ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:00

provocator wrote:
marcellus wrote:a privatizirati treba ne zdravstvo, makar i to ne bi bilo zgorega jer sad imamo državni monopol koji je za kurac kao i svaki monopol, nego zdravstveno osiguranje prije svega. Daj mi brate da ja odaberem svoj paket i kome ću plaćat da znam što mi TOČNO osiguranje pokriva, pa ako hoću da mi pokriva operaciju od milju dolara onda ću ga plaćat soma eura mjesečno, jebiga
Pa je... zato Ameri masovno krenuli na liječenje na Cubu. Zato je smrtnost novorođenih manja na Kubi nego u SAD...
Istraživanje objavljeno u časopisu Lancet Oncology pokazalo je da Kuba, zajedno sa SAD-om, Australijom, Kanadom, Francuskom i Japanom ima najveću stopu preživljavanja kod raka dojke, prostate i debelog crijeva.

Obrazovanje i zdravstvena zaštita trebaju biti dostupni svima pod jednakim uvjetima.

Zabluda je da moderna medicina mora biti skupa. Posjetom skandinavskim zemljama, gdje se najduže i najzdravije živi, jasno bi i tamo prepoznali racionalnost sličnu kubanskoj.
A gle ne znam od kuda ti podaci, znam da odavde ljudi oboljeli od raka pokušavaju s liječenjem u Americi , koji ima novaca za to. Nisam čula da je netko otišao na Kubu?!

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator Wed 30 Mar - 17:01

marcellus wrote:ali jebiga ja sam jedan od 900 000 hrvata u realnom sektoru, pa moram hranit tetrijeba u penziji od trideset i neke, tebe radnika sa šanka, studentariju, penzionere kojih ima više nego radnika, korupciju, 400 000 ljudi u javnim i državnim službama, i onda mi još serete po glavi...
Pa mogao si se spasiti... Otići u Ameriku... Što nisi??? Tko te spriječio, majku mu njegovu!

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:01

provocator wrote:
kaja_333 wrote:Pa u SAD moja prijateljica ima zdravstveno i ne plaća ga nešto puno i pokriva joj bolnicu.
Pa je...Ali ako, ne daj Bože najebe, onda bu tek vidjela što joj to u bolnici pokrivaju. Osim toga Ameri imaju agente osiguranja koji onda ruju do desetoga koljena ne bi li ti našli neki curac koji si im zatajila a mogao je utjecati na troškove liječenje.
Pa dobro, nije joj nikad ozbiljno nešto bilo pa ne znam. Ove neke stvari radi kojih svi odu nekad u bolnicu pokriva.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus Wed 30 Mar - 17:03

kaja_333 wrote:
marcellus wrote:usput ameri državi daju cca 35 posto svoje zarade a Hrvati cca 65%

je prokleta Amerika

država prvo na moju plaću uzme još jednu sebi, dakle meni od onog što gazda uplati dođe pola, pola otme vlada. Od preostale polovice moram poplaćat režije koje su uglavnom državni harač, onda na sve što trošim platim 25% PDV, onda je tu još koješta porez na auto ovo ono
Bas, gori su od Franje Tahija.

ma kakav tahi daj mi ga nazad njega i carsku desetinu i crkvenu devetinu ovo je suludo guljenje kože s leđa

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:04

Tuđman otišao u Ameriku, ona mala Nora isto, Gates se liječio u Americi , mislim eto oni su imali mogucnosti, pa kako nisu na Kubu otišli kada je to tako?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus Wed 30 Mar - 17:05

kaja_333 wrote:
provocator wrote:
kaja_333 wrote:Pa u SAD moja prijateljica ima zdravstveno i ne plaća ga nešto puno i pokriva joj bolnicu.
Pa je...Ali ako, ne daj Bože najebe, onda bu tek vidjela što joj to u bolnici pokrivaju. Osim toga Ameri imaju agente osiguranja koji onda ruju do desetoga koljena ne bi li ti našli neki curac koji si im zatajila a mogao je utjecati na troškove liječenje.
Pa dobro, nije joj nikad ozbiljno nešto bilo pa ne znam. Ove neke stvari radi kojih svi odu nekad u bolnicu pokriva.

pa u americi osnovno zdravstveno ne pokriva neke jako skupe operacije, one koje koštaju više stotina tisuća dolara ili milju i kusur, ali kod nas ti zdravstveno ne pokriva baš ništa ozbiljno, ono ak si prehlađen je ok ali ak trebaš iole složeniju operaciju isto je moraš platit jer je HZZO ne pokriva, ne pokrivaju ni malo skuplje lijekove a kamoli operacije

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator Wed 30 Mar - 17:05

“Mi smo nacija koja je pretvorila svoj sustav socijalne skrbi u zločinački sustav,” pišu Karen Dolan i Jodi L. Carr u izvještaju za Institut za političke studije pod naslovom „Siromašni dobivaju zatvor“:“Mi kriminaliziramo aktivnosti za održivost života kod naroda koji je previše siromašan da sebi priušti utočište. Mi više ljude stavljamo iza rešetaka nego bilo koja druga nacija na svijetu. Mi pokrećemo politike koje ih gotovo doživotno onemogućavaju sudjelovati u društvu ukoliko su jednom odslužili zatvorsku kaznu. Dopustili smo oživljavanje institucije dužničkog zatvora. Stvorili smo drugorazredni sustav javnog obrazovanja za siromašnu djecu crnaca i latino-amerikanaca čime se nerazmjerno kriminalizira njihovo ponašanje i tako ih se rano postavlja na put zatvaranja i nemanja pristupa bilo kakvoj pomoći ili jednakoj mogućnosti.”

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator Wed 30 Mar - 17:07

Ekonomska i politička ideologija kojom su nas uvjerili da organizirano ljudsko ponašanje određuju diktati globalnog tržišta bila je podvala.

piše Chris Hedges

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus Wed 30 Mar - 17:08

kaja_333 wrote:Tuđman otišao u Ameriku, ona mala Nora isto, Gates se liječio u Americi , mislim eto oni su imali mogucnosti, pa kako nisu na Kubu otišli kada je to tako?!

pa meni je najjači Moore, ono toliko je srao po američkom zdravstvenom sustavu i hvalio kubanski koji usput ima aparate iz pedeset i neke u bolnicama koje su u raspadu a aspirin dobiješ samo uz mito doktoru, pa kad se razbolio nije otišao svom frendu castru nego se operirao u americi i iskeširao privatnoj skupoj bolnici dvije milje dolara. Isto tako je srao da su ameri debeli i žderu smeće, ali istina je da su debeli samo crnci i on. Hrvati su i statistički ako ne deblji od amera a ono tu negdje jebiga. Samo tamo su bijelci iz srednje klase sređeni i paze na težinu a debeo je white trash, crnje u getu, i moore.

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus Wed 30 Mar - 17:09

dao bog da mi imamo takav zločinački sustav, pa sve naše bolnice koje sam vidio su ono iz alana forda izašle

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:15

marcellus wrote:
kaja_333 wrote:Tuđman otišao u Ameriku, ona mala Nora isto, Gates se liječio u Americi , mislim eto oni su imali mogucnosti, pa kako nisu na Kubu otišli kada je to tako?!

pa meni je najjači Moore, ono toliko je srao po američkom zdravstvenom sustavu i hvalio kubanski koji usput ima aparate iz pedeset i neke u bolnicama koje su u raspadu a aspirin dobiješ samo uz mito doktoru, pa kad se razbolio nije otišao svom frendu castru nego se operirao u americi i iskeširao privatnoj skupoj bolnici dvije milje dolara. Isto tako je srao da su ameri debeli i žderu smeće, ali istina je da su debeli samo crnci i on. Hrvati su i statistički ako ne deblji od amera a ono tu negdje jebiga. Samo tamo su bijelci iz srednje klase sređeni i paze na težinu a debeo je white trash, crnje u getu, i moore.
A gle, i ja sam čula o tim kubanskim uspjesima na internetu ali nikad, bas nikad nisam čula da su nekom preporučili Kubu ili da je otišao na Kubu. Doktori obično kažu mi to možemo ili imamo zadnju seriju lijekova ili gledajte, mi to ne možemo ali odite u Njemačku, francusku, Italiju, SAD, oni su otišli dalje od nas. Al da su nekog na Kubu poslali u životu nisam čula.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:17

marcellus wrote:
kaja_333 wrote:
provocator wrote:
kaja_333 wrote:Pa u SAD moja prijateljica ima zdravstveno i ne plaća ga nešto puno i pokriva joj bolnicu.
Pa je...Ali ako, ne daj Bože najebe, onda bu tek vidjela što joj to u bolnici pokrivaju. Osim toga Ameri imaju agente osiguranja koji onda ruju do desetoga koljena ne bi li ti našli neki curac koji si im zatajila a mogao je utjecati na troškove liječenje.
Pa dobro, nije joj nikad ozbiljno nešto bilo pa ne znam. Ove neke stvari radi kojih svi odu nekad u bolnicu pokriva.

pa u americi osnovno zdravstveno ne pokriva neke jako skupe operacije, one koje koštaju više stotina tisuća dolara ili milju i kusur, ali kod nas ti zdravstveno ne pokriva baš ništa ozbiljno, ono ak si prehlađen je ok ali ak trebaš iole složeniju operaciju isto je moraš platit jer je HZZO ne pokriva, ne pokrivaju ni malo skuplje lijekove a kamoli operacije
A pokriva operacije mislim.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator Wed 30 Mar - 17:18

kaja_333 wrote:
A gle, i ja sam čula o tim kubanskim uspjesima na internetu ali nikad, bas nikad nisam čula da su nekom preporučili Kubu ili da je otišao na Kubu. Doktori obično kažu mi to možemo ili imamo zadnju seriju lijekova ili gledajte, mi to ne možemo ali odite u Njemačku, francusku, Italiju, SAD, oni su otišli dalje od nas. Al da su nekog na Kubu poslali u životu nisam čula.
Moraš nekog curca i čitati a ne samo slušati... Osim toga bit će da ti je i sluh loš.

Ono što je karakteristično za kubanske liječnike nije neki poseban pristup u liječenju pacijenata, nego njihovo vrlo kvalitetno obrazovanje i znanje koje stječu na fakultetima, njihova krajnja racionalnost u izboru samo onih intervencija koje su doista dokazane kao efikasne i indicirane te njihova praktičnost i odlučnost. U uvjetima krajnjeg siromaštva, na Kubi se naglasak stavlja na sprečavanje i rano otkrivanje bolesti, a od medicinskih intervencija primjenjuju se samo one koje su stručno utemeljene i dokazane kao efikasne. Također, Kuba sama proizvodi većinu lijekova i potrošne medicinske opreme

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:18

Ili to dopunsko pokriva, a nećeš mi dopunskog. 1000 kuna godišnje.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:21

provocator wrote:
kaja_333 wrote:
A gle, i ja sam čula o tim kubanskim uspjesima na internetu ali nikad, bas nikad nisam čula da su nekom preporučili Kubu ili da je otišao na Kubu. Doktori obično kažu mi to možemo ili imamo zadnju seriju lijekova ili gledajte, mi to ne možemo ali odite u Njemačku, francusku, Italiju, SAD, oni su otišli dalje od nas. Al da su nekog na Kubu poslali u životu nisam čula.
Moraš nekog curca i čitati a ne samo slušati... Osim toga bit će da ti je i sluh loš.

Ono što je karakteristično za kubanske liječnike nije neki poseban pristup u liječenju pacijenata, nego njihovo vrlo kvalitetno obrazovanje i znanje koje stječu na fakultetima, njihova krajnja racionalnost u izboru samo onih intervencija koje su doista dokazane kao efikasne i indicirane te njihova praktičnost i odlučnost. U uvjetima krajnjeg siromaštva, na Kubi se naglasak stavlja na sprečavanje i rano otkrivanje bolesti, a od medicinskih intervencija primjenjuju se samo one koje su stručno utemeljene i dokazane kao efikasne. Također, Kuba sama proizvodi većinu lijekova i potrošne medicinske opreme
Znaci ništa od toga. Zato ne idu na Kubu. Biraju intervencije koje su efikasne, a sto tu rade , biraju neefikasne da im sto vise pacijenata umre?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator Wed 30 Mar - 17:22

marcellus wrote:dao bog da mi imamo takav zločinački sustav, pa sve naše bolnice koje sam vidio su ono iz alana forda izašle
Ma da..Ti imaš predivna iskustva s liječenjima u SAD.

Nego i ja serem bez veze pa citiram tu nekakvog Chrisa Hedgesa... A kaj je on? Obični pik zibner... Čovjek koji je izdao desetak knjiga i kao novinar izvještavao s iz raznih dijelova svijeta.

No što je on kontra našeg vrlog novinarskog pera M. Holjevca??? Di će jedan novinar i književnik poput Hedgesa kontra marcellusa i kaje. Predajem se!

Povlačim se iz rasprave. Jači ste!

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:28

Pa kad čuješ nekog da se na Kubu otišao liječiti javi se, do tada je šuplja priča. Oni liječe one koji rano otkriju?! Pa bogati takve liječe svi ali nitko rano ne otkrije jer ne visis svaki dan na CT-u, nego ljudi dođu kad im već nije dobro.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by Guest Wed 30 Mar - 17:32

Inače Amerika prokleta država, sve tamo nevalja.. samo znam da crnci koji peku krumpiriće u mcdonalds-u imaju veću plaću nego inžinjer u Hrvatskoj koji radi u izvoznoj firmi.. i usput sve im jeftinije.. usput u americi šalju sonde na druge planete, evo američka sonda napušta sunčev sustav ulazi u međuzvjezdani prostor, a mi u naprednoj hrvatskoj gdje mrzimo amerikance, nemožemo ruske migove iz 1950 servisirati da neki antifašist ili HDZovac ne ukrade
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by abraham Wed 30 Mar - 17:36

Hahahahahahahaaa, kila mozga...... bilo kako bilo ali svi jos uvijek gledaju dovuci se do jamerike. Kuba ce uskoro ostati potpuno prazna, tj nece. Ostat ce kmice. Ustvari samo su oni i ostali i Raul. Da, sustav u USA mozda nije najbolji ali koliko sam cuo funkcionira. Bratic mi se srokao sa motorom i sa polomljenim ligamentima (bolovima) doletio u DNRH i platio (plus veza) operaciju. Tamo nije htio placati jer je zdrav. Da dvije mrake su za njega previse.



_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by abraham Wed 30 Mar - 17:37

Moore je inace najveci seronja ali svaka mu cast kako se kvazi ljevicari lijepe za njegove gluposti kao muhe na govna.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator Wed 30 Mar - 17:38

kaja_333 wrote:Pa kad čuješ nekog da se na Kubu otišao liječiti javi se, do tada je šuplja priča. Oni liječe one koji rano otkriju?! Pa bogati takve liječe svi ali nitko rano ne otkrije jer ne visis svaki dan na CT-u, nego ljudi dođu kad im već nije dobro.
Toljago...Evo ti marcellusa pa ga pitaj koliko Amera počelo odlaziti na kubu baš zbog liječenja. On je vrsni novinar pa neka ti kaže.

Mogla si prije nekih sedam-osam godina čitati svjedočanstvo naših Hrvatica koje su imale saobraćajku i bile teže ozlijeđene što kažu o liječenju na Kubi.

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire - Page 2 Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum