ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Patriot_1 6/9/2014, 22:34

piramida4 wrote:MATEJ 4,10
Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!
MARKO 2,7
"Što to ovaj govori? Huli! Ta tko može grijehe otpuštati doli Bog jedini?
MARKO 10,18
Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini!
MARKO 12,29
Isus odgovori: "Prva je: Slušaj, Izraele! Gospodin Bog naš Gospodin je jedini.
MARKO 12,32
Nato će mu pismoznanac: "Dobro, učitelju! Po istini si kazao: On je jedini, nema drugoga osim njega.
LUKA 4,8
Isus mu odgovori: "Pisano je: Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu, i njemu jedinomu služi!
LUKA 5,21
Pismoznanci i farizeji počeše mudrovati: "Tko je ovaj što huli? Tko može grijehe otpuštati doli Bog jedini?
LUKA 18,19
Reče mu Isus: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar, doli Bog jedini.
IVAN 5,44
Ta kako biste vi vjerovali kad tražite slavu jedni od drugih, a slave od Boga jedinoga ne tražite!
IVAN 17,3
A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.
1. TIMOTEJU 1,17
A Kralju vjekova, besmrtnome, nevidljivome, jedinome Bogu čast i slava u vijeke vjekova. Amen.
1. TIMOTEJU 6,15
Njega će u svoje vrijeme pokazati On, Blaženi i jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara,
1. TIMOTEJU 6,16
koji jedini ima besmrtnost, prebiva u svjetlu nedostupnu, koga nitko od ljudi ne vidje niti ga vidjeti može. Njemu čast i vlast vjekovječna! Amen.
OTKRIVENJE 15,4

Tko da te se ne boji, Gospodine, tko da ne slavi ime tvoje! Ti si jedini svet! I zato svi će narodi doći i klanjati se pred tobom jer se očitovahu pravedna djela tvoja!
Nigdje u Bibliji nije zapisano da je Isus tačno rekao, “Ja sam Bog.” Ali ovo isto ne znači da on nije objavio da je Bog. Uzmimo, na primjer, Isusove riječi u Ivanu 10:30, “Ja i Otac jedno smo.” Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo na reakciju Židova na njegovu izjavu, “Zbog dobrog te djela ne kamenujemo – odgovoriše mu Židovi – nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek” (Ivan 10:33). Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slijede, Isus ih nikada nije ispravio govoreći , “Ja nisam tvrdio da sam Bog.” To ukazuje da je on zaista govorio da je Bog kada je izjavljivao, “Ja i Otac jedno smo” (Ivan 10:30). Ivan 8:58 je drugi primjer. Isus je izjavio, “Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam.” I iznova, kao odgovor na ovo, Židovi su uzeli kamenje u pokušaju da ga kamenuju (Ivan 8:59). Zašto bi željeli da kamenuju Isusa ako on nije rekao nešto za šta su oni vjerovali da je bogohulno, što je u ovom slučaju bila tvrdnja da je Bog?

Ivan 1:1 kaže da “Riječ bijaše Bog.” Ivan 1:14 kaže, “Riječ je tijelom postala”. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. Djela 20:28 nam kažu, "...da pasete Crkvu Božju koju sebi steče krvlju svojom.” Ko je kupio crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20:28 izjavljuju da je Bog kupio crkvu svojom sopstvenom krvlju. Samim tim, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika je izjavio u vezi sa Isusom, “Gospodin moj i Bog moj” (Ivan 20:28). Isus ga ne ispravlja. Titu 2:13 nas ohrabruje da sačekamo na dolazak našega Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2.Petrovu 1:1). U Hebrejima 1:8, Otac kaže o Isusu, “Za Sina, naprotiv, veli: ‘Prijestolje tvoje, Bože,postoji vječno’ i: ‘Žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.’”

U Otkrivenju, jedan anđeo upućuje Apostola Ivana da slavi jedino Boga (Otkrivenje 19:10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvata slavljenje (Matej 2:11; 14:33; 28:9,17; Luka 24:52; Ivan 9:38). On nikada ne ukorava ljude kada ga slave. Da Isus nije bio Bog, on bi ljudima rekao da ga ne slave, baš kao što je i anđeo u Otkrivenju to učinio. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

Najvažniji razlog zbog kojeg bi Isus trebalo da bude Bog, je taj da u slučaju da nije, njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grijehe čitavog svijeta (1.Ivanova 2:2). Samo je Bog mogao da plati tako veliku kaznu. Samo on je mogao da preuzme grijehe cijelog svijeta (2.Korinćanima 5:21), da umre i uskrsne – time dokazujući svoju pobjedu nad grijehom i smrću.

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Patriot_1 6/9/2014, 22:39

piramida4 wrote:MATEJ 4,10
Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!
MARKO 2,7
"Što to ovaj govori? Huli! Ta tko može grijehe otpuštati doli Bog jedini?
MARKO 10,18
Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini!
MARKO 12,29
Isus odgovori: "Prva je: Slušaj, Izraele! Gospodin Bog naš Gospodin je jedini.
MARKO 12,32
Nato će mu pismoznanac: "Dobro, učitelju! Po istini si kazao: On je jedini, nema drugoga osim njega.
LUKA 4,8
Isus mu odgovori: "Pisano je: Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu, i njemu jedinomu služi!
LUKA 5,21
Pismoznanci i farizeji počeše mudrovati: "Tko je ovaj što huli? Tko može grijehe otpuštati doli Bog jedini?
LUKA 18,19
Reče mu Isus: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar, doli Bog jedini.
IVAN 5,44
Ta kako biste vi vjerovali kad tražite slavu jedni od drugih, a slave od Boga jedinoga ne tražite!
IVAN 17,3
A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.
1. TIMOTEJU 1,17
A Kralju vjekova, besmrtnome, nevidljivome, jedinome Bogu čast i slava u vijeke vjekova. Amen.
1. TIMOTEJU 6,15
Njega će u svoje vrijeme pokazati On, Blaženi i jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara,
1. TIMOTEJU 6,16
koji jedini ima besmrtnost, prebiva u svjetlu nedostupnu, koga nitko od ljudi ne vidje niti ga vidjeti može. Njemu čast i vlast vjekovječna! Amen.
OTKRIVENJE 15,4

Tko da te se ne boji, Gospodine, tko da ne slavi ime tvoje! Ti si jedini svet! I zato svi će narodi doći i klanjati se pred tobom jer se očitovahu pravedna djela tvoja!
Najjači si mi ovdje,,LUKA 5,21
Pismoznanci i farizeji počeše mudrovati: "Tko je ovaj što huli? Tko može grijehe otpuštati doli Bog jedini?

I to je dokaz neki?
Ha Ha Ha ,,ono što farizeji kažu tebi je važno a ne ono što je Isus učinio,,upravo je oprostio grijehe čovjeku!
Nema jadnije teologije od Jehovističke,zato vas nijedna od tri crkve ne smatra kršćanima!Ni Katolici ni Pravoslavci ni Protestanti!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by piramida4 7/9/2014, 00:14

spomenuo si kao DOKAZ
JEDNO SMO

otvorio sam posebnu temu o tome
pa se tamo očituj svojom istinitošću

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t843-ivan-1030-ja-i-otac-jedno-smo
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by piramida4 7/9/2014, 00:23

TKO je po tebi 
JEDINI BOG?

da li TO možeš stihom Biblijskim potvrditi?

da li ima stih koji jasno IDENTIFICIRA TOGA JEDINOGA BOGA?
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Patriot_1 7/9/2014, 08:20

piramida4 wrote:TKO je po tebi 
JEDINI BOG?

da li TO možeš stihom Biblijskim potvrditi?

da li ima stih koji jasno IDENTIFICIRA TOGA JEDINOGA BOGA?
Iv 14,6-14
6Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni. 7Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." 8Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" 9Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? 10Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. 11Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni.

Nije li Toma rekao Isusu "Gospod moj i Bog moj",,ne piše li to u Bibliji?
Ne piše li ovo u Bibliji:"Ivan 1:1 kaže da “Riječ bijaše Bog.” Ivan 1:14 kaže, “Riječ je tijelom postala”. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu.
U Hebrejima 1:8, Otac kaže o Isusu, “Za Sina, naprotiv, veli: ‘Prijestolje tvoje, Bože,postoji vječno’ i: ‘Žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.’”

Pojavila se doista milost Božja, spasiteljica svih ljudi;
Titu 2,12odgojila nas da se odreknemo bezbožnosti i svjetovnih požuda te razumno, pravedno i pobožno živimo u sadašnjem svijetu,
Titu 2,13iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by piramida4 7/9/2014, 21:09

TO ti je maksimum?
--------------------------

Ja tvrdim ono što Biblija tvrdi

BOG je samo JEDAN i ima svoje OSOBNO Identifikacijsko IME
JAHVE
----------------------------------
TO mogu dokazati masom jednoznačnih stihova
_________________________________________

da li vjeruješ u 10BZ?

u 1.BZ?
-------------------------

Izlazak 20,2"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3Nemoj imati drugih bogova uz mene.
=====================
Moj Bog je BOG iz 1.BZ

JAHVE -JEDINI BOG
NEMA BOGA ISUSA NEMA BOGA SD
___________________________
A TKO je tvoj BOG - ako nije ONAJ iz 1.BZ?

============================
dokaži stihom- IME BOGA JE...............................
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Patriot_1 7/9/2014, 22:13

piramida4 wrote:TO ti je maksimum?
--------------------------

Ja tvrdim ono što Biblija tvrdi

BOG je samo JEDAN i ima svoje OSOBNO Identifikacijsko IME
JAHVE
----------------------------------
TO mogu dokazati masom jednoznačnih stihova
_________________________________________

da li vjeruješ u 10BZ?

u 1.BZ?
-------------------------




Izlazak 20,2"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3Nemoj imati drugih bogova uz mene.
=====================
Moj Bog je BOG iz 1.BZ

JAHVE -JEDINI BOG
NEMA BOGA ISUSA NEMA BOGA SD
___________________________
A TKO je tvoj BOG - ako nije ONAJ iz 1.BZ?

============================
dokaži stihom- IME BOGA JE...............................
Budući da Pavao tvrdi da je Isus Bog i Spasitelj,,taj stih dadoh,,evo ti sad i ovo Pavlovo,budući da drugog Krista propovjedaš od njega,,Krista neboga:"
Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet!
Galaćanima 1,9Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by piramida4 8/9/2014, 06:28

TKO je Isusov BOG?
TKO je BOG kome se Isus moli?
TKO je BOG kome se Isus klanja?
TKO je BOG koji je Isusu dao Ime Isus?
TKO je BOG koji je Isusu dao titulu Krist?
TKO je BOG koji je Isusa poslao na Zemlju?
TKO je BOG koji je Isusa uskrsnuo?
TKO je BOG koje Isus sjedi zdesna?

==================================
znam da neš nikad odgovoriti na ova pitanja
i da će ti maca papati jezika
jel tako istiniti?
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Michael1 8/9/2014, 06:45

JHVH-za kojeg Isus u NZ- na vise mjesta tvrdi, da su On i JHVH jedno.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Mad_Vlad 8/9/2014, 08:25

[quote="Slap"][quote="Michael1"][justify][url=http://www.medjugorje-info.com/it/vijesti-iz-crkve/propovijedi/109-propovijedi/tomislav-ivancic-nema-drugoga-boga-osim-dobroga-boga.html] [/url][/justify]
[justify]Htio bih, braćo i sestre, prijatelji moji dragi, da ponesete samo sliku dobroga Boga jer nema drugoga Boga osim dobroga Boga. Kad bi Bog od vas tražio da ispravite sve svoje grijehe, da ispravite sve krive poteze u životu, recite mi tko bi se mogao spasiti? [/justify]
[/quote]

[b]A zašto  taj bog nije stvorio sve jednako pametne i poslušne kao što su nepali anđeli... ?[/b][/quote]


Zato jer je htio kako je napravio. Htio je materijalni život s razumom i slobodnom voljom. Htio je nas, ljude. Sav ovaj život, i Zemlja i svemir je projekcija Njegove volje. Ljudi su veći od anđela jer imaju slobodnu volju birati život ili propast. Anđeli nemaju sobodnu  volju, vrše samo ono što im Bog odredi.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Patriot_1 8/9/2014, 10:07

piramida4 wrote:TKO je Isusov BOG?
TKO je BOG kome se Isus moli?
TKO je BOG kome se Isus klanja?
TKO je BOG koji je Isusu dao Ime Isus?
TKO je BOG koji je Isusu dao titulu Krist?
TKO je BOG koji je Isusa poslao na Zemlju?
TKO je BOG koji je Isusa uskrsnuo?
TKO je BOG koje Isus sjedi zdesna?

==================================
znam da neš nikad odgovoriti na ova pitanja
i da će ti maca papati jezika
jel tako istiniti?
Bog Otac!
Za kog Isus kaže"Ja i On smo jedno,tko je vidio mene vidio je Jel tako konjoslave?
Ja i on smo jedno znači,,mi smo ISTO,,i kako to katolici lipo kažu "ISTE BITI ili istobitna sa Ocem!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Mad_Vlad 8/9/2014, 10:17

[quote="Michael1"]JHVH-za kojeg Isus u NZ- na vise mjesta tvrdi, da su On i JHVH jedno.[/quote]











[b]U tzv. novom zavjetu nigdje se ne spominje taj naziv JHVH.[/b]
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Sefirot 8/9/2014, 10:30

lol, kakav smjeh. I ja sam isti sa YHVH. i Mad Vlad, i Michael i Oldie i Trinity i kic... svi, pa čak i smušeni patriot... da nise isti, ne bi ni postojali...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Patriot_1 8/9/2014, 10:35

Sefirot wrote:lol, kakav smjeh. I ja sam isti sa YHVH. i Mad Vlad, i Michael i Oldie i Trinity i kic... svi, pa čak i smušeni patriot... da nise isti, ne bi ni postojali...
Smušen ti je tata!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by piramida4 8/9/2014, 20:32

svakome

kome Biblijski Bog
kome Isusov Bog
kome Židovski Bog
nije Bog Imena Svetoga
JAHVE
tome je bog – bog ovoga svijeta
a taj bog je
Sotona
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Mad_Vlad 9/9/2014, 05:26

[quote="Sefirot"]lol, kakav smjeh. I ja sam isti sa YHVH. i Mad Vlad, i Michael i Oldie i Trinity i kic... svi, pa čak i smušeni patriot... da nise isti, ne bi ni postojali...[/quote]

Nismo isti s Bogom, to je bogohulje.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Michael1 9/9/2014, 06:31

Mad-Vlad, u NZ se ime JHVH spominje vise od 180 puta u vidu SZ citiranja. Sam Isus ne koristi tetragram niti jedan jedini put, jer u njegovo doba to nije bio obicaj. To ime se izgovaralo do Proroka Jeremije, a poslije ne vise, jer se koriste rijeci Adonai i gospodin, a Isus se koristio rjecju OTAC.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Sefirot 9/9/2014, 09:48

Mad_Vlad wrote:
Sefirot wrote:lol, kakav smjeh. I ja sam isti sa YHVH. i Mad Vlad, i Michael i Oldie i Trinity i kic... svi, pa čak i smušeni patriot... da nise isti, ne bi ni postojali...

Nismo isti s Bogom, to je bogohulje.

Nikakvo bogohulje.  Bez tetragrammatona u nama samima, ne bi ni postojali. Pogledaj pojam Adama Kadmona pa se vrati da popričamo, ok? :)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Slap 9/9/2014, 12:03

Mad_Vlad wrote:
1.Zato jer je htio kako je napravio. Htio je materijalni život s razumom i slobodnom voljom. Htio je nas, ljude. Sav ovaj život, i Zemlja i svemir je projekcija Njegove volje.

2.Ljudi su veći od anđela jer imaju slobodnu volju birati život ili propast. Anđeli nemaju sobodnu  volju, vrše samo ono što im Bog odredi.

1.Ako je htio čovjeka sa razumom i slobodnom voljom zašto je onda Jahve pohvalio nerazum Abrahamov...jer Abraham je nerazumno postupio kada je digao nož.

2. Ako anđeli nemaju slobodnu volju kako su se slobodnom voljom dio njih plobunio protiv Boga? Nema pobune i neposluha bez slobodne volje!
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Patriot_1 9/9/2014, 12:17

Teodore Franciću,,olitiga"prvaci" kako ti je drugi nick bio,zar nije grijeh lagati?
Zašto onda lažeš da nisi teo?

Nadalje,nije Abraham digao nož jer mu se tako prohtjelo nego jer mu je Bog to naredio!
I nije pohvalio razum nego poslušnost Bogu!Vjeru i povjerenje!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Michael1 9/9/2014, 12:18

Systema Sephiroticum X Divinoorum Nominum:
Horizon Aeternitatis-En Soph


Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 220px-Tree_of_Life_%28Sephiroth%29.svg
Sefirot wrote:
Mad_Vlad wrote:
Sefirot wrote:lol, kakav smjeh. I ja sam isti sa YHVH. i Mad Vlad, i Michael i Oldie i Trinity i kic... svi, pa čak i smušeni patriot... da nise isti, ne bi ni postojali...

Nismo isti s Bogom, to je bogohulje.

Nikakvo bogohulje.  Bez tetragrammatona u nama samima, ne bi ni postojali. Pogledaj pojam Adama Kadmona pa se vrati da popričamo, ok? :)

"Imago Die", to je covjek. Kabalisticki "En Soph" se u svom ogranicenju iz beskonacnosti "transferira" u Adama Qadmona=Kadmona,  kao uzroka svega sto postoji. Po Kabali smo mi ljudi  slika Adama Kadmona,  koji su izgubili tri atributa:  mudrost velicanstvo i besmrtnost. Ovi atributi stavljaju Adama Kadmona kao prasliku covjeka, na pijedestal bozanstva u svom ogranicenju.

Medjutim, kabalisticko ucenje emanacija nije istovjetno biblijskom kreativnom Bogu, koji kreira sve iz nista, i nista sto je stvoreno nije dio njega, ali je On u svemu sto postoji prisutan na sebi svojstven nacin, jer sve prozima i odrzava u egzistenciji. 
Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 50696478-cabalistic-diagram-entitiled-systema-gettyimages
Ovo ti je zacjelo poznato!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Nema drugog Boga osim dobrog Boga........... - Page 3 Empty Re: Nema drugog Boga osim dobrog Boga...........

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum