ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurikularna uniforma

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Yehudi Thu 2 Jun - 20:16

deda getting old wrote:
r_nevjesta wrote:
deda getting old wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:Ja sve pregledah ali marksizma nigdje nema. imaš katolički vjeronauk, pravoslavni vjeronauk i islamski vjeronauk.
Znanje dolazi od boga.
nije nego od Lucifera, a Crkva nas majčinski brani i čuva od tog zla
Lucifer je nagovorio Adama i Evu na znanje, pa umjesto da budu blagoslovljeni neznanjem, oni su bili radoznali i ambiciozni, i zato su prokleti i protjerani iz Edena
pa neka još netko kaže da je znanje dobro i korisno, bolje od blaženstva neznanja i molitve pale
bilo je još jedno stablo u Raju, stablo života, da su jeli s njega postali bi besmrtni poput boga
sotona očito nije baš najbistriji kad im je rekao da jedu sa stabla spoznaje dobra i zla

 Ali onda bi bili besmrtni ali glupi-tupi do boli. Poput majmuna bi bili

Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Guest Thu 2 Jun - 20:17

melkior wrote:
Da, kad pojedu skakavce, onda će pojesti sami sebe...ili se došetati u Europu :clown Kad bi u Europi pustili prirodu da radi što hoće, prva bi najebala medicina i politika srednje struje.

meni je zato taj koncept održivog razvoja odličan argument protiv masovne imigracije

nitko mi ne može reći da sam rasist ako želim zaustaviti imigraciju u cilju ostvarivanja održivog rasvoja i stabilnosti rasta populacije, smanjenja onečišćenja, utjecaja na okoliš itd.


Last edited by deda getting old on Thu 2 Jun - 20:21; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by red wolf Thu 2 Jun - 20:18

Yehudi wrote:
deda getting old wrote:
r_nevjesta wrote:
deda getting old wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:Ja sve pregledah ali marksizma nigdje nema. imaš katolički vjeronauk, pravoslavni vjeronauk i islamski vjeronauk.
Znanje dolazi od boga.
nije nego od Lucifera, a Crkva nas majčinski brani i čuva od tog zla
Lucifer je nagovorio Adama i Evu na znanje, pa umjesto da budu blagoslovljeni neznanjem, oni su bili radoznali i ambiciozni, i zato su prokleti i protjerani iz Edena
pa neka još netko kaže da je znanje dobro i korisno, bolje od blaženstva neznanja i molitve pale
bilo je još jedno stablo u Raju, stablo života, da su jeli s njega postali bi besmrtni poput boga
sotona očito nije baš najbistriji kad im je rekao da jedu sa stabla spoznaje dobra i zla

 Ali onda bi bili besmrtni ali glupi-tupi do boli. Poput majmuna bi bili
A što su do tada bili?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by melkior Thu 2 Jun - 20:19

Yehudi wrote:
deda getting old wrote:
r_nevjesta wrote:
deda getting old wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:Ja sve pregledah ali marksizma nigdje nema. imaš katolički vjeronauk, pravoslavni vjeronauk i islamski vjeronauk.
Znanje dolazi od boga.
nije nego od Lucifera, a Crkva nas majčinski brani i čuva od tog zla
Lucifer je nagovorio Adama i Evu na znanje, pa umjesto da budu blagoslovljeni neznanjem, oni su bili radoznali i ambiciozni, i zato su prokleti i protjerani iz Edena
pa neka još netko kaže da je znanje dobro i korisno, bolje od blaženstva neznanja i molitve pale
bilo je još jedno stablo u Raju, stablo života, da su jeli s njega postali bi besmrtni poput boga
sotona očito nije baš najbistriji kad im je rekao da jedu sa stabla spoznaje dobra i zla

 Ali onda bi bili besmrtni ali glupi-tupi do boli. Poput majmuna bi bili
Pa? Bolje biti živ nego pametan,  a mrtav:lol!:
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Guest Thu 2 Jun - 20:19

melkior wrote:
frakcija wrote:
melkior wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:inače najbolje rješenje bi bilo škole privatizirati i de-regularizirati kao na primjeru USA.. tako da roditelji sami biraju šta će im djeca učit u školi...

ja bi svoju slao u škole gdje je naglasak na matematici i stranim jezicima.
Dobar izbor :tu

Privatne su još gore..neš grist ruku koja te rani..anarhija totalna..ne moraš ni ić..U trogodišnjima su izgnani iz gimnazija, tehničkih i lošiji đaci. U strukovnim školama je "Sivi dom"..Samo zadrži kakav takav red..Nema tu nikakvog usvajanja teoretskih znanja..trpaj ih što više na praksu, nek fregaju zahode.
Iskreno, ne vidim zašto bi naše srednje škole i po čemu su naše srednje škole loše. Naše srednje škole su bolje od američkih srednjih škola. I općenito su europske osnovne i srednje škole bolje od američkih. Ali zato Amerikanci imaju fakultete kojim teško da mogu parirati Europljani. Da imam klinca, završio bi mi osnovnu školu i 3 razreda srednje škole u Hrvatskoj, a onda ga poslao preko bare.
Logičko razmišljanje i matematičko zaključivanje je kod nas čista katastrofa, to je činjenica. Bubanje majka, a zapravo preloše kad na tehničkom fakultetu dobar dio profesora ne inzistira uopće na tome koliko na samom razumjevanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by melkior Thu 2 Jun - 20:22

deda getting old wrote:
melkior wrote:
Da, kad pojedu skakavce, onda će pojesti sami sebe...ili se došetati u Europu :clown Kad bi u Europi pustili prirodu da radi što hoće, prva bi najebala medicina i politika srednje struje.

meni je zato taj koncept održivog razvoja odličan argument protiv masovne imigracije

nitko mi ne može reći da sam rasist ako želim zaustaviti imigraciju u cilju ostvarivanja održivog rasvoja i stabilnosti rasta populacije, onečišćenja, utjecaja na okoliš itd.
Aha, ti si zeleni protiv Zelenih. Ajde dobro, nije loša ideja, ali teško ćeš masovnu imigraciju suzbiti racionalnim argumentiom zaštite okoliša jer oni koji zagovaraju masovnu imigraciju služe se kombinacijom populističkog trika o potrebi za radnom snagom i iracionalnom emocionalnom ucjenom o humanosti (makar i na vlastitu štetu).
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by melkior Thu 2 Jun - 20:23

Fénix wrote:
melkior wrote:
frakcija wrote:
melkior wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:inače najbolje rješenje bi bilo škole privatizirati i de-regularizirati kao na primjeru USA.. tako da roditelji sami biraju šta će im djeca učit u školi...

ja bi svoju slao u škole gdje je naglasak na matematici i stranim jezicima.
Dobar izbor :tu

Privatne su još gore..neš grist ruku koja te rani..anarhija totalna..ne moraš ni ić..U trogodišnjima su izgnani iz gimnazija, tehničkih i lošiji đaci. U strukovnim školama je "Sivi dom"..Samo zadrži kakav takav red..Nema tu nikakvog usvajanja teoretskih znanja..trpaj ih što više na praksu, nek fregaju zahode.
Iskreno, ne vidim zašto bi naše srednje škole i po čemu su naše srednje škole loše. Naše srednje škole su bolje od američkih srednjih škola. I općenito su europske osnovne i srednje škole bolje od američkih. Ali zato Amerikanci imaju fakultete kojim teško da mogu parirati Europljani. Da imam klinca, završio bi mi osnovnu školu i 3 razreda srednje škole u Hrvatskoj, a onda ga poslao preko bare.
Logičko razmišljanje i matematičko zaključivanje je kod nas čista katastrofa, to je činjenica. Bubanje majka, a zapravo preloše kad na tehničkom fakultetu dobar dio profesora ne inzistira uopće na tome koliko na samom razumjevanju.
Čemu služi PMF?
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Guest Thu 2 Jun - 20:26

melkior wrote:
Fénix wrote:
melkior wrote:Iskreno, ne vidim zašto bi naše srednje škole i po čemu su naše srednje škole loše. Naše srednje škole su bolje od američkih srednjih škola. I općenito su europske osnovne i srednje škole bolje od američkih. Ali zato Amerikanci imaju fakultete kojim teško da mogu parirati Europljani. Da imam klinca, završio bi mi osnovnu školu i 3 razreda srednje škole u Hrvatskoj, a onda ga poslao preko bare.
Logičko razmišljanje i matematičko zaključivanje je kod nas čista katastrofa, to je činjenica. Bubanje majka, a zapravo preloše kad na tehničkom fakultetu dobar dio profesora ne inzistira uopće na tome koliko na samom razumjevanju.
Čemu služi PMF?
Pa ne znam čemu kod nas služi bilo što, a ne samo PMF. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by melkior Thu 2 Jun - 20:26

Fénix wrote:
melkior wrote:
Fénix wrote:
melkior wrote:Iskreno, ne vidim zašto bi naše srednje škole i po čemu su naše srednje škole loše. Naše srednje škole su bolje od američkih srednjih škola. I općenito su europske osnovne i srednje škole bolje od američkih. Ali zato Amerikanci imaju fakultete kojim teško da mogu parirati Europljani. Da imam klinca, završio bi mi osnovnu školu i 3 razreda srednje škole u Hrvatskoj, a onda ga poslao preko bare.
Logičko razmišljanje i matematičko zaključivanje je kod nas čista katastrofa, to je činjenica. Bubanje majka, a zapravo preloše kad na tehničkom fakultetu dobar dio profesora ne inzistira uopće na tome koliko na samom razumjevanju.
Čemu služi PMF?
Pa ne znam čemu kod nas služi bilo što, a ne samo PMF. ;)
scratch
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by frakcija Thu 2 Jun - 20:48

red wolf wrote:
Yehudi wrote:
deda getting old wrote:
r_nevjesta wrote:
deda getting old wrote:
Znanje dolazi od boga.
nije nego od Lucifera, a Crkva nas majčinski brani i čuva od tog zla
Lucifer je nagovorio Adama i Evu na znanje, pa umjesto da budu blagoslovljeni neznanjem, oni su bili radoznali i ambiciozni, i zato su prokleti i protjerani iz Edena
pa neka još netko kaže da je znanje dobro i korisno, bolje od blaženstva neznanja i molitve pale
bilo je još jedno stablo u Raju, stablo života, da su jeli s njega postali bi besmrtni poput boga
sotona očito nije baš najbistriji kad im je rekao da jedu sa stabla spoznaje dobra i zla

 Ali onda bi bili besmrtni ali glupi-tupi do boli. Poput majmuna bi bili
A što su do tada bili?
Do tada nisu bili svjesni svoje sramote i Stvoritelj ih je u miru mogao motriti. (SAĆEME GROM)
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by frakcija Thu 2 Jun - 20:50

Kladionice su najviše doprinijele promicanju logičkog razmišljanja i korištenju aritmetike.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Yehudi Thu 2 Jun - 22:32

red wolf wrote:
Yehudi wrote:
deda getting old wrote:
r_nevjesta wrote:
deda getting old wrote:
Znanje dolazi od boga.
nije nego od Lucifera, a Crkva nas majčinski brani i čuva od tog zla
Lucifer je nagovorio Adama i Evu na znanje, pa umjesto da budu blagoslovljeni neznanjem, oni su bili radoznali i ambiciozni, i zato su prokleti i protjerani iz Edena
pa neka još netko kaže da je znanje dobro i korisno, bolje od blaženstva neznanja i molitve pale
bilo je još jedno stablo u Raju, stablo života, da su jeli s njega postali bi besmrtni poput boga
sotona očito nije baš najbistriji kad im je rekao da jedu sa stabla spoznaje dobra i zla

 Ali onda bi bili besmrtni ali glupi-tupi do boli. Poput majmuna bi bili
A što su do tada bili?

 Besmrtni majmuni .....šta drugo..............a šta si ti mislio.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by aben Thu 2 Jun - 22:39

država u biznisu obrazovanja? really?

zoč profesori imoju 6000 kn ploće? kako su izračunali da toliko zarodu za punu satnicu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Kermit Fri 3 Jun - 0:08

Usne Stjepana Gnječa wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:asila je u pravu, ta reforma obrazovanja je u dosta stvari marksistička podvala.. ono uvode uglavnom marksističke predmete i ideje  u obrazovanje..

uglavnom ekipa sa filozofskih/političkih fakulteta , tu su "uglavnom ti stručnjaci" koji pišu "reformu obrazovanja"..

nisu doveli inžinjere da im uvedu robotiku, dodatni sat matematike, informatike, nego filozofe i politologe

Ja sve pregledah ali marksizma nigdje nema. imaš katolički vjeronauk, pravoslavni vjeronauk i islamski vjeronauk.
kako ne Agende ili održivi razvoji su para marskističke ideje, građanski odgoj je trening prije rečeno kalupljivanje i to isto kao i vjeronauk samo sa druge strane spektra
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Guest Fri 3 Jun - 0:54

asilovski wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:asila je u pravu, ta reforma obrazovanja je u dosta stvari marksistička podvala.. ono uvode uglavnom marksističke predmete i ideje  u obrazovanje..

uglavnom ekipa sa filozofskih/političkih fakulteta , tu su "uglavnom ti stručnjaci" koji pišu "reformu obrazovanja"..

nisu doveli inžinjere da im uvedu robotiku, dodatni sat matematike, informatike, nego filozofe i politologe

Ja sve pregledah ali marksizma nigdje nema. imaš katolički vjeronauk, pravoslavni vjeronauk i islamski vjeronauk.
kako ne Agende ili održivi razvoji su para marskističke ideje, građanski odgoj je trening prije rečeno kalupljivanje i to isto kao i vjeronauk samo sa druge strane spektra

A jebemu život, treba imati zdrav razum, common sense, ako nešto ima pozitive neka bude ljudi moraju znati a poslije neka sami prosuđuju da li je dobro ili nije. Nemožeš filtrirati podatke kako momentalno paše zločinačkoj eliti na vlasti. Obrazovanje mora biti depolitizirano, politika nema šta tražiti u obrazovanju niti ga može modelirati jer kad se to desi onda je totalitarizam da li komunistički, fašistički, klerikalni, birokratski... you name it.

Šta fali marksizmu kao teoriji osim što ga kapitalisti, desničari i kler nemogu smislit? A sami ti kapitalisti, desničari i kler su veći marksisti nego komunisti.

Common sense is a basic ability to perceive, understand, and judge things, which is shared by ("common to") nearly all people and can reasonably be expected of nearly all people without any need for debate.


Simple Definition of common sense

the ability to think and behave in a reasonable way and to make good decisions


Definition of common sense for Students

: ordinary good sense and judgment
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by darth_vader Fri 3 Jun - 4:50

frakcija wrote:Kladionice su najviše doprinijele promicanju logičkog razmišljanja i korištenju aritmetike.

:D
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Kermit Fri 3 Jun - 7:34

deda getting old wrote:
melkior wrote:
Da, kad pojedu skakavce, onda će pojesti sami sebe...ili se došetati u Europu :clown Kad bi u Europi pustili prirodu da radi što hoće, prva bi najebala medicina i politika srednje struje.

meni je zato taj koncept održivog razvoja odličan argument protiv masovne imigracije

nitko mi ne može reći da sam rasist ako želim zaustaviti imigraciju u cilju ostvarivanja održivog rasvoja i stabilnosti rasta populacije, smanjenja onečišćenja, utjecaja na okoliš itd.
Ti ne shvaćaš koncept u tome je problem, jer stvaraoci koncepta (UN, NATO, SAD-e, EU, a u pozadini tko zna tko) su isti oni koji se zalažu za masovnu emigraciju, naime pr5vo moraš nešto pročitati, poslušati i shvatiti kao pojam da bi sa istim mogao baratati, ovako ispadaš smiješan...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Guest Fri 3 Jun - 12:11

asilovski wrote:
Ti ne shvaćaš koncept u tome je problem, jer stvaraoci koncepta (UN, NATO, SAD-e, EU, a u pozadini tko zna tko) su isti oni koji se zalažu za masovnu emigraciju, naime pr5vo moraš nešto pročitati, poslušati i shvatiti kao pojam da bi sa istim mogao baratati, ovako ispadaš smiješan...
Tko je onda smislio koncept 1 djeteta u Kini? Jel to ista zavjera il neka druga?

Vas jebe što imate kršćansko-marksističku kulturu, kao i Isus morate spašavati svijet, to su kompleksi, pa onda primate smeće kako bi dokazali sami sebi da ste dobri i da nešto vrijedite. Kineze i Japance boli k., njima je samo bitno smanjiti vlastitu populaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Kermit Fri 3 Jun - 12:19

deda getting old wrote:
asilovski wrote:
Ti ne shvaćaš koncept u tome je problem, jer stvaraoci koncepta (UN, NATO, SAD-e, EU, a u pozadini tko zna tko) su isti oni koji se zalažu za masovnu emigraciju, naime pr5vo moraš nešto pročitati, poslušati i shvatiti kao pojam da bi sa istim mogao baratati, ovako ispadaš smiješan...
Tko je onda smislio koncept 1 djeteta u Kini? Jel to ista zavjera il neka druga?

Vas jebe što imate kršćansko-marksističku kulturu, kao i Isus morate spašavati svijet, to su kompleksi, pa onda primate smeće kako bi dokazali sami sebi da ste dobri i da nešto vrijedite. Kineze i Japance boli k., njima je samo bitno smanjiti vlastitu populaciju.Knjige, braćo moja, knjige, a ne zvona i praporce.
Knjige, braćo moja, knjige, a ne zvona i praporce.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kurikularna uniforma - Page 5 Empty Re: Kurikularna uniforma

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum