ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 21:41

Ja sam ih neko vrijeme smatrala različitim putevima koji vode k Bogu.
Kao što svatko od nas različito percipira Boga.
Ali one su tako isključive.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:43

Trinity wrote:Ja sam ih neko vrijeme smatrala različitim putevima koji vode k Bogu.
Kao što svatko od nas različito percipira Boga.
Ali one su tako isključive.
No, što ako bi se posvetili traženju točke ili trenutka kada su postale isključive jedne za druge, a time i dovele nas do ovde?...To jest, da se usredotočimo na ono '' zajedničko '' koje se može naći u svakoj religiji i vjerovanju na Zemlji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 21:45

red wolf wrote:No, što bi se dogodilo kada bismo jednog dana odbacili sve religije? Bili nastala praznina?...Kaos?...Ili bi to bila prilika da gradimo nešto novo?
Kao što vidim neki od nas su već odbacili religije. I sve funkcionira normalno. :)
Kaosu ni traga.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:47

Trinity wrote:
red wolf wrote:No, što bi se dogodilo kada bismo jednog dana odbacili sve religije? Bili nastala praznina?...Kaos?...Ili bi to bila prilika da gradimo nešto novo?
Kao što vidim neki od nas su već odbacili religije. I sve funkcionira normalno. :)
Kaosu ni traga.
Nebitno...Mi smo manjina. Svijet se i dalje nepovratno urušava, a to urušavanje je sada već primijetno ubrzano. To nije dovelo do pojave zdrave kritike niti potaklo na razmišljanje u nekim drugim smjerovima od sadašnjih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 21:47

red wolf wrote:
Trinity wrote:Ja sam ih neko vrijeme smatrala različitim putevima koji vode k Bogu.
Kao što svatko od nas različito percipira Boga.
Ali one su tako isključive.
No, što ako bi se posvetili traženju točke ili trenutka kada su postale isključive jedne za druge, a time i dovele nas do ovde?...To jest, da se usredotočimo na ono '' zajedničko '' koje se može naći u svakoj religiji i vjerovanju na Zemlji.
Može se posvetiti onaj tko hoće, i taj više nije isključiv, no kako navesti one koji neće ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:49

Trinity wrote:
Može se posvetiti onaj tko hoće, i taj više nije isključiv, no kako navesti one koji neće ?
Da nismo podbacili, ne bismo uopče postavljali to pitanje - '' kako navesti one koji neće? ''... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 21:52

red wolf wrote:
Trinity wrote:
red wolf wrote:No, što bi se dogodilo kada bismo jednog dana odbacili sve religije? Bili nastala praznina?...Kaos?...Ili bi to bila prilika da gradimo nešto novo?
Kao što vidim neki od nas su već odbacili religije. I sve funkcionira normalno. :)
Kaosu ni traga.
Nebitno...Mi smo manjina. Svijet se i dalje nepovratno urušava, a to urušavanje je sada već primijetno ubrzano. To nije dovelo do pojave zdrave kritike niti potaklo na razmišljanje u nekim drugim smjerovima od sadašnjih.
Pa ja ne bih rekla da se urušava, mijenja se i to naočigled. Promjene su tu ,  a mi mislili sad ćemo polako. :)


Last edited by Trinity on 8/10/2015, 21:54; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 21:53

red wolf wrote:
Trinity wrote:
Može se posvetiti onaj tko hoće, i taj više nije isključiv, no kako navesti one koji neće ?
Da nismo podbacili, ne bismo uopče postavljali to pitanje - '' kako navesti one koji neće? ''... ;)
Na silu ništa ne ide.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:55

Trinity wrote:
red wolf wrote:
Trinity wrote:
red wolf wrote:No, što bi se dogodilo kada bismo jednog dana odbacili sve religije? Bili nastala praznina?...Kaos?...Ili bi to bila prilika da gradimo nešto novo?
Kao što vidim neki od nas su već odbacili religije. I sve funkcionira normalno. :)
Kaosu ni traga.
Nebitno...Mi smo manjina. Svijet se i dalje nepovratno urušava, a to urušavanje je sada već primijetno ubrzano. To nije dovelo do pojave zdrave kritike niti potaklo na razmišljanje u nekim drugim smjerovima od sadašnjih.
Pa ja ne bih rekla da se urušava, mijenja se i to naočigled. Promjene su tu ,  a mi mislili sad ćemo polako.
Ne mijenja se, već se urušava...Nikoga više nije briga. Kad sve prođe, graditi će se novi svijet. No, mene za to nije briga. Ja sada postavljam određena pitanja, ali izgleda da je kasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:56

Trinity wrote:
red wolf wrote:
Trinity wrote:
Može se posvetiti onaj tko hoće, i taj više nije isključiv, no kako navesti one koji neće ?
Da nismo podbacili, ne bismo uopče postavljali to pitanje - '' kako navesti one koji neće? ''... ;)
Na silu ništa ne ide.
Niti sam silu zazivao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:56

red wolf wrote:No, što bi se dogodilo kada bismo jednog dana odbacili sve religije? Bili nastala praznina?...Kaos?...Ili bi to bila prilika da gradimo nešto novo?

Postoje 10 Božjih zapovijedi.... Kada bi ih se ljudi pridržavali, ne bi trebali niti zakoni, niti sudovi...Dakle, samo 10 stavki za poštivanje, i to ljudska rasa nije u stanju....Očito su najjednostavnije stvari, najkompliciranije. 
Ne treba biti čovjek niti malo religiozan, niti graditi nešto novo, kada u osnovi nije sposoban bez prisile išta poštivati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 21:57

red wolf wrote:
Trinity wrote:
red wolf wrote:
Trinity wrote:
Može se posvetiti onaj tko hoće, i taj više nije isključiv, no kako navesti one koji neće ?
Da nismo podbacili, ne bismo uopče postavljali to pitanje - '' kako navesti one koji neće? ''... ;)
Na silu ništa ne ide.
Niti sam silu zazivao...
Nego?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:57

mativka wrote:
red wolf wrote:No, što bi se dogodilo kada bismo jednog dana odbacili sve religije? Bili nastala praznina?...Kaos?...Ili bi to bila prilika da gradimo nešto novo?

Postoje 10 Božjih zapovijedi....
Koje?...One prave ili one prilagođene kršćanima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 21:58

Trinity wrote:
red wolf wrote:
Trinity wrote:
red wolf wrote:
Trinity wrote:
Može se posvetiti onaj tko hoće, i taj više nije isključiv, no kako navesti one koji neće ?
Da nismo podbacili, ne bismo uopče postavljali to pitanje - '' kako navesti one koji neće? ''... ;)
Na silu ništa ne ide.
Niti sam silu zazivao...
Nego?
Moć uvjeravanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 22:01

mativka wrote:

Postoje 10 Božjih zapovijedi.... Kada bi ih se ljudi pridržavali, ne bi trebali niti zakoni, niti sudovi...Dakle, samo 10 stavki za poštivanje, i to ljudska rasa nije u stanju....Očito su najjednostavnije stvari, najkompliciranije. 
Ne treba biti čovjek niti malo religiozan, niti graditi nešto novo, kada u osnovi nije sposoban bez prisile išta poštivati...
Pusti to...Samo ovo je dovoljno...

Ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čine tebi...

Ljubi bližnjega kao što ljubiš samog sebe ( preduvjet je da naučiš ljubiti sebe onakvog kakav jesi )...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 22:01

red wolf wrote:Moć uvjeravanja.

Ali to zahtijeva "propovijedanje", nagovaranje...kao i sve religije...
Iskreno, taj me "posao" uopće ne zanima.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 22:03

Trinity wrote:
red wolf wrote:Moć uvjeravanja.

Ali to zahtijeva "propovijedanje", nagovaranje...kao i sve religije...
Iskreno, taj me "posao" uopće ne zanima.
Ne. Budi Svjetlo...Budi Primjer...To je dovoljno...Tu smo pali...Ja sam pao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 22:04

red wolf wrote:


Ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čine tebi...

Ljubi bližnjega kao što ljubiš samog sebe ( preduvjet je da naučiš ljubiti sebe onakvog kakav jesi )...

Slažem se, no nisu svi jednaki....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Trinity 8/10/2015, 22:05

Mogu biti samo ono što jesam. Ništa više. confused
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 22:05

red wolf wrote:

Ne. Budi Svjetlo...Budi Primjer...To je dovoljno...Tu smo pali...Ja sam pao...

U tome je i ljepota, ljepota novog dana, prilike, spoznaja koliko smo mali, a zapravo puni snage...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 8/10/2015, 22:06

mativka wrote:
red wolf wrote:


Ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čine tebi...

Ljubi bližnjega kao što ljubiš samog sebe ( preduvjet je da naučiš ljubiti sebe onakvog kakav jesi )...

Slažem se, no nisu svi jednaki....
U duhu su svi jednaki...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 2 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum