ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:32

http://direktno.hr/en/2014/direkt/28675/'Smijenjena-sam-jer-sam-otkrila-prijevare-Kre%C5%A1imira-Milanovi%C4%87a'.htm
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:32

Najteže mi pada to što dok se preko hrvatskog financijskog sustava opralo preko milijardu kuna na tim kružnim prijevarama, a iz državnog proračuna nezakonito izvuklo više desetaka milijuna kuna, istodobno se provodila represija nad malim poreznim obveznicima, kaže nakon svega Ana Marčeta.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:32

MILIJARDU KUNA....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by Tony Soprano 25/10/2015, 12:33

podmetanja lol!
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:33

"Sve je moguće kad ti je krsni kum premijerov brat", rečenica je koju je između ostalih izrekla bivša šefica zagrebačke Porezne uprave Ana Marčeta u razgovoru za Jutarnji list od nedjelje, čije najvažnije dijelove prenosimo. Ta 34-godišnja ekonomistica, bivša šefica Službe za nadzor pri zagrebačkom Poreznom uredu, a danas porezna revizorica, uvjerena je da je smijenjena s rukovodeće funkcije radi otkrića da je tvrtka u vlasništvu kuma premijerovog brata Kreše Milanovića poslovala s jednom od fiktivnih tvrtki koje su sudjelovale u lancu kružnih prijevara fiktivnom trgovinom zlatom. Podnijela je nakon smjene kaznenu prijavu protiv odgovornih osoba u Poreznoj upravi. Prijava je u međuvremenu odbačena, no Marčeta je u ovom intervjuu najavila nastavak kaznenog progona te objasnila svoje motive. Njezina jedina želja je da se spriječi kriminal, a u ovom slučaju se očigledno radi o kriminalu struktura iz razloga što su u kriminal umiješane osobe povezane sa strukturama, a nije se poduzelo ništa da se spriječi veliko oštećenje proračuna. Poreznica Marčeta prvi put javno govori o vlastitim otkrićima, smjeni,  prijetnjama te mobingu kojem je izložena još i danas. 

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:34

Što je vaša služba otkrila?
- Početkom 2014. godine otvorili smo porezni nadzor nad određenim brojem trgovačkih društava koja se bave trgovinom investicijskim zlatom ili lom zlatom. U nadzor smo krenuli jer je jedan porezni obveznik tražio povrat poreza na dodanu vrijednost, a radilo se o više milijunskom povratu.  Kad smo otvorili nadzor u tom trgovačkom društvu utvrdili smo s kim je to društvo poslovalo pa smo počeli istraživati i otvarati nadzore i nad drugim društvima u lancu. Tako smo zapravo otkrili kružne prijevare. Kružne prijevare iziskuju puno vremena i nije ih lako otkriti jer u njima sudjeluje veći broj društava, već tada smo ih u obradi imali preko 50-tak. Kako se lanac iz dana u dan sve više širio i nismo bili u mogućnosti otvoriti sve te nadzore (kad onemogućimo rad jednog društva otvara se novo društvo) a radilo se o velikim prijevarnim radnjama, još u svibnju 2014. pisanim putem smo tražili od Središnjeg ureda da se navedene informacije dostave USKOK-u. Cilj je bio da se u što većoj mjeri ovakva pojavnost spriječi i zaustavi. Smatrala sam da se to treba drugačije postaviti, važno je bilo brzo reagirati, znači prije nego dođe do oštećenja proračuna. Ako ćemo samo otvarati porezni nadzor, a većina tih društava  uglavnom su društva koja su fiktivna, morali bi se baviti samo ovim poreznim obveznicima, a nakon nadzora nema nikakvog efekta za državni proračun (utvrđene obveze ne mogu se naplatiti).

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:34

A što ste konkretno poduzeli kako bi spriječili daljnje izvlačenje novca?
 - Početkom 2014. godine donijeli smo rješenje o pljenidbi prava na povrat jednom od nadziranih društava a radilo se oko 30 milijuna kuna, s tim da je tom istom društvu, prije mog dolaska na mjesto voditeljice Službe za nadzor PDV-a, već u 2013. godini nezakonito vraćeno iz državnog proračuna oko 42 milijuna kuna. Također smo donijeli rješenje o pljenidbi prava za povrat još jednom društvu iz lanca u iznosu od cca 7 milijuna kuna.      

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:35

Početkom 2015. godine, pregledom žiro računa fiktivnog društva INSULA BRAČ d.o.o. ,došli smo do saznanja da isto posluje sa tvrtkom Pismohrana servis d.o.o., i bili smo iznenađeni budući smo znali da to društvo čuva arhivsku građu Porezne uprave.  INSULA BRAČ d.o.o. je društvo koje su inspektori obilazili, koje nije postojalo na adresi, nismo mogli naći odgovorne osobe odnosno radi se o klasičnom fiktivnom društvu. Obavijestila sam tadašnju pročelnicu Kropf da je društvo Pismohrana servis d.o.o.koje čuva građu Porezne uprave poslovalo s društvom Insula Brač, koje je fiktivno društvo, a isto tako upoznajem je da je u to vrijeme direktor tog društva bio Hrvoje Čabrajić, muž Martine Ciglević, pomoćnice ravnateljice Porezne uprave.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by Regoč 25/10/2015, 12:35

Hoće li išta od ovoga biti u Stipinu dnevniku? Na RTL-u kod Zorana Jovanovića? Kod Lažljive Maje?

_________________
Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:37

Želim reći da sam na svoj privatni e-mail sa službenog iphone i e-maila od današnjeg pomoćnika ministra Lalovca, tadašnjeg šefa Porezne uprave Borisa Šuvaka 13. ožujka  2015. godine dobila poruku naslovljenu velikim slovima: Opasnost, a sadržaja: "Molim te javi se hitno, rade meni i tebi o glavi, molim te jako je ozbiljno! Oni ljudi što su bili i kod mene i kod tebe rade nam o glavi. U velikoj smo opasnosti." Osobe na koje mi gospodin Šuvak ukazuje u e-mailu su veoma visoko rangirane osobe u SOA-i. Znači mene se upozorava da sam u opasnosti zbog otkrića da je društvo Pismohrana servis d.o.o. poslovalo sa fiktivnom tvrtkom Insula Brač d.o.o. koja je sudjelovala u kružnim prijevarama u vrijeme dok je vlasnik i direktor tog društva bio Hrvoje Čabrajić, muž pomoćnice ravnatelja Martine Ciglević, no to nije važno, važno je da je njima krsni kum Krešo Milanović. Šuvaka nedugo poslije miču s mjesta ravnatelja i stavljaju ga za pomoćnika ministra, a mene zbog svih otkrića smjenjuju i nakon toga bivam izložena šikaniranjima i mobingu koje mi je narušilo zdravlje. Podnijela sam 3. lipnja i 31. kolovoza 2015. SOA-i zahtjev sa zamolbom da mi se dostavi obavijest jesu li prema meni poduzimane mjere tajnog prikupljanja podataka. Dakle, upozorava me se da ću biti uništena preko ljudi iz tajne službe, a kad ih pitam provjeravaju li me ne dobivam nikakav odgovor. Budući da u dva navrata a ni do današnjeg dana nisam dobila odgovor iako sam ga po Zakonu o sigurnosno-obavještajnom sustavu RH morala dobiti u roku od petnaest dana,  ovaj tjedan podnijeti ću zahtjev Vijeću za građanski nadzor sigurnosno obavještajnih agencija, jer sad je svima jasno zašto sam smijenjena. Na bolovanju sam, narušeno mi je zdravlje, šalju mi kontrole, a istodobno društvu koje čuva arhivsku građu Porezne uprave i drugih državnih institucija, koje je poslovalo s fiktivnim društvom uključenim u ogromne prijevare, ne dešava se ništa.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:40

ma dajte molim vas, od kud vam pravo da sumnjate u poštenje hrvatske koja raste....nećemo dzvoliti da otkrijete da smo mi u stvari beskrupulozni kriminalci....da smo u isto vrijeme i veleizdajnici manje je bitno jer to više ne stoji u KZ RH, ali ovo prvo bi nas moglo i koštati....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:40

NO pasaran....cccc

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by michaellcmacha 25/10/2015, 12:42

rekoh ja odavno da se ova pošast ne mre s ničim uspoređivati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by dijagram 25/10/2015, 12:46

Dobro nije milanovic kriv, on je samo kum lopovima i gleda svoja posla, onako posteno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića Empty Re: Smijenjena sam jer sam otkrila prijevare Krešimira Milanovića

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum