ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 10:43

Tijekom jučerašnjeg dana u Varšavi, kao i u brojnim drugim gradovima diljem Poljske, održane su velike anti-vladine demonstracije na dan obljetnice prvih slobodnih izbora nakon pada komunističke vlasti u zemlji.
Veliki anti-vladin skup predvodili su jučer i trojica bivših poljskih predsjednika, Lech Walesa, Aleksander Kwasniewski i Bronislaw Komorowski.

Izvori prenose kako se na ulicama Varšave jučer okupilo više desetaka tisuća ljudi pod sloganom "Svi za Slobodu". Prosvjed je održan od strane Vijeća za Obranu Demokracije (KOD), organizacije koja se protivi reformama koje provodi konzervativna vladajuća stranka PiS.

Prema riječima organizatora, jučer se na anti-vladinom prosvjedu okupilo i do 200,000 ljudi.



http://www.advance.hr/vijesti/ogroman-anti-vladin-prosvjed-u-varsavi-i-gradovima-diljem-poljske-protiv-konzervativne-vlasti-na-ulice-izaslo-200-000-ljudi/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 10:45

Nakon propovijedi svećenik dijeli letke s bankovnim računom. Od doprinosa bi trebala biti sagrađena bolnica gdje bi se "prirodnim metodama" trebala liječiti neplodnost. Nipošto nije slučajno da se upravo sad, nedugo nakon izborne pobjede konzervativne stranke Prawo i Sprawiedliwość PiS (Pravo i pravda) ta tema povlači po oltarima. Konzervativni poljski biskupi i svećenici su uvelike i po crkvama vodili predizbornu kampanju za PiS - i sada misle da je došlo vrijeme da im se Vlada oduži uvođenjem potpune zabrane pobačaja u Poljskoj.

Iza oltara crkve Sv. Patrika šutke sjedi još jedan župnik. To je Stanislaw Małkowski, bliski suradnik Jaroslawa Kaczynskog, čelnika konzervativne vladajuće stranke PiS. Małkowski bi rado i sam držao propovijed, ali to ne smije - ne u Varšavskoj biskupiji. Jer upravo on je prije dvije godine pred Predsjedničkom palačom u Varšavi održao postupak egzorcizma, progona đavla kojeg je htio protjerati iz tadašnjeg predsjednika Poljske, Bronislawa Komorowskog.
Svećenik se osjećao pozvanim na taj čin zato jer je poljski predsjednik potpisao zakon kojim se regulira postupak umjetne oplodnje. Kardinalu Varšave Kazimieru Nyczu - inače jednom od rijetkih umjerenih u poljskom kleru - je to ipak bilo previše: taj samozvani egzorcist Małkowski može u njegovoj biskupiji stajati za oltarom samo ako drži usta zatvorena. Ali izvan Varšave naveliko propovijeda i to u punim crkvama.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 10:45

Medicinska sestra Barbara žali što taj svećenik više ne smije propovijedati u njihovoj župi: "On je samo govorio ono što mnogi katolici stvarno misle." Ona misli kako bi se mnogi sramili priznati da su protiv pobačaja i zato smatra da je dobro da Crkva jasno govori što misli. Pogotovo sad kad se u Poljskoj opet raspravlja i o zakonu koji omogućuje pobačaj uopće.

Ali i Barbarin suprug se ne slaže s tim stavom: "Ja radije ne bih komentirao činjenicu da Crkva tu vodi politiku." Priznaje i da samo za ljubav svoje supruge razgovara s novinarima DW-a jer ga je uvjerila da i inozemstvo treba čuti mišljenje poljskih katolika. A mišljenje tog 41-godišnjaka je takvo da se sad boji reći i svoje ime - u strahu za svoje radno mjesto. Jer on radi u jednom ministarstvu, a od kako je PiS došao na vlast miču sve koji im nisu po volji i postavljaju svoje "partijske vojnike". Supruga Barbara je šokirana i otvoreno kaže kako je i ona glasovala za PiS. Čini nam se da je ovaj razgovor o Crkvi i politici i u ovoj obitelji poremetio blagdanski spokoj.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 10:47

A ove nedjelje im u posjet dolazi i njihova kćer. Klaudiji je 20 godina i odnedavno živi u vlastitom stanu i to s dečkom, jednim studentom prava. Naravno, nisu vjenčani i to roditelji teško mogu "progutati".
Mladi par ide u drugu crkvu, a ne onu u koju idu njezini roditelji, u razmjerno liberalnu studentsku crkvu Svete Ane u središtu grada. Ali i kod odlaska u crkvu su skloni eksperimentima: "To zovemo 'churching' i to je postala moda: odlazimo u razne crkve, slušamo propovjedi i nakon toga odlučujemo kamo ćemo odlaziti", objašnjava nam Klaudija. Nakon toga i na društvenim mrežama razmjenjuju iskustva s drugima koji također traže "svoju" crkvu.

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 10:48

http://www.dw.com/hr/koliko-se-crkva-smije-baviti-politikom/a-19304397

koja bolesna atmosfera u poljskoj
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by kic 5/6/2016, 10:52

http://bigthink.com/videos/gail-saltz-the-brain-differences-of-liberals-versus-conservatives
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 11:03

kic wrote:http://bigthink.com/videos/gail-saltz-the-brain-differences-of-liberals-versus-conservatives
smijesno u kontekstu poljske
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by kic 5/6/2016, 11:05

nisi ne pogledao..

https://www.ted.com/talks/jonathan_haidt_on_the_moral_mind
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 11:08

kic wrote:nisi ne pogledao..

https://www.ted.com/talks/jonathan_haidt_on_the_moral_mind
nisam 
za tekst o poljskoj nebitno
mozda kao druga tema neovisno...i ako imas 14 g.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by kic 5/6/2016, 11:19

debotoijusto wrote:
kic wrote:nisi ne pogledao..

https://www.ted.com/talks/jonathan_haidt_on_the_moral_mind
nisam 
za tekst o poljskoj nebitno
mozda kao druga tema neovisno...i ako imas 14 g.
zanimljivo je da si se upravo ponio ka konzervativac, da si pogledao ova dva klipa koja skupa traju pol sata samo bili bi ti jasniji korijeni konzervatizma i liberalizma, odbijas primiti novu informaciju iz straha, lijenosti ili sl, ti si konzerva moj debo.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 11:27

kic wrote:
debotoijusto wrote:
kic wrote:nisi ne pogledao..

https://www.ted.com/talks/jonathan_haidt_on_the_moral_mind
nisam 
za tekst o poljskoj nebitno
mozda kao druga tema neovisno...i ako imas 14 g.
zanimljivo je da si se upravo ponio ka konzervativac, da si pogledao ova dva klipa koja skupa traju pol sata samo bili bi ti jasniji korijeni konzervatizma i liberalizma, odbijas primiti novu informaciju iz straha, lijenosti ili sl, ti si konzerva moj debo.
interesantna teorija , mogao bi se i sloziti , ima tu nesto
lijenost svakako , "vec vidio" mi isto ne pomaze
a nije tema ima uporiste u ustavu foruma  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by kic 5/6/2016, 11:34

htio sam pisati o tezama iz klipova, ali posto si mi odmah podbacio klipove pod noge izgubio sam motivaciju, tebe da se bombardira Crowleyom ti bi rekao: a? nebitno..  

uzivaj u svom zivotu, svijetu propagandnixa.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by Guest 5/6/2016, 11:36

kic wrote:
debotoijusto wrote:
kic wrote:nisi ne pogledao..

https://www.ted.com/talks/jonathan_haidt_on_the_moral_mind
nisam 
za tekst o poljskoj nebitno
mozda kao druga tema neovisno...i ako imas 14 g.
zanimljivo je da si se upravo ponio ka konzervativac, da si pogledao ova dva klipa koja skupa traju pol sata samo bili bi ti jasniji korijeni konzervatizma i liberalizma, odbijas primiti novu informaciju iz straha, lijenosti ili sl, ti si konzerva moj debo.

Znači in a nutshell coservatives are chicken nuts. Kukavice podložne indoktrinaciji i mentalnoj manipulaciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by debotoijusto 5/6/2016, 11:53

kic wrote:htio sam pisati o tezama iz klipova, ali posto si mi odmah podbacio klipove pod noge izgubio sam motivaciju, tebe da se bombardira Crowleyom ti bi rekao: a? nebitno..  

uzivaj u svom zivotu, svijetu propagandnixa.
slobodno otvori temu
zasigurno ima korisnika koji bi nedjeljno popodne proveli intelektualno
vise me zanima prizemnost trenutka poljaka trenutno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by kic 5/6/2016, 11:53

it goes both ways, ukratko promatranjem reakcija se najbolje moze vidjeti tko cemu naginje, konzerve ce reagirati fight or flee, dok liberali puno vise naginju donosenju odluka na novim stvarima, dakle nije dobro da nijedna strana vlada predugo, konzerve ce previse ostati pri stabilnosti, dok ce liberali prihvatiti nesto novo makar i njih nagrizlo i one oko njih..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by frakcija 5/6/2016, 11:56

kic wrote:nisi ne pogledao..

https://www.ted.com/talks/jonathan_haidt_on_the_moral_mind

po toj teoriji ja ispado ekstremna liberalka, a u selu me zovu katotalibanka.
rijetko odlazim u crkvu, iako naš svećenik drži odlične propovijedi.. meni smeta to što on točno zna tko je bio na misi (valjda ima kamere) i žestoko proziva one koji su propustili sve četiri nedjeljne mise..malo je autoritativni kontrol frik, ali većini to odgovara..vole čvrstu ruku. srela tako ekipu koja redovito odlazi, usput komentiramo političku situaciji..i govore oni meni nakon što su se uredno pričestili kako su popi pedofili i pederi i da šta se koi kua crkva miša u postelje, kako ne idu u crkvu zbog svećenika, nego zbog Boga. Onda pitam na koji način ugađaju Bogu?..kaže molitvom..npr vjerovanje..ajmo vjerovanje...vjeruješ li u iti jednu riječ koju mehanički izgovaraš?..hmmm.."vjerujem u jedinu svetu katoličku i apostolsku crkvu..."..pa i ne baš..
Onda prvoborački poluorjunaški aktivisti..opet redom na misi..čak i čitaju evanđelja sa stejđa.. Pokupi komplimente za izražajnost čitanja, dikciju, ugodnu boju glasa i cvate.. A nisan ti ja baš skroz ovo prihvatija.., opet malo opali po popima..dok in dica uvježbavaju za glavne uloge u crkvenim predstavama.
Jedino se moja katotalibanska dica nisu krizmala jer nisu odila na dontrine. (imaju problem sa autoritarnošću). Nisam htjela da im motiv bude fešta i lova ko ostalima. Tvrde da su agnostici. Vjerujem da će sami naći svoj duhovni put kad za to dođe vrijeme, a doma redovito raspravljamo o duhovnosti. Pošto im je poznat moj konzervativni stav u vezi odnosa prema seksualnoti, po kući su mi dovlačili promenadu klinaca koji za sebe tvrde da su gejevi na debate. Uspila sam, vjerujem kreirati atmosferu u kojoj se nikoga ne vrijeđa i u kojoj otvoreno raspravljamo (inače klinci ne bi dolazili). Duboko poštujem našu crkvu i njen odnos s našim narodom, kako kroz povijest, tako i danas, štitim je jer je ipak nekakav svjetionik, uporište..iako to sve skupa baš i nije moj par postola.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by Guest 5/6/2016, 12:06

kic wrote:it goes both ways, ukratko promatranjem reakcija se najbolje moze vidjeti tko cemu naginje, konzerve ce reagirati fight or flee, dok liberali puno vise naginju donosenju odluka na novim stvarima, dakle nije dobro da nijedna strana vlada predugo, konzerve ce previse ostati pri stabilnosti, dok ce liberali prihvatiti nesto novo makar i njih nagrizlo i one oko njih..

Po konzervativcima još bi dan danas bili u kamenom dobu. Strah je dobar sluga ali loš gospodar.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by n_razbojnik 5/6/2016, 12:08

Treba se tim konzervama naebat mamice...Kako misle postati napredno i tolerentno društvo, a Poljska krcata Arapa? Ovim tempom nikada peder ni crnac neće biti gradonačelnici Varšave, škandal!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by udba 5/6/2016, 12:17

n_razbojnik wrote:Treba se tim konzervama naebat mamice...Kako misle postati napredno i tolerentno društvo, a Poljska krcata Arapa? Ovim tempom nikada peder ni crnac neće biti gradonačelnici Varšave, škandal!
Nema to veze s konzervama i antikonzervama nego s 300-400 eura plaće. Kad budu plaće 1500-2000 eura da vidiš Arapa i Hrvata u kolonama za Poljsku.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by n_razbojnik 5/6/2016, 12:23

udba wrote:
n_razbojnik wrote:Treba se tim konzervama naebat mamice...Kako misle postati napredno i tolerentno društvo, a Poljska krcata Arapa? Ovim tempom nikada peder ni crnac neće biti gradonačelnici Varšave, škandal!
Nema to veze s konzervama i antikonzervama nego s 300-400 eura plaće. Kad budu plaće 1500-2000 eura da vidiš Arapa i Hrvata u kolonama za Poljsku.
jasno, kada postanu otvoreni i napredniji narasti će i plaća, pa to je barem fakt!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi Empty Re: Protiv konzervativne vlasti na ulice izašlo 200,000 ljudi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum