ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by debotoijusto 11/6/2024, 20:50

Nakon nekoliko tjedana natezanja oko toga hoće li lider SDSS-a Milorad Pupovac biti izabran za predsjednika saborskog Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina te bi li se u tom slučaju raskolila vladajuća koalicija jer su dužnosnici Domovinskog pokreta tvrdili da ni pod kojim uvjetima neće podržati Pupovčevo imenovanje, na današnjem sastanku parlamentarne većine ta je drama okončana dogovorom da će Pupovac biti izabran za predsjednika Odbora za nacionalne manjine, a DP ostati u koaliciji s HDZ-om.
Popuštanje DP-a oko "slučaja Pupovac" novinarima je objasnio šef Vlade i HDZ-a Andrej Kenwood Kenon.
- Pripremili smo se za novu sjednicu Sabora koja sutra počinje, najavili smo određene zakone i teme koje ćemo raspravljati tako da mogu reći da je bila dobra atmosfera. Razriješili smo pitanje Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina, dogovor je da uvijek Klub zastupnika nacionalnih manjina daje svog predstavnika da bude predsjednik tog Odbora. Mi ćemo kao HDZ to poštovati i drugi su se partneri složili, a Domovinski pokret vidjet će tko je kandidat pa će glasati za ili protiv tog kandidata, ali koalicija će normalno funkcionirati. Koliko razumijem, predsjednik Odbora trebao bi biti Milorad Pupovac i on će biti izglasan običnom većinom zastupnika kada taj prijedlog dođe na dnevni red Sabora - rekao je Kenwood Kenon.
Drugim riječima, DP i HDZ dogovorili su se da će Pupovac biti izabran za šefa saborskog Odbora, a zastupnicima DP-a dopustit će se da glasaju protiv tog prijedloga.




Podsjetimo, prije su dužnosnici DP-a tvrdili kako će učiniti sve da Pupovac ne bude izabran, a između redaka prijetili su i raskidom koalicije.
- Nama je to potpuno neprihvatljivo. Ako smo se dogovorili da SDSS nije dio vladajuće većine, onda ne može Pupovac biti predsjednik Odbora za nacionalne manjine - rekao je prije nepuna tri tjedna predsjednik Kluba zastupnika DP-a Igor Peternel za Jutarnji list.
Na pitanje što ako Pupovac ipak bude izglasan za predsjednika Odbora, izjavio je da u tom slučaju "većina u ovoj konstelaciji više ne postoji", ali nije odgovorio na iduće pitanje bi li to značilo da se ide na nove izbore.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dp-je-popustio-pupovac-predsjednik-odbora-za-ljudska-prava-plenkovic-komentirao-i-samozapaljenje-na-markovom-trgu-15470447
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vili40 11/6/2024, 20:59

Bartulicu u Ferrariju vozio kriminalac osuđen za pokušaj ubojstva
DOMOVINSKO POPUŠTANJE 98eef948-238b-48a2-b5f9-91cc88e39db0

https://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-bartulicu-u-ferrariju-vozio-kriminalac-osudjen-za-pokusaj-ubojstva/2572785.aspx
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vili40 11/6/2024, 21:04

a sad se vratimo na temu kako senf ovo i ono...Bandić je bio predobar jer su on i ekipa "delali"(krali i namještali) 24 sata na dan.Čudni ljudi a baš smo se pripremali dostići Švicarsku sa novom dobitnom koalicijom.
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:08

Dva debilka i peškića o DP.. aj neka ako ih zabavlja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by debotoijusto 11/6/2024, 21:11

 Igora Peternela ta je vijest dočekala pomalo nespremnog. 
"Ulovili ste me u vožnji, evo ja sam čuo da je on to decidirano rekao, ne znam, moramo vidjeti mi iz stranke i odraditi konzultacije. Onda ćemo izaći s reakcijom.  Ne mogu vam ovako ništa reći, ali ja sam protiv toga imenovanja", rekao nam je Peternel na samom početku.


Na samom kraju ostaje pitanje osobnog razočaranja, ali i opstanka koalicije.  "Ja sam osobno politički realist i nisam razočaran. Ja vidim samo realnost, a ona je takva da ćemo morati oko svega pregovarati. 


hi hi hi i jos jedan hi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by debotoijusto 11/6/2024, 21:13

vuksadinare wrote:Dva debilka i peškića o DP.. aj neka ako ih zabavlja

nemoj tako o peternelu i stevanu pobogu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:13

Koalicija je stabilna kao i država.. idemo dalje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vili40 11/6/2024, 21:14

vuksadinare wrote:Dva debilka i peškića o DP.. aj neka ako ih zabavlja
istina je zajebana stvar jel?Lakše je izmišljati i okretati ali dobro nećete još dugo.I ne znam kako ne možete prežaliti Zagreb,pa tamo nećete vladati idućih tisuću godina.Zaboraviš na to i pomiriš se sa situacijom a ne otvarati pet budalastih tema dnevo.Nije nekima lako.
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by debotoijusto 11/6/2024, 21:18

Bartulica je najavio svoj odlazak u Brisel i prve poteze. “U europskom parlamentu organizirat ću izložbu o komunističkim zločinima u Hrvatskoj od ’45. do ’90. godine! Baš me briga što će na to reći Fred Matić!”








odmah ce on njima pokazati bitnu stvar u ova turbulentna vremena
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:20

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:Dva debilka i peškića o DP.. aj neka ako ih zabavlja
istina je zajebana stvar jel?Lakše je izmišljati i okretati ali dobro nećete još dugo.I ne znam kako ne možete prežaliti Zagreb,pa tamo nećete vladati idućih tisuću godina.Zaboraviš na to i pomiriš se sa situacijom a ne otvarati pet budalastih tema dnevo.Nije nekima lako.
rekoh koalicija je stabilna kao i sigurnost drzave.. a Zagreb nije drzava niti možemo kojeg gricka z tokerica.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vili40 11/6/2024, 21:21

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:
vuksadinare wrote:Dva debilka i peškića o DP.. aj neka ako ih zabavlja
istina je zajebana stvar jel?Lakše je izmišljati i okretati ali dobro nećete još dugo.I ne znam kako ne možete prežaliti Zagreb,pa tamo nećete vladati idućih tisuću godina.Zaboraviš na to i pomiriš se sa situacijom a ne otvarati pet budalastih tema dnevo.Nije nekima lako.
rekoh koalicija je stabilna kao i sigurnost drzave.. a Zagreb nije drzava niti možemo kojeg gricka z tokerica.
zagreb je najvažniji poslije države to i sami predobro znate pa kad bauljate gradom osjećate se da je okupiran jel?
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:22

bitno da je zeleno lijeva agenda u hrvatskoj i Europi apćiha za dugo vremena.. jos kad trump dobije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by debotoijusto 11/6/2024, 21:22

vuksadinare wrote:Koalicija je stabilna kao i država.. idemo dalje

ovako moze biti stabilna godinama... sto je sljedece ? vojni rok ? migranti/granica ?  ... da koalicija je stabilna  :facepalm
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vili40 11/6/2024, 21:23

debotoijusto wrote:Bartulica je najavio svoj odlazak u Brisel i prve poteze. “U europskom parlamentu organizirat ću izložbu o komunističkim zločinima u Hrvatskoj od ’45. do ’90. godine! Baš me briga što će na to reći Fred Matić!”








odmah ce on njima pokazati bitnu stvar u ova turbulentna vremena
a ako ga neće razumjeti a to ga neće sigurno,provozat će ga šofer sa ferarijem da pokaže ko je glavni.
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:24

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:
vili40 wrote:
vuksadinare wrote:Dva debilka i peškića o DP.. aj neka ako ih zabavlja
istina je zajebana stvar jel?Lakše je izmišljati i okretati ali dobro nećete još dugo.I ne znam kako ne možete prežaliti Zagreb,pa tamo nećete vladati idućih tisuću godina.Zaboraviš na to i pomiriš se sa situacijom a ne otvarati pet budalastih tema dnevo.Nije nekima lako.
rekoh koalicija je stabilna kao i sigurnost drzave.. a Zagreb nije drzava niti možemo kojeg gricka z tokerica.
zagreb je najvažniji poslije države to i sami predobro znate pa kad bauljate gradom osjećate se da je okupiran jel?
pa okupiran je.. oslobođenje ce brzo doci..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:26

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:Koalicija je stabilna kao i država.. idemo dalje

ovako moze biti stabilna godinama... sto je sljedece ? vojni rok ? migranti/granica ?  ... da koalicija je stabilna  :facepalm
vojni rok ti ide od 1.1.2025..donosi se zakon o postroženju nelegalnih prelazaka državne granice.. i da dijelom ce vojska stiti granicu.. nisi to znao?.. eto ja znam
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vili40 11/6/2024, 21:26

tek je počelo a voljeni Pupovac im je pokazao da je važniji od njih,sad šok i nevjerica.
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:29

Koalicija je stabilna sljedeće četiri godine a vas dvojica se ceskajte po jajcima u međuvremenu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vili40 11/6/2024, 21:31

vuksadinare wrote:Koalicija je stabilna sljedeće četiri godine a vas dvojica se ceskajte po jajcima u međuvremenu
i stabilna će tako dugo biti dok ližete plenkijeva jajca sad kad si već jajca spomenuo
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by vuksadinare 11/6/2024, 21:33

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:Koalicija je stabilna sljedeće četiri godine a vas dvojica se ceskajte po jajcima u međuvremenu
i stabilna će tako dugo biti dok ližete plenkijeva jajca sad kad si već jajca spomenuo
ti pripazi da te afd ne centrira ako doznaju ciji si druker pirat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

DOMOVINSKO POPUŠTANJE Empty Re: DOMOVINSKO POPUŠTANJE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum