ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 25/4/2017, 14:01

red wolf wrote:
betty.boop wrote:pa sta cemo sad ?
Pa ništa...Ne možete više ništa napraviti...

mislim da možemo.. kraljevstvo Božje nije negdje u planinama ni u pustinjama ni u vrevama gradova.. kraljevsto Božje je u nama.. sve ono što napravimo u nama samima promijenilo je svijet...

Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 25/4/2017, 23:42

metilda wrote:
red wolf wrote:
betty.boop wrote:pa sta cemo sad ?
Pa ništa...Ne možete više ništa napraviti...

mislim da možemo.. kraljevstvo Božje nije negdje u planinama ni u pustinjama ni u vrevama gradova.. kraljevsto Božje je u nama.. sve ono što napravimo u nama samima promijenilo je svijet...
Kasno je...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 26/4/2017, 17:37

ti kažeš.. a rekao si da te ne razumijem jer da si ti s druge strane... na mojoj strani kraja još neće biti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 26/4/2017, 20:53

metilda wrote:ti kažeš.. a rekao si da te ne razumijem jer da si ti s druge strane... na mojoj strani kraja još neće biti
Kasno je...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/4/2017, 08:48

tvoja strana je očito pesimistična, na mojoj strani vlada vječni optimizam...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/4/2017, 18:34

metilda wrote:tvoja strana je očito pesimistična, na mojoj strani vlada vječni optimizam...
Kasno je...Snaga koja bi i bila akumulirana sada i sutra, ne bi bila dovoljna za promjenu...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 28/4/2017, 23:47

Jedini spas za ljudsku vrstu je trebao biti trenutak kada biste u drugim ljudima vidjeli sebe...Nažalost, taj trenutak se nije dogodio...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/4/2017, 00:17

Prirodu možete pobijediti najlakše ako to učinite u najranijoj dobi...Kasnije je teže...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 25/5/2017, 22:00

Ne vjerujte u pozornicu...Ona je iluzija...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by My Brother Billo 26/5/2017, 13:14

metilda wrote:tvoja strana je očito pesimistična, na mojoj strani vlada vječni optimizam...
pesimist je blaga rijec,kreten i debil bi mu bolje pristajalo cat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 30/5/2017, 00:30

Počesto je najljepše razmišljati u tišini :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by mizantrop 30/5/2017, 08:01

mate wrote:Počesto je najljepše razmišljati u tišini :)

lako je to reći ako si na selu,otoku,u šumi,planini ili bunkeru a ne u zagađenom,bučnom i devastiranom gradu.. No
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 30/5/2017, 10:27

mislim da je mativka mislila na nešto drugo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by mizantrop 30/5/2017, 16:15

metilda wrote:mislim da je mativka mislila na nešto drugo

i ja mislim,na yogu ili meditaciju neovisno o okolišu.. :roll
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 1/6/2017, 10:34

red wolf wrote:
metilda wrote:tvoja strana je očito pesimistična, na mojoj strani vlada vječni optimizam...
Kasno je...Snaga koja bi i bila akumulirana sada i sutra, ne bi bila dovoljna za promjenu...



"Istina je, problemi su ogromni, a sva je prilika da će s vremenom postati još veći, no isto tako za doslovce svaki od njih postoje funkcionalna riješenja.
I zanimljivo, sva se oslanjaju na napredak znanosti i sa njom povezane tehnologije. To nas je i u prošlosti što spašavalo, što guralo da hodamo dalje, pa čak i napredujemo, jer ako pogledamo u kakvom je stanju ljudski rod bio primjerice u 19. stoljeću, ja ću se bez ustručavanja ovo sad nazvati napretkom.
Da će biti jednostavno, neće, no riješenja ipak postoje. Primjerice za iscrpljivanje sirovina postoji tehnologija obrade onih sekundarnih odnosno otpada kojeg proizvodimo sve više i više i postaje besmisleno iscrpljivati rude na drugom kraju Zemlje ako doslovce pod nosom imamo hrpe vlastitog otpada.
Iscrpljivanje vodnih resursa se da riješiti desalinizacijom morske vode, što je za sad prilično skupo, ali sa ovladavanjem tehnologije komercijalne fuzije na raspolaganju će nam se naći enormne količine energije vrlo povoljne cijene. Također ima naznaka kako ispod svake velike svjetske pustinje na određenoj dubini postoje enormne zalihe pitke vode po uzoru na Las Vegas u Arizoni pa ni to ne bi trebao biti neriješiv problem, čak ni u Sahari. 
Dovoljna proizvodnja hrane se može osigurati u višeetažnom hidroponskom uzgoju kojemu ne treba čak niti tlo odnosno zemlja pa čak i to više ne bi trebao biti problem (osim kvalitete što je druga priča), a povoljna cijena se može osigurati proizvodnjom u tzv. cirkularnom uzgoju hrane koji koristi filtriranu vodu unutar gradskih površina.
Izazovi prenaseljenosti su jako veliki, a teško je u okviru sadašnje prevladavajuće konzumerističke ekonomske paradigme oduprijeti se tom zovu ekonomskog rasta na taj način jer veći broj stanovnika podrazumjeva i više proizvođača, ali i potrošača (osobna potrošnja je oko 60% BDP-a), stabilnije mirovinske sustave (veće uplate u prvi stup) barem u teoriji. No, kada ovladamo vještinom citkularne ekonomije, tada će moguće i doći do promjene paradigme.
No, čovjek ne bi bio čovjek da nešto bespotrebno dodatno ne zakomplicira pa ja tako nikada neću pribjeći načinu razmišljanja Francisa Fukuyame čiji se neutemeljeni optimizam oko tzv. kraja povijesti pokazao ne samo nerealnim nego i doslovce djetinjastim, jer nije uvažio taj faktor čovjekove volje za moć, kako je to objasnio famozni Nietzsche, a to je zapravo jedan od glavnih uzroka svih problema koje imamo.
I točno je, ako gledamo sustav i nekom njegovom početnom obliku i ravnoteži u nekom njegovom prirodnom stanju. Čovjek je tu praktički jedini remetilački faktor koji je u stanju bitno u skladu sa svojom voljom promjeniti pravila igre i varijable, bar do neke granice. Druga je priča što mu se to prije ili kasnije na neki način obije o glavu, ali tu se uvijek gleda omjer uloženog i dobivenog kao i onaj očekivanog i dobivenog.
Sve ostale forme se potpuno prilagođavaju prirodi i djeluju reaktivno u odnosu na njenu nazovimo je tako volju.
No, kako sam već rekao, čovjekova sposobmost u smislu proaktivnog djelovanja ima i svojih prednosti pa ćemo možda ipak uspjeti naći neku svoju nišu i u njoj funkcionirati u stanju homeostaze. Koliko dugo, nitko ne zna."


speare_shaker
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 1/6/2017, 10:35

metalhead wrote:
metilda wrote:mislim da je mativka mislila na nešto drugo

i ja mislim,na yogu ili meditaciju neovisno o okolišu.. :roll

ne, nego na to da negativna razmišljanja zadržimo za sebe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 2/6/2017, 19:56



A što ako je kraj jako blizu?...Jeste li spremni? Možemo li uopće biti spremni?...

Razmišljajte o onom što vidite između 2:10 i 2:17 minute videa...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by My Brother Billo 2/6/2017, 23:21

a sa cim ces ti razmisljati? sa kurcom umjesto sa glavom  pirat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 4/6/2017, 00:32

metilda wrote:
metalhead wrote:
metilda wrote:mislim da je mativka mislila na nešto drugo

i ja mislim,na yogu ili meditaciju neovisno o okolišu.. :roll

ne, nego na to da negativna razmišljanja zadržimo za sebe
Da, Metilda je u pravu.

Svi nekako dajemo jedan dio sebe, ovisno o društvu, mjestu, namjeri. Sve je to nekako, dok je umjereno i pozitivno, u redu. Osobne negativne osjećaje, nije u redu prenositi na druge. U tom slučaju, najbolje se povući jer.... jer.... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 4/6/2017, 00:37

Što si više prisutan bez obzira na dobru namjeru, to si slabiji.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 4/6/2017, 10:07

mate wrote:
metilda wrote:
metalhead wrote:
metilda wrote:mislim da je mativka mislila na nešto drugo

i ja mislim,na yogu ili meditaciju neovisno o okolišu.. :roll

ne, nego na to da negativna razmišljanja zadržimo za sebe
Da, Metilda je u pravu.

Svi nekako dajemo jedan dio sebe, ovisno o društvu, mjestu, namjeri. Sve je to nekako, dok je umjereno i pozitivno, u redu. Osobne negativne osjećaje, nije u redu prenositi na druge. U tom slučaju, najbolje se povući jer.... jer.... :)
.. jer.. jer.. zbogom, Mate...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 49 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum