ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Page 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 00:37

preko_vode_do_slobode wrote:ovisi koliko ima apartmana.. nemože domaćica pokriti 8 apartmana.. može 1-2-3 apartmana.. 

eh sada , recimo da je domaćica renta apartman za 4osobe, pa onda eventualno 10€ po glavi.. možda nekako isplativo.. pa ako su par dana, pa netrebaš svaki dan čistit, pa aj nekako zarada..

iako jadna zarada ako si investirao u turizam..

ako već imaš slobodan kat kuće, onda je OK
Ma šta ne može ? Ka ima pametnijeg posla. Ono sekrva ovo ono , vamo tamo ....samo to i rade tj brinu se za te goste.

Boga ti to im je dodatna zarada i skupi se toga. Jok najbolje da će čačkat mečku cilo lito .....to im je posao ....doslovno ....zarada.

RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by Guest 28/6/2016, 00:39

RayMabus wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:
RayMabus wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Vidit ces, ako to izgradis kako bog zapovjeda. Sve je do toga sto ljudi zele napraviti i koliko je njihova sama ideja dobra. Ljudi su tvrdoglavi...ako neznas onda zoves jebenog arhitekta da ti napravi nesto lijepo. Sve se da i moze kad se hoce. Ljudi su sami sebi najveci neprijatelji u osmisljanju vlastitoga biznisa.
Ma vidit ćeš kuraz. Budu vama tamo od Omiša do Dubrovnika Srbi uskoroglavni gosti za pet eura po glavi nocenje.
kakvih 5€ , potroše vode, struje, klima, internet, zatim generalno čišćenje sobe, minjat plahte , lancune, čistit wc, itd.. imaš ti troška po gostu 10-20€
A ako mu stoji prazno onda uvijek gubi. Budu tamo Srbi za koju godinu glavni gosti kad se okolo poizgrade hotelski kompleksi sa po xy soba i cetri , pet zvjezdica sa svom mogucom uslugom a ti iznajmljuj gole zidove sa krevetom .......

Tvoj je problem sto Srbe promatras kao ovakve ili onakve. Kao gosti sto se turizma tice...u usporedbi sa velikim brojem turista iz drugih zemalja sa Srbima covjek ima najmanje problema. Niti su zahtjevni kao gosti niti rade pizdarije,niti im je zao potrositi. Tako da, to sto rece, kamo srece :) . Meni nije jasno kako ne dopizdi tebi i slicnima iz godine u godinu prizivati nekakvu propast,katastrofu i stali :) . Po pitanju izgradnje i razvoja turistickih mjesta....jedino podrucje koje je otislo u kurac prakticki nepovratno su mjesta na potezu od Splita do Ploca otprilike...uz par manjih iznimki. U vecini ako ne u svim drugim mjestima su nacelnici-gradonacelnici nekakve jebene pouke iz svega toga izvukli pa se bas ne grade bilo kakva sranja. Iz godine u godinu je situacija bolja za gro mjesta, ne gora. Najveci neprijatelj i problem su ljudi sami po sebi. Koji su nevjerojatno tvrdoglavi i neposobni za promjene i suzivot s turizmom od kojega zive.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by Guest 28/6/2016, 00:42

preko_vode_do_slobode wrote:ovisi koliko ima apartmana.. nemože domaćica pokriti 8 apartmana.. može 1-2-3 apartmana.. 

eh sada , recimo da je domaćica renta apartman za 4osobe, pa onda eventualno 10€ po glavi.. možda nekako isplativo.. pa ako su par dana, pa netrebaš svaki dan čistit, pa aj nekako zarada..

iako jadna zarada ako si investirao u turizam..

ako već imaš slobodan kat kuće, onda je OK

Nema ciscenja jebote. Kad izdas apartman nemas sta ti ulaziti tamo i prckati oko ljudi. To se ne radi, osim ako nisu pravila drukcija i dogovor pa nudis uslugu ciscenja svakodnevnog :D . Imas nakon sto gosti odu...ocistiti sve,promjeniti posteljinu,srediti kupaonicu i to je to...nije to neki jebeni posao bokte u 90% slucajeva. Kamo srece da se ljudi malo vise potrude.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 00:43

Pa ja sam imao turiste iz Beograda prije rata. Zato se i smijem ovome jer će se vratit. Doduše ovo su bili više kucni prijatelji šema ....lik je književnik i tako ....ostali smo u dobrom samo kako je rat bio onda nisu dolazili zbog svih tih okolnosti.

PS : Pa i pricam o tom potezu od SPlita do Ploca da je nikakav i da su đabe krecili.

Meni Srbi uopce ne smetaju al znam da se nekima diže kosa na glavi od te pomisli pa malo palim raju.

I plus imam rodbine u BG , rođak dolazi svake godine , ima kucu u Omišu plus masu rodbine po Vojvodini tako da ......kad padne cijena na 10-akeura eto ti njih masovno za koju godinu plus autocesta kroz BiH....taman izađu na taj potez Ploce i to tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by Guest 28/6/2016, 00:45

Pa zaboli me za taj potez od Splita do Ploca :) tome ionako nema pomoci. Taj dio je otisao u kurac prije 30-40 godina ne jucer :D . Mada ima i tu iznimki i pokusaja izmjene situacije na bolje. Neka mjesta se jos mogu spasiti :D . Inace znas sta je meni u tom podrucju najbolje? Onaj dio iznad Makarske prema biokovu od Tucepa pa do Vrulje...masa tih starih sela koja su pun kurac od mora udaljena. Su krenuli stare kuce obnavljati, rade bazene itd....ta ekipa mlati brutalne pare. Pogotovo u usporedbi s mamlazima koji su radili skalamerije 15 metara od mora.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 00:48

MaximusDecimusMiridije wrote:Pa zaboli me za taj potez od Splita do Ploca :) tome ionako nema pomoci. Taj dio je otisao u kurac prije 30-40 godina ne jucer :D . Mada ima i tu iznimki i pokusaja izmjene situacije na bolje. Neka mjesta se jos mogu spasiti :D . Inace znas sta je meni u tom podrucju najbolje? Onaj dio iznad Makarske prema biokovu...masa tih starih sela koja su pun kurac od mora udaljena. Su krenuli stare kuce obnavljati, rade bazene itd....ta ekipa mlati brutalne pare. Pogotovo u usporedbi s mamlazima koji su radili skalamerije 15 metara od mora.
Isto ti rade i ovdje odavno poviše Podstrane istocno od Splita. Pa i pricam baš o tom potezu PLoce do SPlita i to tamo di je apartmanizacija uzela maha a ovi mislili da ce im lova padat s neba a sad će veliki hotelski kompleksi koji imaju sve sadržaje itd itd itd i onda ovi svi okolo moraju spuštat cijenu plus ono borba za svakog turista.

Ćim padne to na prihvatljivo za vecinu ovih iz Bg i to tamo plus autocesta plus svake godine se ta situacija zeru smiruje ....eto ti njih dole.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 01:06

I šta je najveća baza sad ti se gradi eko kaštelanski zaljev cetri trake do Splita a to je kilometar od mora i to , sve je blizu a ovi nisu ni mislili da bi tu mogli apartmani funkcionirat kad ono eto ispada da da i hebe se njih .....15 eura soba pa tko oce eto mu.

Sad ti tome konkuriraj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 01:11

Evo vidiš di je more .....to ne da nije prvi red do mora nego je ono prvi red kraj autoceste il tu negdje :

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 K18

http://www.seecroatia.com/mojweb/maps.php?lang1=Hrv1&idGlavni=5925
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 01:17

Ovome se ne može konkurirat jer :

- to prvobitno nije zamišljeno kao turizam nego kao : kuca kraj SPlita , blizu , napravi prizemlje i dva kata ( ne može radi aerodroma više ) i onda to uredi i nakon 20 godina iznamljivanja sto kuna po glavi prakticki isplati uloženo i dobije kucu na dva kata sa prizemljem dakle tri etaže za sebe i djecu.

Nemoguce konkurirat posebno sad kad se izgradi cetri trake plus eko kašelanski zaljev.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by Guest 28/6/2016, 01:22

Nemoze nikakav eko kastelanski zaljev i svi bogovi ovoga svijeta nemogu u tome kraju stvoriti turizam vrijedan spomena.....dok god stoje one ljusture nekadasnjih tvornica naokolo,brodogradiliste,vojna luka....da ni ne spominjem da je na prostoru nekadasnjeg Jugovinila jos pod zemljom u spremistima radioaktivna sljaka uskladistena sa svih podrucja bivse jugoslavije. Na tom podrucju ni dan danas ne raste trava....kakav turizam kakvi bakaraci. Tu trebaju ozbiljni zahvati i ozbiljna ulaganja da bi to zivnulo. Do tad...nula bodova. Dobro je da Split raste i ovako kako raste s obzirom na to tko vodi grad. Razvoj turizma u Splitu i okolici je stvar slucajnosti a ne promisljenih odluka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 01:24

MaximusDecimusMiridije wrote:Nemoze nikakav eko kastelanski zaljev i svi bogovi ovoga svijeta nemogu u tome kraju stvoriti turizam vrijedan spomena.....dok god stoje one ljusture nekadasnjih tvornica naokolo,brodogradiliste,vojna luka....da ni ne spominjem da je na prostoru nekadasnjeg Jugovinila jos pod zemljom u spremistima radioaktivna sljaka uskladistena sa svih podrucja bivse jugoslavije. Na tom podrucju ni dan danas ne raste trava....kakav turizam kakvi bakaraci. Tu trebaju ozbiljni zahvati i ozbiljna ulaganja da bi to zivnulo. Do tad...nula bodova. Dobro je da Split raste i ovako kako raste s obzirom na to tko vodi grad. Razvoj turizma u Splitu i okolici je stvar slucajnosti a ne promisljenih odluka.
Pa i ne idu na turizam , kažem ti koja je šema ...on gradi kucu kraj grada gdje ima sadržaja a ne negdje tamo tko zna gdje i u suštini stavija je na papir slijedece : gornaj dva kata iznajmuljem liti sto kuna po glavi i to će mi isplatit uloženo u ta dva kata kroz 20 - 30 godina i napravija dici stanove prakticki.

To ti tako funkcionira i tome se ne može konkurirat jer ovdje je sto kuna po glavi dakle ispod 15 eura nocenje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 01:28

Ne možeš ti ovome konkururat. Imama ja dva stana , sto metara od mora , novogradnja , ispod hotel sa šumom i plaža.

Jel misliš da me turizam zanima ?

Ma niti malo.

Ja to mogu iznamljivat sto kuna po glavi i hebe se mene.

Odlicno.

Dvosoban i jednosoban stan .....dva plus cetri ...šest puta sto kuna dnevno .....puta sto dana

100 puta šest = šesto

600 kuna dan puta 100 dana .....60 000

Kužiš ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by prckov 28/6/2016, 01:50

pošto se može nac kucica u unutrašnjosti otoka po selima?

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 02:05

prckov wrote:pošto se može nac kucica u unutrašnjosti otoka po selima?
Skupo. Ne znam koliko al nij jeftino cim je otok. Seoski turizam na otoku dakle automatski si okružen morem plus u prirodi. Nisi jedini kojemu je to palo na pamet i ekipa to renovira plus bazen i dere pare.

Otoci su posebna prica i mislim da je to osim Braca ono sve okolo elitni turizam ili barem za ove malo dubljeg đepa ( ako ništa drugo na otoku ti je sve skuplje ).

Problem je šta ti ako na Bracu radiš trokatnicu onda ideš na to da ti je to turizam a ovaj šta to radi u zoni manjoj od 40 km od Splita u biti sebi gradi kucu i to mu služi da mu povrati ulaganja u tu kucu koja mu na kraju ostaje i od nje ima koristi jer je na perfiferiji grada a autom mu je blizu i to je to ....dakle to su dvije razlicite stvari i ovi oko Splita njemu je i sto kuna po glavi ok dok ovoga šta je gradio samo radi turizma njemu je to nedovoljno jer nije na to ciljao kad je gradio na toj lokaciji trokatnicu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by Guest 28/6/2016, 06:14

Turisti su malo retardiranija grupacija ljudi, tako da virujen da će ih naši turistički djelatnici opet nekako zajebat...nać će oni već načina kako... šta se mene tiče neka ih dobro oderu... budale će ionako opet dogodine doć...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by epikur37 28/6/2016, 06:23

nautika je in...samo je zahtjevnija i slozenija....jedan brod zaradi kao tri apartmana
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by aben 28/6/2016, 08:10

RayMabus wrote:.
Prva je to od već vidljivih posljedica nekontrolirana rasta te vrste smještaja koja se opasno približila brojci .
- Naš privatni smještaj je neorganiziran, rascjepkan i

[size=45]Razvoj turizma u Splitu i okolici je stvar slucajnosti a ne promisljenih odluka.[/size]

ovi komunisti su žilavi ljudi. rezistentni su ko jehovini svjedoci, samo jedni imaju pakao a drugi pakao regulacija.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by marcellus 28/6/2016, 08:21

MaximusDecimusMiridije wrote:Naravno da su gluposti. Ovako....od 10 ljudi sto izdaje apartmane 9 ih nema apsolutno nikakvog osjecaja ni za ljepotu ni za kvalitetu. Odvratne sterilne betonske skalamerije bez imalo duse....i opet relativno dobro posluju. Ljudi koji su ulozili minimum truda u okucnicu,prilaz,prirodu,biljke...rade super. Ja imam za susjeda lika koji je krenuo graditi prizemnicu, pa digo i kat,pa onda jos jedan i onda jos poviseno potkrovlje. 6 apartmana i prizemlje njegovo....sve zalio betonom uokolo, nekakve betonske arle nasadio u njih neke nesretne biljke posadio i onda kuka da sezona nevalja......sta misle takvi ljudi ja to ne kuzim. Da ce mu netko tko je dosao iz Njemacke,Poljske,...iz grada od 100-200 tisuca ljudi. Iz nebodera,potrosi pare...i bas ce ti s gustom platiti 40-50 eura dnevno da bi zivio u stambenoj zgradi za odmor? :D Oce moj qrac. A takvih je izdavaca najise. Tko god se malo potrudio oko samoga objekta....sa biljkama,nadstresnicom,izgledom same kuce....nema nikakvih problema. Ali ljudi ko ljudi....imbecili jebiga :D . I opet uz sve to receno...opet je puno sve.

točno, kod nas je godinama preskupo u odnosu na ono što se nudi, čak i u skupim italiji i francuskoj se prođe bolje sa smještajem jer tamo ko hoće nešto zaradit mora se jebeno, jebeno potruditi... i to mora na nešto ličit. Ovdje te odere ko zecova za bazični smještaj u polunamještenoj betonjari, sa svim najjeftinijim u i oko apartmana.

_________________
Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by Guest 28/6/2016, 08:28

MaximusDecimusMiridije wrote:Naravno da su gluposti. Ovako....od 10 ljudi sto izdaje apartmane 9 ih nema apsolutno nikakvog osjecaja ni za ljepotu ni za kvalitetu. Odvratne sterilne betonske skalamerije bez imalo duse....i opet relativno dobro posluju. Ljudi koji su ulozili minimum truda u okucnicu,prilaz,prirodu,biljke...rade super. Ja imam za susjeda lika koji je krenuo graditi prizemnicu, pa digo i kat,pa onda jos jedan i onda jos poviseno potkrovlje. 6 apartmana i prizemlje njegovo....sve zalio betonom uokolo, nekakve betonske arle nasadio u njih neke nesretne biljke posadio i onda kuka da sezona nevalja......sta misle takvi ljudi ja to ne kuzim. Da ce mu netko tko je dosao iz Njemacke,Poljske,...iz grada od 100-200 tisuca ljudi. Iz nebodera,potrosi pare...i bas ce ti s gustom platiti 40-50 eura dnevno da bi zivio u stambenoj zgradi za odmor? :D Oce moj qrac. A takvih je izdavaca najise. Tko god se malo potrudio oko samoga objekta....sa biljkama,nadstresnicom,izgledom same kuce....nema nikakvih problema. Ali ljudi ko ljudi....imbecili jebiga :D . I opet uz sve to receno...opet je puno sve.

istina, žele minimalno uložiti, a pobrati što se više može, jer sezona je kratka, a ostatak godine drž-ne daj, kako bude.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 08:28

Ušli smo u EU i sad ti pocima izgradnja mega hotelskih kompleksa sa svim sadržajima a kako se isti ne grade baš kraj vecih gradova nego na tim nekim lokacijama koje i jesu neka turisticka zona onda ce svi ti apartmani izgubit na vrijednosti jer em nisu predgrađe pa da ti koriste kao takvi kao stambena jednica kraj grada em će past cijena noćenja jer ono jednostavno tu u blizini imat ćeš hotelske komplekse sa sadržajem a platit ćeš koji euro više dakle zaboravi na malo bolje platežne turiste ako imaš betonjaru a nabijena je kraj drugih betonjara tj apartmanizacija cista.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by RayMabus 28/6/2016, 08:45

Najajce su mi baze prvi red do mora pa onda nabiju cijenu. Tamo u Sutivanu di ja imam kucu za odmor sa povecim vrtom okolo ekipa samo gradi u vis unutra i ono pogled i to i sad ćeš ti prvi red do mora i nabivat cijenu ko da turisti dolaze pješice na more tj nemaju auto ?!?!?

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 _53da4d01c0977
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura! - Page 2 Empty Re: Krahirao bizmis s apartmanima : Noćenje, prvi red do mora, 10 eura!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum