ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 18:09

Borbe u Gazi pokazale su da izraelska vojska već šest mjeseci ne može uništiti relativno mali Hamas, koji nema sustave protuzračne obrane i gotovo nimalo teškog naoružanja.

Izraelska vojska je ušla u nekakvu fazu u kojoj se sa strane čini kao da nije jasno koji je cilj u Gazi. Očito prekomjerno granatiranje i guranja stanovnika Gaze u humanitarnu katastrofu nisu nešto što je dugoročno održivo za Izrael, bez da u nekom trenutku završi u određenoj međunarodnoj izolaciji ili barem pod pritiskom velikih sila da završi akciju. Isto tako, ekonomski je to za Izrael neodrživo.

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Nije važno pobijediti, važno je učestovati. lol!

Čifutići jadići.

Sad će svaka šuša mislit da ih može nekažnjeno gađati kako im prne ćef.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 19:12

Američki ministar mornarice, Carlos Del Toro, rekao je danas Odboru Senata za izdvajanja za obranu da je mornarica potrošila najmanje 1 milijardu dolara na kritično streljivo u posljednjih 6 mjeseci, tijekom operacija na Bliskom istoku za zaštitu Međunarodne pomorske zajednice, Izraela, i brodove američke/savezničke mornarice od napada terorističke grupe Houthi u Jemenu, kao i u Iranu. Tajnik Del Toro je dalje rekao Komitetu potrebu za otprilike 2 milijarde dolara za dopunu tog streljiva i pripremu američke mornarice i marinaca za druge sukobe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 19:31

Kako vi mislite vladat svijetom a nemate metaka ni granata ?

Nećete tako nikad vladat planetom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 19:36

Najbolje onda smanjit te ambicije kad nemate toliko metaka i granata.

Pola planete vama i pola planete njima. Pola pola.

Ako vam se čini da vas netko il nešto jebe to vam se samo čini.

Ha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 19:41

Tajvan ide ovoj drugoj polovici koja nije vaša.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 20:17

Kako ćete Kinu pobijedit kad ne možete pobijediti Iran ?

Jel vi uopće koga može pobijedili ili šta ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 20:27

Izrael bi trebao pokrenuti "majku svih kibernetičkih napada i uništiti iranski program nuklearnog oružja", rekao je bivši američki savjetnik za nacionalnu sigurnost John Bolton.

Navodi da bi jedan od načina na koji bi Izrael mogao odvratiti Iran od novih napada bio da ga natjera da "pretrpi cijenu koja bi bila toliko nesrazmjerna da ni ne pomišljaju ponovno napasti". "Pozivanje Izraela da se ne odgovori je za osudu", rekao je za BBC, dodajući da bi SAD i Velika Britanija učinile isto kada bi se suočile sa sličnom prijetnjom. "Sljedeći put kad se Izrael suoči s balističkim projektilima iz Irana, ne daj bože da imaju nuklearnu bojevu glavu na njima", naveo je on.

Bivši američki savjetnik smatra da Izrael treba odgovoriti Iranu i udariti na nuklearno oružje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 21:31

Iran je želio staviti Izrael u stratešku dilemu nakon napada: ili da prihvati smirenost i djeluje slabo, ili da eskalira i odgovara nasilno i neproporcionalno, a u tom slučaju bi se suočio s rizikom od diplomatske, a možda i vojne izolacije.

Iran nije upotrijebio svoje najbolje oružje

Čifutići su šaka jada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by T. Tue 16 Apr - 22:31

izrael broji zadnje dane...
tako je i pošteno...
imali su 80 godina fore za stvoriti normalnu državu...
ako nisu uspjeli u 80 godina, čemu se nadati da to mogu u slijedećeih 80 ?
trebaju dakle nestati, jer su remetilački faktor na bliskom istoku...
žili kucavici svjetskog energetskog sustava...

ni prvi ni zadnji neuspješan projekt stvaranja države...

_________________
Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by T. Tue 16 Apr - 22:33

ćivuti su u sat i pol "spržili" 6% godišnjeg vojnog proračuna...
na prastare iranske dronove vrijedne par miljona sveukupno...
gdje je nestala poslovična ćivutska poslovna logika ?

_________________
Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 23:20

Iluminati su sada u problemu i oni to znaju, razvili su hibridnu subkulturu, koja nije bila dio prvog sporazuma sklopljenog s Galaktičkom Federacijom, oni nisu dio izvornog plana.

SAD će u ovom scenariju igrati ulogu velikog brata i oruđe ili policiju koju koriste ti gospodari, to je glavni razlog zašto imaju vojne baze u mnogim dijelovima svijeta; oni se ponašaju kao prokonzuli tih vanzemaljskih bića.

Dobra vijest je da se plan kolonizacije i porobljavanja ovog planeta neće ostvariti u ovom vremenskom roku, jer postoji mnogo nacija, mnogo jezika i bilo bi im nemoguće sklopiti sporazume sa svim plemenima i narodima na svijetu od nema dogovora s jednim oblikom vlasti jer je toliko rascjepkan i također jer je njihovo vrijeme kratko.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 23:46

RayMabus wrote:
Iluminati su sada u problemu i oni to znaju, razvili su hibridnu subkulturu, koja nije bila dio prvog sporazuma sklopljenog s Galaktičkom Federacijom, oni nisu dio izvornog plana.

SAD će u ovom scenariju igrati ulogu velikog brata i oruđe ili policiju koju koriste ti gospodari, to je glavni razlog zašto imaju vojne baze u mnogim dijelovima svijeta; oni se ponašaju kao prokonzuli tih vanzemaljskih bića.

Dobra vijest je da se plan kolonizacije i porobljavanja ovog planeta neće ostvariti u ovom vremenskom roku, jer postoji mnogo nacija, mnogo jezika i bilo bi im nemoguće sklopiti sporazume sa svim plemenima i narodima na svijetu od nema dogovora s jednim oblikom vlasti jer je toliko rascjepkan i također jer je njihovo vrijeme kratko.

Najbolje onda smanjit te ambicije kad nemate toliko metaka i granata.

Pola planete vama i pola planete njima. Pola pola.

Ako vam se čini da vas netko il nešto jebe to vam se samo čini.

Ha ha ha ha

Tajvan ide ovoj drugoj polovici koja nije vaša.

Kako ćete Kinu pobijedit kad ne možete pobijediti Iran ?

Jel vi uopće koga može pobijedili ili šta ?


lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Tue 16 Apr - 23:54

Koštat će ih Komšić.

Zaklat ću ih sve zbog njega.

Naletili su na lika koji se ovdje inkarnira a u osnovi je general te iste galaktičke konfederacije.

Sad ide klanje pilića ( Iluminata i njihovih marioneta ).

Jasno je tko upravlja Amerikom!
Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike GLUV5mrXYAA05zU?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by veber Wed 17 Apr - 6:53

kako se srblje i narkić nadaju, žele, ali ne ide.

kako ono ide? đaba krekećete.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by Hoholo Mudovski Wed 17 Apr - 7:31

T. wrote:ćivuti su u sat i pol "spržili" 6% godišnjeg vojnog proračuna...
na prastare iranske dronove vrijedne par miljona sveukupno...
gdje je nestala poslovična ćivutska poslovna logika ?

6% na 300 projektila uključujući barem pola kosilica + vojnu pomoć USAF i RAFa pri obaranju iznad Jemena i Iraka te pomoć Jemenskog PZOa.
A sam Hezbolah posjeduje između 100k i 300k projektila.
Dodao bi, a to je do sada cijenjenim forumašima valjda došlo u glavu da Zapad kasni u razvoju hipersiničnog oružja koje je probilo kupolu u unaprijed najavljenom napadu, s nekoliko pogodaka.
Ako ne mogu zaštiti aerodrom, kako će nosač aviona?
Do sada je samo u Ruskim bajkama bilo moguće da netko ispali tako masivan napad na Izrael i prođe bez odgovora osim verbalnih obećanja...
Izgleda da je netko ipak došao pameti...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by veber Wed 17 Apr - 7:41

daj ne kreči

bulaznite o tisućama, a ovi roknuli 300 i sve im srušili

da smo mi imali 500 ne bi vi kreketali

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by Hoholo Mudovski Wed 17 Apr - 7:45

veber wrote:

bulaznite o tisućama, a ovi roknuli 300 i sve im srušili


Pa i sam službeni Izrael je rekao 99% iako nije rekao koliko je bilo proboja. Na videima se moglo vidjeti više od 1%
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 7:46

Ćifutići jadići.

Savjetnik Bijele kuće za nacionalnu sigurnost Jake Sullivan: U nadolazećim danima SAD će uvesti nove sankcije usmjerene na Iran, uključujući njegov program projektila i bespilotnih letjelica, kao i nove sankcije protiv subjekata koji podupiru Korpus čuvara islamske revolucije (IRGC) i iransko Ministarstvo obrane. Predviđamo da će naši saveznici i partneri uskoro slijediti vlastite sankcije
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 7:59

Poručili su im Iranci da su ćifutska šaka jada.


U govoru koji je održao pred vojskom, Raisi je rekao kako su narod, Iranska revolucionarna garda i vojska ujedinjeni.

"Odbrana naroda, domovine, islamske revolucije i suprotstavljanje terorističkim grupama karakteristike su naših oružanih snaga. Ljudi u regiji su svjesni uloge naših oružanih snaga", naveo je Raisi.

Nakon toga, osvrnuo se na iranski napad na Izrael.

"Obećanje Izraela je propalo i dokazalo se da je njihova moć zapravo paukova mreža. Ova operacija je bila precizna i proračunata te je bila najava cijelom svijetu da je Iran na sceni i da su naše oružane snage spremne", objasnio je Raisi.

Poručio je i šta će se dogoditi ako Izrael izvede napad na Iran.

"Neuspjeh cionističkog režima bio je obavještajni, sigurnosni i vojni neuspjeh. Prije svega, to je strateški neuspjeh. Neke zemlje su nastojale da normalizuju odnose s cionističkim režimom, ali sada su ponižene pred svojim narodima. To je bio strateški neuspjeh za taj režim. Ako se i najmanji napad Izraela izvede na našem tlu, protiv njih ćemo se žestoko i oštro obračunati", poručio je.

Iranska armija održala paradu, Raisi poslao poruku Izraelu: Ako izvedete napad, žestoko ćemo se obračunati
RayMabus
RayMabus

Posts : 175654
2014-04-11


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by Hoholo Mudovski Wed 17 Apr - 8:41

Amerika je na račun spašavanja islamista Muslimanske braće u Bengaziju da im se ne dogodi ovo što se upravo događa u Gazi vratila Libiju u kamenomdoba. A sa stajališta međunarodnog prava akcije puk Gadafija bile su legalne i legitimne, a Amerike ne...
Iran i Izrael mogu ratovati samo preko posrednika. Iran preko svojih vazala Hezbolaha, a izrael preko vazala SADa...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike Empty Re: Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum