ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by debotoijusto Tue 15 Mar - 8:52

NAJNOVIJA članica Europske unije pokušava zadržati ekonomski rast nakon čak šest recesijskih goidna u kojima je BDP pao za 12 posto, piše Bloomberg. Za taj je medij Orešković kazao kako će Vlada ovog ljeta pokrenuti roadshow na kojem će se ponuditi 1.5 milijardi eura obveznica i drugih mogućnosti za ulaganje, a na taj način bi se trebalo diversificirati ekonomiju ovisnu o turizmu.

"Ministarstvo financija, koje će i voditi međunarodnu prodaju, prikupljeni novac će iskoristiti za refinanciranje jednake količine duga koji ove godine dolazi na naplatu", rekao je Orešković za Bloomberg.

Bloomberg objašnjava i kako Hrvatska pokušava zadržati ekonomski rast nakon čak šest godina recesije, tijekom kojih je BDP pao za 12 posto. Nova Vlada zalaže se za politiku koja uključuje smanjenje fiskalnog deficita tako da proda oko 30 milijardi eura državne imovine i na taj način plati dugove.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/oreskovic-za-bloomberg-objasnio-gdje-misli-iskopati-15-milijardi-eura-vec-ovog-ljeta/881050.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by debotoijusto Tue 15 Mar - 9:08

dosta optimistican plan , da je bio malo hrabriji iskorak s proracunom vjerujem da bi 
povoljno dobili ovaj novac 
rasprodaja je pucanj u prazno , navedenu imovinu je trebalo davno prodati ovisno o okolnostima na trzistu
rasprodaja kao svaka nosi niske cijene ponudjenog te prostor za malverzacije
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by sitting_bull Tue 15 Mar - 9:40

debotoijusto wrote:rasprodaja kao svaka nosi niske cijene ponudjenog te prostor za malverzacije

što misliš zašto je plavuša napustila nato plaću od 20.000$ i došla na hrvatski proračun i 23.000 kuna?

što misliš zašto je orešković napustio još veću plaću i bonuse u tevi i došao na hrvatski proračun i 21.000 kuna???
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Ero Tue 15 Mar - 9:47

sitting_bull wrote:
debotoijusto wrote:rasprodaja kao svaka nosi niske cijene ponudjenog te prostor za malverzacije

što misliš zašto je plavuša napustila nato plaću od 20.000$ i došla na hrvatski proračun i 23.000 kuna?

što misliš zašto je orešković napustio još veću plaću i bonuse u tevi i došao na hrvatski proračun i 21.000 kuna???
Došli su tebe i takve skinit sa sise. I nije to sve što namjeravaju učinit.
Naučit će vas prije svega kulturi življenja od vlastitog rada. Ustaše su to, br'te moj.. :]
Bolni grčevi od privikavanja vas čekaju.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by sitting_bull Tue 15 Mar - 9:53

Ero wrote:Došli su tebe i takve skinit sa sise. I nije to sve što namjeravaju učinit.
Naučit će vas prije svega kulturi življenja od vlastitog rada. Ustaše su to, br'te moj.. :]
Bolni grčevi od privikavanja vas čekaju.

što je, janez, što se pjeniš???

ti da si htio raditi u hrvatskoj ne bi pobjegao kod alpskih hrvata...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Guest Tue 15 Mar - 9:56

debotoijusto wrote:
Bloomberg objašnjava i kako Hrvatska pokušava zadržati ekonomski rast nakon čak šest godina recesije, tijekom kojih je BDP pao za 12 posto. Nova Vlada zalaže se za politiku koja uključuje smanjenje fiskalnog deficita

smanjenjem deficita doći će do pada BDPa, to je čista matematika
ne može se oduzimanjem nešto povećati lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by debotoijusto Tue 15 Mar - 10:05

deda na aparatima wrote:
debotoijusto wrote:
Bloomberg objašnjava i kako Hrvatska pokušava zadržati ekonomski rast nakon čak šest godina recesije, tijekom kojih je BDP pao za 12 posto. Nova Vlada zalaže se za politiku koja uključuje smanjenje fiskalnog deficita

smanjenjem deficita doći će do pada BDPa, to je čista matematika
ne može se oduzimanjem nešto povećati  lol!
ovako van konteksta zvuci glupasto no misli se na ovaj vec opjevani/zadani deficit a lova od prodaju povrat dugova
osobno ne bi sve upucao u povrat , mozda 1/3 ( ako bi proslo kod gospodara ) ostatak u krvotok drzave na razne nacine
naravno u isto vrijeme zakonski destimulirat stednju pokrenuti rasprodaju nekretnina , isto zakonski , te novi ciklus ekonomije proizasle iz tih poteza
moguci i drugaciji potezi/strategije ali svima zajednicki konsenzus i bar 10-ak g. pridrzavanja istog
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Ero Tue 15 Mar - 10:11

sitting_bull wrote:
Ero wrote:Došli su tebe i takve skinit sa sise. I nije to sve što namjeravaju učinit.
Naučit će vas prije svega kulturi življenja od vlastitog rada. Ustaše su to, br'te moj.. :]
Bolni grčevi od privikavanja vas čekaju.

što je, janez, što se pjeniš???

ti da si htio raditi u hrvatskoj ne bi pobjegao kod alpskih hrvata...
Kmetu, kao prvo nauči se  boldati samo najbitnije.
Drugo, ovdje di sam nema ništa značajnijeg (od novijeg) u što ne bi bilo ugrađena
barem dijelom i moja pamet, kao i djelo mojih ruku.Čak i izvan ovih granica.
Kulturu rada, disciliniranosti, ustrajnosti, kućnog odgoja i poštenja sam kao  dječarac
ponio od kuće , a ovdje je uslijedilo poliranje na fino, za što sam do groba zahvalan
mojim mentorima, koji su prepznali moje potencijale.
Opet se hvalim? Opravdano...i nije prvi put. :D

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by debotoijusto Tue 15 Mar - 10:13

Opet se hvalim? Opravdano...i nije prvi put. :D
napad skromnosti s desna
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Yehudi Tue 15 Mar - 10:16

Bižte dico s prozora.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Ero Tue 15 Mar - 10:17

debotoijusto wrote:dosta optimistican plan , da je bio malo hrabriji iskorak s proracunom vjerujem da bi 
povoljno dobili ovaj novac 
rasprodaja je pucanj u prazno , navedenu imovinu je trebalo davno prodati ovisno o okolnostima na trzistu
rasprodaja kao svaka nosi niske cijene ponudjenog te prostor za malverzacije
Ne zaboravite usput naglasiti da je Milanovićeva vlada za samo 4 godine podvojila javni dug.
I sad ste tu di jeste...Isti tempo zaduživanja vam ne dozvoljavaju oni koji imaju novac.
Možete raditi ovo što vam predlaže Vlada ili u bankrot.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Ero Tue 15 Mar - 10:22

debotoijusto wrote:
Opet se hvalim? Opravdano...i nije prvi put. :D
napad skromnosti s desna
Znaš da me često zasvrbe prsti da ovdje prikeljim moje dosadašnje reference.
Itako znate sve o meni, pa mislim si možete znati i to. Neke kolege ovdje
za jedan manji dio (manje od 10%) već znaju...Taj je  na internetu (WorldCat!). ;)

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by prckov Tue 15 Mar - 10:23

Bacite koju pinkicu parzitima bog vam zdravlje dao :_|

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by gargamel0101 Tue 15 Mar - 10:24

Paraziti na aparatima.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Ero Tue 15 Mar - 10:27

debotoijusto wrote:
Opet se hvalim? Opravdano...i nije prvi put. :D
napad skromnosti s desna
PS:

Evo, mogu ti ostaviti link od WorldCat, s mojim referencama
iz samo jednoga dijela moga života.
Imam osjećaj da u tebe mogu imati toliko povjerenja.
Samo ne znam kako se ovdje šalje PP?

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by debotoijusto Tue 15 Mar - 10:33

Ero wrote:
debotoijusto wrote:
Opet se hvalim? Opravdano...i nije prvi put. :D
napad skromnosti s desna
PS:

Evo, mogu ti ostaviti link od WorldCat, s mojim referencama
iz samo jednoga dijela moga života.
Imam osjećaj da u tebe mogu imati toliko povjerenja.
Samo ne znam kako se ovdje šalje PP?
hi hi...
ne salji nista, izdao bi radu koncara a ne takvog muskardina s referencama :D

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by v_vlado Tue 15 Mar - 10:54

Nisam ekonomski stručnjak al i onoj kumici na placu je jasno da smo u pizdi materini i kao država i kao narod.....prezaduženi,previše parazita a mladost bježi van ......
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by sitting_bull Tue 15 Mar - 12:13

Ero wrote:Kmetu, kao prvo nauči se  boldati samo najbitnije.
Drugo, ovdje di sam nema ništa značajnijeg (od novijeg) u što ne bi bilo ugrađena
barem dijelom i moja pamet, kao i djelo mojih ruku.Čak i izvan ovih granica.
Kulturu rada, disciliniranosti, ustrajnosti, kućnog odgoja i poštenja sam kao  dječarac
ponio od kuće , a ovdje je uslijedilo poliranje na fino, za što sam do groba zahvalan
mojim mentorima, koji su prepznali moje potencijale.
Opet se hvalim? Opravdano...i nije prvi put. :D

sam si pokazao kako ti do bosne koja bi ti trebalo biti domovina uopće nije stalo jer si svoju raskošnu pamet i svoje vrijedne ruke prodao janezima za škude.

dakle, tvoja preseravanja o nekom domoljublju za neku nepoznatu ti domovinu iz koje si pobjegao, za neku virtualnu domovinu preko koje samo putuješ kad ideš u posjetu žlahti i nikad spominjanom domoljublju prema deželi u kojoj živiš (navodno) nisu vjerodostojna jer to što ti nabrajaš kao svoje vrline ima svaki iole obrazovaniji ekonomski imigrant zapadno od sutle, neovisno o boji kože  i vjeri.

inače, obzirom na vrijeme koje trošiš na forumu  tvoja samohvala o nekakvoj ispoliranoj kulturi rada i disciplini više je nego sumnjiva.
dapače, proizlazi kako si plaćen upravo za rad na forumu...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by sitting_bull Tue 15 Mar - 12:41

Ero wrote:Ne zaboravite usput naglasiti da je Milanovićeva vlada za samo 4 godine podvojila javni dug.
I sad ste tu di jeste...Isti tempo zaduživanja vam ne dozvoljavaju oni koji imaju novac.
Možete raditi ovo što vam predlaže Vlada ili u bankrot.

naravno da je podvojila jer je trebalo sanirati brodogradnju i za to isplatiti po raznim osnovama škverovima 12,5 milijardi kuna i još dodatnih 3,8 milijardi kuna protestiranih jamstava i još k tome nelegalnih potpora u iznosu od 8,7 milijardi kuna što sve zajedno iznosi cca 24 milijarde kuna.

to je samo jedna jedina stavka koju je trebalo podmiriti. ostale neću niti spominjati.

aktualna vlada od svega toga ima ove godine obvezu od 500 milijuna kuna sukladno obvezama preuzetim kod saniranja.

pokušaj aktivirati svoje dvije aktivne molekule sive tvari i usporedi 24 milijarde kuna 2011.godine i 500 milijuna kuna 2016.godine.

i onda se čudiš ko pura dreku i podmećeš kao zadnja kukavica...

ispoliran si kao šmirgl papir...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Ero Tue 15 Mar - 13:02

sitting_bull wrote:
Ero wrote:Kmetu, kao prvo nauči se  boldati samo najbitnije.
Drugo, ovdje di sam nema ništa značajnijeg (od novijeg) u što ne bi bilo ugrađena
barem dijelom i moja pamet, kao i djelo mojih ruku.Čak i izvan ovih granica.
Kulturu rada, disciliniranosti, ustrajnosti, kućnog odgoja i poštenja sam kao  dječarac
ponio od kuće , a ovdje je uslijedilo poliranje na fino, za što sam do groba zahvalan
mojim mentorima, koji su prepznali moje potencijale.
Opet se hvalim? Opravdano...i nije prvi put. :D

sam si pokazao kako ti do bosne koja bi ti trebalo biti domovina uopće nije stalo jer si svoju raskošnu pamet i svoje vrijedne ruke prodao janezima za škude.

Odgojili su me i obrazovali(vidi se, jelda), valjda sam im nešto dužan i vratiti. Dam ja od sebe i puno više od toga.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta Empty Re: Orešković za Bloomberg objasnio gdje misli iskopati 1.5 milijardi eura već ovog ljeta

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum