ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by jastreb 28/2/2016, 10:52

[size=24]Irinej u Hrvatskoj: Mi Srbi nemamo bliže nego vas Hrvate
[size=11]Jutarnji list | [size=11]24. 02. 2016 - 10:31h
[/size]
Komentara: 109[/size]
[/size]
Žrtvu treba pamtiti, ali treba biti sposoban opraštati, najvažniji je deo govora koji je juče pravoslavnim vernicima uputio patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej za vreme posete Jasenovcu i Pakracu, piše hrvatski Jutarnji list. On je tokom posete Hrvatskoj poručio i da "mi Srbi nemamo bliže nego vas Hrvate".


Patrijarh Irinej u Hrvatskoj je boravio sa ostalim episkopima, a u manastiru Jasenovac, po prvi put u istoriji održana je sednica Svetog Arhijerejskog Sinoda.

Centralni događaj posete ove svojevrsne vlade SPC-a Hrvatskoj, kako prenosi Jutarnji, bilo je sahranjivanje četvorice Episkopa Pakračkih u Sabornom hramu Svete trojice u Pakracu.
Radi se o episkopima Emilijanu Marinoviću, Kirilu Živkovića, Nikiforu Stefanoviću i Sofroniju Stefanoviću, a na samom obredu, uz mnoštvo vernika, bili su i ministar kulture Zlatko Hasanbegović, kao posebni izaslanik predsednice Kolinde Grabar Kitarović, zatim Milorad Pupovac, predsednik Srpskog narodnog veća, Veljko Džakula, predsednik Srpskog demokratskog foruma, te brojni drugi zvaničnici.
[size=15]Oni koji imaju teret zločina da traže oprost od Boga

- Mnogi su hrišćani izgubili svest i pamet u sebi i svi oni koji imaju teret zločina moraju potražiti oprost od Boga. Svi smo mi ikona Božja, svi smo mi deca Božja. Srbi su u ovim krajevima doživeli strašnu tragediju, njihovu žrtvu ne smemo zaboraviti, ali moramo oprostiti, da sve ono što se ovde događalo, više nikada ne dogodi – rekao je patrijah Irinej koji je u zajedno sa mitopolitima Porfirijem i Amfilohijem predvodio parastos, molitvu za pokojnike.
Patrijah Irinej vernicima se obratio i u Jasenovcu gde je, kako piše Jutarnji, ponovio "odbačenu sintagnu o stotinama hiljada žrtava" u logoru Jasenovac, podsetio je na 20 hiljada ubijene dece do 14 godina, te se založio za povratak Srba u ove krajeve.
Kako se juče moglo čuti, u parohiji Jasonovac, ima tek 11 pravoslavnih vernika. Ostvrnu se i na slučajeve fizičkih napada na pripadnike srpske manjine u Hrvatskoj posljednjih dana.
Mislili smo da je nasilje iza nas...
- Mi smo mislili da ono što se desilo ovde da je to iza nas. Na žalost, kvasac onih zbivanja izgleda da je ostao i danas u nekoj meri - naveo je patrijarh.
Nakon sahranjvanja posmrtnih ostataka, domaćin susreta episkop Slavonski Jovan patrijarhu Irineju i Hasanbegovića pokazao je kako napreduje obnova pakračkog Vladičanskog dvora, sagrađenog 1732. godine, koji je bio rezidencija slavonskih episkopa, i u kojem su se nalazila bogata biblioteka i riznica.
Do kraja godine trebala bi završiti prva faza obnove, nakon čega biti postavljeni temelji, kako je naglasio episkop Jovan, za obnovu velike biblioteke i riznice, piše Jutarnji lis.
Radove je obišao i Hasanbegović koji nije skrivao zadovoljstvo učinjenim u "obnovi hrvatske sakralne baštine".
On je patrijarha Irineja i ostale članove Svetog sinoda pozdravio u svoje, ali i u ime predsjednice Grabar Kitarović te naglasio kako uprkos mnogim nedaćama u istoriji, hrišćanstvo nastoji da širi mir i promoviše poverenje.
Hasanbegović:Da radimo na zajedničkoj budućnosti
- Istinski mir i pomirenje nije pasivno tolerisanje jedni drugih, nego rad na zajedničkoj budućnosti saradnjom i prijateljstvom zarad budućnosti i zajedništva. To nam nameće prioritet, jer zajednički nam je zadatak i cilj sačuvati ljude i obnoviti život u ovim krajevima što moje ministarstvo radi i na simboličan način obnavljajući sedište Slavonske eparhije, crkvu i dvor u Pakracu. Ostajemo predani obnovi naše saktralne baštine – rekao je Hasanbegović te dodao kako se, iako musliman, iznimno radovao susretu papa Franje i moskovskog patrijaha Kirila, što je "znak nade i obnove naših sveukupnih odnosa."
Patrijah Irinej zahvalio mu je na dolasku rečima kako "mi Srbi nemamo bliže nego vas Hrvate", kako "ono što se dogodilo među narodima mora biti opomena", te pozvao na "suradnju za bolju budućnost".[/size]
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by jastreb 28/2/2016, 10:53

Zbog čega je ova izjava, u Hrvatskoj gotovo pa nikako isticana?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by kic 28/2/2016, 10:55

zato imamo tebe :P neka nas blizu, ali neka nas i odvojeno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Guest 28/2/2016, 10:57

na starom forumu je izbila buka,i to poduza i brutalna kad rekoh da su Srbi i Hrvati bratija... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by jastreb 28/2/2016, 11:01

kic wrote:zato imamo tebe :P neka nas blizu, ali neka nas i odvojeno..
Gle.

Onaj huliganski napad u Vukovaru je širen na sva zvona.

A kada je prije mjesec i pol,jedan nedužni hrvatski branitelj,kod Karlovca,brutalno ubijen od strane razularene skupine Jedžupa (o tome sam ovdje okačio temu) ,onda to ni ovdje,a ni u cijeloj Hrvatskoj nije uopće medijski popraćeno.

Znači Gurbeti mogu od batina ubiti hrvatskog branitelja i nikom ništa,a u Vukovaru huligani srpske nacionalnosti natuku klinca i odmah se dižu tenzije.

S druge strane jedna izjava Irineja  koja ima kršćanski,ekumenski i humani značaj baca se pod tepih,a sa treće strane se iz naftalina vadi izjava Mile Kekina o ćirilici i poziva na bojkot nastupa Hladnog piva!!!

Dobro je rekao moj nogometni kolega Džango,da je ovo mentalna pripizdina.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by marcellus 28/2/2016, 11:04

Irinej želi reći da smo sad EU i NATO saveznici...

_________________
Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Guest 28/2/2016, 11:07

???' Koji su pak sad ti???? Suspect

Mislim na Gurbete...


Last edited by bogomdani on 28/2/2016, 11:09; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by kic 28/2/2016, 11:08

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Jkjkoo10
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Guest 28/2/2016, 12:37

jastreb wrote:
kic wrote:zato imamo tebe :P neka nas blizu, ali neka nas i odvojeno..
Gle.

Onaj huliganski napad u Vukovaru je širen na sva zvona.

A kada je prije mjesec i pol,jedan nedužni hrvatski branitelj,kod Karlovca,brutalno ubijen od strane razularene skupine Jedžupa (o tome sam ovdje okačio temu) ,onda to ni ovdje,a ni u cijeloj Hrvatskoj nije uopće medijski popraćeno.

Znači Gurbeti mogu od batina ubiti hrvatskog branitelja i nikom ništa,a u Vukovaru huligani srpske nacionalnosti natuku klinca i odmah se dižu tenzije.

S druge strane jedna izjava Irineja  koja ima kršćanski,ekumenski i humani značaj baca se pod tepih,a sa treće strane se iz naftalina vadi izjava Mile Kekina o ćirilici i poziva na bojkot nastupa Hladnog piva!!!

Dobro je rekao moj nogometni kolega Džango,da je ovo mentalna pripizdina.
To onaj isti irenej koji kaže da su hrvati učinili više zla od srba, koji čestita uskrs pravoslavnim vjernicima u dalmaciji, slavoniji, lici i hrvatskoj?? Baš je pravi čovjek za ekumenu i pričanje o suživotu i međusobnom uvažavanju kao i porfirije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by jastreb 28/2/2016, 12:49

tre911 wrote:To onaj isti irenej koji kaže da su hrvati učinili više zla od srba, 
Nije rekao da su Hrvati počinili više zla od Srba,nego da su i Hrvati i Srbi jedni drugima činili zlo,ali da su hrvatski zločini prema Srbima brojniji.

Pa zar nisu?

Svaki je zločin zločin,ali kad bi postojao nekakav kompjuter koji bi mogao izračunati jesu li u povijesti više Hrvata ubili Srbi,ili su više Srba ubili Hrvati,mislim da bi broj ubijenih Srba od strane Hrvata (tu u prvom redu mislim na ustaše) bio nedostižan.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Guest 28/2/2016, 12:55

jastreb wrote:
tre911 wrote:To onaj isti irenej koji kaže da su hrvati učinili više zla od srba, 
Nije rekao da su Hrvati počinili više zla od Srba,nego da su i Hrvati i Srbi jedni drugima činili zlo,ali da su hrvatski zločini prema Srbima brojniji.

Pa zar nisu?

Svaki je zločin zločin,ali kad bi postojao nekakav kompjuter koji bi mogao izračunati jesu li u povijesti više Hrvata ubili Srbi,ili su više Srba ubili Hrvati,mislim da bi broj ubijenih Srba od strane Hrvata (tu u prvom redu mislim na ustaše) bio nedostižan.
Pa ne počinje povijest sa ustašama niti sa njima završava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by jastreb 28/2/2016, 13:00

tre911 wrote:
jastreb wrote:
tre911 wrote:To onaj isti irenej koji kaže da su hrvati učinili više zla od srba, 
Nije rekao da su Hrvati počinili više zla od Srba,nego da su i Hrvati i Srbi jedni drugima činili zlo,ali da su hrvatski zločini prema Srbima brojniji.

Pa zar nisu?

Svaki je zločin zločin,ali kad bi postojao nekakav kompjuter koji bi mogao izračunati jesu li u povijesti više Hrvata ubili Srbi,ili su više Srba ubili Hrvati,mislim da bi broj ubijenih Srba od strane Hrvata (tu u prvom redu mislim na ustaše) bio nedostižan.
Pa ne počinje povijest sa ustašama niti sa njima završava.
Dobro,i?

Znači neke Irinejeve izjave (o zlima,o Lici i baniji) zaslužuju svu medijsku pompu,a jedna ovakva izjava koja ide za mirom,baca se pod tepih.

Drugo,zašto se niti jedna braniteljska udruga nije javila kad je prije mjesec i po dana kod Karlovca ,od strane Gurbeta ,ubijen hrvatski branitelj,ali se zato svi dižu na noge zbog nekih kudikamo benignijih stvari,gdje su akteri Srbi?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by L'âme 28/2/2016, 13:04

K'o da imaju..samo ce nas nastavljat malo podalje drzat ovakvim i slicnim izjavama iz nastavka..:|

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Guest 28/2/2016, 13:51

Ebi ga..Slavensko podrijetlo i jednih i drugih.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by dzango 28/2/2016, 13:54

Irinej je mislio na Hrvatice.

_________________
Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Guest 28/2/2016, 13:55

Podosta ih se tajno roka sa Srbima..sto nam to govori??Da pitamo Crvenkastog?? jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by dzango 28/2/2016, 13:57

To znači da skače natalitet. Seve izgleda opet trudna  Ako ovako nastavi ima da bude kao majka devet Jugovića.

_________________
Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by jastreb 28/2/2016, 14:02

dzango wrote:To znači da skače natalitet. Seve izgleda opet trudna  Ako ovako nastavi ima da bude kao majka devet Jugovića.
Jebeš Severinu. Stara i ofucana drolja.

Nego ja bih onu Anđelku...kako se ono preziva? Prpić?

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Andjelka-prpic
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Guest 28/2/2016, 14:06

jastreb wrote:
dzango wrote:To znači da skače natalitet. Seve izgleda opet trudna  Ako ovako nastavi ima da bude kao majka devet Jugovića.
Jebeš Severinu. Stara i ofucana drolja.



jebali bi vi da mozete.. :clown


Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata 487_1000

drugo boldano...tipicna balkanska ljubomora,radi nemogucnosti da se cura pojebe.. jocolor

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Seve-1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by epikur37 28/2/2016, 14:07

Liepe riječi patrijarha, ekumenizam nema alternativu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata Empty Re: Irinej:Mi Srbi nemamo bliže od vas Hrvata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum