ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The White Croats and Kievan Rus

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:12

Bijeli Hrvati je istočnoslavensko pleme; djelomično preci ukrajinske nacije; preci Hrvata na Jadranskom moru. Bijeli Hrvati su vjerojatno jednim dijelom također preci Slovaka, Čeha i Poljaka, ili su makar imali veliku ulogu u konsolidaciji slovačkog, češkog, poljskog i ukrajinskog naroda tijekom 10. i 11. stoljeća. Tragovi Bijelih Hrvata nalaze se po središnjoj i istočnoj Europi odnosno cijeloj Ukrajini, Slovačkoj, Češkoj, južnoj Poljskoj i jednim dijelom u sjevernoj Rumunjskoj. Pretpostavlja se da je mnogobrojan bjelohrvatski narod raspršen među navedenim nacijama zbog provale Mađara u 9. stoljeću i potom Mongola u 13. stoljeću. Bijeli Hrvati su također imali ogromnu ulogu u formiranju srednjovjekovne Mađarske države.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Bijeli_Hrvati

Zapadna UKrajina i ta zona ....spustili se zapadnom obalom DUnava preko panonske nizine ( skupa s Avarima ) .....

TO ti je to.

RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:19

NIsmo se mi nešto previše spuštali ...došli Avari treba im pješadija , ajmo pljacka ,,,,udri dole ...LOmbardi iz zapadne današnje Mađarske pobjegli u sjevernu Italiju ....tu nizinu naselili Avari nadva stoljeca a slaveni okolo .....onda Franacka država potuce Avare ( Vojnomir prvi hrvatski panonski kenz sudjeluje protiv AvARA ) ....onda Cesi protiv Franaka ( Ljudevit posavski je dio te globalne pobune ) pa opet mir al onda Franci li la i provale ti Mađari ...i na kraju ih Švabe uspiju sabit u panonsku nizinu al poanta je da osvajaju zapadnu Panoniju i to danas je taj prostor koji te dijeli od UKrajine i tog dijela tamo.

Kad se gleda kilometraža ono nije to neka udaljenost ....samo su se spustili niže , Avari su preferirali pašnjake pa su ostali u Panoniji .....Franci ih potukli ....Česi napravili Moravsku kneževinu ....Mađari uletili sa istoka ....Mađari pola Evrope izgazili , Švabe ih potucu i ovi do dan danas ostanu u prostorima te zapadne Panonije i presjecu koridor između UKrajine i Hr.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:40

Horvat je hrvatsko prezime. Dolazi iz imena "Hrvat".
The White Croats and Kievan Rus - Page 2 200px-Naj%C4%8De%C5%A1%C4%87a_prezimena_po_%C5%BEupanijama_%282011%29
najčešća prezimena po županijama u RH prema popisu iz 2011. Tamnoplavom bojom su označene županije gdje je Horvat najčešće prezime.
Prema popisu pučanstva iz 2011. u Hrvatskoj [1]Horvat je bilo najčešće prezime. Prema popisu pučanstva 2014. u Sloveniji[2] Horvat je također najčešće prezime a najviše je koncetrirano u Prekomurju. Postoji i mađarski oblik Horváth koji je najčešće prezime u Slovačkoj [3] a drugo najčešće u Mađarskoj


Drugo najveće prezime u Mađarskoj vam je Horvat a to vam je upravo zato jer su ovi osvojili zapadnu obalu DUnava i tu zatekli to stanovništvo , i onda .....to ti je to ....Mađari jesu Mađari tj vucu to proijeklo al su se izmješali i njima je cak i genetika evropska .....to vam je zbog toga.

Bijela Hrvatska ......zapadna Ukrajina , prostor između toga , te današnja Hrvatska i to dole .....Horvat drugo najcešće prezime u Mađarskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by frakcija 27/6/2016, 00:44

U jugi smo učili o bijeloj i crvenoj hrvatskoj, a danas se povijesničari oprezni s tim..optužuje ih se za diletantstvo..ili su pro-srpski orjentiraniji od jugovića? :D
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:47

frakcija wrote:U jugi smo učili o bijeloj i crvenoj hrvatskoj, a danas  se povijesničari oprezni s tim..optužuje ih se za diletantstvo..ili su pro-srpski orjentiraniji od jugovića? :D
Meni su ovo samo povijejsni fakti. Ne msilim doć i govorit Mađarima na zapadnu stranu DUnava u panonsnkoj nizini da su uglavnom potomci slavena i to bijelih Hrvata tj miks Mađara koju su prešli DUnav i starosjedioca tj naroda koji se spustio dole i živio na tom prosotoru koji je u biti koridor iz zapadne Ukrjaine i tog prostora tamo do današnje Hr i toga dole.

Mislim mogu ja to rec jer je to povijesna cinjenica al mi ne pada na pamet pravit ih Hrvatima kad su oni Mađari danas.


Last edited by RayMabus on 27/6/2016, 00:48; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by frakcija 27/6/2016, 00:48

RayMabus wrote:
frakcija wrote:U jugi smo učili o bijeloj i crvenoj hrvatskoj, a danas  se povijesničari oprezni s tim..optužuje ih se za diletantstvo..ili su pro-srpski orjentiraniji od jugovića? :D
Meni su ovo samo poviejsni fakti. Ne msilim doć i govorit Mađarima na zapadnu stranu DUnava u panosnkoj nizini da su uglavnom ptoomci slavena i to bijelih Hrvata tj miks Mađara koju su prešli DUnav i starosjedioca tj naroda koji se spustio dole i živio na tom prosotru koji je u biti kroidor iz zapadne Ukrjaine i tog prostora tamo do današnje Hr i toga dole.
ako nema direktne veze s južnom padinom mosora, teško mi se uživit..ne znan ti ja to nać ni na karti.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:49

frakcija wrote:
RayMabus wrote:
frakcija wrote:U jugi smo učili o bijeloj i crvenoj hrvatskoj, a danas  se povijesničari oprezni s tim..optužuje ih se za diletantstvo..ili su pro-srpski orjentiraniji od jugovića? :D
Meni su ovo samo poviejsni fakti. Ne msilim doć i govorit Mađarima na zapadnu stranu DUnava u panosnkoj nizini da su uglavnom ptoomci slavena i to bijelih Hrvata tj miks Mađara koju su prešli DUnav i starosjedioca tj naroda koji se spustio dole i živio na tom prosotru koji je u biti kroidor iz zapadne Ukrjaine i tog prostora tamo do današnje Hr i toga dole.
ako nema  direktne veze s južnom padinom  mosora, teško mi se uživit..ne znan ti ja to nać ni na karti.
Ima : Avari su tu bili tri stoljeca.

Avari i SLaveni pohodi a ova zona od tu i prema jugu su ti bijeli Hrvati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by frakcija 27/6/2016, 00:50

RayMabus wrote:
frakcija wrote:
RayMabus wrote:
frakcija wrote:U jugi smo učili o bijeloj i crvenoj hrvatskoj, a danas  se povijesničari oprezni s tim..optužuje ih se za diletantstvo..ili su pro-srpski orjentiraniji od jugovića? :D
Meni su ovo samo poviejsni fakti. Ne msilim doć i govorit Mađarima na zapadnu stranu DUnava u panosnkoj nizini da su uglavnom ptoomci slavena i to bijelih Hrvata tj miks Mađara koju su prešli DUnav i starosjedioca tj naroda koji se spustio dole i živio na tom prosotru koji je u biti kroidor iz zapadne Ukrjaine i tog prostora tamo do današnje Hr i toga dole.
ako nema  direktne veze s južnom padinom  mosora, teško mi se uživit..ne znan ti ja to nać ni na karti.
Ima : Avari su tu bili tri stoljeca.

Avari i SLaveni pohodi a ova zona od tu i prema jugu su ti bijeli Hrvati.
jel ima ikake šamse da su ovdašnji arvati (kako sami sebe zovu) u stvari avari?
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:52

RayMabus wrote:
frakcija wrote:
RayMabus wrote:
frakcija wrote:U jugi smo učili o bijeloj i crvenoj hrvatskoj, a danas  se povijesničari oprezni s tim..optužuje ih se za diletantstvo..ili su pro-srpski orjentiraniji od jugovića? :D
Meni su ovo samo poviejsni fakti. Ne msilim doć i govorit Mađarima na zapadnu stranu DUnava u panosnkoj nizini da su uglavnom ptoomci slavena i to bijelih Hrvata tj miks Mađara koju su prešli DUnav i starosjedioca tj naroda koji se spustio dole i živio na tom prosotru koji je u biti kroidor iz zapadne Ukrjaine i tog prostora tamo do današnje Hr i toga dole.
ako nema  direktne veze s južnom padinom  mosora, teško mi se uživit..ne znan ti ja to nać ni na karti.
Ima : Avari su tu bili tri stoljeca.

Avari i SLaveni pohodi a ova zona od tu i prema jugu su ti bijeli Hrvati.

Bajan, osnivač avarske države 567. godine prelazi Karpate i u savezu sa Langobardima uništava Gepide i zauzima područja istočno od Dunava. Kada su Langobardi napustili Panoniju, Avari ostaju jedini gospodari ovog područja i šire svoju vlast prema Dalmaciji ali i prema Češkoj i prema Alpama. Iako su bilo malobrojni, vrlo brzo su potčinili sva slavenska plemena koja su se tu našla.
Uz povremene upade u Furlaniju i u Franačku državu, Avari su uglavnom najveći problem predstavljali Bizantu, pa su pod Bajanom ovladali bizantskim uporištima u Panoniji, Sirmijumom i Singidunumom , a učestalo su upadali preko starih rimskih putova i u Dalmaciju. Njihov najveći pothvat je bio neuspjeli napad na Carigrad 626. godine, u kojem su osim Avara sudjelovali i Slaveni i Gepidi, nakon čega su odbačeni s velikim gubicima. Porazom kod Carigrada i počinje prestanak njihove moći. Avari se razdjeljuju, ali ipak u Panoniji uspijevaju sačuvati još dva naredna stoljeća svoju moć, sve do 796. godine kada Karlo Veliki (vidi: Franačko-avarski ratovi) ulazi u Panoniju i uništava Avare, koji poslije toga i zauvijek nestaju.


----

I još jedno stoljeće imaš vezu tu dok Mađari nisu nakon sto godina osvojili zapadnu Panoniju.

CIJELO TO VRIJEME OVI PROSTORI SU TI POVEZANI S UKRAJINOM I TOM ZONOM GORE.


Last edited by RayMabus on 27/6/2016, 00:54; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:53

frakcija wrote:
RayMabus wrote:
frakcija wrote:
RayMabus wrote:
frakcija wrote:U jugi smo učili o bijeloj i crvenoj hrvatskoj, a danas  se povijesničari oprezni s tim..optužuje ih se za diletantstvo..ili su pro-srpski orjentiraniji od jugovića? :D
Meni su ovo samo poviejsni fakti. Ne msilim doć i govorit Mađarima na zapadnu stranu DUnava u panosnkoj nizini da su uglavnom ptoomci slavena i to bijelih Hrvata tj miks Mađara koju su prešli DUnav i starosjedioca tj naroda koji se spustio dole i živio na tom prosotru koji je u biti kroidor iz zapadne Ukrjaine i tog prostora tamo do današnje Hr i toga dole.
ako nema  direktne veze s južnom padinom  mosora, teško mi se uživit..ne znan ti ja to nać ni na karti.
Ima : Avari su tu bili tri stoljeca.

Avari i SLaveni pohodi a ova zona od tu i prema jugu su ti bijeli Hrvati.
jel ima ikake šamse da su ovdašnji arvati (kako sami sebe zovu) u stvari avari?
Misliš ime naroda ? Pa lako moguce. NIsam o tome razmišljao al .....LAKO MOGUĆE ĆAK I LOGICNO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 00:58

Moguce je to da Hrvati kao ime u suštini je slavnska inacnica rijeci Avari ili slaveno avari.


Borna, isprva, nosi naziv kneza Guduskana. Pojam Guduskani dosad se poistovjećivao sa Gačanima, stanovnicima sjeverne Like. Vjerojatno je riječ o pogrešnom prijevodu latinskoga pojma. Vjerojatno se radi o stanovnicima uz rječicu Guduču, u blizini Bribira, u samom središnjemu djelu Zadarskoga zaleđa, koji će, kasnije, u izvorima biti poznat Vrh Hrvati, što predstavlja jezgru srednjovjekovne hrvatske države. Narod će već dvadesetak godina nakon Bornine smrti (821.) nositi točno određeno ime - Hrvati.[3]

Spomen

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 220px-Greda_i_zabat_s_natpisom_kneza_Branimira_879
Greda i zabat s natpisom Branimira, kneza Hrvata (lat. DUX CRUATORVM)
Prvi spomen imena Hrvat je 852. godine na Trpimirovoj darovnici, čiji je original izgubljen, a najstariji je prijepis iz 1568. (Lujo Margetić je 2002. iznio mišljenje da je to zapravo sudski dokument, i da potječe iz 840.[4]) U kamenu je najstariji napis iz Šopota (kod Benkovca), gdje se spominje i Branimir:
+BRANIMIRO COM ... DUX CRUATORVM COGIT...
U stranim se izvorima ime Hrvat spominje tek u 10. stoljeću, u dokumentima splitskih crkvenih sabora i u De administrando imperio bizantskoga cara Konstantina VII. Porfirogeneta.[5]

Rasprostanjenost

Hrvatsko se ime sreće i na slavenskomu sjeveru (u Moravskoj i Slovačkoj), uz rijeku Saalu u Njemačkoj, u Austriji i Sloveniji, te na jug do Grčke[5].
Tako se u Koruškoj nalaze[5] Hrvatski kotar i Chrowat uz gornju Muru; u srednjem su vijeku zabilježena imena mjesta Krobathen, Krottendorf, Krautkogel; Kraut kod Spittala. U Štajerskoj su Chraberstorf, Krawerspach, Chrawat itd.
U Sloveniji su Hrovate i Hrovača. U Njemačkoj uz Saalu su postojali Chruuati, Churbate i Korbetha, zapadno od Leipziga.
Na jugu, u Makedoniji su Arvati kod Donje Prespe, a u Grčkoj su Harvati na Atici i Harvation na Peloponezu;
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by frakcija 27/6/2016, 01:02

ti makedonski nisu doli dugo i došli su iz dalmacije čini mi se.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 01:06

Over time Slavic became the lingua franca of the Avars.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pannonian_Avars

Avari su se prakticki slavenizirali ......a upravo zapadna Panonija je zadnja zona gdje su živjeli ....cak i Slavonija jer u franacko avarski ratovima se spominje uništenje upravo nekih njihovih logora tamo.

---


Franačko-avarski ratovi
Nakon konačnog osvajanja Bavarske (788.) franačka država je došla u izravan dodir s Avarima, dotadašnjim bavarskim saveznicima.
Sukobe s Avarima, Franci započinju još 791. godine kada sin Pipina Malog, Karlo Veliki, prodire u Podunavlje, zauzima neke avarske logore (ringove) i vraća se natrag. Iste godine, kada se saznalo za Pipinove pobjede, dvije franačke kolone, idući sa sjevera lijevom i desnom stranom Dunava dolaze do Emsa i prelaze avarsku granicu i Karlo Veliki objavljuje rat Avarima. Koristeći se već započetim napadom, Franci stižu bez većeg otpora do ušća Dunava, gdje se poslije 52 dana pustošenja vraćaju iz avarskog teritorija.
Markgrof Erich Furlanski, iskoristivši neslogu Avara, 795. godine kreće u borbu protiv Avara u savezu s hrvatskim knezom Vojnomirom i zauzima glavni avarski ring između rijeka Tise i Dunava. Međutim tek 796. godine Pipin ponovno upada u avarski teritorij, ruši glavni avarski ring i učvršćuje franačku vlast nad Avarima, koji poslije toga i nestaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 01:09

Avar Khaganate
The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Blank
 
The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Blank
567–c. 804The White Croats and Kievan Rus - Page 2 30px-Frankish_Empire_481_to_814-en.svg
 
The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Blank
The White Croats and Kievan Rus - Page 2 250px-Historical_map_of_the_Balkans_around_582-612_AD
Avar Khaganate around 582-612 AD.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 01:11

Nesloga Avara tj njihov pad a ovi su se slavenizirali dakle ono imaš više manje ciste Avare koji žive u nizini i imaš slavneske avare koji nisu u nizini .....dakle nema više pljacke , moc opada ......u biti lako moguce da je naziv Hvat u suštini slaveni koji su bili saveznici Avara šta je nekako i logicno tj to jest tako a sad jel ime od tu po meni lako moguce.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 01:13

RayMabus wrote:Moguce je to da Hrvati kao ime u suštini je slavnska inacnica rijeci Avari ili slaveno avari.


Borna, isprva, nosi naziv kneza Guduskana. Pojam Guduskani dosad se poistovjećivao sa Gačanima, stanovnicima sjeverne Like. Vjerojatno je riječ o pogrešnom prijevodu latinskoga pojma. Vjerojatno se radi o stanovnicima uz rječicu Guduču, u blizini Bribira, u samom središnjemu djelu Zadarskoga zaleđa, koji će, kasnije, u izvorima biti poznat Vrh Hrvati, što predstavlja jezgru srednjovjekovne hrvatske države. Narod će već dvadesetak godina nakon Bornine smrti (821.) nositi točno određeno ime - Hrvati.[3]
Po ovome ispada da se taj naziv bar kad smo mi u pitanju spominje tocno nakon nestanka Avarskog kagnata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by frakcija 27/6/2016, 01:16

a najstariji zapisi o hrvatskoj u hrvatskoj su upravo ovde..kako trpimir daruje moje selo po volji prethodnika mislava splitskoj nadbiskupiji.. potvrda je  trebala uvjerit poljičane da plate porez..s ton karton je naivni arnir doša u dubravu, a izaša s nogama naprid..sad je svetište čudesne vode na mistu di su ga kamenovali. Tu se nalaze i Gata, a žitelji gačani :D
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 01:30

frakcija wrote:a najstariji zapisi o hrvatskoj u hrvatskoj su upravo ovde..kako trpimir daruje moje selo po volji prethodnika mislava splitskoj nadbiskupiji.. potvrda je  trebala uvjerit poljičane da plate porez..s ton karton je naivni arnir doša u dubravu, a izaša s nogama naprid..sad je svetište čudesne vode na mistu di su ga kamenovali. Tu se nalaze i Gata, a žitelji gačani :D
Ne znam toliko detaljno al vidim naziv Hrvati se spominje koje desetljece nakon nestanka avarskog kagnata u Panoniji a ovaj Vojnomir panonski knez ....kod Avara nesloga dakle ovaj može bit i njihov kao slavensko avarski tribal ......ocito je da je to tj taj naziv Hrvati i Avari povezano posebno ako se zna da su Avari jezicno bili slavenizirani te gdje su sve živjeli tj koji su prostor zapasavali ( došli preko Karpata , zapadna panonija tzv i bijela Hrvatska ovaj prostor ispod tj današnja Hrvatska ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by frakcija 27/6/2016, 01:36

RayMabus wrote:
frakcija wrote:a najstariji zapisi o hrvatskoj u hrvatskoj su upravo ovde..kako trpimir daruje moje selo po volji prethodnika mislava splitskoj nadbiskupiji.. potvrda je  trebala uvjerit poljičane da plate porez..s ton karton je naivni arnir doša u dubravu, a izaša s nogama naprid..sad je svetište čudesne vode na mistu di su ga kamenovali. Tu se nalaze i Gata, a žitelji gačani :D
Ne znam toliko detaljno al vidim naziv Hrvati se spominje koje desetljece nakon nestanka avarskog kagnata u Panoniji a ovaj Vojnomir panonski knez ....kod Avara nesloga dakle ovaj može bit i njihov kao slavensko avarski tribal ......ocito je da je to tj taj naziv Hrvati i Avari povezano posebno ako se zna da su Avari jezicno bili slavenizirani te gdje su sve živjeli tj koji su prostor zapasavali ( došli preko Karpata , zapadna panonija tzv i bijela Hrvatska ovaj prostor ispod tj današnja Hrvatska ).
ko će ga znat..uglavnom ovi su kinjili sve uzduž i poprijeko zbog navodnog plemenskog prava na zemlju, odbijali su plaćat ikake poreze ikome..splitska nadbiskupija im se upucava ko starosjediocima (didićima)..ako su tada tek došli, kako su bili toliko kujćeviti da polažu povijesno pravo na zemlju? nadbiskupija im pokušava podvalit falsificiranu darovnicu in tobože 825.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 01:37

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Moguce je to da Hrvati kao ime u suštini je slavnska inacnica rijeci Avari ili slaveno avari.


Borna, isprva, nosi naziv kneza Guduskana. Pojam Guduskani dosad se poistovjećivao sa Gačanima, stanovnicima sjeverne Like. Vjerojatno je riječ o pogrešnom prijevodu latinskoga pojma. Vjerojatno se radi o stanovnicima uz rječicu Guduču, u blizini Bribira, u samom središnjemu djelu Zadarskoga zaleđa, koji će, kasnije, u izvorima biti poznat Vrh Hrvati, što predstavlja jezgru srednjovjekovne hrvatske države. Narod će već dvadesetak godina nakon Bornine smrti (821.) nositi točno određeno ime - Hrvati.[3]
Po ovome ispada da se taj naziv bar kad smo mi u pitanju spominje tocno nakon nestanka Avarskog kagnata.
796 godina je nestanak avarskog kagnata ( Franci ga uništili , nesloga u avarskom kagnatu dakle to je bilo ono rascjepkano plemenima i to , nema širenja , nema pljacke , domorodacki nacin života osim u panoniji gdje je nizina ) .....odma koju godinu nakon toga Vrh Hrvati ....ili planisnki Hrvati .....Avari nestaju a ovi ostaju onda jednini nositelji te titule plus ocito je rijec o nekom nazivu za slavensko avarske trupe i taj miks jer se spominje svuda oklo gdje se ovo pojavljivalo ( Avari plus Slaveni ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by RayMabus 27/6/2016, 01:43

frakcija wrote:
RayMabus wrote:
frakcija wrote:a najstariji zapisi o hrvatskoj u hrvatskoj su upravo ovde..kako trpimir daruje moje selo po volji prethodnika mislava splitskoj nadbiskupiji.. potvrda je  trebala uvjerit poljičane da plate porez..s ton karton je naivni arnir doša u dubravu, a izaša s nogama naprid..sad je svetište čudesne vode na mistu di su ga kamenovali. Tu se nalaze i Gata, a žitelji gačani :D
Ne znam toliko detaljno al vidim naziv Hrvati se spominje koje desetljece nakon nestanka avarskog kagnata u Panoniji a ovaj Vojnomir panonski knez ....kod Avara nesloga dakle ovaj može bit i njihov kao slavensko avarski tribal ......ocito je da je to tj taj naziv Hrvati i Avari povezano posebno ako se zna da su Avari jezicno bili slavenizirani te gdje su sve živjeli tj koji su prostor zapasavali ( došli preko Karpata , zapadna panonija tzv i bijela Hrvatska ovaj prostor ispod tj današnja Hrvatska ).
ko će ga znat..uglavnom ovi su kinjili sve uzduž i poprijeko zbog navodnog plemenskog prava na zemlju,  odbijali su plaćat ikake poreze ikome..splitska nadbiskupija im se upucava ko starosjediocima (didićima)..ako su tada tek došli, kako su bili toliko kujćeviti da polažu povijesno pravo na zemlju? nadbiskupija im pokušava podvalit falsificiranu darovnicu in tobože 825.
Ne znam to detaljno samo vidim vezu između nestanka avarskog kagnata i pojave Hrvata kao pojma te pojma Hrvati opcenito gdje su avari koji se na kraju slavnenizirali jezicno našli u savezu sa Slavenima ....pocevši od Karpata tj današnja zapadna Ukrajina do njihove provale u panonsku nizininu i dole i drugdje okolo.

Uništenjem ove baze u Panoniji ovo ispod Save ostaje jedino šta je pravni slijedbenik toga ....prakticki vec četri godine nakon uništenja avarskog kagnata dole se pojavljuje ovo kao naziv Vrh Hrvati a to je u slobodnom prevodu planinski Hrvati ....i ostaje samo Hrvati ....jer nema više avarskog kagnata pa je onda to kao to a gore se koristi naziv bijela Hrvatska šta je pojam za snijeg tj snijeg je bijeli pa je to onda bijela Hrvatska.

LOgika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176958
2014-04-11


Back to top Go down

The White Croats and Kievan Rus - Page 2 Empty Re: The White Croats and Kievan Rus

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum