ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Go down

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi Empty Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Post by debotoijusto 18/3/2016, 09:00

Hrvatska očekuje da Arbitražni sud prestane s radom jer je "kompromitiran i korumpiran", izjavio je u četvrtak hrvatski ministar vanjskih i europskih poslova Miro Kovač nakon što je sud održao novu usmenu raspravu o hrvatsko-slovenskom graničnom sporu na koju se odazvala samo Slovenija.

"Mi smo jučer obavijestili članice UN-a da je Hrvatska izašla iz Arbitražnog sporazuma koji je kompromitiran i korumpiran te da prestane s radom (...) očekujemo da Arbitražni sud sam sebe ugasi", izjavio je Kovač u razgovoru za Dnevnik HRT, podsjećajući da je "utjecanje Slovenije na sud bilo neetično".

Slovenski ministar vanjskih poslova Karl Erjavec kazao je nakon održane rasprave u Den Haagu da je "zadovoljan slovenskim predmetom pred međunarodnim arbitrima", ocijenivši da bi se taj proces, prema mišljenu stručnjaka za međunarodno pravo, mogao nastaviti bez obzira na izlazak hrvatske strane. Što se tiče mogućeg ishoda, izrazio je "oprezni optimizam", ustvrdivši da "stvari idu u pravom smjeru".

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/306020/kovac-hrvatska-ocekuje-da-arbitrazni-sud-sam-sebe-ugasi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi Empty Re: Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Post by debotoijusto 18/3/2016, 09:06

očekujemo da Arbitražni sud sam sebe ugasi"

bela lugosi i jos jedna legendarna izjava
stolcicu postavi se i sud ugasi se , sam issusati
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi Empty Re: Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Post by Guest 18/3/2016, 09:07

Možda treba svako jutro molit očenaš da se stvar ubrza?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi Empty Re: Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Post by T. 18/3/2016, 09:56

debotoijusto wrote:
očekujemo da Arbitražni sud sam sebe ugasi"

bela lugosi i jos jedna legendarna izjava
stolcicu postavi se i sud ugasi se , sam issusati
ništa pogrešno nije kazano.....
arbitraža je dragovoljni postupak koji pretpostavlja dragovoljno sudjelovanje suprotstavljenih strana od početka do kraja, pa ako daklem jedna od suprotstavljenih strana iz tog postupka istupi, postupka više nema.....
pa i u najžešćoj parnici postojanje postupka ovisi o dispozicijama suprotstavljenih strana, te se postupak jednostavno gasi ako tako stranke žele, ne može sud suditi bez stranaka, kome će presuditi, koga će obvezati na nekakvu činidbu i prema kome ?
T.
T.

Posts : 17081
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi Empty Re: Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Post by L'âme 18/3/2016, 09:59

Bilateralno nastavljamo;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi Empty Re: Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Post by Guest 18/3/2016, 11:36

Totenkopf wrote:
debotoijusto wrote:
očekujemo da Arbitražni sud sam sebe ugasi"

bela lugosi i jos jedna legendarna izjava
stolcicu postavi se i sud ugasi se , sam issusati
ništa pogrešno nije kazano.....
arbitraža je dragovoljni postupak koji pretpostavlja dragovoljno sudjelovanje suprotstavljenih strana od početka do kraja, pa ako daklem jedna od suprotstavljenih strana iz tog postupka istupi, postupka više nema.....
pa i u najžešćoj parnici postojanje postupka ovisi o dispozicijama suprotstavljenih strana, te se postupak jednostavno gasi ako tako stranke žele, ne može sud suditi bez stranaka, kome će presuditi, koga će obvezati na nekakvu činidbu i prema kome ?
To je objašnjenje za one koji će to skužiti, debelotijesto zasigurno nije jedan od takvih koji bi mogli razumjeti napisano.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi Empty Re: Kovač: Hrvatska očekuje da Arbitražni sud sam sebe ugasi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum