ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Page 8 of 22 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next

Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 7/10/2016, 16:20

night sky wrote:konjukcija mjeseca,venere i lilith u škorpionu (do kraja sutrašnjeg dana).... g.oldman u draculi.

jedna od sjajnih stvari je specifična vrst humora koja se provlači tokom cijelog filma a za koji je zadužen merkur-komunikacija i mars-što jasnije izražavanje. f.f.coppola, merkur-ovan kvadrat mars-jarac tj. kako iz klasične horor priče napraviti uvrnuto djelo a ne uvrijediti inteligenciju gledatelja.




Ajme.. :) See me. See me now. :) Gary je ovdje impresivan. Dobar mi je i kao Beethoven. Immortal Beloved.

P.S.

http://mirror.uncyc.org/wiki/Strigoi

Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 9/10/2016, 21:29

o da, sjajan je :).... jako iskren, ili bolje, uvjerljiv u emocijama, kao da sve to nije gluma.... a često sigurno i nije.
astro., vodeni element slabo zastupljen, osim asc-a u raku. vladar natalne je mjesec u ovnu sekstil venera u vodenjaku što daje određeni šarm, toplinu i prijateljski stav, ali kako je aspekt na relaciji 10k-8k, a i sunce i merkur su u ovnu, to je djelomično samo utisak koji želi ostaviti jer asc je kao kaput, vanjsko pokrivalo, i skrivalo, onog puno važnijeg, a sve zajedno čini osobu. no, poradi tog softi elementa koji dolazi od asc-a i mjeseca u konj. sa merkurom, lako upija dešavanja iz okoline pa joj se i prilagođava tj. transformira-uloge, bez problema se uživi u lik, jer i kad je u ulozi negativca uvijek je prisutna ta neka mekoća, ranjivost.... dođe ti ga žao :D. kamuflaž, varka.
ne uvijek, i ne kod svih, ali taj raskorak između vanjskog i unutarnjeg je jako primjetan.... ovdje bi to bio čudljiv (lunatik) kameleon mantil ispod kojeg se krije, ne baš grubijan, ali recimo problematičan muškarac koji se s godinama mijenja, na bolje. zasluga ide saturnu, trigon merkur konjukcija mjesec, jer i kad čini gluposti svjestan je istih, i kako merkur sazrijeva puno lakše analizira emocije-mjesec, a saturn ga sve kvalitetnije usmjerava na pravi (uvjetno rečeno), ispravan put.





megi, ithildin.... kakav kaput nosite :D?  :)
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 9/10/2016, 21:32

g.oldman - natalna karta


trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Gary_o11
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by L'âme 10/10/2016, 07:52

Haha, nemam ja kaputa, ne volim ta teska,duga pokrivala :D
Salim se..moj kaput je Kravica ;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 14/10/2016, 13:34

night sky wrote:o da, sjajan je :).... jako iskren, ili bolje, uvjerljiv u emocijama, kao da sve to nije gluma.... a često sigurno i nije.
astro., vodeni element slabo zastupljen, osim asc-a u raku. vladar natalne je mjesec u ovnu sekstil venera u vodenjaku što daje određeni šarm, toplinu i prijateljski stav, ali kako je aspekt na relaciji 10k-8k, a i sunce i merkur su u ovnu, to je djelomično samo utisak koji želi ostaviti jer asc je kao kaput, vanjsko pokrivalo, i skrivalo, onog puno važnijeg, a sve zajedno čini osobu. no, poradi tog softi elementa koji dolazi od asc-a i mjeseca u konj. sa merkurom, lako upija dešavanja iz okoline pa joj se i prilagođava tj. transformira-uloge, bez problema se uživi u lik, jer i kad je u ulozi negativca uvijek je prisutna ta neka mekoća, ranjivost.... dođe ti ga žao :D. kamuflaž, varka.
ne uvijek, i ne kod svih, ali taj raskorak između vanjskog i unutarnjeg je jako primjetan.... ovdje bi to bio čudljiv (lunatik) kameleon mantil ispod kojeg se krije, ne baš grubijan, ali recimo problematičan muškarac koji se s godinama mijenja, na bolje. zasluga ide saturnu, trigon merkur konjukcija mjesec, jer i kad čini gluposti svjestan je istih, i kako merkur sazrijeva puno lakše analizira emocije-mjesec, a saturn ga sve kvalitetnije usmjerava na pravi (uvjetno rečeno), ispravan put.





megi, ithildin.... kakav kaput nosite :D?  :)


Sve mi je nešto neugodno, kao da virim kroz ključanicu i gledam ga što čini u intimi svog sobička. :D

Uh, imaš moju natalnu, ti mi reci. :P Obožavam kapute, inače, najviše nosim jedan dugi crni, matrix đir.. :) No ovaj za koji me pitaš više je satkan od tišine, hladnoće i povučenosti.

A tvoj? :) S kojom se životinjom najviše poistovjećuješ?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 15/10/2016, 20:29

maggie13 wrote:Haha, nemam ja kaputa, ne volim ta teska,duga pokrivala :D
Salim se..moj kaput je Kravica ;-)



same here, nezgrapno, ne može se slobodno kretati.... samo sputava :).... glede astro kaputa, forumski doživljaj,ako zanemarim avatar koji je ful u maniri kravice, bi bio ptica trkačica :D.... neptunova čarolija ;).
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 15/10/2016, 21:01

Ithildin wrote:
night sky wrote:o da, sjajan je :).... jako iskren, ili bolje, uvjerljiv u emocijama, kao da sve to nije gluma.... a često sigurno i nije.
astro., vodeni element slabo zastupljen, osim asc-a u raku. vladar natalne je mjesec u ovnu sekstil venera u vodenjaku što daje određeni šarm, toplinu i prijateljski stav, ali kako je aspekt na relaciji 10k-8k, a i sunce i merkur su u ovnu, to je djelomično samo utisak koji želi ostaviti jer asc je kao kaput, vanjsko pokrivalo, i skrivalo, onog puno važnijeg, a sve zajedno čini osobu. no, poradi tog softi elementa koji dolazi od asc-a i mjeseca u konj. sa merkurom, lako upija dešavanja iz okoline pa joj se i prilagođava tj. transformira-uloge, bez problema se uživi u lik, jer i kad je u ulozi negativca uvijek je prisutna ta neka mekoća, ranjivost.... dođe ti ga žao :D. kamuflaž, varka.
ne uvijek, i ne kod svih, ali taj raskorak između vanjskog i unutarnjeg je jako primjetan.... ovdje bi to bio čudljiv (lunatik) kameleon mantil ispod kojeg se krije, ne baš grubijan, ali recimo problematičan muškarac koji se s godinama mijenja, na bolje. zasluga ide saturnu, trigon merkur konjukcija mjesec, jer i kad čini gluposti svjestan je istih, i kako merkur sazrijeva puno lakše analizira emocije-mjesec, a saturn ga sve kvalitetnije usmjerava na pravi (uvjetno rečeno), ispravan put.





megi, ithildin.... kakav kaput nosite :D?  :)


Sve mi je nešto neugodno, kao da virim kroz ključanicu i gledam ga što čini u intimi svog sobička. :D

Uh, imaš moju natalnu, ti mi reci. :P Obožavam kapute, inače, najviše nosim jedan dugi crni, matrix đir.. :) No ovaj za koji me pitaš više je satkan od tišine, hladnoće i povučenosti.

A tvoj? :) S kojom se životinjom najviše poistovjećuješ?


dopusti svom asc-u da zasja u punom sjaju.... vedro i pozitivno :).

volim mačkolika stvorenjca, gepard i sl., ali nemam nešto posebno njihove karakteristike, osim egoizma haha, i ne pretjerane druželjubivosti. ljubav prema mačkama pripisujem suncu na lavljem stupnju. astro kaput bi bio jasnih, ravnih linija, dugačak, tamne boje, a ispod lagano i lepršavo ali opet strogo.... bez mašnica, volančića i sl. dodataka :D.... ali da znam biti škorpija, znam haha.... iako, imati škorp. karakt. je često više teret nego bilo što drugo.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 15/10/2016, 21:11

istinski pjesnik među glazbenicima, apropo b.dylana, politike i svakojakih priznanja





night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 16/10/2016, 16:28

night sky wrote:


dopusti svom asc-u da zasja u punom sjaju.... vedro i pozitivno :).

volim mačkolika stvorenjca, gepard i sl., ali nemam nešto posebno njihove karakteristike, osim egoizma haha, i ne pretjerane druželjubivosti. ljubav prema mačkama pripisujem suncu na lavljem stupnju. astro kaput bi bio jasnih, ravnih linija, dugačak, tamne boje, a ispod lagano i lepršavo ali opet strogo.... bez mašnica, volančića i sl. dodataka :D.... ali da znam biti škorpija, znam haha.... iako, imati škorp. karakt. je često više teret nego bilo što drugo.

Uopce te ne dozivljavam kao egoisticnu.. Naprotiv. :-) Sto znaci imati "karakter skorpije"? U pozitivnom smislu. Obicno se istice u negativnom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 22/10/2016, 20:36

dobro, loše, ovako, onako, više ili manje.... svi imaju dobre i loše strane, ono po čemu se škorpion razlikuje od ostalih znakova je maksimalna posvećenost, beskrajno čvrsta volja, gotovo neuništiva, i duboke emocije koje sve pokreću. i to fantastično funkcionira, ako ne zaglavi u jednu od krajnosti, što se najčešće i događa, pa tako kad je dobar onda je to visokomoralna osoba s ogromnom sposobnošću razumijevanja a kad je zločest onda je to ultimativno zlo.
zato je važno gdje je i kako postavljen merkur-razum koji će smiriti, ili još jače uzburkati, strasti. a on će, osim u škorp., biti u vagi ili strijelcu kao što je slučaj kod z.milanovića-škorpion čiji je merkur u trigonu sa jupiterom-lav, što je aspekt za političira jer mu daje dobre govorničke sposobnosti, lider etc., a obzirom da je i mo-narod hr u strijelcu, odlično razumije i mentalitet hr građana, ali ga ni to, ni pozitivistički stav nije spasilo najvećeg problema a to je ego, so kvadrat ju, lijeni napuhanko s karizmom bogomdanog političara, to jednostavno ne prolazi, čak ni u hr.
dok nap. b.petrov koji se konačno dočepao saborskog prijestolja gdje se gotovo djetinje šepuri, sa merkurom u škorpionu (sunce u vagi a merkur u konj. sa venerom kao vladaricom vage. zato se čini tako fin, pristojan) je doista netko kome bi se posljednjem vjerovalo u ono što kaže. sad jedno, sad drugo a pritom ima tako ozbiljan, gotovo nevin izraz lica, kao da upravo nije porekao nešto u što se do jučer kleo istinom, ovjerio kod bilježnika i sl.. tako da, poštenija je otvorena zloća z.milanovića nego sakrivena (kako izgleda, i od njega samog) b.petrova. ne kažem da možda nije imao poštene namjere. nekad. ....na što me podsjetio đingl sa stare stojedinice -politika je k...a. pošto?-  glasom z.vrabec mojzeš koja je u škorp.maniri prošla put od poštenih namjera do pantovčaka.... pošto? to samo ona zna.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 22/10/2016, 21:04

noćas iza dva sata započinje vladavina škorpiona.
sve najbolje astro mračnjacima.... budite mudri, tajanstveni, istražujte tamo gdje se malo tko usudi ali se ne zaboravite vratiti.... sretno! :)



a.kiedis


night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 23/10/2016, 07:28

Imam ja jednu škorpiju kući....prekompleksno biće! Senzibilna strašno,sklona histeriji,emocionalna,voli slagati....:D

Kako mogu znati gdje joj je merkur?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 23/10/2016, 21:55

vjerujem da nije jednostavno, ali treba uvijek uzeti u obzir da je takvim osobama najteže njima samima sa sobom, druga strana lako napravi distancu, odmakne se, dok oni sami često i ne znaju kako se izvući pod teretom silnih emocija koje ih pritišću pa se koječim služe da bi to prikrili i zato treba puno strpljenja, razumijevanja i rada s takvim osobama, da bi se i njima i okolini život učinio lakši, posebno ako se radi o familiji. :)

merkur je tu kao neka poveznica između sunca-ego i mjeseca-duša, razum koji će prizemljiti, dati, tj. pokušati dati realnu sliku onog što čovjeka okružuje.



izrada natalne karte, ako negdje zapne, javi :).

http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=genchart.cgi&lang=e





i njegovo značenje po znakovima.... na interesantan, nešablonski način.... jer ništa ne treba shvaćati doslovno, ni najbolji aspekti, položaj planeta etc. ne garantiraju da će sve dobro i završiti, pa tako ni loši da neće biti uspješni. 


http://sanjaperic.com/category/merkur-po-znacima/
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 24/10/2016, 07:27

Ne shvaćam doslovno ali puno toga se poklapa.....to je moja srednja,Noemi....;)

Idem joj probati napraviti kartu....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 24/10/2016, 07:31

Nisam sigurna da sam dobro napravila....evo slika....Noemi ,31.10.2009. Rođena u 13:55....u Beču...
trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Screen19

Šta sad to znači?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 25/10/2016, 08:47

Vjerojatno si uz natalnu kartu dobila i kratka pojasnjenja. :-) Tipa, karakteristike osoba s osobnom planetom u odredjenom znaku. Primijetih da ti kcerkica ima Merkur u Skorpiji. :-) I ja sam jedna od tih "sretnica" ili sretnica. :-) Gore ti je Night ostavila link s pojasnjenjima za Merkur u pojedinim znakovima.

Evo, ovdje imas takodjer izradu natalne karte, ali na hrvatskom, s pojasnjenjem znacajnih aspekata.

http://horoskop.hr/natalna-karta/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 25/10/2016, 08:53

P.S. ne moras doista pisati ime i prezime, izmislis nesto..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 25/10/2016, 16:35

Svejedno ništa ne kužim,možeš mi night objasniti laički pliz?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 26/10/2016, 21:59

zagy, sve si dobro napravila, natalna je OK :)....

ništa opširno jer je riječ o maloj curici, a i škorpioni, i uopće plutonski tipovi, vole privatnost držati podalje od očiju javnosti, pa ćemo poštovati i njenu :).

merkur u astrologiji govori na koji način čovjek razmišlja, kako komunicira, piše, razgovara, u kolikoj se mjeri sposoban prilagoditi, razmijeniti informacije, intelektualno napredovati etc. tj. bitan je za racionalnu stranu života, za razliku od nap. mjeseca koji brine o emocijama.
samim tim što je u škorpionu u određenoj je mjeri u prednosti od ostalih jer lakše pronikne u bit, brže uoči detalje tj. recimo da lakše dođe do istine, ako je k tome i u aspektu sa vladarem škorpiona-pluton, njegove su sposobnosti još malo ojačane.
u njenom slučaju je ta veza merkura i plutona najčvršća, gotovo prirodna, bez problema detektira ono što neki neće nikada; to je onaj slučaj kad čovjek s lakoćom nešto obavlja a sam se pita pa zar oni ne vide ono što vidim i ja? bar dok ne stekne iskustvo, razvije se kao osoba etc. a što kod djece može biti jako zbunjujuće. e sad, od merkura u škorpionu do plutona u jarcu, misao-um sljedeći susret, preko plutona, ima sa mjesecom u ovnu pa je to živahna djevojčica pomalo dječačkog šarma, i u kombinaciji sa škorpionskom naravi voli izazivati, da vidi dokle može ići. ima jako izraženu svijest o vlastitoj važnosti, možda i malo previše, nije to arogantno ali mora je se čuti, prva, kao da viče-i ja sam tu- iako je i više nego primjetno da jest, što je sve pak dio sunce, merkur, jupiter-asc i mars aspekta. međutim, ono što  najviše remeti, a tebe zabrinjava, to je da  ne kaže istinu, izmisli nešto i sl., je strah. mjesec je u napetom odnosu sa saturnom i plutonom i  jasno upozorava da se radi o izuzetno senzibilnoj duši, ćudljivog raspoloženja, osjetljivoj na svaku grubost, tešku riječ, nepravdu i sl., a ne zaboravi da ima smart um, bistra, inteligentnog merkura koji puno zna i to što zna ga može jako dirnuti preko veze mjeseca i plutona. i zato puno traži, puno treba, dokaze ljubavi, pažnje, podrške, razumijevanja etc., a u trenucima kada jedna od te tri stvari - znatiželja, samovažnost i strah izađe iz okvira dozvoljenog/prihvatljivog da bi ublažila gubitak pribjegava malim trikovima kao što je laž. jako je važno da razvije kvalitetan odnos sa ocem, iz natalne se vidi da to nebi trebao biti problem (iako, figurira kao zaštitnik ali više iz sjene,tajni), puno će pomoći da očvrsne tj. šokovi koje doživljava od strane odraslih-starije osobe općenito (i kroz čitav život), u njenom malom, dječjem svijetu, ne ostave dubljeg traga.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by night sky 26/10/2016, 22:25

Ithildin wrote:Vjerojatno si uz natalnu kartu dobila i kratka pojasnjenja. :-) Tipa, karakteristike osoba s osobnom planetom u odredjenom znaku. Primijetih da ti kcerkica ima Merkur u Skorpiji. :-) I ja sam jedna od tih "sretnica" ili sretnica. :-) Gore ti je Night ostavila link s pojasnjenjima za Merkur u pojedinim znakovima.

Evo, ovdje imas takodjer izradu natalne karte, ali na hrvatskom, s pojasnjenjem znacajnih aspekata.

http://horoskop.hr/natalna-karta/




misli kojih se tješko riješiti,opsjedaju.... jedna od kompliciranijih stvari kod me u škopr., ili me aspekt pl. :| .... ali je pak savršeno za zvanje :witch.... :D
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Guest 27/10/2016, 04:57

Hvala night,jako si ju dobro pogodila,sve nevjerovatno.....

Sa ocem je na istoj valnoj dužini,sa mnom baš i ne....moram priznati da me iritira često....:D

Al trudim se....

Sa najmlađom se jako dobro razumijem jer je mini me i N. zo osjeti....nikad neću zaboraviti kako mi u bolnici prići nije htjela kad sam rodila.....jako senzibilna,ali kako odrasta tako uči i jača....
Kad se rodila i prvi pregled kod dječjeg,indijca,on si je baš uzeo vremena za nju i mazio ju po rukicama i trbuščiću,rekao mi je kako joj po auri vidi da je posebna i senzualna.....

I za ostalo dvoje ćemo ovako kad imadnemo vremena,ako ti nije problem? :shy
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc. - Page 8 Empty Re: trenutačan položaj planeta - tranziti, utjecaj etc.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 22 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum