ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ

Go down

TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ Empty TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ

Post by immortal 4/15/2024, 21:06

BANKOVNE TRANSAKCIJE - MOGUĆE NAMJERNE PRIJEVARE



ima već vremena kako sam upozorena da znaju ponoviti istu naplatu putem internet bankarstva bez obzira gdje i što plaćali-  karticama ili skeniranim računima

danas u Mulleru
tri migranta- ne znam iz kojih država 
stali pred blagajnu i lik prodavačici pokazuje na novom mobitelu dva puta naplaćen račun za jednu kupnju obavljenu kod njih
kupio je dva kofera a račun već naplaćen dva puta
prodavačica prvo odgovara kako nemaju veze s tim da se radi tog problema moraju obratiti banci
lik govori engleski, ona mu odgovara Hrvatski, flegma i bez osjećaja odgovornosti i nelagode
jedan od likova joj ubode prstom po pultu i kaže ja sam to kod vas ovdje kupio- plaćao, vidno povrijeđen i rastrešen radi prijevare
upletem se jer je to živa potvrda onog na što sam upozorena
a i iz raloga što me kao osobu iz iste struke zasmetalo njihovo hladno odbijanje
uz to već sam sita raznih zakidanja koja su kao normalna i mi smo ih dužni trpjeti
( inače migrantići su iako dobrih godina niskog rasta i sitni, imam osjećaj da ih trojicu smlatim dok si rekao keks)
kažem gospodin je u pravu, on je kupio kod vas
banka ako je naplatila dva puta novac je stigao vama
trebali bi mu vratiti novac a vi dalje rješavati nesuglasioce s bankom i šefovima

nisam čekala kraj priče, svoje sam platila i otišla

Sad me zanima
koliko se često događaju ovakve namjerne ili slučajne prijevare
mogu li uopće biti slučajne
kome se obratiti
upozorava li itko ljude na takve moguće prijevare
da li po zakonu tržna inspekcija vrši kontrolu naplata u bankama
podliježu li banke propisanim kaznama kao svi ostali poduzetnici u takvim slučajevima

još me zanima
ako se račun naplati dva puta
kupac ne primjeti
dijele li dobit prodavačke kuće i banke po dogovoru ili sve ostaje prodajnim subjektima
mogu li takve prijevare biti dogovorno planirane

kome prijaviti prijevaru
tko je odgovoran
ili planiraju glumiti kako nitko ne snosi krivnju jer je kriv internetski sustav ( znamo da nije )


Last edited by immortal on 4/15/2024, 21:14; edited 1 time in total

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ Empty Re: TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ

Post by immortal 4/15/2024, 21:11

da joj migrantić zarije nož od nervoze iako su bili suzdržani opet bi kakakli po migrantićima kao i ja 
neću se izvlačiti
ali eto nisu uvijek krivi stranci- očito
ovi su bili sitni pa mi se dopali

dojmilo me se pikanje po pultu- kao tiš meni pare uzet a ne vratit
ja bi izrigala daleko više ljutnje i reakcija

uz to ne mogu se načuditi neupućenim zaposlenicama
kakve šefove imaju da im nisu objasnili što činiti u pojedinim situacijama
ili su upute upravo takve da ih se otresu i izignorirarju


Plenkoviću nije li to sramota za Hrvatsku
da li je to EU u koju ste nas uveli
kad face kradu prave se ludi i to prolazi dok ostali narod kažnjavaju na razne načine

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ Empty Re: TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ

Post by immortal 4/15/2024, 21:57

Ima li veće prijevare od uvođenja takse za odvoz smeća
imao smeća ili ne udare ti taksu
ako imaš smeća još ti dobro udare dodatak na tu taksu

od biootpada mogu izvući korist preprodajom
od papira isto tako
od plastike pogotovo
od metala ( konzerve) još više
stakla isto tako
probajte se raspitati koliko je kilogram metala ili stakla kad trebate kupiti

imaju debelog razloga da nam besplatno odvoze ostali otpad ali ako ga i naplate čemu takse?
štiti li tko narod ove države
 takse za smeće su stvarno bolan udarac kad znamo kako se koriste gotovo svim što odbacimo

ovaj tekst je iz 2023.g

Prema Europskoj direktivi o ambalaži i ambalažnom otpadu, trenutačni ciljevi su oporaba najmanje 60 posto ambalažnog otpada i recikliranje između 55 i 80 posto ambalažnoga otpada.



Sedam nevladinih udruga okupljenih u Platformu za borbu protiv zagađenja jednokratnom plastikom u Hrvatskoj pozvalo je hrvatsku Vladu da povisi povratnu naknadu za jednokratne plastične boce za piće sa aktualnih sedam centi.
Odnosno 0,07 eura, što je protuvrijednost onog što je do pred 14 dana bilo 50 lipa, na deset centi, odnosno 0,10 eura.
"Ta je naknada sramotno najniža u Europskoj uniji", kaže za Radio Slobodna Europa (RSE) voditeljica Kampanje protiv zagađenja plastikom u Zelenoj akciji, Ana-Marija Mileusnić.
Ona podsjeća da je naknada u Njemačkoj i Nizozemskoj 0,25 eura, a u Finskoj od 0,10 do 0, 40 eura, ovisno o veličini ambalaže i materijalu.



Danas odvezli pvc ambalažu tri velike vreće od smeća- promaklo mi predati prošli mjesec
živo me zanima koliko će mi umanjiti račun


Zanima me 
Zašto na računima za odvoz smeća ne piše koliko je kg predano i naplaćeno, taksa posebno a posebna stavka koliko je predano materijala za umanjenje računa i sam iznos tog umanjenja.
Zašto oni ne podliježu izdavanju računa na način kao i sve druge tvrtke koje ostvaruju dobit. Mora biti sve vidljivo.
Zašto im se ostavlja mogućnost prijevara ljudi od kojih žive?
Koga prozvati za ovo?? Plenkovića?




Ako se ovako dalje nastavi ne dam ni plastiku
metal ostavljam pa ću istopiti u figuricu, od plastike napraviti dasku za rezanje povrća
papir je isto tako razgradiv kao i biomasa
neka odvoze ćikove od cigareta i ostali smrad kad već toliko naplaćuju

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ Empty Re: TRPIMO LI PRIJEVARE I POTKRADAJU LI NAS U HRVATSKOJ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum