ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 16:39

Živi Zid je jedina stranka koja se borila protiv privatizacije zdravstva, al' nas su nazivali populistima i anarhistima, napisali su na Facebooku reagirajući na poskupljenje dopunskog osiguranja.

'Zdravstvena usluga vam neće biti 30% bolja. Unatoč poskupljenju, imat ćete puno manja prava, a za bolju zdravstvenu zaštitu ćete morati još ekstra uzeti privatno zdravstveno osiguranje. Naravno da će privatnik uvijek naći neku stavku u ugovoru zašto vam ne bi trebali platiti troškove liječenja ukoliko oni budu previsoki.

E yebiga sad... Za to smo se borili.

dnevnik

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by epikur37 30/3/2016, 16:40

provocator wrote:Živi Zid je jedina stranka koja se borila protiv privatizacije zdravstva, al' nas su nazivali populistima i anarhistima, napisali su na Facebooku reagirajući na poskupljenje dopunskog osiguranja.

'Zdravstvena usluga vam neće biti 30% bolja. Unatoč poskupljenju, imat ćete puno manja prava, a za bolju zdravstvenu zaštitu ćete morati još ekstra uzeti privatno zdravstveno osiguranje. Naravno da će privatnik uvijek naći neku stavku u ugovoru zašto vam ne bi trebali platiti troškove liječenja ukoliko oni budu previsoki.

E yebiga sad... Za to smo se borili.

dnevnik


revolucija uvjek ostaje kao rješenje, europljani nisu kao ameri da bi trpili iživljavanje kapitala
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 16:42

Tražili ste, dobili ste... Živjeli!

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:45

dabogda svi živjeli kao u SAD...

usput za kretene koji ne znaju, SAD ima jako dobar socijalni sustav, tamo država plaća režije onima koji ih ne mogu platiti sami, pa i stanarinu, za obitelji s djecom, ako je ne mogu platiti sami, i ne postoji mogućnost da ti sred zime isključe struju i grijanje koji nisu plaćeni, i naravno za one koji imaju mala primanja postoje "food stamps" pa nitko nije ni gladan, druga stvar što crnčuge prodaju bonove za crack

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:45

E da, i najgora bolnica u SAD, gdje voze crnju iz geta kad ga propucaju, izgleda kao enterprise spram najbolje naše...

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 16:46

Moš mislit. Kaj nisi zgibal u Ameriku i hitil se na tržište?

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:47

usput, spomenuh li da zdravstveno osiguranje u SAD pokriva neusporedivo širi spektar toga nego u hrvatistanu, gdje moraš platiti za svaki kurac? Jebote ja sam nedavno plaćao svaki put participaciju za slomljenu jebenu nogu, kad sam išao gore, a onda i rehabilitaciju ti uzmu tristo i kusur kuna onak

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:49

provocator wrote:Moš mislit. Kaj nisi zgibal u Ameriku i hitil se na tržište?

pa mogu mislit, žena je živjela neko vrijeme tam, znam dosta ljudi od tam... to kaj oni jamraju na svoje zdravstveno je drugo, jamraju jer masu ilegalnih imigranata nema zdravstveno, i masu onih koji imaju debele plaće ga nema jer im se ne da plaćat ga jer nije bilo obavezno dok nije došao genijalac obama s obamacareom... koji je za kurac

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 16:49

marcellus wrote:dabogda svi živjeli kao u SAD...

usput za kretene koji ne znaju, SAD ima jako dobar socijalni sustav, tamo država plaća režije onima koji ih ne mogu platiti sami, pa i stanarinu, za obitelji s djecom, ako je ne mogu platiti sami, i ne postoji mogućnost da ti sred zime isključe struju i grijanje koji nisu plaćeni, i naravno za one koji imaju mala primanja postoje "food stamps" pa nitko nije ni gladan, druga stvar što crnčuge prodaju bonove za crack
ma daaa... Siromašni Ameri jako dobro znaju što je život bez mirovine. Znaju što je opstanak sa nekoliko dolara na dan. Znaju što su isključivanja plina i struje zbog neplaćenih računa. Poznata im je nakaradna težina zaduživanja. Znaju što znači biti bolestan i nemati mogućnost priuštiti zdravstvenu skrb. Znaju što je stanje zapljene njihove mršave imovine, postupak poznat u SAD-u kao "oduzimanje građanske imovine", koja dozvoljava američkim policijskim agencijama da konfisciraju više od 3 milijardi dolara u gotovini i imovini. Poznaju onaj duboki očaj i napuštenost koji nastaju kad se škole, knjižnice, lokalne zdravstvene klinike, dječji vrtići, ceste, mostovi, javne zgrade i programi za pomoć zapostavljaju ili zatvaraju. Poznato im je da financijska elita otima demokratske institucije kako bi im nametnuli masovnu mizeriju u ime štednje.

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:51

a privatizirati treba ne zdravstvo, makar i to ne bi bilo zgorega jer sad imamo državni monopol koji je za kurac kao i svaki monopol, nego zdravstveno osiguranje prije svega. Daj mi brate da ja odaberem svoj paket i kome ću plaćat da znam što mi TOČNO osiguranje pokriva, pa ako hoću da mi pokriva operaciju od milju dolara onda ću ga plaćat soma eura mjesečno, jebiga

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 16:51

marcellus wrote:
provocator wrote:Moš mislit. Kaj nisi zgibal u Ameriku i hitil se na tržište?

pa mogu mislit, žena je živjela neko vrijeme tam, znam dosta ljudi od tam... to kaj oni jamraju na svoje zdravstveno je drugo, jamraju jer masu ilegalnih imigranata nema zdravstveno, i masu onih koji imaju debele plaće ga nema jer im se ne da plaćat ga jer nije bilo obavezno dok nije došao genijalac obama s obamacareom... koji je za kurac
Ma nemoj... Mi ostali nikoga ne poznamo tko je živio ili živi tamo. Imam dvije sestrične koje su se udale za američke vojnike u Njemačkoj im koje žive tamo. Imam frenda koji se vratio iz SAD i susjedu koja se vratila iz Chicaga ustvrdivši da je ovdje mir i dobro u odnosu na ono gdje je živjela.

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:52

provocator wrote:
marcellus wrote:dabogda svi živjeli kao u SAD...

usput za kretene koji ne znaju, SAD ima jako dobar socijalni sustav, tamo država plaća režije onima koji ih ne mogu platiti sami, pa i stanarinu, za obitelji s djecom, ako je ne mogu platiti sami, i ne postoji mogućnost da ti sred zime isključe struju i grijanje koji nisu plaćeni, i naravno za one koji imaju mala primanja postoje "food stamps" pa nitko nije ni gladan, druga stvar što crnčuge prodaju bonove za crack
ma daaa... Siromašni Ameri jako dobro znaju što je život bez mirovine. Znaju što je opstanak sa nekoliko dolara na dan. Znaju što su isključivanja plina i struje zbog neplaćenih računa. Poznata im je nakaradna težina zaduživanja. Znaju što znači biti bolestan i nemati mogućnost priuštiti zdravstvenu skrb. Znaju što je stanje zapljene njihove mršave imovine, postupak poznat u SAD-u kao "oduzimanje građanske imovine", koja dozvoljava američkim policijskim agencijama da konfisciraju više od 3 milijardi dolara u gotovini i imovini. Poznaju onaj duboki očaj i napuštenost koji nastaju kad se škole, knjižnice, lokalne zdravstvene klinike, dječji vrtići, ceste, mostovi, javne zgrade i programi za pomoć zapostavljaju ili zatvaraju. Poznato im je da financijska elita otima demokratske institucije kako bi im nametnuli masovnu mizeriju u ime štednje.

a siromašni Hrvati ne znaju? Daj ne seri... pa hrvatski sustav ovrha je mafijaški do Boga, da Ameri imaju takav izbila bi revolucija

a jasno da ti oduzmu imovinu ako nisi platio porez

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:53

usput ameri državi daju cca 35 posto svoje zarade a Hrvati cca 65%

je prokleta Amerika

država prvo na moju plaću uzme još jednu sebi, dakle meni od onog što gazda uplati dođe pola, pola otme vlada. Od preostale polovice moram poplaćat režije koje su uglavnom državni harač, onda na sve što trošim platim 25% PDV, onda je tu još koješta porez na auto ovo ono

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by marcellus 30/3/2016, 16:55

ali jebiga ja sam jedan od 900 000 hrvata u realnom sektoru, pa moram hranit tetrijeba u penziji od trideset i neke, tebe radnika sa šanka, studentariju, penzionere kojih ima više nego radnika, korupciju, 400 000 ljudi u javnim i državnim službama, i onda mi još serete po glavi...

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya 30/3/2016, 16:57

Pa u SAD moja prijateljica ima zdravstveno i ne plaća ga nešto puno i pokriva joj bolnicu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 16:57

marcellus wrote:a privatizirati treba ne zdravstvo, makar i to ne bi bilo zgorega jer sad imamo državni monopol koji je za kurac kao i svaki monopol, nego zdravstveno osiguranje prije svega. Daj mi brate da ja odaberem svoj paket i kome ću plaćat da znam što mi TOČNO osiguranje pokriva, pa ako hoću da mi pokriva operaciju od milju dolara onda ću ga plaćat soma eura mjesečno, jebiga
Pa je... zato Ameri masovno krenuli na liječenje na Cubu. Zato je smrtnost novorođenih manja na Kubi nego u SAD...
Istraživanje objavljeno u časopisu Lancet Oncology pokazalo je da Kuba, zajedno sa SAD-om, Australijom, Kanadom, Francuskom i Japanom ima najveću stopu preživljavanja kod raka dojke, prostate i debelog crijeva.

Obrazovanje i zdravstvena zaštita trebaju biti dostupni svima pod jednakim uvjetima.

Zabluda je da moderna medicina mora biti skupa. Posjetom skandinavskim zemljama, gdje se najduže i najzdravije živi, jasno bi i tamo prepoznali racionalnost sličnu kubanskoj.

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya 30/3/2016, 16:58

marcellus wrote:usput ameri državi daju cca 35 posto svoje zarade a Hrvati cca 65%

je prokleta Amerika

država prvo na moju plaću uzme još jednu sebi, dakle meni od onog što gazda uplati dođe pola, pola otme vlada. Od preostale polovice moram poplaćat režije koje su uglavnom državni harač, onda na sve što trošim platim 25% PDV, onda je tu još koješta porez na auto ovo ono
Bas, gori su od Franje Tahija.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 16:59

kaja_333 wrote:Pa u SAD moja prijateljica ima zdravstveno i ne plaća ga nešto puno i pokriva joj bolnicu.
Pa je...Ali ako, ne daj Bože najebe, onda bu tek vidjela što joj to u bolnici pokrivaju. Osim toga Ameri imaju agente osiguranja koji onda ruju do desetoga koljena ne bi li ti našli neki curac koji si im zatajila a mogao je utjecati na troškove liječenje.

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by provocator 30/3/2016, 17:00

Gledal sam Milića kada je bio u SAD... Veli taksist koji ga je vozio kak si plaća najosnovnije a za više nema novca

_________________
Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by kaya 30/3/2016, 17:00

provocator wrote:
marcellus wrote:a privatizirati treba ne zdravstvo, makar i to ne bi bilo zgorega jer sad imamo državni monopol koji je za kurac kao i svaki monopol, nego zdravstveno osiguranje prije svega. Daj mi brate da ja odaberem svoj paket i kome ću plaćat da znam što mi TOČNO osiguranje pokriva, pa ako hoću da mi pokriva operaciju od milju dolara onda ću ga plaćat soma eura mjesečno, jebiga
Pa je... zato Ameri masovno krenuli na liječenje na Cubu. Zato je smrtnost novorođenih manja na Kubi nego u SAD...
Istraživanje objavljeno u časopisu Lancet Oncology pokazalo je da Kuba, zajedno sa SAD-om, Australijom, Kanadom, Francuskom i Japanom ima najveću stopu preživljavanja kod raka dojke, prostate i debelog crijeva.

Obrazovanje i zdravstvena zaštita trebaju biti dostupni svima pod jednakim uvjetima.

Zabluda je da moderna medicina mora biti skupa. Posjetom skandinavskim zemljama, gdje se najduže i najzdravije živi, jasno bi i tamo prepoznali racionalnost sličnu kubanskoj.
A gle ne znam od kuda ti podaci, znam da odavde ljudi oboljeli od raka pokušavaju s liječenjem u Americi , koji ima novaca za to. Nisam čula da je netko otišao na Kubu?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire Empty Re: Sada će Hrvati vidjeti kako je to živjeti u SAD. Tko nema novaca, taj umire

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum