ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 10/5/2024, 20:02

abraham wrote:Ukrajina ce biti pobjednik uz pomoc USA UK i drugih .
Kad izgubi, onda će biti gubitnik bez pomoći

Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by AssadNaPodmornici 10/5/2024, 20:57

Hoholo Mudovski wrote:Nego, pitam se što se.dogodilo s ostalim evropskim zemljama koje su imale jak bdp tijekom ww2... Recimo Poljska, Francuska, Grčka, ... Što im se.dogodilo i za koliko vremena?
Nakon što je Evropa okupirana, za neke u Hrvatskoj oslobođena, cijela ekonomija je stavljena u službu njemačkog ratnog stroja...
ništa nije stavljeno u službu njemačkog ratnog stroja baš ništa. 

zato jer sve te zemlje, kao i cijela europa je ovisila o nafti. pošto je cijela europa bila pod naftnim embargom, ništa se nije moglo masovno proizvoditi van njemačke. ne samo to, nego je u ostalim zemljama vladala glad, jer nema nafte 

nema traktora, nema moderne poljoprivede, zato je europom vladala glad u WW2, dok su Sovjeti inače gladni u doba mira, u doba rata imali obilje hrane radi Američke pomoći. (čim je završio rat, ameri prestali slati pomoć i opet izbila glad 46/47). 

naravno pošto nema nafte, nema moderne industrije, ostatak europe nije ništa proizvodio, ne samo to nego je i sisao njemačke resurse za održavanje mira itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by abraham 10/5/2024, 21:00

Ukrajina nece izgubit. Ne moze, jednostavno. Jedino je pitanje u kakovom ce obliku Rusija nastaviti. To je jos uvijek nejasno i zato je kasnila zadnja isporuka pomoci od strane USA.  Rusija definitivno nece biti ista nakon ovoga rata. Koja ekipa ce doci na vlast???Do koje razine ce doci usitnjavanje drustva??? Koja ce biti uloga organiziranog kriminala, islama, vojnog kompleksa???????  Sve diktature su zavrsile u smrti, jadu i bijedi, tako ce i ova. Ponavljam , jos uvijek nisu jasni obrisi nove Rusije, da nazovemo tu tvorevinu tako. Isto kao sta Rusija nije ista poslije odlaska Jelcina i dolaska kepeca, tako nece biti ni nakon kepecovog odlaska.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14302
2014-04-14


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by AssadNaPodmornici 10/5/2024, 22:02

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:U Posljednjoj godini rata 500 000 Bugarskih vojnika je jurišalo na Švabe. Samo oko 1000 ih je poginulo u Slavoniji.
Par stotina tisuća Rumunja isto. Par stotina tisuća Poljaka. 
Dakle samo ova tri naroda a nisu bili dio SSSRa su dali preko 1 milijun vojnika a nisu bili SSSR.
Ukrainci su u crvenoj armiji činili 30% vojnika koji su ušli u Njemačku.
Sve skupa zbrojiš Rusa je 1945 bilo debelo ispod 50% na istočnoj fronti. 
I svi ovi zajedno, opet naoružani i nahranjeni od Američke industrije bez koje bi se od Waršave do Moskve pričalo Njemački da nije Usa radnika koji su ginuli u tri smjene u tvornicama. 
Ne dolazim do zapadnog fronta, recimo Njemačka je za rat na zapadu prije 1944 samo na podmornice i zračni rat trošila 1/3 cijeli vojne proizvodnje. 

A po ovoj priči sve su sami Rusi. Nije bilo Ukrajinaca niti Armenaca niti Gruzijaca niti Bjelorusa niti Kazakhstanaca niti Poljaka, niti Amera niti je bilo 400 000 američkih kamiona, 60% baruta, većina čelika i aluminija sa kojim su se sastavljali od tenkova do aviona niti milijuni tona hrane bez koje bi umrli od gladi.. Nema toga sada više, pa čim Ukrainci dobiju 0.25% zapadnog Bdpa kurca Rusi ne mogu, ginu u mesnatim napadima. 

SSSR je dobija 5.5 Usa bdpa a ona je tada imala 44% svjetske industrije. 
Ukrainci dobijaju 0.25%.
Da UA dobija 1%, Rusi bi glatko izgubili rat ovaj
Ti Bugari što su jurišali na Švabe spadaju u sve ostale uz UK i SAD koji su uništili  20%  Njemačke vojske.
Recimo Ukrajina danas kada se uzme u obzir inflacija prima više pomoći nego Rusija onda ( recimo Rusi su proizveli 60 000 tenkova tijekom ww2), a Ukrajinska vojska danas primaja plaće, odjeću i još mnogo toga, a opet gube rat...
Dakle, nije sve u novcu...

jbt ne znam odakle ti ideja da su Ukrajinci dobili više pomoći od Rusije odnosno SSSRa gdje je i Ukrajina bila.

USA je 1944 imala 44% svjetske industrije.. SSSR je  4 godine dobijao 5.5% BDPa Amerike(koja je imala 44% svjetske industrije) te dobar dio BDPa i Britanije, Kanade čak i Australije.  Ukrajina je dobila cca 0.2% zapadnog BDPa što je negdje koliko? 40% svjetskog BDPa.. dakle SSSR dobija 20x više pomoći . 

A mogu ti nabrojati samo efekte te pomoći. 

SSSR je padom Ukrajine izgubio 2/3  proizvodnje hrane( a i ovako su bili napola gladni), izgubio je gotovo cijelu proizvodnju aluminija, te većinu proizvodnje željeza i ugljena(iz Donbasa naravno). 
Hitler je sam govorio da gubitkom Ukrajine da je SSSR gotov jer ostaje bez svih resursa. 

Međutim sve to su dobijali iz USA. od hrane, do čelika, aluminija. Pazi bez aluminija nema aviona, nema kamiona, nema djelova za motore tenkova T34, SSSR jednostavno na ostatku teritorija nije to proizvodio.. sve su slali Ameri. 

Osim što su Ameri(i ostatak zapada) poslali desetke tisuća tenkova i aviona,   poslali su kako sam rekao i milijune tona hrane, međutim poslali su 400 000 kamiona. 

Njemci su svoju vojsku vukli magarcima, a Crvena Armija je imala velike uspješne prodore, jer je tenkove pratilo 400 000 Amerčkih kamiona. Znaš tenkovi potroše gorivo i streljivo. zato iza njih idu kamioni. 
Osim toga ti kamioni razvoze pješadiju i topove koji onda pokrivaju okruženje trupa i omogućuju tenkovima da idu dalje. Zato se Švabe na nekim lokacijama uopće nisu mogli povlačiti. 
Sve im je to omogućila Američka pomoć. 
Samo da makneš 400 000 kamiona, a sve ostalo ostaviš -  Crvena Armija bi teško ostvarivala takve brze prodore.. jer tenkovi bi napravili negdje proboj, ostali bi bez goriva(kao Njemački 1944 u ardenama), i onda bi čekali magarce i goveda da im dovuku gorivo.. e da i dosta goriva su slali Ameri. 

osim toga ameri su slali , recimo na tisuće lokomotiva, traktora, civilnih automobila.. zašto to? 
zato da sovjetske tvornice ne moraju proizvoditi recimo traktore i lokomotive, nego se mogu fokusirati samo na tenkove. a kada smo kod tih tvornica, koliko im je tvornica izgradili ameri. 
praktički su im ameri instalirali najmodernije strojeve na planeti onoga doba, koji su im brutalno digli proizvodnju oružja. ameri su ih de facto industrijalizirali u sri rata (slično kako se danas Ukrajina industrijalizira uz pomoć zapadne love). 

a čekaj da kažem da je 60% baruta za granate i ostalo , zapadno, da su im u kanadi sašili cijelu odjeću za crvenu armiju od kaputa do čizama, da su sovjetske radio stanice bile smeće, pa su koristili američke, da su dobili stotine tisuća kilometara telegrafskih žica, desetke tisuća km tračnica , gumu.. (da bila je nestašica gume). 

doslovno sve što bi staljin zatražio, je dobio. 

švabe su mislile da će SSSR zbog pada ukrajine, te gubitka svih resursa kapitulirati krajem 1942, i to bi se dogodilo da nije došla američka pomoć. 

bez američke pomoći u Kijevu i Moskvi bi se danas pričao Njemački

Crvena Armija se tada ponašala kao Ruska armija danas.. dobili goleme resurse od zapada, upregli vlastite resurse, i juriš u mesnatno mehanizirane napade na švabe.. nadmoć u tehnici nekoliko puta više, i sve jedno nekoliko puta veći gubici.. pa izginulo 12-13milijuna rusa, 5-6milijuna ukrajinaca, 2-3 milijuna bjelorusa, stotine tisuća kazahstanaca, tađika,uzbeka , itd.. 
i Rusi kažu "mi sve sami odradili".. kako da ne.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


abraham likes this post

Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by abraham 11/5/2024, 04:58

SSSR je padom Ukrajine izgubio 2/3  proizvodnje hrane( a i ovako su bili napola gladni), izgubio je gotovo cijelu proizvodnju aluminija, te većinu proizvodnje željeza i ugljena(iz Donbasa naravno). 
Hitler je sam govorio da gubitkom Ukrajine da je SSSR gotov jer ostaje bez svih resursa. 


Uh. Znaci netko neupucen bi mogao shvatiti da je sadasnja agresija Rusije na Ukrajinu u istom duhu. Nikakova denacifikacija , odbijanje NATO i slicne pizdarije za tik-tok youtube, hastag loso analiticare. 
 Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 1585895859763?e=2147483647&v=beta&t=2PBrBpQ8hpaYYz-m9v3kWn7IuiOFwt7Fwub6WY8ZlFs

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14302
2014-04-14


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 11/5/2024, 07:39

Pomoć sovjetima u ww2 iznosila je 4% ukupnog brutto proizvoda sssr-@ u tom razdoblju i počela je ozbiljno pristizati tek kada su Njemci već zaustavljeni- prvi put da ih je netko zaustavio. Jer Francusku je Wermacht prišetao iako je Francuska imala kod sebe i Britansku vojsku za pomoć. Kako to?
Pitanje je tko bi dobio bez te pomoći, možda Rusi, možda Njemci jer radi se o samo 4 %.
Ja kažem da bi Rusi dobili sve jedno, možda za koju godinu duže, ti kažeš da ne bi, ok.
Ali ako je 4% bdpa pomoći nešto što je odlučilo tko je zaslužan za pobjedu, kako nazvati Ukrajinsku pomoć, odnosno zaslužnost za rezultat rata, kada Ukri imaju možda i 50%bdp-@ pomoći...

A pogle iznos pomoći u dolarima u ww2 i uračunaj inflaciju i vidi koliko pomoći je dobila Ukrajina...
Jer bdp tih zemalja nije isti danas i onda, a osobito ako je Evropa koja je pola pomoći ukrima bila na strani Hitlera, a ne možeš ni tvrditi da Evropska industrija nije bila u službi Wermachta kada je.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by AssadNaPodmornici 11/5/2024, 10:45

odakle ti matematika da je 4% BDPa? 
u ostalom kako se računa tih 4% bdp.  prvo u komunističkoj ekonomiji je nemoguće izračunati BDP jer nemaju tržišne cijene, nego cijene određuje komesar. 
to sa 4% su pizdarije, kakvih crnih 4% Sovjeti praktički nisu imali aluminija padom ukrajine. od čega bi gradili glave za motore T34 tenkova, avione, bez aluminija. 

izgubili 2/3 rudnika željeza i ugljena. u cijelom ratu , imaš podatke na wikipediji iskopali pun kurac manje ovih strateških ruda od švaba. sve jednom nekim čudom izbacivali nekoliko puta više oružja. 

to su teške gluposti sa 4% BDPa ili da Ukrajina prima veću pomoć pa računaju neku inflaciju.

da.. možeš misliti. pa ovi su dobili 400 000 kamiona, pazi,. dobili su više kamiona(najmodernijih na svijetu) nego što Ukrajina i Rusija imaju vojnika na prvoj crti u Ukrajini sada.  te američke kamione je SSSR koristio skoro do raspada države.

ili kako ti možeš računati BDP. 

baviš se prodajom soka od naranči. cijediš ručno na onu plastičnu cijedilicu. proces je dosta spor. 
i sada ti netko "pokloni" stroj od 500€ koji ti sam cijedi a ti samo ubacuješ cijele komade. i izbacuje velike količine soka. 

i onda ti prodaješ sokove po 2€ , i svaki dan prodaš recimo 50 sokova, i onda posli na kraju godine govoriš "ma ja sam sve sam, taj sokovnik ne vrijedi sada na kraju godine par % mojih godišnjih prihoda/bdpa".. 

pa pusti te brojke, SSSR nije imao hrpu toga. Nisu imali hrane. prije rata je svako malo bila glad, a onda su izgubili najplodnije teritorije švabama.  imaš dnevnike vojnika crvene armije krajem 1941 i početkom 1942, koji se prijavljuju u vojsku dobrovoljno jer u državi vlada opća glad, da bi ostali šokirani da u crvenoj armiji isto tako glad.. par mjeseci kasnije stiže američka pomoć u hrani, i gle čuda, vojska crvene armije do kraja rata se hrani bolje od njemačke vojske. znam kada sam gledao jedan dokumentarac, jedan finski dida priča kako bi im bio najveći gušt zarobiti sovjetske zalihe hrane, ono američka hrana, gušili su se u tome, kakve su oni splačine jeli.. -----

pa makni samo jednu američku varijablu iz pomoći.. 
makni hranu, SSSR bi kolabrirao a da čak i zadržiš sve ostalo.
makni 400 000 kamiona, možda ne bi propali, ali ofanzive bi išle sporo ili nikako..kada bi T34 ovke ostvarile negdje proboj, brzo bi ostali bez goriva i municije, a pješadija koju su dovlačili kamioni ne bi mogla raditi opkoljavanje njemačkih trupa. onda bi švabe koji su tada se vukli na magarcima i pješice, stigli se izvući jer bi i crvena armija išla na magarcima i pješice. 
onda svi ovi milijuni zarobljeni njemačkih vojnika samo bi se povukli na drugu poiziciju i ponovo borili. 

crvena armija je značajno smanjila gubitke u tenkovima i avijaciji kada su dobili američke radio stanice, jer su onda mogli komunicirati međusobno. makni te radio stanice, i opet bi ovi gubili 10 tenkova i 10 aviona za jedan njemački.. a ovako su samo 3-4. 
60% eksploziva za granate su dobili od amera. 
mislim da u kanadi i drugim zemljama im sašilo desetke milijuna komada odjeće i obuće. 

a ponavljam.. tisuće lokomotiva, deseci tisuća km tračnica, itd. 

do tada je na ostatku Europe logično bio embargo, pa italija koja je imala moćnu flotu, nije mogla pokrenuti brodove jer nije bilo goriva.
francuska i druge visoko industrijalizirane zemlje koje su usput proizvodile i hrpu hrane, tada im tvornice nisu radile a ljudi su umjesto da sa traktorima proizvode hranu, počeli motikama raditi i ponovo je glad zavladala a industrije se pogasila diljem europe. još su švabe morale ulagati u osvojena područja da ih uopće drže iznad glave. 

tako ti asevi računaju.. jbt USA , kao država koja je sama tada imala 44% svjetske industrije je slala Sovjetima 5.5% svoga BDPa godišnje.

Današnja EU+USA , mislim da zajedno imaju oko 40ak% BDPa(recimo industrije) šalje ukrajincima dvije godine , 0.25% BDPa pomoći. 

čak i tih 0.25% pomoći, sam uvjeren ako se rat oduži još 2-3godine, da će dovesti do poraza rusije.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by AssadNaPodmornici 11/5/2024, 10:50

izgrade im tvornice, postave im hale i strojeve u tvornice , pošalju im materijal za sastaviti tenkove, pošalju im hranu za radnike i vojnike, i šalju im druge strojeve(traktore, auta, motore, kamione, lokomotive) tako da radnici ne moraju se prebacivati sa jedne proizvodne linije na drugu... i .. eto mogli smo sami. kako da ne. 

i onda još isti Rusi koji kmeče da se omalovažava njihov doprinos, negiraju da im je pomoć bitna, i negiraju da nisu oni sami jurišali na berlin, to su bile horder barbara od varšave, bugarske, rumunjske, ukrajine, baltičkih zemalja, kazahstana, čečenije, armenije itd.. "mi sami, i nešto bez-značajno od amerike"..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by darth_vader 11/5/2024, 10:51

Znam samo da su naši izgubili. No više sreće drugi put...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19703
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 11/5/2024, 11:59

AssadNaPodmornici wrote:izgrade im tvornice, postave im hale i strojeve u tvornice , pošalju im materijal za sastaviti tenkove, pošalju im hranu za radnike i vojnike, i šalju im druge strojeve(traktore, auta, motore, kamione, lokomotive) tako da radnici ne moraju se prebacivati sa jedne proizvodne linije na drugu... i .. eto mogli smo sami. kako da ne. 

i onda još isti Rusi koji kmeče da se omalovažava njihov doprinos, negiraju da im je pomoć bitna, i negiraju da nisu oni sami jurišali na berlin, to su bile horder barbara od varšave, bugarske, rumunjske, ukrajine, baltičkih zemalja, kazahstana, čečenije, armenije itd.. "mi sami, i nešto bez-značajno od amerike"..
-nego kada Ukrajina izgubi rat hoće li ga izgubiti ili Amerika pritom...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 11/5/2024, 12:03

AssadNaPodmornici wrote:odakle ti matematika da je 4% BDPa? 
u ostalom kako se računa tih 4% bdp.  prvo u komunističkoj ekonomiji je nemoguće izračunati BDP jer nemaju tržišne cijene, nego cijene određuje komesar. 
to sa 4% su pizdarije, kakvih crnih 4% Sovjeti praktički nisu imali aluminija padom ukrajine. od čega bi gradili glave za motore T34 tenkova, avione, bez aluminija. 

izgubili 2/3 rudnika željeza i ugljena. u cijelom ratu , imaš podatke na wikipediji iskopali pun kurac manje ovih strateških ruda od švaba. sve jednom nekim čudom izbacivali nekoliko puta više oružja. 

to su teške gluposti sa 4% BDPa ili da Ukrajina prima veću pomoć pa računaju neku inflaciju.

da.. možeš misliti. pa ovi su dobili 400 000 kamiona, pazi,. dobili su više kamiona(najmodernijih na svijetu) nego što Ukrajina i Rusija imaju vojnika na prvoj crti u Ukrajini sada.  te američke kamione je SSSR koristio skoro do raspada države.

ili kako ti možeš računati BDP. 

baviš se prodajom soka od naranči. cijediš ručno na onu plastičnu cijedilicu. proces je dosta spor. 
i sada ti netko "pokloni" stroj od 500€ koji ti sam cijedi a ti samo ubacuješ cijele komade. i izbacuje velike količine soka. 

i onda ti prodaješ sokove po 2€ , i svaki dan prodaš recimo 50 sokova, i onda posli na kraju godine govoriš "ma ja sam sve sam, taj sokovnik ne vrijedi sada na kraju godine par % mojih godišnjih prihoda/bdpa".. 

pa pusti te brojke, SSSR nije imao hrpu toga. Nisu imali hrane. prije rata je svako malo bila glad, a onda su izgubili najplodnije teritorije švabama.  imaš dnevnike vojnika crvene armije krajem 1941 i početkom 1942, koji se prijavljuju u vojsku dobrovoljno jer u državi vlada opća glad, da bi ostali šokirani da u crvenoj armiji isto tako glad.. par mjeseci kasnije stiže američka pomoć u hrani, i gle čuda, vojska crvene armije do kraja rata se hrani bolje od njemačke vojske. znam kada sam gledao jedan dokumentarac, jedan finski dida priča kako bi im bio najveći gušt zarobiti sovjetske zalihe hrane, ono američka hrana, gušili su se u tome, kakve su oni splačine jeli.. -----

pa makni samo jednu američku varijablu iz pomoći.. 
makni hranu, SSSR bi kolabrirao a da čak i zadržiš sve ostalo.
makni 400 000 kamiona, možda ne bi propali, ali ofanzive bi išle sporo ili nikako..kada bi T34 ovke ostvarile negdje proboj, brzo bi ostali bez goriva i municije, a pješadija koju su dovlačili kamioni ne bi mogla raditi opkoljavanje njemačkih trupa. onda bi švabe koji su tada se vukli na magarcima i pješice, stigli se izvući jer bi i crvena armija išla na magarcima i pješice. 
onda svi ovi milijuni zarobljeni njemačkih vojnika samo bi se povukli na drugu poiziciju i ponovo borili. 

crvena armija je značajno smanjila gubitke u tenkovima i avijaciji kada su dobili američke radio stanice, jer su onda mogli komunicirati međusobno. makni te radio stanice, i opet bi ovi gubili 10 tenkova i 10 aviona za jedan njemački.. a ovako su samo 3-4. 
60% eksploziva za granate su dobili od amera. 
mislim da u kanadi i drugim zemljama im sašilo desetke milijuna komada odjeće i obuće. 

a ponavljam.. tisuće lokomotiva, deseci tisuća km tračnica, itd. 

do tada je na ostatku Europe logično bio embargo, pa italija koja je imala moćnu flotu, nije mogla pokrenuti brodove jer nije bilo goriva.
francuska i druge visoko industrijalizirane zemlje koje su usput proizvodile i hrpu hrane, tada im tvornice nisu radile a ljudi su umjesto da sa traktorima proizvode hranu, počeli motikama raditi i ponovo je glad zavladala a industrije se pogasila diljem europe. još su švabe morale ulagati u osvojena područja da ih uopće drže iznad glave. 

tako ti asevi računaju.. jbt USA , kao država koja je sama tada imala 44% svjetske industrije je slala Sovjetima 5.5% svoga BDPa godišnje.

Današnja EU+USA , mislim da zajedno imaju oko 40ak% BDPa(recimo industrije) šalje ukrajincima dvije godine , 0.25% BDPa pomoći. 

čak i tih 0.25% pomoći, sam uvjeren ako se rat oduži još 2-3godine, da će dovesti do poraza rusije.
Obično se navodi da je po Zakonu o zajmu i najmu SSSR dobio samo 4% svog ukupnog brutto proizvoda u tom razdoblju. Taj pokazatelj, međutim, ne odražava realno stanje stvari, jer svrha Zakona o zajmu i najmu nije bila da zamijeni vojnu industriju SSSR-a. Objektivniji pokazatelj je postotak pojedinih američkih proizvoda isporučenih SSSR-u s posebnim osvrtom na namirnice i vojne materijale koji su u Sovjetskom Savezu bili deficitarni.link
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 11/5/2024, 12:50

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:izgrade im tvornice, postave im hale i strojeve u tvornice , pošalju im materijal za sastaviti tenkove, pošalju im hranu za radnike i vojnike, i šalju im druge strojeve(traktore, auta, motore, kamione, lokomotive) tako da radnici ne moraju se prebacivati sa jedne proizvodne linije na drugu... i .. eto mogli smo sami. kako da ne. 

i onda još isti Rusi koji kmeče da se omalovažava njihov doprinos, negiraju da im je pomoć bitna, i negiraju da nisu oni sami jurišali na berlin, to su bile horder barbara od varšave, bugarske, rumunjske, ukrajine, baltičkih zemalja, kazahstana, čečenije, armenije itd.. "mi sami, i nešto bez-značajno od amerike"..
-nego kada Ukrajina izgubi rat hoće li ga izgubiti ili Amerika pritom...
-nego kada Ukrajina izgubi rat hoće li ga izgubiti i Amerika pritom s obzirom da je Ukrajina proxi , a sovjeti u ww2 nisu bili proxi, nego saveznik...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 11/5/2024, 12:53

ono, sovjeti su tijekom ww2 onako iz glave proizveli oko 60 000 tenkova...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by AssadNaPodmornici 11/5/2024, 20:07

Hoholo Mudovski wrote:ono, sovjeti su tijekom ww2 onako iz glave proizveli oko 60 000 tenkova...
100 000 tenkova iz glave. 

proizveli su 100 000 tenkova zato jer

1)amerikanci su im digli hale i slali najmodernije alate i strojeve za proizvodnju
2)amerikanci im slali čelik i aluminij za proizvodnju tih tenkova
3)amerikanci im poslali milijune tona hrane, pa su mogli milijune seljaka umjesto da rade po poljima, sada poslati u tvornice tenkova
4)i kada taj radnik nauči radiiti jedan svoj dio u proizvodnji tenka, amerikanci poslali tisuće lokomotiva, traktora, automobila, skoro pola milijuna kamiona - isti taj radnika 
ne mora sada početi raditi automobil ili traktor ili lokomotivu, pa onda su brutalno pada produktivnost, može cijeli rat raditi svoj usko specijalizirani posao  - jer sve drugo amer šalje


eto kako su proizveli 100 000 tenkova.. švabe su proizvele dosta manje, ali zanimljivo 

pogledaj ovo;
Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Sl10


Ugljen - Njemačka 2.4 milijuna tone - SSSR 0.590 milijunatona - 4 puta manje
željezo 270k milijuna tona. SSSR 70k milijuna -skoro 4 puta manje.. aj nafte SSSR   2x više od Njemačke + Rumunjske ( a i tu je SSSRu trebala zapadna pomoć u gorivu)
Aluminij. Njemačka 1.9 milijuna tona, SSSR 0.263 milijuna tona(8x manje) , cink Njemačka 2.1 milijuna tona, SSSR 0.4milijuna tona, više od 5x manje. 

Kao što vidiš strateških resursa je SSSR u WW2 iskopao 4-8x manje nego Njemačka(jedino više su imali nafte 2x) a sve ostalo 4-8x manje. 
I nekim čudom proizvode 3-4x više oružja od švaba i imaju 3-4x više vojnika :) 

u realnosti kako rekoh Njemačka komanda 1941 nije osvojila Moskvu, ali je osvojila Ukrajinu, Bjelorusiju, djelove RF, uzeli su 2/3 proizvodnje hrane SSSRu i većinu proizvodnje željeza, čelika i aluminija, jednostavno su izračunali da će SSSR kolabrirati do kraja 1942 , jer nemaju hrane, nemaju čelika za proizvoditi tenkove, nemaju ugljena za napajati tvornice. 


i to bi se dogodilo da nije se umješala Američka pomoć.

Sada kada malo bolje razmislim, Japanska objava rat je vjerojatno spasila SSSR. 
Da Japan nije napao USA, vrlo lako moguće da USA ne bi pomagala SSSR (pogotov što je SSSR nakon invazije Finske i Baltičkih zemalja i pakta za Hitlerom bio jako nepopularan u USA), dobra je šansa da ovi ne bi pomagali SSSRu i ovi bi se raspali do kraja 1942. 

Da, istina Britanija bi pomgala SSSRu, i ta Britanska pomoć je bila velika i značajna, ali ta Britanska pomoć je toliko značjana bila, koliko je danas odnos Britanske pomoći Ukrajini vs Američke pomoći. Dobra je, i značajna, ali sve džabe bez Amerike.. tada i sada. 

a onda ne bi imali ovaj današnji rat , jer bi se u Kijevi i Moskvi pričao Njemački..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 11/5/2024, 20:24

AssadNaPodmornici wrote:
Hoholo Mudovski wrote:ono, sovjeti su tijekom ww2 onako iz glave proizveli oko 60 000 tenkova...
100 000 tenkova iz glave. 

proizveli su 100 000 tenkova zato jer

1)amerikanci su im digli hale i slali najmodernije alate i strojeve za proizvodnju
2)amerikanci im slali čelik i aluminij za proizvodnju tih tenkova
3)amerikanci im poslali milijune tona hrane, pa su mogli milijune seljaka umjesto da rade po poljima, sada poslati u tvornice tenkova
4)i kada taj radnik nauči radiiti jedan svoj dio u proizvodnji tenka, amerikanci poslali tisuće lokomotiva, traktora, automobila, skoro pola milijuna kamiona - isti taj radnika 
ne mora sada početi raditi automobil ili traktor ili lokomotivu, pa onda su brutalno pada produktivnost, može cijeli rat raditi svoj usko specijalizirani posao  - jer sve drugo amer šalje


eto kako su proizveli 100 000 tenkova.. švabe su proizvele dosta manje, ali zanimljivo 

pogledaj ovo;
Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Sl10


Ugljen - Njemačka 2.4 milijuna tone - SSSR 0.590 milijunatona - 4 puta manje
željezo 270k milijuna tona. SSSR 70k milijuna -skoro 4 puta manje.. aj nafte SSSR   2x više od Njemačke + Rumunjske ( a i tu je SSSRu trebala zapadna pomoć u gorivu)
Aluminij. Njemačka 1.9 milijuna tona, SSSR 0.263 milijuna tona(8x manje) , cink Njemačka 2.1 milijuna tona, SSSR 0.4milijuna tona, više od 5x manje. 

Kao što vidiš strateških resursa je SSSR u WW2 iskopao 4-8x manje nego Njemačka(jedino više su imali nafte 2x) a sve ostalo 4-8x manje. 
I nekim čudom proizvode 3-4x više oružja od švaba i imaju 3-4x više vojnika :) 

u realnosti kako rekoh Njemačka komanda 1941 nije osvojila Moskvu, ali je osvojila Ukrajinu, Bjelorusiju, djelove RF, uzeli su 2/3 proizvodnje hrane SSSRu i većinu proizvodnje željeza, čelika i aluminija, jednostavno su izračunali da će SSSR kolabrirati do kraja 1942 , jer nemaju hrane, nemaju čelika za proizvoditi tenkove, nemaju ugljena za napajati tvornice. 


i to bi se dogodilo da nije se umješala Američka pomoć.

Sada kada malo bolje razmislim, Japanska objava rat je vjerojatno spasila SSSR. 
Da Japan nije napao USA, vrlo lako moguće da USA ne bi pomagala SSSR (pogotov što je SSSR nakon invazije Finske i Baltičkih zemalja i pakta za Hitlerom bio jako nepopularan u USA), dobra je šansa da ovi ne bi pomagali SSSRu i ovi bi se raspali do kraja 1942. 

Da, istina Britanija bi pomgala SSSRu, i ta Britanska pomoć je bila velika i značajna, ali ta Britanska pomoć je toliko značjana bila, koliko je danas odnos Britanske pomoći Ukrajini vs Američke pomoći. Dobra je, i značajna, ali sve džabe bez Amerike.. tada i sada. 

a onda ne bi imali ovaj današnji rat , jer bi se u Kijevi i Moskvi pričao Njemački..
Ma svakako, ostajem pri svom... Njemačka je zaustavljena prije masovne pomoći. Možda bi sovjeti imali svega manje za određen jednoznamenkasti postotak jer bi morali sve graditi sami i nadoknaditi što im nedostaje, ali rezultat bi bio isti.
Recimo Britanija je po zakonu o zajmu i najmu dobila 3xViše pa joj je učinak bio najmanje 20 x manji kada se gleda koliko su uništili Njemačkih postrojbi.
( Ovo 20x karikiram, ali nije daleko )
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Hoholo Mudovski 11/5/2024, 20:51

Neutralno Indijski general u uvodnom govoru o predmetu teme.
https://www.youtube.com/live/pxf85dXhWXU?si=zsfI74BfFo_TfrNO

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by AssadNaPodmornici 11/5/2024, 23:19

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hoholo Mudovski wrote:ono, sovjeti su tijekom ww2 onako iz glave proizveli oko 60 000 tenkova...
100 000 tenkova iz glave. 

proizveli su 100 000 tenkova zato jer

1)amerikanci su im digli hale i slali najmodernije alate i strojeve za proizvodnju
2)amerikanci im slali čelik i aluminij za proizvodnju tih tenkova
3)amerikanci im poslali milijune tona hrane, pa su mogli milijune seljaka umjesto da rade po poljima, sada poslati u tvornice tenkova
4)i kada taj radnik nauči radiiti jedan svoj dio u proizvodnji tenka, amerikanci poslali tisuće lokomotiva, traktora, automobila, skoro pola milijuna kamiona - isti taj radnika 
ne mora sada početi raditi automobil ili traktor ili lokomotivu, pa onda su brutalno pada produktivnost, može cijeli rat raditi svoj usko specijalizirani posao  - jer sve drugo amer šalje


eto kako su proizveli 100 000 tenkova.. švabe su proizvele dosta manje, ali zanimljivo 

pogledaj ovo;
Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Sl10


Ugljen - Njemačka 2.4 milijuna tone - SSSR 0.590 milijunatona - 4 puta manje
željezo 270k milijuna tona. SSSR 70k milijuna -skoro 4 puta manje.. aj nafte SSSR   2x više od Njemačke + Rumunjske ( a i tu je SSSRu trebala zapadna pomoć u gorivu)
Aluminij. Njemačka 1.9 milijuna tona, SSSR 0.263 milijuna tona(8x manje) , cink Njemačka 2.1 milijuna tona, SSSR 0.4milijuna tona, više od 5x manje. 

Kao što vidiš strateških resursa je SSSR u WW2 iskopao 4-8x manje nego Njemačka(jedino više su imali nafte 2x) a sve ostalo 4-8x manje. 
I nekim čudom proizvode 3-4x više oružja od švaba i imaju 3-4x više vojnika :) 

u realnosti kako rekoh Njemačka komanda 1941 nije osvojila Moskvu, ali je osvojila Ukrajinu, Bjelorusiju, djelove RF, uzeli su 2/3 proizvodnje hrane SSSRu i većinu proizvodnje željeza, čelika i aluminija, jednostavno su izračunali da će SSSR kolabrirati do kraja 1942 , jer nemaju hrane, nemaju čelika za proizvoditi tenkove, nemaju ugljena za napajati tvornice. 


i to bi se dogodilo da nije se umješala Američka pomoć.

Sada kada malo bolje razmislim, Japanska objava rat je vjerojatno spasila SSSR. 
Da Japan nije napao USA, vrlo lako moguće da USA ne bi pomagala SSSR (pogotov što je SSSR nakon invazije Finske i Baltičkih zemalja i pakta za Hitlerom bio jako nepopularan u USA), dobra je šansa da ovi ne bi pomagali SSSRu i ovi bi se raspali do kraja 1942. 

Da, istina Britanija bi pomgala SSSRu, i ta Britanska pomoć je bila velika i značajna, ali ta Britanska pomoć je toliko značjana bila, koliko je danas odnos Britanske pomoći Ukrajini vs Američke pomoći. Dobra je, i značajna, ali sve džabe bez Amerike.. tada i sada. 

a onda ne bi imali ovaj današnji rat , jer bi se u Kijevi i Moskvi pričao Njemački..
Ma svakako, ostajem pri svom... Njemačka je zaustavljena prije masovne pomoći. Možda bi sovjeti imali svega manje za određen jednoznamenkasti postotak jer bi morali sve graditi sami i nadoknaditi što im nedostaje, ali rezultat bi bio isti.
Recimo Britanija je po zakonu o zajmu i najmu dobila 3xViše pa joj je učinak bio najmanje 20 x manji kada se gleda koliko su uništili Njemačkih postrojbi.
( Ovo 20x karikiram, ali nije daleko )

to su računovodstvene priče.  kao i ovo sa 4% bdpa, ukrajina primila veću pomoć nego SSSR(koji je promio nekoliko tisuća lokomotiva, desetke tisuća tenkova i aviona, 400 000 kamiona, milijune tona hrane, i ukrajina primila veću pomoć jer je dobila par stotina tenkova i oklopnih vozila i par stotina haubica i par desetaka aviona.. kako da ne).. 

tako i to britanija primila veću pomoć. britanija je primila dobar dio pomoći ,morao bi proučiti kako šta. 
znam da su primili u jednom paketu 1941 na desetke razaračara.. 

e da velik dio te pomoći je britanija prosljeđivala u SSSR, od prvog dana. 
recimo na pojedinim djelovima fronte u borbi za moskvu svaki treći tenk je bio britanski tenk.. ali dobro , 1941 SSSR se obranio sam, uz britansku pomoć, koja ipak nije bila odlučujući faktor iako je pomogla.

ali znam da je njemačka komanda pretpostavljala da će sve jedno 1942 zbog gubitka ukrajine, i svih drugih resursa, SSSR kolabrirati .. i bio bih.

fora mi je njemački prodor prema kakvazu ljeto 1942. švabe jure na sovjetska naftna polja u azerbeđanu i gruziji. sovjetska vojska razbijena.  taj dole dio nije nešto razvijen. 

međutim unatoč tome što su razbijeni, dole u iranu je bio jedan od glavnih opskrbnih pravaca američke pomoći. 
amerikanci su ih naoružali, i odjedanput sa kakvaza stiže 700 000 vojnika na švabe,  rusa, čečenaca, azerbeđana, gruzijaca, armenaca mobilizirani i naoružani američkom opremom, izbacili su švabe sa kakvaza.

da nije bilo američke pomoći kroz iran, kurac bi SSSR digao 700 000 vojnika i opremio ih do zuba, švabe bi uzeli ta naftna polja, pa bi SSSR osim što je imao 4-8x manje(prema wiki izvoru) manje ugljena i željeza i aluminija, imao i još manje goriva nego njemačka :D

kako rekoh , znam da je teško podnijeti ali svi ti narodi istčne europe su pobjedili naciste, samo zato jer su se udružili zajedno, i jer su ih ameri naoružali i nahranili.. 
a onda su oni svi zajedno jurišali i ginuli , kao Rusi danas u Ukrajini.. 

nadmoć u svemu, ispale gomilu granta, i aviobombi, i onda juriš sa tenkovima i ljudima dok ne probiju liniju.. pri tome trpe ogromne gubitke.. isti kurac je bio i na WW2 
britan

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by YekeYeke 12/5/2024, 01:47

Niko nije čuo šta je Švedska Kiruna

ili Ruska Motovihilka u Permu pirat
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 643
2019-05-13


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by YekeYeke 12/5/2024, 01:49

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%8B

Što li su ovo Rusi proizvodili ? https://en.wikipedia.org/wiki/Katyusha_rocket_launcher
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 643
2019-05-13


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by YekeYeke 12/5/2024, 02:23

300.000 tona amonijaka dovoljno je za proizvodnju xx milijuna granata i raketa.

https://www.cia.gov/readingroom/docs/CIA-RDP79-01093A000900090003-8.pdf

Za Kaćuše dovoljan je amonijum nitrat kao eksploziv i šalitra KNO3 i šećer kao raketno gorivo.

Ove dvije tvornice amonijaka u Ukrajini displocirali su na Ural.
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 643
2019-05-13


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by YekeYeke 12/5/2024, 02:30

YekeYeke wrote:300.000 tona amonijaka dovoljno je za proizvodnju xx milijuna granata i raketa.

https://www.cia.gov/readingroom/docs/CIA-RDP79-01093A000900090003-8.pdf

Za Kaćuše dovoljan je amonijum nitrat kao eksploziv i šalitra KNO3 i šećer kao raketno gorivo.

Ove dvije tvornice amonijaka u Ukrajini displocirali su na Ural.
To su ove rakete koje Hamas pravi.
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 643
2019-05-13


Back to top Go down

Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu? - Page 4 Empty Re: Tko je pobijedio u 2. svjetskom ratu?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum