ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 14/6/2014, 21:45

Hebrejima 13,4"Ženidba neka bude u časti u sviju i postelja neokaljana! Jer bludnicima će i preljubnicima suditi Bog".
"Ženidbu neka drže svi u časti, i postelja ženidbena neka bude čista, jer bludnicima i preljubočincima sudit će Bog."
Bludnost i svaka nečistoća ili pohlepa neka se i ne spominje među vama, kako dolikuje svetima! (Ef 5,3).
Ne varajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni mekoputnici, ni muškoložnici, ni kradljivci, ni lakomci, ni pijanice, ni psovači, ni razbojnici neće baštiniti kraljevstva Božjega (1 Kor 6,9-10).

Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim,
Rimljanima 1,27a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja.
Rimljanima 1,28I kako nisu smatrali vrijednim držati se spoznaje Boga, predade ih Bog nevaljanu umu te čine što ne dolikuje,
Rimljanima 1,29puni svake nepravde, pakosti, lakomosti, zloće; puni zavisti, ubojstva, svađe, prijevare, zlonamjernosti; došaptavači,
Rimljanima 1,30klevetnici, mrzitelji Boga, drznici, oholice, preuzetnici, izmišljači zala, roditeljima neposlušni,
Rimljanima 1,31nerazumni, nevjerni, bešćutni, nemilosrdni.
Rimljanima 1,32Znaju za odredbu Božju - da smrt zaslužuju koji takvo što čine - a oni ne samo da to čine nego i povlađuju onima koji čine.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 14/6/2014, 21:52

Prva dva stiha su iz poslanice Hebrejima...13,4 ali iz dva različita prevoda!Vjerujem da se misli na predbračni sex i sex van braka:""Ženidbu neka drže svi u časti, i postelja ženidbena neka bude čista, jer bludnicima i preljubočincima sudit će Bog."!

Tko se toga danas drži?Koliko cura i dečki ulaze u brak nevini?Koliko parova nikad nije imalo neki "izlet"?
Zatim,sex sa istim spolom:"
a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 14/6/2014, 21:54

Ovdje su i žene na tapeti"Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim,"Lezbejke!
Ovdje su spomenuti i homosexualci i pedofili(mekoputnici)!"
Ali zar ne znate da nepravednici neće baštiniti kraljevstva Božjega? Ne varajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni mekoputnici, ni muškoložnici, ni kradljivci, ni lakomci, ni pijanice, ni psovači, ni razbojnici neće baštiniti kraljevstva Božjega. To evo, bijahu neki od vas, ali oprali ste se, ali posvetili ste se, ali opravdali ste se u imenu Gospodina našega Isusa Krista i u Duhu Boga našega. (6,9-11)
Muškoložnici su homići!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Trinity 14/6/2014, 21:54

Dobra ti tema ! :20
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 14/6/2014, 21:57

Koliko samo zla je čovječanstvu nanijela pohota sexulana!Koliko svađa,suza,mržnje,rastava, zbog preljuba!Koliko djece je ispaštalo zbog rastave roditelja!A sve...bespotrebno!Ćovjeku je dovoljna jedna žena i ženi jadan muž!Sex nije grijeh ako je u braku!Niti uživanje u njemu!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by aben 14/6/2014, 21:59

Zašto nerazumni?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Trinity 14/6/2014, 22:00

Što kad je situacija nesnosna kao na 'mom' topicu   "Ne muž, nego Bog je moj sudac " ?
Baš bih voljela vidjeti tvoj komentar. pliz?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 14/6/2014, 22:01

Trinity wrote:Dobra ti tema ! :20
Isus je rekao"Žena od muža,(ili muž od žene,,)nek se ne rastavlja,osim zbog preljuba!"No,ja se divim onima koji to mogu oprostiti,jer nas Isus uči da praštamo!Ovdje ne zapovjeda,da se rastave i mislim da tako nešto osobno nebih nikad oprostio(u smislu da ostanem u braku sa osobom koja me prevarila)ali,mogao bih oprostiti i da ostanemo koliko toliko u normalnim odnosima(pogotovo ako nas vežu zajednička djeca)!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 14/6/2014, 22:02

Trinity wrote:Što kad je situacija nesnosna kao na 'mom' topicu   "Ne muž, nego Bog je moj sudac " ?
Baš bih voljela vidjeti tvoj komentar. pliz?
U jbg..sad moram ponovo sve to čitat!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by aben 14/6/2014, 22:04

Stvarno? Isus to reka?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Trinity 14/6/2014, 22:06

Ne pravi se grbav. Citirao si ti slične stvari.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by aben 14/6/2014, 22:09

Ti to patrijotu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Trinity 14/6/2014, 22:10

Tebi.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by aben 14/6/2014, 22:23

Di san ja to citira?
Prvi put čujen za to, sumnjam na protestantski shenanigans:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Trinity 15/6/2014, 10:42

Patriot_1 wrote:Koliko samo zla je čovječanstvu nanijela pohota sexulana!Koliko svađa,suza,mržnje,rastava, zbog preljuba!Koliko djece je ispaštalo zbog rastave roditelja!A sve...bespotrebno!Ćovjeku je dovoljna jedna žena i ženi jadan muž!Sex nije grijeh ako je u braku!Niti uživanje u njemu!
Zbog čega netko ide u preljub, dalo bi se razgovarati. Nije samo pohota u pitanju.
Ženi je dovoljan jedan muž. Ako je dobar. Inače je suvišan i taj jedan.
A seks je dar od Boga i to vrlo lijep ! Ako ga se ne zlorabi.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 15/6/2014, 10:49

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Koliko samo zla je čovječanstvu nanijela pohota sexulana!Koliko svađa,suza,mržnje,rastava, zbog preljuba!Koliko djece je ispaštalo zbog rastave roditelja!A sve...bespotrebno!Ćovjeku je dovoljna jedna žena i ženi jadan muž!Sex nije grijeh ako je u braku!Niti uživanje u njemu!
Zbog čega netko ide u preljub, dalo bi se razgovarati. Nije samo pohota u pitanju.
Ženi je dovoljan jedan muž. Ako je dobar. Inače je suvišan i taj jedan.
A seks je dar od Boga i to vrlo lijep ! Ako ga se ne zlorabi.
Ponekad je u pitanju samo ljudska pokvarenost!"Tuđe voće je slađe!"A i pomisao"Neće se saznat!"
Mišljenja sam da je teško nekog teže povrijediti od tog , da ga se prevari sa drugom osobom!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Trinity 15/6/2014, 11:01

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Koliko samo zla je čovječanstvu nanijela pohota sexulana!Koliko svađa,suza,mržnje,rastava, zbog preljuba!Koliko djece je ispaštalo zbog rastave roditelja!A sve...bespotrebno!Ćovjeku je dovoljna jedna žena i ženi jadan muž!Sex nije grijeh ako je u braku!Niti uživanje u njemu!
Zbog čega netko ide u preljub, dalo bi se razgovarati. Nije samo pohota u pitanju.
Ženi je dovoljan jedan muž. Ako je dobar. Inače je suvišan i taj jedan.
A seks je dar od Boga i to vrlo lijep ! Ako ga se ne zlorabi.
Ponekad je u pitanju samo ljudska pokvarenost!"Tuđe voće je slađe!"A i pomisao"Neće se saznat!"
Mišljenja sam da je teško nekog teže povrijediti od tog , da ga se prevari sa drugom osobom!
Najčešće i jest. Da, prevara je najveća izdaja.
Ali povrijediti se može i na druge okrutne načine.
A što kad muž, slično kao na onoj drugoj temi, ženi na nos nabacuje druge žene koje su kao u svemu bolje od nje?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Patriot_1 15/6/2014, 11:37

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Koliko samo zla je čovječanstvu nanijela pohota sexulana!Koliko svađa,suza,mržnje,rastava, zbog preljuba!Koliko djece je ispaštalo zbog rastave roditelja!A sve...bespotrebno!Ćovjeku je dovoljna jedna žena i ženi jadan muž!Sex nije grijeh ako je u braku!Niti uživanje u njemu!
Zbog čega netko ide u preljub, dalo bi se razgovarati. Nije samo pohota u pitanju.
Ženi je dovoljan jedan muž. Ako je dobar. Inače je suvišan i taj jedan.
A seks je dar od Boga i to vrlo lijep ! Ako ga se ne zlorabi.
Ponekad je u pitanju samo ljudska pokvarenost!"Tuđe voće je slađe!"A i pomisao"Neće se saznat!"
Mišljenja sam da je teško nekog teže povrijediti od tog , da ga se prevari sa drugom osobom!
Najčešće i jest. Da, prevara je najveća izdaja.
Ali povrijediti se može i na druge okrutne načine.
A što kad muž, slično kao na onoj drugoj temi, ženi na nos nabacuje druge žene koje su kao u svemu bolje od nje?
Nerealnih,pokvarenih,zlobnih,podmuklih osoba je uvjek bilo i bit će!
No nismo spomenuli emocionalno varanje("tihi preljub"),kad se neka osoba veže emocionalno za drugu,a ne sexaju se!
No,,znam jedan slučaj,vjernici i on i ona,žive u dobrom braku,imaju po djete u istom,a redeći zajedno,družeći se,zaljubili se do ušiju!Sad ne znaju kako se iz toga isčupati!
Mislim da su pogrešili kad nije bilo vruće,trebali su to na vrijeme prekinuti!
Nešto slično mi se dogodilo,mislim da me spasilo to što sam vjernik!Ona lipa divojka,ja mlad ali oženjen,zezao se sa njom ,simpa mi je bila i ona se zapalila!
Rekoh joj:"Neće ići,ja sam vjernik i "Neću izdat Boga" kako piva Tompson!Interesantno,više mi je Bog tu važio nego moja žena koju sam volio!Al..od nje se može sakriti!
Nakon godinu dana,cura se sretno udala,kad smo se sreli,poljubi me i kaže:"Hvala ti!"Zna da sam ju mogao iskorištavati,a ovako,ispalo je dobro za nju i mene!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Trinity 15/6/2014, 15:36

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:Koliko samo zla je čovječanstvu nanijela pohota sexulana!Koliko svađa,suza,mržnje,rastava, zbog preljuba!Koliko djece je ispaštalo zbog rastave roditelja!A sve...bespotrebno!Ćovjeku je dovoljna jedna žena i ženi jadan muž!Sex nije grijeh ako je u braku!Niti uživanje u njemu!
Zbog čega netko ide u preljub, dalo bi se razgovarati. Nije samo pohota u pitanju.
Ženi je dovoljan jedan muž. Ako je dobar. Inače je suvišan i taj jedan.
A seks je dar od Boga i to vrlo lijep ! Ako ga se ne zlorabi.
Ponekad je u pitanju samo ljudska pokvarenost!"Tuđe voće je slađe!"A i pomisao"Neće se saznat!"
Mišljenja sam da je teško nekog teže povrijediti od tog , da ga se prevari sa drugom osobom!
Najčešće i jest. Da, prevara je najveća izdaja.
Ali povrijediti se može i na druge okrutne načine.
A što kad muž, slično kao na onoj drugoj temi, ženi na nos nabacuje druge žene koje su kao u svemu bolje od nje?
Nerealnih,pokvarenih,zlobnih,podmuklih osoba je uvjek bilo i bit će!
No nismo spomenuli emocionalno varanje("tihi preljub"),kad se neka osoba veže emocionalno za drugu,a ne sexaju se!
No,,znam jedan slučaj,vjernici i on i ona,žive u dobrom braku,imaju po djete u istom,a redeći zajedno,družeći se,zaljubili se do ušiju!Sad ne znaju kako se iz toga isčupati!
Mislim da su pogrešili kad nije bilo vruće,trebali su to na vrijeme prekinuti!
Nešto slično mi se dogodilo,mislim da me spasilo to što sam vjernik!Ona lipa divojka,ja mlad ali oženjen,zezao se sa njom ,simpa mi je bila i ona se zapalila!
Rekoh joj:"Neće ići,ja sam vjernik i "Neću izdat Boga" kako piva Tompson!Interesantno,više mi je Bog tu važio nego moja žena koju sam volio!Al..od nje se može sakriti!
Nakon godinu dana,cura se sretno udala,kad smo se sreli,poljubi me i kaže:"Hvala ti!"Zna da sam ju mogao iskorištavati,a ovako,ispalo je dobro za nju i mene!
Dobro si se sjetio. Jel' to manje boli nego kad je i seks uključen? Mislim da ne. Ako je već netko emocionalno vezan za drugu osobu, znači li nešto njegovom partneru (mužu/ženi) ako ne konzumiraju seks? Na isto dođe.Gotovo je. Nema više. Pustiš...Pa taman sto puta bio crkveno vjenčan !
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by genitalni_herpes 15/6/2014, 19:41

muškoložnici - krasan izraz, nema šta..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Kršćanstvo,,,brak i seksualnost! Empty Re: Kršćanstvo,,,brak i seksualnost!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum