ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li je krscanstvo "religio vera"?

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 10:48

Ovo pitanje je vrlo brizantno i u ovo doba opceg  moralnog i kulturnog relativizma, cak i opasno postaviti, jer se radi o "politicki nekorektnom" pitanju. U Matejevu Evandjelju Isus Krist kaze Apostolima slijedece rijeci:
"Tada im se priblizi Isus te im rece: "Dana mi je sva vlast, nebeska i zemaljska. Zato idite i ucinite sve narode ucenicima mojim! Krstite ih  u ime Oca i Sina i Duha Svetoga! Ucite ih da vrse sve sto sam vam zapovjedio! Ja sam s vama u sve vrijeme do svrsetka svijeta." (Matej 28, 18-20)

Jasan nalog za misiju. Da li je krscanstvo ispunilo ovaj univerzalni Kristov zahtjev? Glede misije mozda, ali po svemu sudeci, misija nije bila dovoljno uvjerljiva i uspjesna. Krist im je takodjer rekao, da su oni sol zemlje i svjetlo svijeta. U kojoj mjeri se to obistinilo?

Pogledajmo sto Isus za sebe kaze u Sv. Pismu:
"Ja sam put, istina i zivot- rece mu Isus-. Nitko ne dolazi k Ocu Osim po meni." (Ivan 14, 6)
Vrlo koncizno i transparentno misljenje, pa ipak ga vecina svijeta odbacuje. Zasto?

Slijedimo dalje Isusovim rijecima u Ivanovu Evandjelju:
"Ali dolazi cas- i vec je tu- kad ce se pravi klanjaoci klanjati Ocu u duhu i istini, jer Otac takve klanjaoce zeli. Bog je Duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i istini." (Ivan 4, 23-24)

U ovim rijecima Isus jasno i decidirano kaze, da ce na koncu nestati sve vrste religijskih rituala i obreda, kultova i crkvenih zajednica, a ljudi ce se u svom srcu klanjati Bogu Ocu.

Evangelizacija svijeta ide vrlo sporo, a sudeci po Isusovim prorostvima o smaku svijeta u Matejevu Evandjelju, krscanstvo ce u konacnici biti progonjeno gore nego na samom pocetku. Sekularizacija Europe je krscanstvu uzela tlo ispod nogu. Krscanska Europa je zaboravila svoje korjene i prigrlila relativizam svih vrsta.  Da li ce doci do nove evangelizacije Europe i konacno svijeta, jer krscanka je glavna zadaca MISIJA? Ili ce krscanstvo u konacnici zakazati usljed silnih progona, a ne poradi samog nauka? Ali zasto se krscani danas u 21 stoljecu, prosvjecenih i kultiviranih ljudi progone? Oko 250 milijuna krscana je izvrgnuto progonima. 

Da li se krscanstvo iskljucivo progoni poradi toga, jer trazi univerzalni primat ISTINE? Ili je krscanstvo stvarno "religio Vera"?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 10:53

Zamolio bih sve one koji se ukljuce u ovu diskusiju da ne zaborave na uljudnost, i da svoje komentare argumentirano iznesu u miru i ljubavi.
Hvala!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 10:56

Isus kaze u Matejevu Evandjelju slijedece rijeci:
"Sve sto zelite da ljudi cine vama, cinite i vi njima! U tome je sav Zakon i Proroci." (Matej 7, 12)

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 11:04

Isus Krist uci Ljubav. cak i prema svojim neprijateljima:
"Culi ste da je receno: "Ljubi svoga bliznjega i mrzi svoga neprijatelja!" A ja vam Kazem: Ljubite svoje neprijatelje i molite za one koji vas progone, kako biste postali sinovi Oca svoga nebeskog, koji cinni da njegovo sunce izlazi nad zlima i dobrima, i da kisa pada  pravednima i nepravednima." (Matej 5, 43-45)
Zasto se ova maksima ne prihvaca i konsekventno ne provodi, moze iskljucivo svaki za sebe dati odgovor?
Zasto ljudi odbacuju Ljubav Bozju?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by henok 28/4/2014, 12:18

Michael1 wrote:Jasan nalog za misiju. Da li je krscanstvo ispunilo ovaj univerzalni Kristov zahtjev? Glede misije mozda, ali po svemu sudeci, misija nije bila dovoljno uvjerljiva i uspjesna. Krist im je takodjer rekao, da su oni sol zemlje i svjetlo svijeta. U kojoj mjeri se to obistinilo?
 nitko se ne može trajno obratiti ako nije Božji izabranik,
makar mu neki misionar 24/7 trubio na uhu kako se mora krstiti i obratiti

reć da apostoli nisu obavili zapovijed koju im je Gospodin dao je gotovo bogohulna ideja,
zahvaljujući ne samo apostolima, nego i onima koji su apostolima povjerovali,
i njihovoj prolivenoj mučeničkoj krvi (a ništa bez Božje milosti)
nastala je ne samo Crkva, nego i kršćanstvo kao kultura koja je obilježila Europu
i u manjoj mjeri sjevernu Afriku i Bliski istok

ali Gospodin je prorekao ne samo pad Jeruzalema, nego i sumrak Crkve u posljednjim vremenima
koji će biti jako slični događaji koje je prorekao još prorok Danijel,
grozota pustoši na svetom mjestu (u jeruzalemskom Hramu, ali i u novorednim crkvama u kojima su relikvije mučenika)
k tome je izjavio retoričko pitanje - hoće li naći još vjere na Zemlji kad drugi put dođe?

ludost je i pomisliti da će se to dogoditi ili da se je dogodilo protivno Božjoj volji,
užasni pokolj židova i uništenje Hrama i Jeruzalema je kazna zbog deicida,
dolazak Antikrista i grozota pustoši na svetom mjestu na koncu vremena
kazna je za mlaku vjeru posljednjih stoljeća i kompromis većine kršćana s ovim svijetom i njegovim vladarem,
ujedno drugo dolazak će biti trijumfalan, kad bude sve izgledalo da je kršćanstvo uništeno,
da je sve u vlasti Antikrista kojeg će skoro cijeli svijet prihvatiti za Krista,
koji će izvoditi 'čudesa' i dati čovječanstvu materijalno blagostanje i jednu humansitičku religiju,
tada će doći Gospodin u slavi i uništiti zauvijek svoje neprijatelje koji će biti na vrhuncu moći
nije li to pravi trijumf nad zlom, a ne hippie-novoredna pričica koja je priča ustvari o Antikristu
- svi će se obratiti, svi će biti u jednoj religiji, vladat će ljuuubav (naravno i svi poroci)
o čemu ustvari govore novoredne pape koji su u službi tog antikristovskog poretka

neki dan sam pročitao jedno razmišljanje tradicionalnog katolika:
- većina misli da će Antikrist doći na silu, nešto kao kombinacija komunističkih diktatora,
ne, on će doći propagirajući ljubav, blagostanje na Zemlji, bratstvo među ljudima, jednakost
i kad budu ostaci ostataka kršćana rekli - to je Antikrist, ne vjerujete mu,
on će im odgovoriti - o malovjerni, ako meni ne vjerujete, vjerujte mojim djelima,
zar ne vidite da radim čuda radi blagostanja ljudi, da govorim o ljubavi, o bratstvu među ljudima,
ja sam došao drugi put da učinim od Zemlje Raj,
a vi ste krivo protumačili da ću to ja na silu postići, ja to radim s ljubavlju i ljudi su mi povjerovali,
zašto mi ne vjerujete, zašto ne odgovarate s ljubavlju na moju ljubav?
i tu će mnogi biti matirani, zato je Gospodin rekao - ako se ne bi skaratili ti dani,
i Božji izabranici, kad bi to bilo moguće, bili bi zavedeni i izgubljeni
henok
henok

Posts : 172
2014-04-23


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by aben 28/4/2014, 13:16

Michael1 wrote:Zamolio bih sve one koji se ukljuce u ovu diskusiju da ne zaborave na uljudnost, i da svoje komentare argumentirano iznesu u miru i ljubavi.
Hvala!

aganore, a i ti si naša neki novi mir u životu, ili je ovo samo početak? :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by aben 28/4/2014, 13:21

  većina misli da će Antikrist doći na silu.... on će doći propagirajući ljubav, blagostanje na Zemlji, bratstvo među ljudima, jednakost
tako bi i ja doša da san sotona, 
a tako novi komunisti i dolaze na vlast, odbacili su revoluciju i ogrnuli se plaštom ljudskih prava, sve drugo isto :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 13:23

aben wrote:
Michael1 wrote:Zamolio bih sve one koji se ukljuce u ovu diskusiju da ne zaborave na uljudnost, i da svoje komentare argumentirano iznesu u miru i ljubavi.
Hvala!

aganore, a i ti si naša neki novi mir u životu, ili je ovo samo početak? :)

To je samo za pocetak! Hahahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,, cheers

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 13:31

henok wrote:
Michael1 wrote:Jasan nalog za misiju. Da li je krscanstvo ispunilo ovaj univerzalni Kristov zahtjev? Glede misije mozda, ali po svemu sudeci, misija nije bila dovoljno uvjerljiva i uspjesna. Krist im je takodjer rekao, da su oni sol zemlje i svjetlo svijeta. U kojoj mjeri se to obistinilo?
 

1) reć da apostoli nisu obavili zapovijed koju im je Gospodin dao je gotovo bogohulna ideja,


2) ludost je i pomisliti da će se to dogoditi ili da se je dogodilo protivno Božjoj volji,
užasni pokolj židova i uništenje Hrama i Jeruzalema je kazna zbog deicida,

1) Krscanstvo u cjelini, ne samo Apostoli. Zato je pitanje u potpunosti ispravno. I najveci vjernici mogu zakazati u odredjenom momentu, kao sto je Isus rekao Sv. Petru. Vec zaboravio?
2) "Henok", ne postoji ""deicid" .
Ako su Rimljani i Zidovi ubili Isusa kao covjeka, nemas pravo pisati takve neosnovane stvari. "DEICID" je bogohulstvo, i svi oni teolozi koji se koriste tim pojmom nemaju pojma sto rade, pisu ili govore.
Boga se ne moze ubiti. To su Nietzscheove floskule, koje nemaju veze sa Bogom, nego iskljucivo sa nama,  glupim ljudima.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 13:31

Ubiti "Boga" u nekom je pusta kocijaska psovka! Basketball

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by henok 28/4/2014, 13:54

Michael1 wrote:2) "Henok", ne postoji ""deicid" .
Ako su Rimljani i Zidovi ubili Isusa kao covjeka, nemas pravo pisati takve neosnovane stvari. "DEICID" je bogohulstvo, i svi oni teolozi koji se koriste tim pojmom nemaju pojma sto rade, pisu ili govore.
Boga se ne moze ubiti. To su Nietzscheove floskule, koje nemaju veze sa Bogom, nego iskljucivo sa nama,  glupim ljudima.

znam da si, kako sam već pisao, blizak protestantizmu
a protestantizam su, ajde pogodi tko kad su bili istjerani iz Španjolske, a prije još iz Engleske,
obilno fincijski i ino pomagali?

dakle, kršćanski oci i nauk Crkve (dakako nenovoredne) smatra da je užasni pokolj židova i uništenje Hrama
o kojem piše Josip Flavije, Božja kazna zbog ubojstva Gospodina Isusa Krista, Mesije, Spasitelja, otkupitelja,
pravog Boga i pravog čovjeka
u skladu s projektom novog svjestkog poretka u kojem vodeću ulogu imaju talmudisti,
to mora biti zatajeno, Rimljani su krivi i zbog ubojstva Krista i zbog uništenja židovstva i Hrama,
a nikako da je to Božja kazna čiji su Rimljani bili samo oruđe

ako ćemo odgovarati samo zbog jedne krive riječi izrečene bližnjem,
kako će tek, ili kako su tek, odgovarali Božjoj pravdi oni koji nisu htjeli, kako ih je nukao Pilat,
da se oslobodi Mesija, nego Baraba, a da krivnja za prolivenu Krv Jaganjčevu
padne na njih i na njihovu djecu?
neshvatljivo je bez misterije apostazije i dolaska Antikrista, shvatiti kako su protestanti i novoredni katolici, i to u ime Krista,
postali saveznici talmudistima-farizejima
henok
henok

Posts : 172
2014-04-23


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by henok 28/4/2014, 14:04

ali Božja Objava nam kaže preko sv.Pavla
da će se na kraju vremena, pred drugi dolazak Kristov,
većina tada živućih židova obratiti, odnosno postati kršćanima
kao što su to bili apostoli i prvi kršćani,
a kako je po Objavi isto prorečeno da će biti mali broj kršćana tada,
onda je izvjesno da će na kraju biti kao i na početku,
većina kršćana činit će preobraćeni židovi,
ostalih će biti jako, jako malo
henok
henok

Posts : 172
2014-04-23


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 14:11

henok wrote:
Michael1 wrote:2) "Henok", ne postoji ""deicid" .
Ako su Rimljani i Zidovi ubili Isusa kao covjeka, nemas pravo pisati takve neosnovane stvari. "DEICID" je bogohulstvo, i svi oni teolozi koji se koriste tim pojmom nemaju pojma sto rade, pisu ili govore.
Boga se ne moze ubiti. To su Nietzscheove floskule, koje nemaju veze sa Bogom, nego iskljucivo sa nama,  glupim ljudima.

znam da si, kako sam već pisao, blizak protestantizmu
a protestantizam su, ajde pogodi tko kad su bili istjerani iz Španjolske, a prije još iz Engleske,
obilno fincijski i ino pomagali?

dakle, kršćanski oci i nauk Crkve (dakako nenovoredne) smatra da je užasni pokolj židova i uništenje Hrama
o kojem piše Josip Flavije, Božja kazna zbog ubojstva Gospodina Isusa Krista, Mesije, Spasitelja, otkupitelja,
pravog Boga i pravog čovjeka
u skladu s projektom novog svjestkog poretka u kojem vodeću ulogu imaju talmudisti,
to mora biti zatajeno, Rimljani su krivi i zbog ubojstva Krista i zbog uništenja židovstva i Hrama,
a nikako da je to Božja kazna čiji su Rimljani bili samo oruđe

ako ćemo odgovarati samo zbog jedne krive riječi izrečene bližnjem,
kako će tek, ili kako su tek, odgovarali Božjoj pravdi oni koji nisu htjeli, kako ih je nukao Pilat,
da se oslobodi Mesija, nego Baraba, a da krivnja za prolivenu Krv Jaganjčevu
padne na njih i na njihovu djecu?
neshvatljivo je bez misterije apostazije i dolaska Antikrista, shvatiti kako su protestanti i novoredni katolici, i to u ime Krista,
postali saveznici talmudistima-farizejima

Nikako! Nemam ti ja puno veze sa protestantima. Zelim te upozoriti na pojoam koji koristis, da je nedostojan krscanskog diktusa.
"DEICID" ne postoji, jer takvo se nesto nemoze tvrditi. To da su ubili  Isusa kao covjeka i Pomazanika, ne znaci da su ubili Boga.
KER(Y)IGMA! Sto mislis po tome?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by henok 28/4/2014, 14:24

Michael1 wrote:
Nikako! Nemam ti ja puno veze sa protestantima. Zelim te upozoriti na pojoam koji koristis, da je nedostojan krscanskog diktusa.
"DEICID" ne postoji, jer takvo se nesto nemoze tvrditi. To da su ubili  Isusa kao covjeka i Pomazanika, ne znaci da su ubili Boga.
KER(Y)IGMA! Sto mislis po tome?

ako nemaš veze s protestantima, i ako si katolik, onda je za tebe Marija Bogorodica, zar ne?
kako je mogla Marija roditi Boga?
zato što je Isus Krist pravi Bog i pravi čovjek, a oni koji nisu Mariju htjeli nazivati Bogorodicom
su heretici, od kojih je najznačajniji carigradski patrijarh i heretik Nestorije

ergo, tako su i farizeji krivi za najveći mogući zločin, deicid, ubojstvo Boga,
jer Isus Krist je i pravi Bog

ja sam isto kriv zbog toga što je Otkupitelj bio na križu, jer svaki grijeh znači želju da Boga nema, da Bog bude mrtav,
ali jedno je grješiti iz slabosti ili iz nedostatka milosti, a drugo je otvoreno tražiti smrt Mesije
koji je svojim čudima i ispunjenjem proroštva dokazao da je ne samo obećani Mesija,
nego i Jaganjac Božji koji oduzima grijehe svijeta i ujedno zbog toga pravi Bog

Gospodin je otvoreno rekao Pilatu - veći grijeh imaju oni koji su Mene tebi predali,
i Deicid može biti oprošten Krvlju Jaganjčevom, ali oni koji su vidjeli čuda i znakove da je Isus Mesija - Krist,
oni su griješili protiv Duha Svetoga i njihov grijeh se ne može isprati ni na ovom ni na onom-vječnom svijetu
henok
henok

Posts : 172
2014-04-23


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 28/4/2014, 16:42


Nikako! Nemam ti ja puno veze sa protestantima. Zelim te upozoriti na pojoam koji koristis, da je nedostojan krscanskog diktusa.
"DEICID" ne postoji, jer takvo se nesto nemoze tvrditi. To da su ubili  Isusa kao covjeka i Pomazanika, ne znaci da su ubili Boga.
KER(Y)IGMA! Sto mislis po tome?

ako nemaš veze s protestantima, i ako si katolik, onda je za tebe Marija Bogorodica, zar ne?
kako je mogla Marija roditi Boga?
zato što je Isus Krist pravi Bog i pravi čovjek, a oni koji nisu Mariju htjeli nazivati Bogorodicom
su heretici, od kojih je najznačajniji carigradski patrijarh i heretik Nestorije

ergo, tako su i farizeji krivi za najveći mogući zločin, deicid, ubojstvo Boga,
jer Isus Krist je i pravi Bog

ja sam isto kriv zbog toga što je Otkupitelj bio na križu, jer svaki grijeh znači želju da Boga nema, da Bog bude mrtav,
ali jedno je grješiti iz slabosti ili iz nedostatka milo


Nikako! Nemam ti ja puno veze sa protestantima. Zelim te upozoriti na pojoam koji koristis, da je nedostojan krscanskog diktusa.
"DEICID" ne postoji, jer takvo se nesto nemoze tvrditi. To da su ubili  Isusa kao covjeka i Pomazanika, ne znaci da su ubili Boga.
KER(Y)IGMA! Sto mislis po tome?

ako nemaš veze s protestantima, i ako si katolik, onda je za tebe Marija Bogorodica, zar ne?
kako je mogla Marija roditi Boga?
zato što je Isus Krist pravi Bog i pravi čovjek, a oni koji nisu Mariju htjeli nazivati Bogorodicom
su heretici, od kojih je najznačajniji carigradski patrijarh i heretik Nestorije

ergo, tako su i farizeji krivi za najveći mogući zločin, deicid, ubojstvo Boga,
jer Isus Krist je i pravi Bog

ja sam isto kriv zbog toga što je Otkupitelj bio na križu, jer svaki grijeh znači želju da Boga nema, da Bog bude mrtav,
ali jedno je grješiti iz slabosti ili iz nedostatka milosti, a drugo je otvoreno tražiti smrt Mesije
koji je svojim čudima i ispunjenjem proroštva dokazao da je ne samo obećani Mesija,
nego i Jaganjac Božji koji oduzima grijehe svijeta i ujedno zbog toga pravi Bog

Gospodin je otvoreno rekao Pilatu - veći grijeh imaju oni koji su Mene tebi predali,
i Deicid može biti oprošten Krvlju Jaganjčevom, ali oni koji su vidjeli čuda i znakove da je Isus Mesija - Krist,
oni su griješili protiv Duha Svetoga i njihov grijeh se ne može isprati ni na ovom ni na onom-vječnom svijetu



"Henok", naravno da je za mene Marija BOGORODICA. Medjutim to nema veze sa pojmom koji si ti koristio, dakle sa "Deicidom".

Ako vec obojica znamo da su u Drugoj Osobi Trojstva, dakle Isusu Kristu dvije naravi, ljudska i Bozanska, onda je jasnije od zore, da je na krizu umro Isus kao covjek, a ne kao BOG.

Bog kao Duh ne moze umrijeti.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by kingkong 28/4/2014, 17:46

Michael1 wrote:"Ali dolazi cas- i vec je tu- kad ce se pravi klanjaoci klanjati Ocu u duhu i istini, jer Otac takve klanjaoce zeli. Bog je Duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i istini." (Ivan 4, 23-24)

U ovim rijecima Isus jasno i decidirano kaze, da ce na koncu nestati sve vrste religijskih rituala i obreda, kultova i crkvenih zajednica, a ljudi ce se u svom srcu klanjati Bogu Ocu.

Pogrešno shvaćeno. Isus je ustanovio Crkvu na apostolu Petru i itekako dao svojim učenicima do znanja da je "ni vrata paklena neće nadvladati". Između ostalog na posljednjoj večeri s učenicima...neposredno ustanovljuje svetu euharistiju...zatim sakrament ispovijedi i da ne nabrajam dalje! Istinski se nadam da za ovo ne trebaju citati...jer to možemo vidjeti kroz sva četiri Evanđelja.


Evangelizacija svijeta ide vrlo sporo, a sudeci po Isusovim prorostvima o smaku svijeta u Matejevu Evandjelju, krscanstvo ce u konacnici biti progonjeno gore nego na samom pocetku. Sekularizacija Europe je krscanstvu uzela tlo ispod nogu. Krscanska Europa je zaboravila svoje korjene i prigrlila relativizam svih vrsta.  Da li ce doci do nove evangelizacije Europe i konacno svijeta, jer krscanka je glavna zadaca MISIJA? Ili ce krscanstvo u konacnici zakazati usljed silnih progona, a ne poradi samog nauka? Ali zasto se krscani danas u 21 stoljecu, prosvjecenih i kultiviranih ljudi progone? Oko 250 milijuna krscana je izvrgnuto progonima. 

Budućnost kršćanstva jest u malim zajednicama...i tek kad stanu progoni na Istoku kontinenta...ono će se vratiti svojoj kolijevci Europi..a dotad je nama koji smo prepoznali Krista i prihvatili u svojim srcima, mudrošću, ljubavlju, riječima i djelima boriti se protiv sve većeg relativizma, sekularizacije a istovremeno newage poganštine...

Da li se krscanstvo iskljucivo progoni poradi toga, jer trazi univerzalni primat ISTINE? Ili je krscanstvo stvarno "religio Vera"?

U srži kršćanstva je osoba Isusa Krista! A dobro znamo da je On trn u oku "đavlu" i svim njegovim slugama. I na kraju kršćanstvo se prije svega bazira na Objavi Sina Božjega...i njenoj predaji..čvrstoj vjeri odnosno LJUBAVI.

_________________
Da li je krscanstvo "religio vera"? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 29/4/2014, 08:31

Krscanstvo se bazira na nauku Isusa Krista, to je jasno, ali da li je to jedina ispravna religija, nisi nam odgovorio.
Za meine je krscanstvo "religio vera", jedina  ispravna religija, jer je Isus Krist,  kao Bogocovjek, povijesno obuhvacena osoba.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by oldie 29/4/2014, 12:16

Michael1 wrote:Krscanstvo se bazira na nauku Isusa Krista, to je jasno, ali da li je to jedina ispravna religija, nisi nam odgovorio.
Za meine je krscanstvo "religio vera", jedina  ispravna religija, jer je Isus Krist,  kao Bogocovjek, povijesno obuhvacena osoba.

Za mene je islam "religio vera" jedina ispravna religija, jer je Muhamed s.a.w.s. , kao Božji poslanik, povijesno obuhvaćena osoba (za razliku od isusa)
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Michael1 29/4/2014, 12:19

oldie wrote:
Michael1 wrote:Krscanstvo se bazira na nauku Isusa Krista, to je jasno, ali da li je to jedina ispravna religija, nisi nam odgovorio.
Za meine je krscanstvo "religio vera", jedina  ispravna religija, jer je Isus Krist,  kao Bogocovjek, povijesno obuhvacena osoba.

Za mene je islam "religio vera" jedina ispravna religija, jer je Muhamed s.a.w.s. , kao Božji poslanik, povijesno obuhvaćena osoba (za razliku od isusa)

Daj Oldie, molio bih te da se ne sramotis. Da li je Muhamed bio "BOGOCOVJEK"?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Sefirot 29/4/2014, 12:56

Niti je kršćanstvo Istina niti je religio Vera. To je nepobitna činjenica.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Da li je krscanstvo "religio vera"? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Da li je krscanstvo "religio vera"? Empty Re: Da li je krscanstvo "religio vera"?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum