ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Empty Re: ‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Post by Regoč 2/25/2016, 18:08

Triny wrote:
Regoč wrote:
kaja_333 wrote:izgubio je neotac koji moze pozvati susjede u starosti da ga bedinaju , ako nadu vremena.
Ako ima love, može si platiti stalni nadzor, ali nikakva plaćena posluga ne može mu zamieniti osobni odnos otca i kćeri.
Meni nije neprihvatljiva opcija da me pod stare bedina netko drugi osim moje kćeri.
Dapače, nadam se da joj neću pasti na teret jer će vjerojatno imati svoju obitelj, posao, obaveze...možda završi na drugom kraju svijeta...
I ne mislim joj na nos nabacivati što sam ja sve za nju napravila, pa ja sam njen roditelj.
Samo bedinanje je drugi par opanakah. Jedno je svratiti roditeljima, donieti/odnieti što treba, povremeno pospremati, pomesti oko kuće, pokositi travu... a posve je drugo primjerena skrb za onemoćaloga čovjeka. To mora raditi stručna osoba, laik može, u najboljoj namjeri, nanieti veliku štetu.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Empty Re: ‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Post by Regoč 2/25/2016, 18:13

Triny wrote:
Regoč wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
Samo da ne bude kao kod Topalovića.
ma jok, podijelili za života. solmenizirano.
točno se zna kome ide što.
Vi Nemci sve na vreme i pod konac.
najčišće.
Najčišće i najpametnije. Mi smo se isto razdielili, imovina prenesena, doživotno uživanje uglavljeno. Ni sad ni kasnije ne može biti sporovah.
Tako smo i mi.
Jasno, riešiš to za života pa si miran, djeca ti se nemaju oko čega svađati. A sam sebi osiguraš da te barem jedno diete neće ostaviti na cesti. Svima to preporučujem, sad s braćom živim u miru, iako nismo se ni prije gložili. Puno je teže kasnije, kad starci umru, pa ima "ja bi ovo, ja bi ono, ja sam davo, ti si uzimo" i svi se zamjere sa svima. Osobito ako se još umiešaju muževi i žene braće i sestarah koji se dieli pa se stvari dodatno zakrve.

_________________
‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Empty Re: ‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Post by Trinity 2/25/2016, 19:01

Regoč wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
Samo da ne bude kao kod Topalovića.
ma jok, podijelili za života. solmenizirano.
točno se zna kome ide što.
Vi Nemci sve na vreme i pod konac.
najčišće.
Najčišće i najpametnije. Mi smo se isto razdielili, imovina prenesena, doživotno uživanje uglavljeno. Ni sad ni kasnije ne može biti sporovah.
Tako smo i mi.
Jasno, riešiš to za života pa si miran, djeca ti se nemaju oko čega svađati. A sam sebi osiguraš da te barem jedno diete neće ostaviti na cesti. Svima to preporučujem, sad s braćom živim u miru, iako nismo se ni prije gložili. Puno je teže kasnije, kad starci umru, pa ima "ja bi ovo, ja bi ono, ja sam davo, ti si uzimo" i svi se zamjere sa svima. Osobito ako se još umiešaju muževi i žene braće i sestarah koji se dieli pa se stvari dodatno zakrve.
To je moja mati riješila nakon očeve smrti i nitko s nikim nije u svađi.
A broj djece nije garancija za ništa, moji djed i baka su imali desetero pa su završili sami, jedna teta šestoro pa ju na kraju dohranila  susjeda.
Djecu su odgajali da idu svojim putem . Ne možeš od svog djeteta zahtijevati da se "mora" brinuti o tebi. To nije fer.
Još ako stalno nešto prigovaraš, te s kim živi, kako troši novce, kako odgaja djecu...Dojadi to.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Empty Re: ‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Post by Regoč 2/25/2016, 19:08

Triny wrote:Ne možeš od svog djeteta zahtijevati da se "mora" brinuti o tebi.
Naravno, ali modalitet skrbi mora postojati. Ako živim daleko, plaćat ću im pomoć u kući, dom.. što god jer su moji. Ako to ne činim, nek si nađu dohranitelja pa nek njemu sve ostave.

_________________
‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Empty Re: ‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Post by prckov 2/25/2016, 19:18

Triny wrote:
prckov wrote:
Triny wrote:
marcellus wrote:
abraham wrote:Jebes lovu. Svatko ima pravo da radi sa svojim novcem sto god hoce. Isto vrijedi i sa ljubavi.

to je i moj stav. Moja kćerka može biti s kim hoće kad odraste, ali doma može dovesti da s njom živi kog ja odobrim. Ako živi kod mene. Ako živi kod njega, ili u svom stanu, nije me briga s kim živi, njezina privatna stvar.
Onda bi ona k tebi dolazila s djecom ali bez muza. Pretpostavljam da ni ti onda ne bi odlazio u njenu kuću.Idila.


Pa sta
Pa ništa.
Neki si roditelji uzimaju za pravo da emotivno i ekonomski ucjenjuju svoju djecu dok su živi, i kad ova već postanu zreli ljudi.
Tko tu koga ne poštuje i ne uvažava?
Tako je, i to vecinom majke. Nepopravljiva steta se tu nanese i nikad vise nema puta natrag u normalne odnose. Umjesto harmonije dobije se trajni izvor konflikta i netrpeljivosti. Medutim, postoje situacije di je dijete problematicno cijelo vrijeme i na kraju napravi vazne odluke za koje ti ne mozes bezuvjetno stst. Takvi situacija je puno vise vani nego u HR. Ljudi jednostavno okrenu leda i prekinu odnos. Jebiga
prckov
prckov

Posts : 34127
2014-04-19


Back to top Go down

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Empty Re: ‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Post by mrincredible 2/25/2016, 19:35

Ona ima pravo biti s kim želi, odrasla je osoba i mora znati snositi moguće dobre i loše posljedice. 
Otac isto tako ima pravo izraziti svoje negodovanje njenim izborom. Ali ne bi se zbog toga smio odreći kćeri i prekinuti kontakt s njom. Ako roditelj misli da dijete griješi treba ga uputiti na pogrešku, a ne ga se odricati.
Ona je možda glupa ako je završila s budalom ali otac je seronja.
mrincredible
mrincredible

Male
Posts : 440
2014-04-17


Back to top Go down

‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’ - Page 10 Empty Re: ‘Ostaneš li s njim, razbaštinit ću te i izbaciti iz kuće! Kofere sam već pripremio…’

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum