ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Wed 17 Sep - 15:00

Nezavisnost Škotske predstavlja potencijalnu brigu za britanske saveznike. U Škotskoj se, naime, nalazi britanski nuklearni arsenal. Više u priči novinara Al Jazeere Laurencea Leeja.




http://balkans.aljazeera.net/video/upitna-buducnost-britanskog-nuklearnog-arsenala

Još jedan dan do raspada Velike Britanije.

100

The great empire will be for England, The pempotam ( moćni ) for more than three hundred years: Great forces pass by sea and land, The Lusitains ( Portugalci ) will not be content.

http://www.nostradamus.org/q_en_c10.php#q1
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by Yehudi Wed 17 Sep - 16:07

Kaže UK (bez U) da će se ,odlaskom Škotske , urušiti sustav obrane........ma šta to značilo.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Wed 17 Sep - 21:22

Povijest Škotske i njena 3 stoljeća u Ujedinjenom Kraljevstvu: nezavisnost kao identitet i Britanija kao privremeni zaklon

Škotska, koja zauzima jednu trećinu otoka Velike Britanije, danas ima oko 5,3 milijuna ljudi. U usporedbi, Engleska, s niti duplo većom površinom, ima 10 puta više stanovnika - 53 milijuna.

Još od ujedinjenja s Engleskom 1707. Škotska je zadržala svoje pravne, obrazovne i religijske institucije, što joj je uvelike omogućilo održavanje nacionalnog identiteta i unikatne kulture zadnjih 300 godina.

No, osjećaj izgubljene nezavisnosti uvijek je bio prisutan, kroz sve te godine. Tada je izgledalo kako se bez Engleske jednostavno ne može dalje u budućnost i pozitivan ekonomski razvoj. Danas mnogi više nemaju takav osjećaj, a ako znamo pod kojim uvjetima, u kojem vremenu i zbog kojih razloga je Škotska uopće i ušla u savez s Engleskom, onda je jasno da onda zapravo već preko 300 godina čeka na stvaranje uvjeta za izlazak.



Škotska nikada nije pokorena, unatoč engleskim agresijama kroz povijest. Ona je svojevoljno ušla 1707. u projekt stvaranja Britanije, tj. Ujedinjenog Kraljevstva, jer je smatrala da nema druge alternative. Danas, kada alternative itekako postoje, Škotska je spremnija no ikad preuzeti natrag svoju nezavisnost koju je imala još otkako su u ranom srednjem vijeku Pikti i Škoti iz Irske shvatili da se moraju udružiti protiv zajedničkog neprijatelja.

Ono što će se desiti sutra zaista jest povijesni dan, dan na kojeg se čekalo više od 300 godina. No, proces nije počeo naglo, on je u pripremi već gotovo dva desetljeća. Još 1997. je u Škotskoj proveden referendum kojim se tražilo (i dobilo) ponovno uspostavljanje škotskog parlamenta. U konačnici u svibnju 2011. na vlast dolazi Škotska Nacionalna Stranka, pobjeđuje programom u kojem obećava referendum o nezavisnosti i datum se određuje - 18. rujna 2014.

U vrijeme pisanja ovog teksta je večer 17. rujna 2014. Sutra u ovo vrijeme znati ćemo što su Škoti odlučili. Tj. mogli bismo reći kako ćemo sutra zapravo saznati što su Škoti procijenili - da li im se još uvijek više isplati biti u uniji s Engleskom ili su se do sada stekli uvjeti da se vrate natrag na svoj put nezavisnosti.



Unatoč činjenici da nisu jedini u aktualnoj uniji, posve je jasno da su Škotska i Engleska kičma države (jer Ujedinjeno Kraljevstvo i nastaje ujedinjenjem Kraljevine Škotske i Kraljevine Engleske 1707.) koja se, još danas, naziva Ujedinjeno Kraljevstvo. O posljedicama, uzrocima, prednostima i manama (a ima ih pregršt u svim kategorijama, stvari svakako nisu "crno-bijele") govoriti ćemo jednom drugom prilikom - sada počinje zadnje odbrojavanje jer ukoliko sutra Škotska glasa "DA" to bi bio, bez obzira na formalnosti, kraj Britanije, kraj Ujedinjenog Kraljevstva i jedna istaknuta nova stranica u povijesti Europe.


http://www.advance.hr/vijesti/povijest-skotske-i-njena-3-stoljeca-u-ujedinjenom-kraljevstvu-nezavisnost-kao-identitet-i-britanija-kao-privremeni-zaklon/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Wed 17 Sep - 21:26

Yehudi wrote:Kaže UK (bez U) da će se ,odlaskom Škotske , urušiti sustav obrane........ma šta to značilo.
Od sutra nema više Velike Britanije. Na vremeplovu su zapisani događaji koji su se vec odigrali jer netko iz buducnosti je pricao pricu o svojoj prošlosti tj našoj sadašnjostii buducnosti. Nema više VB. Nešto više od trista godina Englezi ce vladati morima i kopnima ...... kratko i jasno .... znaci nakon toga nece više bit face.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Wed 17 Sep - 21:41

Yehudi wrote:Kaže UK (bez U) da će se ,odlaskom Škotske , urušiti sustav obrane........ma šta to značilo.
Znaci puno toga no nece sad to ici preko noci nego polako jer britanska moranrica odvajanjem Škotske mora radit generalku sa svojim planovima u buducnosti i na proracunu. Za vojne analize pricekajmo rezultate referenduma a po meni je to 99.99 % da izlaze iz unije sa Engleskom i cao đaci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Wed 17 Sep - 21:43

Inace ako se sutra odvoje morat cu pohvalit svoje informatore a to nije Nostradamus nego oni koji su mi dali informaciju o cemu se tu tocno radi a ja sam samo to sa svojim analitickim umom koji je jako skeptican jednostavno prokljuvio dealjnije da ovdje drugima dam smejrnice u kom pravcu ide ova zemlajska balota.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Wed 17 Sep - 21:52

I još jedan podatak vjerovatno nebitan al imam potrebu da ga kažem : ja osobno bi volija da je Nostradamus pisao brljotine a ne podatke sa vremeplova. Ne sviđa mi se šta tamo piše. Sve je to u osnovi jako loše.

U cijeloj prici meni je bitnije oce li opet Nostradamus pogoditi situaciju tj ako je sa vremeplova onda mora. Svaki put kad pogodi tj nešto se desi to je jedan nula za njega. Lako je za Škotsku problem je ono šta piše na drugoj stranici njegovih spisa a šta ce bit za koju godinu.

U biti sam ja u dubokoumnoj dilemi šta da radim sad jer u osnvoi znam barem približno gibanje stvari i pojava u iducem periodu od par desetaka godina.

IL bi pitanje bilo a šta mogu uraditi samo se bojim da je odgovor na to pitanje : A I NE BAŠ MNOGO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Fri 19 Sep - 9:16

Nažalost nisu se odvojili al nema veze , podijeljena zemlja i kako kriza bude jacala i ovi mali postotak ce se smanjivati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by Trinity Fri 19 Sep - 10:11

I meni nekako žao što se nisu odvojili.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by RayMabus Fri 19 Sep - 11:46

Ipak je pogodio. Jedina nuklearna podmornicka baza nalazi se u Škotskoj a druge zgodne lokacije nema. Britanska moranrica ima deset nuklearnih podmornica i iduci referendum je za 18 godina a sa ovakvim postkom za dosta toga je opet upitno a podmornice se grade na malo veci rok od 18 godina. Ta baza je u potpunosti okružena neprijateljskim stanovništvom.

Glasgow 53,5% za , North Lanarkshire 51,1% za , West Dunbartonshire 54% za ...... Glasgow ukupna populacija : 596,550 stanovnika , 338,000 stanovnika , West Dunbartonshire : 91,000 stanovnika.

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala 250px-Scottish_independence_referendum_results.svg
  Yes
  No
RayMabus
RayMabus

Posts : 176270
2014-04-11


Back to top Go down

Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala Empty Re: Upitna budućnost britanskog nuklearnog arsenala

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum