ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by n_razbojnik 5/2/2016, 15:45

"DEMANTI!!!
Rođena sam u gradu u kojem se spajaju ili ne spajaju svjetovi. 
Kroz svojih 26 skromnih godina života ruku sam pružila ljudima različitih imena, prezimena, boje kože,očiju, pripadnosti (etičke, vjerske) i različitih ideologija. 
Postojalo je jedno pravilo: čista obraza pružiti ruku. Biti čovjek!
Uz dužno poštovanje kulturnih djelatnika, kolega molim iste one koji su me bez mog znanja i protiv moje volje stavili na popis za peticiju za smjenu ministra kulture- 
da sada izbrišu moje ime!

Ne tražite od mene da idem na čovjeka, ne tražite od mene da idem protiv institucije, tradicije, trenutne vlasti ili bilo koje druge vlasti! 
Ne tražite od mene da idem protiv države. 
Ja to ne mogu i ne želim.
Stoga vi koji ste me potpisali, bez mog znanja i protiv moje volje uklonite me.
Čitajući Stanislavskoga dolazim do mišljenja da uistinu ne želim voljeti sebe u umjetnosti nego voljeti umjetnost koju nosim od rođenja u sebi.
Želim NA SCENI i ispred kamere - disati, govoriti, vikati, postati, biti i opstati! 
Mislite o meni što hoćete, nazovite me kako hoćete 
ali nazovite me čovjekom!", napisala je glumica.

http://direktno.hr/en/2014/domovina/38219/Molim-kolege-da-s-peticije-za-smjenu-ministra-kulture-izbri%C5%A1u-moje-ime.htm

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by marcellus 5/2/2016, 16:02

još malo pišanja po antifašistima, ovaj put od ornele, još malo pa će i ona hasu na avatar

_________________
Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by darth_vader 5/2/2016, 16:15

Pa ovi nemaju skrupula uopće... :facepalm
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by Stribor 5/2/2016, 16:17

marcellus wrote:još malo pišanja po antifašistima, ovaj put od ornele, još malo pa će i ona hasu na avatar
Livo-liberalna ultrafašistička falanga zaistinu zgubila razum. Kako im more uobće past na pamet podpisati tuje ime prez pristanka te osobe? :O
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by Ero 5/2/2016, 16:34

Stribor wrote:
marcellus wrote:još malo pišanja po antifašistima, ovaj put od ornele, još malo pa će i ona hasu na avatar
Livo-liberalna ultrafašistička falanga zaistinu zgubila razum. Kako im more uobće past na pamet podpisati tuje ime prez pristanka te osobe? :O
Šta ona ima misliti, za to je Partija  da misli za nju. :clown

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by vuksadinare 5/2/2016, 16:38

..a sto rec.kad im je vodja zestoki zicar i parazit stazic kako je rekao gordan malic ovo se ne treba cudit
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by n_razbojnik 5/2/2016, 16:41

marcellus wrote:još malo pišanja po antifašistima, ovaj put od ornele, još malo pa će i ona hasu na avatar
zgodna heterotalibanka iz ustaškog Mostara...sve jasno...mi imamo Uršu Raukar i Ninu, evo vama ova Ornela

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by Ero 5/2/2016, 16:45

Može se samo zaključiti da Partija pravi spiskove prosvjednika od onih kojima je osiguaravala državnu ločku (poilo-a. Marc)

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by n_razbojnik 5/2/2016, 16:49

Također, tko nije molio bih da u se uputi na link u potpisu i podrži antifašističkog križara protiv napada lijevih fašista

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by vuksadinare 5/2/2016, 17:07

Isamarat ce njih ornela...pijanicu ursku.pionira matulu i vehabiju leona
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by kaya 5/2/2016, 18:23

A antifašisti lažiraju potpise na peticiji ?! Nikad ne bi rekla da su takvi:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by marcellus 5/2/2016, 18:35

kaja_333 wrote:A antifašisti lažiraju potpise na peticiji ?! Nikad ne bi rekla da su takvi:)

ma greška neka u softveru, ne bi oni

_________________
Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by darth_vader 5/2/2016, 19:15

Evo jedan jako dobar komentar na portalu Jutarnjeg...



htio sam samo staviti kratki komentar podrske Orneli, a onda sam nazalost morao i procitati par komentara ovdje ispod, neki jos radikalniji od onih koji su ju stavili na popis bez pitanja, neki dovoljno arogantni da takav radikalizam otpustaju kao salu.

Pa ako zanemarimo takve, zapitajmo se sto oni u sredini, sredini vec samog po sebi ekstremizma bez rezultata, ce veceras pricati po birtijama na koje su toliko ponosni, o ovoj mladoj glumici. Bez potrebe da to artikuliramo i onom najvecem tupanu, a takvih puno previse ovaj komentar cita, scenarij tih dijaloga je vrlo lako napisati. I ja sam se
 s Ornelom ne slazem, poglavito u iskazivanju zamisljene nemoci kada kaze "Ja to ne mogu i ne želim.". 

No istovremeno, licemjernost pri primjeni liberalnih i socijalnih vrijednosti tog kvazi-intelektualnog, kvazi-plemenitog i samo u njihovim vlastitim glavama odgojenog segmenta drustva koje trazi ostavku ministra kulture, je daleko vec od grijeha tog samog ministra, odnosno manja u obimu svojih pozitivnih vrijednosti od njegovih nekompetencija. Naime, javno optuženi a pravomocno niti istrazeni pojedinac ima vrijednost koju u svojih 30 godina nisam vidio od gotovo niti jednog od tzv. kulturnjaka, ljevičara, intelektualaca koji su pribili na križ svog neistomišljenika, kao simbol svih onih (a ima ih, i potpuno su u krivu) koje taj pojedinac ispravlja. Osim ako se prezivaš Alić ili si već 30 godina agresivni alkoholičar bez posla, tebe danas u krugu kulture i umjetnosti može biti stid i pomisliti biti za išta drugo osim propisanog rušenje fašističke namjere - prave floskule čiju se etiketu niti ne može staviti u neki drugi kontekst, ona je faktički takva. 

Radilo se o nemaru, tehničkoj nesposobnosti, neorganiziranosti ili običnoj nepristojnosti, uvrštavanje nečijeg imena među potpisane na rođendansku čestitku, a ne na apel za opoziv demokratski izabranog ministra, je obično kraj razgovora između dvije inteligentne osobe. to jedino nije kraj u raspravi u kojoj se jedna strana smatra kategorički inteligentnom (dapače, iskustvo i inteligencija se stječu samim poljupcem u prsten), a druga kategorički kamenjarskom i promašenom. I zato ljudi koji ostavljaju komentare vrijeđajući gospodićnu na nacionalnoj, rodnoj i drugačije neutemeljenoj osnovi, i dalje imaju prijatelje, jer sve što trebaju napraviti je pojaviti se u dogovoreno vrijeme na nekom od starogradskih trgova, i njihovi postupci će biti prihvačeni. 
NITI ZERA iskrene volje za promjenom
NITI ZERA iskrenog poštovanja prema antifašizmu, prema jednakosti, prema inkluzivnosti ili prema pluralizmu
NITI ZERA inteligentne namjere i proračunatog postupanja
NITI ZERA kućnog odgoja, bontona, pristojnosti, osnovnog međuljudskog poštovanja
NITI ZERA ljudskosti neophodne za zauzimanje bilo kakvog političkog stava.

Vi draga moja ljevico hrvatskog puka, ste jedini razlog za Željku Markić, jedini razlog za legitimizaciju Tomislava Karamarka, jedini razlog za postojanje profila kao što je trenutni ministar kulture. Ni danas ne vidite kako ste svojim pametnim nosevima koje gurate zaista svugdje samo ne tamo gdje mu je mjesto, da ste rukom vlastitom srušili one koji su se iole slagali s vašom podinteligentnom retorikom, na putu za ljubav. a realno, kako i sami volite reći kada ste ironični, boli vas kurac za ljubav, za slobodu, za istinu, za jednakost. jedino što ja vidim su trbušine pune gemišta, usta puna samohvale, radove koji su nakon trećeg receptirani, i rezultate apsolutno nikakve. one koji luče rezultate tjerate, one koji ih nemaju - slavite. 
Pa budale jedne, koliko malouman moraš biti da ne razumiješ da i glasačko tjelo tvojih uzurpatora, se s istim ne slaže. Jesam ja stvarno jedini koji razumije da je Zlatan ni manje ni više nego provokacija s tiptop pogođenim rezultatom. Zlatan je Tomislavovo "Nabijem vas", a vi dolazite po još. Kao pravi liberali, bravo. 

A ja sam u tome svemu, iskreno, najveća budala, jer silom želim vjerovati da postoji nekakva paralelna dimenzija u kojoj postoji volja zaista mijenjati svijet. ja sam toliko naivan da mislim da je polariziranost dobra i da od onog s kojim se ne slažem mogu nešto naučiti, da možemo pronaći rješenje. I vjerojatno ću i umrijet sam i lud, sad već sam ušao u fazu kad provokacije bacam debilima koji će se kao dio svoje reakcije pobrinuti da zaista tako i bude.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by Guest 5/2/2016, 19:34

jasambrend wrote:Pa ovi nemaju skrupula uopće... :facepalm
Treba li uopće podsjetnik što se dogodilo prije 2 i pol godine(ako i toliko ima uopće)?





Ornela u istoj poziciji kao i Raos.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by babor 5/2/2016, 20:14

kaja_333 wrote:A antifašisti lažiraju potpise na peticiji ?! Nikad ne bi rekla da su takvi:)
http://www.vecernji.hr/premium/trauma-skidanja-s-drzavne-sise-1057595

_________________
Prije će Sava poteći uzvodno nego će Hrvati imati samostalnu državu! – ZLOČINAC  tito
babor
babor

Male
Posts : 70
2014-04-19


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by babor 5/2/2016, 20:16

kaja_333 wrote:A antifašisti lažiraju potpise na peticiji ?! Nikad ne bi rekla da su takvi:)
[size=31]Dojenčad prošle vlasti diskvalificira Hasanbegovića jer je doveo u pitanje komunistički 'antifašizam'[/size]
Dojenčad prošle vlasti, nakon gubitka “sise” buči, organizira sačekušu novom ministru kulture, hukće mu i naziva ga Goebbelsom prije nego što je donio ikakvu odluku

_________________
Prije će Sava poteći uzvodno nego će Hrvati imati samostalnu državu! – ZLOČINAC  tito
babor
babor

Male
Posts : 70
2014-04-19


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by abraham 5/2/2016, 20:16

Oni njoj urade uslugu a ona ovako to vraca. Kurac ces glumiti kod Matanica, Frljica, vesnine male, onog sta je debitirao u 50-toj. neces niti kod Jasmile, djubre nezahvalno. Idi Sedlaru pa glumi kod njega.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by abraham 5/2/2016, 20:16

babor wrote:
kaja_333 wrote:A antifašisti lažiraju potpise na peticiji ?! Nikad ne bi rekla da su takvi:)
[size=31]Dojenčad prošle vlasti diskvalificira Hasanbegovića jer je doveo u pitanje komunistički 'antifašizam'[/size]
Dojenčad prošle vlasti, nakon gubitka “sise” buči, organizira sačekušu novom ministru kulture, hukće mu i naziva ga Goebbelsom prije nego što je donio ikakvu odluku
Tekst je prva liga. Nisam ga mogao staviti , na zalost.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by babor 5/2/2016, 20:17

abraham wrote:
babor wrote:
kaja_333 wrote:A antifašisti lažiraju potpise na peticiji ?! Nikad ne bi rekla da su takvi:)
[size=31]Dojenčad prošle vlasti diskvalificira Hasanbegovića jer je doveo u pitanje komunistički 'antifašizam'[/size]
Dojenčad prošle vlasti, nakon gubitka “sise” buči, organizira sačekušu novom ministru kulture, hukće mu i naziva ga Goebbelsom prije nego što je donio ikakvu odluku
Tekst je prva liga. Nisam ga mogao staviti , na zalost.
odavno nesto bolje nisam procitao!

_________________
Prije će Sava poteći uzvodno nego će Hrvati imati samostalnu državu! – ZLOČINAC  tito
babor
babor

Male
Posts : 70
2014-04-19


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by babor 5/2/2016, 20:27

Svatko tko ima roditeljsko iskustvo ili je imao priliku izbliza kontinuirano promatrati malu djecu u prvim godinama života zna koliko je za dijete bolna i traumatična faza “odbijanja od sise”. Osim što dojenjem dobiva papicu, dojenčetu je ono važno jer mu pruža osjećaj sigurnosti zbog činjenice da je nepresušan izvor hrane stalno na raspolaganju.
Lijepo je i zdravo biti na sisi dok to djetetu koristi u rastu i razvoju, ali sve ima granice, pa i dojenje kojem nužno jednom dođe kraj.
 

Zašto ovaj “Espresso” počinje pričom o dojenju? Jezik ima svoju dublju mudrost, što se naročito vidi u metaforama, poput one o državnoj “sisi”, koja je u zadnje vrijeme korištena za opisivanje oslonjenosti “neprofitnih medija” i donedavnih “nevladinih”, a sad konačno nevladinih udruga na državni proračun. U njihovu se slučaju radilo o toliko dugom dojenju da su postali zadojeni, pa i predojeni, potpuno neosjetljivi na kontekst, proceduru, dobar ukus, u konačnici i zakon. No, metafora ne zastaje na toj osnovnoj usporedbi, već je lako možemo produbiti uspoređujući ponašanje djeteta koje je odbijeno od sise i naših “neprofitera” suočenih s promjenom vlasti.
 

Dijete kojem je uskraćena sisa nervozno je, razdražljivo, utučeno, sklono nekontroliranom deranju i bacanju na pod, ono kmeči, ljuti se, govori ružne stvari poput “mrzim te”, pravi scene u javnosti… Dojenčad prošle vlasti, nakon gubitka “sise” buči, organizira sačekušu novom ministru kulture, hukće mu i naziva ga Goebbelsom prije nego što je donio ikakvu odluku. Moralno ga se diskvalificira izvrtanjem izjava iščupanih iz cjeline jer je svojedobno doveo u pitanje “tabu” njihove svjetovne religije, komunistički “antifašizam”. Potpisuju se peticije za njegovu smjenu i prije nego što je počeo raditi, donosi mu se lijes pred Ministarstvo prvi radni dan, projiciraju mu se uvredljive poruke na pročelju Ministarstva.
 

Nakon što je novi ministar kulture raspustio Povjerenstvo za neprofitne medije, čitaj Povjerenstvo za dojenje, odavno provaljeno zbog sukoba interesa, karikaturalne pristranosti i jednoumlja, umjesto da se poklope ušima i budu sretni što nisu kazneno prijavljeni, neki njegovi članovi, iz vrha NVO-klera, i dalje jednosmjerno propovijedaju na javnoj televiziji. Voditelji HRT-a naravno ne pitaju ih o dodjeljivanju sredstava samima sebi, ili seka braci, partnerica partnerici, ili pak kako su to nepostojeći portal ocijenili bolje od postojećeg.
 

Iz zadnjih događanja također smo shvatili da “antifašizam” košta, a ako se drznemo odbaciti nametnutu obvezu plaćanja njegovih samoproglašenih svećenika i čuvara, odmah postajemo fašisti. Za prošle vlasti ostaje zapamćeno da se nije imalo novca za predstavljanje Hrvatske na milanskom EXPO-u, a imalo se za plitku rodnu ideologiju pokupljenu na brzim Sorosovim kursevima u Budimpešti, vulgarni marksizam iz treće ruke i regionsko kulturno tuljenje nad neprežaljenom domovinom. Posebno je opsceno što su se sredstva nominalno namijenjena za poticanje pluralizma davala isključivo istomišljenicima. Sve se drugo a priori otpisivalo kao fašizam, stoga fašisti i seljačine koji ne kuže silnu važnost tih medija i udruga neka čkome i plaćaju porez. Nitko da ih upita zašto, za promjenu, ne bi probali malo biti “antifašisti” o svom trošku?
 
Moramo ipak biti uviđavni, razumjeti traumu dijela naših sugrađana koji prolaze kroz tešku fazu odbijanja od sise i kao zajednica im pomoći da je prevladaju. Priručnik za dojilje ističe kako: “dojenje uključuje puno emocija s majčine i djetetove strane, i nije čudno što je i odluka o prestanku tog važnog dijela roditeljstva veoma emotivan događaj.” A naša antifa-dojenčad dvostruko je traumatizirana, jer nije samo prestalo dojenje, već su, promjenom vlasti, ostali siročad. Dakle, em siroče, em u godinama.
 
Novi ministar kulture trebao bi imati na umu upozorenje eksperata koji ističu: “Treba paziti na znakove koji pokazuju da se djetetu odvikavanje od dojenja odvija prerano i / ili prebrzo. Dijete se može početi drugačije ponašati, biti plačljivije, iskazivati pojačani strah od odvajanja, “zalijepiti” se za mamu, početi iskazivati strahove koje nije do tada, češće se buditi po noći. U tom slučaju trebalo bi napraviti jedan korak unatrag i kratko odgoditi odvikavanje od dojenja. Nakon nekog vremena možete pokušati ponovno”.
 
Stoga je potrebno uputiti apel ministru da ih ne odbija naglo, brutalnom metodom momentalnog skidanja, usporedivom s mazanjem sise paprom ili feferonom, već da koristi neku od metoda za što bezbolniji prestanak dojenja koju na svojoj stranici preporučuje udruga Rode. Naime, postoje trikovi zahvaljujući kojima prekid dojenja neće biti iznenadan i šokantan za dijete, već postupan: “Ne nudi – ne odbij”, “Skretanje pozornosti”, “Promjena rutine”, “Odgađanje dojenja” itd.
 

Jedna od mogućnosti je i da istim dežurnim antifašistima i pluralistima opet dadne sredstva, samo upola manje, pa dogodine samo četvrtinu, pa treće osminu i tako dok se ne osamostale.
 

Vrijedan je i sljedeći savjet: “U svakom slučaju, potrebno je osigurati dovoljno vremena za dijete, velike količine ljubavi i nježnosti koje mu trebaju da bi nadoknadilo trenutke s mamom koje je imalo za vrijeme dojenja, a koje će sada izgubiti. Ponudite mu dodatne sadržaje, organizirajte izlet na neko lijepo i neobično mjesto, posjetite kazalište lutaka, istražite novu igraonicu ili parkić, posjećujte svoje i djetetove prijatelje. Vaša beba raste i dalje vas treba, ali na malo drugačiji način!”
 

Moglo bi im se pronaći neke stipendije, međunarodne razmjene, uključiti ih u programe drugih ministarstava, poput okoliša, poljoprivrede, turizma, neka se malo interdisciplinarno prešaltaju, prekvalificiraju.
 

Neki od nas javno su upozoravali na problem nekritičkog dojenja neprofitnih medija i “nevladinih” udruga još dok je mama bila “živa”, slično onima o kojima govore Rode: “Prijatelji i obitelj koji su pružali snažnu podršku dojenju male bebe ponekad počinju kritizirati dojenje kad ta ista beba napuni godinu dana (Tako veliki dečko, a još sisa… Velika cura, samo cijedi svoju sirotu mamu i slično)”. No prošla vlast nije marila za proteste i upozorenja pa se dojenje nastavljalo iz godine u godinu nesmanjenim intenzitetom. Dojenčad nije narasla i ojačala, već je stagnirala i postala potpuno nesposobna za samostalno egzistiranje. Preveliko oslanjanje na državnu sisu uništilo ju je, na isti način na koji je svako poduzeće koje se temeljilo isključivo na monopolu ostvarenom političkim vezama propalo jer se nije razvijalo i nije radilo na sebi.
 

Za takvo stanje naše ocvale dojenčadi kriva je i “mama” partija, a ne samo oni, jer ih je navikla na državnu sisu, umjesto da je uslijedio proces “odbijanja od dojenja radi poticanja neovisnosti”. Prošla vlast iskazala bi im više stvarne majčinske ljubavi da im je pomogla osamostaliti se, jer nije isključeno da su mogli bez sise, a da su dojili samo iz navike. Rode i za to daju savjet: 
“Kako bi provjerili sisa li vaše dijete iz navike ili mu je to istinska potreba, možete pokušati dijete nježno odbiti od dojenja i promatrati djetetove reakcije. Vrlo ćete brzo primijetiti postaje li dijete utučeno i nervoznije, što bi upućivalo da mu je dojenje snažna potreba. S druge strane možda ćete se iznenaditi da je dijete spremno za prestanak i da je njemu ili njoj bila potrebna samo vaša mala pomoć”.
 

Možda i naše progresivne bebe na vlastito iznenađenje sada uvide da mogu i bez državne sise i stanu sami na noge. Privuku čitatelje, oglašivače, donatore, volontere koji bi ponekad napisali i tekst bez honorara. A možda muznu opet malo Sorosa dok je još živ. Sramota bi bilo da gleda “siročad” dok pati, a da ne uleti s nekom dohranom.

_________________
Prije će Sava poteći uzvodno nego će Hrvati imati samostalnu državu! – ZLOČINAC  tito
babor
babor

Male
Posts : 70
2014-04-19


Back to top Go down

Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime Empty Re: Molim kolege da s peticije za smjenu ministra kulture izbrišu moje ime

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum