:18

Slap wrote:Vatikan reko NEMA ČAKRI i nema čakri, divan gotov. Kako je to lijepo kad ne moraš mozgati svojom glavom...

Ja nisam sljedbenik vatikanizma iako mnoge katolike smatrab dobrim vjernicima i mojom braćom u vjeri!
Iako sam protestant,mnoge protestante ne smatram dobrim vjernicima!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Slap 22/12/2014, 08:18

Patriot_1 wrote:
Slap wrote:Vatikan reko NEMA ČAKRI i nema čakri, divan gotov. Kako je to lijepo kad ne moraš mozgati svojom glavom...

Ja nisam sljedbenik vatikanizma iako mnoge katolike smatrab dobrim vjernicima i mojom braćom u vjeri!
Iako sam protestant,mnoge protestante ne smatram dobrim vjernicima!
 
Vidi se...intelektualno jednako  kvalitetno braniš bibliju ko i katolici.

Jesli li predstavio ovdje na forumu protestantizam? Je li protestantizam predskazan u Bibliji? Da li protestantizam kao "najavljen" ima svoga proroka kojega je vodio Duh Sveti?    "Duh proročki crkvu izgrađuje"
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Trinity 22/12/2014, 11:36

Slap wrote:Jesli li predstavio ovdje na forumu protestantizam?

Pa on ti se više voli predstavljati kao kršćanin, i to najpravovjerniji...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Patriot_1 23/12/2014, 11:47

Slap wrote:
Patriot_1 wrote:
Slap wrote:Vatikan reko NEMA ČAKRI i nema čakri, divan gotov. Kako je to lijepo kad ne moraš mozgati svojom glavom...

Ja nisam sljedbenik vatikanizma iako mnoge katolike smatrab dobrim vjernicima i mojom braćom u vjeri!
Iako sam protestant,mnoge protestante ne smatram dobrim vjernicima!
 
Vidi se...intelektualno jednako  kvalitetno braniš bibliju ko i katolici.

Jesli li predstavio ovdje na forumu protestantizam? Je li protestantizam predskazan u Bibliji? Da li protestantizam kao "najavljen" ima svoga proroka kojega je vodio Duh Sveti?    "Duh proročki crkvu izgrađuje"

U Biblijske istine se bitno proniče duhom , ne toliko umom.
Nešto ima o protestantima,npr o krštenju što sam stavio!
Bibliju nije pisao Nostradamus da bi to bila knjiga predskazivanja prije svega.iako ima nekih upisa o budućim događajima.
Možda Martin Luther i još neki jesu ti proroci,no takvih ima i u katolicizmu!Npr,sveti Franjo!
"1 Težite za ljubavlju, čeznite za darima Duha, a najvećma da prorokujete. 2 Jer tko govori drugim jezikom, ne govori ljudima nego Bogu: nitko ga ne razumije jer Duhom govori [url=javascript:void(0)]stvari[/url] tajanstvene. 3 Tko pak prorokuje, ljudima govori: izgrađuje, hrabri, tješi. 4 Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje. 5 A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja. "
Ovdje se bitno odnosi to prorokovanje na propovjedanje tj. po Duhu tumačiti Bibliju a ne o pronicanju u buduće događaje!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Slap 23/12/2014, 15:45

Patriot_1 wrote:Možda Martin Luther i još neki jesu ti proroci,no takvih ima i u katolicizmu!Npr,sveti Franjo!

Martin Luter? Riješen slučaj. Valja tražiti dalje momak.

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t1046-martin-luter-luak-a-ne-reformator
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Patriot_1 23/12/2014, 17:14

Otac njemačke reformacije, profesor teologije i duhovni vođa. Luther je bio učenik u latinskim školama u Mansfeldu, Magdeburgu i Eisenachu te u svojoj sedamnaestoj godini započeo studije na sveučilištu u Erfurtu, gdje je 1505. g. magistrirao. Te iste godine prišao je redu augustinaca, zaredio se, i počeo živjeti u samostanu. Godine 1512. postao je doktor teologije i dobio je profesuru na novoosnovanom sveučilištu u Wittenbergu.
Koncem 1516. g. Luter se usprotivio učenju o oprostu koje je bilo vezano za sakrament pokore. Također mu je smetalo što je Katolička crkva prodavala po Njemačkoj oproštajnice da bi skupila priloge za izgradnju crkve svetog Petra u Rimu. Zbog osobnih borbi (Anfechtung, tentatio) protiv grijeha i Božje gnjevi, Luther je počeo tražiti rješenje za sve te probleme u Svetom pismu. Došao je do zaključka da Biblija uči da spasenje dolazi jedino kroz djelovanje božanske milosti koja se prima kroz vjeru (sola fide), a ne kao nagrada za dobra djela. Ova osnovna istina postala je motivacija Lutherove teologije i potaknula njegovu želju za obnovom Crkve.
Luther je 31. listopada 1517. zakucao na vrata wittenberške dvorske [url=javascript:void(0)]crkve[/url] svojih 95 teza. Ovaj se događaj danas uzima za početak protestantske reformacije i po cijelom [url=javascript:void(0)]svijetu[/url] se slavi kao Dan reformacije.

Godine 1521. Katolička crkva je zvanično ekskomunicirala Luthera. On je 1525. oženio Katarinu von Bor, s kojom je imao šestero djece. Lutherov prijevod Biblije na njemački jezik učinio je Sveto pismo pristupačnim običnim ljudima. Njegove mnogobrojne propovjedi, biblijski [url=javascript:void(0)]komentari[/url], himne, predavanja i katekizmi bili su tiskani tijekom njegovog života i od tada su doživjeli još mnogo izdanja.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Avatar 21/1/2015, 03:06

Smirite strasti, niste usisali svu pamet svijeta. Čakre itekako postoje, to što niste u stanju ih osjetit ne znači da ne postoje. 
Ne osjećate ni srce, ni pluća, ni bubrege u vlastitom tijelu, to ne znači da ste lišeni tih glavnih organa, to je samo znak da nemate pojma kako vam vlastiti organizam radi, isto je sa čakrama. 


Svaki čovjek može osjetiti vibracije svojih čakra, ali vama to nije dostupno, morate se još puno truditi, i puno dobrih djela učiniti, što znači da niste spremni i da će vam puno vremena trebati :^0
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Patriot_1 27/1/2015, 08:28

Ma da nebi! bounce
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Sefirot 27/1/2015, 19:05

Kao da nekoga boli qura* što Crkva ili kršćani općenito misle.... pih.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Bran_Do 29/1/2015, 18:30

Sefirot wrote:Kao da nekoga boli qura* što Crkva ili kršćani općenito misle.... pih.

Zašto bi u demokratskom društvu ičije mišljenje bilo omalovažavano?
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Avatar 30/1/2015, 04:17

Bran_Do wrote:
Slap wrote:
Bran_Do wrote:
Što se tiče medicine, naravno da se zna gdje su žlijezde. No, to što se lokacija tih žlijezda djelomično poklapa s lokacijama pretpostavljenih čakri (čak ne u potpunosti), ni po čemu empirijski ne dokazuje čakre kao takve.

Fantastično se dobro poklapaju ...izvan svakog zakona vjerojatnosti. Doduše "čakri" ima i više jer mnogi dijelovi tijela i organi zrače....

Nema problema, nađi mi mjerni instrument i metodu kojim možemo izmjeriti to "zračenje". 
I kakvo je, u koju vrst zračenja spada. Pa da vidimo ima li znanstvene podloge za tako direktne činjenične tvrdnje.


Postoji li instrument mjerenja svijesti, da čujem koje je to ? 

Metoda postoji za osjetit vibracije čakre, zove se Hatha Yoga, je si li ikad probao ili samo laprdaš o nečemu o čemu pojma nemaš?


Last edited by Avatar on 30/1/2015, 04:54; edited 1 time in total
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Avatar 30/1/2015, 04:46

Slap wrote:
Avatar wrote:
Ti ni vlastitu tupavost nisi u stanju mjerit, ni pogubne nagone koje vode tvoje jadno biće,  i to bi trebalo bit' dokaz čega ?
Smiri strasti, ne poznaješ samoga sebe, pusti zemlju i svemir, nisu ti sve tajne ovoga svijeta dostupne, što ne znači da tajnih nema, naravno...


 :P

Gledaj...svako se  otkriva svake sekunde svojim djelima.... rečenicama.... Ja neću  uopće gledati što si u prethodnim postovima pisao...samo pogledam tvoj krvavi i  ludi avatar i  kažem: odabir tog avatara usklađen je sa ludilom KOJE ZRAČI iz tebe jer duhovni zakon kaže ISTO PRIVLAČI ISTO.

Moj avatar jeste krvavi jer je Isus bio mučen i živ postavljen na križ, moj avatar odgovara istini koju bi svi htjeli zaboraviti. Uostalom vi ste oni koji veličate Isusa na križu a ne ja. 
Izdajicama i pizdama ovaj avatar sigurno ne odgovara jer ih podsjeća na vlastitu izdaju spram samoga Boga. 

Istim stopama biste sutra krenuli ukoliko bi se Krist ponovno pojavio, hrpa dvoličnjaka i izdajica, sram vas može biti  :_|
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Sefirot 17/2/2015, 13:14

Avatar wrote:
Slap wrote:
Avatar wrote:
Ti ni vlastitu tupavost nisi u stanju mjerit, ni pogubne nagone koje vode tvoje jadno biće,  i to bi trebalo bit' dokaz čega ?
Smiri strasti, ne poznaješ samoga sebe, pusti zemlju i svemir, nisu ti sve tajne ovoga svijeta dostupne, što ne znači da tajnih nema, naravno...


 :P

Gledaj...svako se  otkriva svake sekunde svojim djelima.... rečenicama.... Ja neću  uopće gledati što si u prethodnim postovima pisao...samo pogledam tvoj krvavi i  ludi avatar i  kažem: odabir tog avatara usklađen je sa ludilom KOJE ZRAČI iz tebe jer duhovni zakon kaže ISTO PRIVLAČI ISTO.

Moj avatar jeste krvavi jer je Isus bio mučen i živ postavljen na križ, moj avatar odgovara istini koju bi svi htjeli zaboraviti. Uostalom vi ste oni koji veličate Isusa na križu a ne ja. 
Izdajicama i pizdama ovaj avatar sigurno ne odgovara jer ih podsjeća na vlastitu izdaju spram samoga Boga. 

Istim stopama biste sutra krenuli ukoliko bi se Krist ponovno pojavio, hrpa dvoličnjaka i izdajica, sram vas može biti  :_|

Aj lajk dis respons :D  :tu

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Avatar 25/2/2015, 07:23

A kaj je to Protestantizam? Neka sekta ili slično tomu?
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Avatar 25/2/2015, 07:31

Smiri strasti, iako ti je sve jasno naizgled. 

Svoje narječje pričaj u sredini kojoj pripadaš, sigurno te klinci u kvartu veličaju poput Boga.
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Patriot_1 14/4/2015, 15:43

Avatar wrote:A kaj je to Protestantizam? Neka sekta ili slično tomu?
Ma ne protestantizam.Ja sam protunjada!estant a ovaj tip je zbunjada!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Patriot_1 14/4/2015, 15:45

Patriot_1 wrote:
Avatar wrote:A kaj je to Protestantizam? Neka sekta ili slično tomu?
Ma ne protestantizam.Ja sam protestant,Ovaj tip je zbunjada!Malo teža!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Sefirot 21/4/2015, 14:26

Sefirot wrote:O majketi kakve gluposti. Prvo i osnovno nije ni rečeno što su čakre, a ono što je rečeno nema veze s vezom...
:facepalm


Usput onako, da pitam, što kršćanstvo misli o akupresuri i akupunkturi kao medicinskim tehnikama pošto akupunktura se koristi kao normalna terapija u bolnicama (točnije Vinogradska bolnica, uz terapiju magnetima i strujom).
Ako se ne slaže sa tim tehnikama, zašto se ne slaže, a ako se slaže, kako smatra, kako funkcioniraju?

I dalje mi Patriot nije odgovorio... jer ne može.
Malo više razuma, malo više logike, malo više znanja..... malo manje vjerskog praznovjerja...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Guest 21/4/2015, 20:20

Sumnjam da će biti odgovora; podforum religija je sasvim zamro. Jedino se nešto grči još malo na Religijskom chatu kad se uhvate pisanja Trinity i aben. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Trinity 21/4/2015, 20:22

Patriot je zauzet lovom na  vještice, čeka se lovostaj. :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Guest 21/4/2015, 20:39

Sezona je otvorena između proljetnog ekvinocija  i ljetnog solsticija? :witch :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čakre i KRŠĆANSTVO! - Page 2 Empty Re: Čakre i KRŠĆANSTVO!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum