ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran napao čifutare

Page 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 3:47

Ako maknemo ovu priču s ambasadom jer tu se Iran ne može pozivati na međunarodno pravo jer je smjestio štab unutra i ostavimo samo da je Izrael pobio pripadnike iranske vojske opet imamo ovo: ti si meni napao vojnike a ja sam tebi odgovorio napadom na tvoje vojne baze unutar države.

Dakle onda imamo čistu objavu rata jedni drugima i to je pošteno ( dakle bez nekakvih priča o međunarodnom pravu koje ne drži vodu ).

Ako se to prevede vezano uz ovaj rat u Gazi onda je večeras Iran otvoreno stao uz Gazu tj pridružio se izravno tom sukobu a na strani Gaze a protiv cionističkog režima.

RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by YekeYeke Sun 14 Apr - 4:01

RayMabus wrote:Ako maknemo ovu priču s ambasadom jer tu se Iran ne može pozivati na međunarodno pravo jer je smjestio štab unutra i ostavimo samo da je Izrael pobio pripadnike iranske vojske opet imamo ovo: ti si meni napao vojnike a ja sam tebi odgovorio napadom na tvoje vojne baze unutar države.

Dakle onda imamo čistu objavu rata jedni drugima i to je pošteno ( dakle bez nekakvih priča o međunarodnom pravu koje ne drži vodu ).

Ako se to prevede vezano uz ovaj rat u Gazi onda je večeras Iran otvoreno stao uz Gazu tj pridružio se izravno tom sukobu a na strani Gaze a protiv cionističkog režima.

Šta je sa Iranskom naftom koju kupuje Kina i Indija ? pirat

Ne možeš pojebati Iran, a da ne pojebeš Kinu i Indiju i njihove ekonomije. :cleanteeth

Ovo se sve radi da se iscrpe PZO rakete globalne kabale. Sad nema raketla za Zelu :cry
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 643
2019-05-13


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 4:10

Ne razmišljam o tome kako bi pobijedio Iran.

Ne vidim nit jedan razlog zašto bi se ja bavio s time kako pobijediti Iran. Ne planiram o tome niti razmišljati. Svejedno mi je tko je njima na vlasti u Iranu itd.

Valjda bi se po ovome Izrael i Izraelci ( Židovi općenito ) trebali bavit s time pošto očito da iz ovoga viđenoga večeras s njima su u otvorenom ratu a ne samo neizravnom preko razno raznih satelita.

Ja osobno se neću bavit s time jer ne vidim šta bi to mene uopće i zanimalo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 4:53

Iran objavio knjigu o tome kako nadmudriti SAD i uništiti Izrael

Ajatolah Ali Khamenei objavio je novu knjigu pod nazivom "Palestina", estrih od 416 stranica protiv židovske države. U tekstu na poleđini naslovnice Khameneiju se kaže da je "stjegonoša džihada za oslobađanje Jeruzalema".

Iran objavio knjigu o tome kako nadmudriti SAD i uništiti Izrael
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 5:05

Pa s obzirom na ovo pročitano u toj njegovoj knjizi ja bi im izrokao sve rafinerije po Iranu pa da vidim onda odakle će naći novce da sponzoriraju taj svoj muslimanski đihad.

Malo se dira on ovdje i u mene u toj svojoj ideologiji al zato ga ja klepam i ubijam mu oficire jer podržava Izetbegovića i Komšića i islamski vilajet meni poviše glave.

Nek uživaju tamo a Izrael nek se nauči da je napad najbolja obrana i izroka do temelja taj njegov ajatolah Iran.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by mentalitet Sun 14 Apr - 5:15

T. wrote:možemo barem mi ovdje, u ovom našem uskom krugu korisnikaa, truditi se istinito prenositi vijesti...
dovoljno je dezinformacija i poluinformacija kojima smo izloženi kroz medije...
Jebote kad gledam neke ovdje sta lijepe ,ne mogu se oteti dojmu da ne lijeche svoje komplekse.Istinite vijesti ne bi nikoga trebale da nerviraju i vrijedjaju vec naprotiv da vijest dozivljavaju kao vijest a ne neku osobnu borbu protiv nekih jer ih ne podnose i ko zna iz kojih razloga mrze.Ratove uvijek pochinju oni koji se poznaju i koji se srecu a u tim ratoviima uvijek ginu oni koji se nikada u zivotu nisu vidjeli.
Ja osobno vise cijenim najgoru istinitu vijest od najljepse lazne vijesti zato shto ne volim da ispadnem majmun koji ce prenositi tudju propagandu.
Ima jedna dobra prica o istini i prici.Davno postojale dvije sestr,jedna se zvala istina a druga pricha.Kao svako zensko,vazno im je potvrda njihove ljepote i "pameti".Kaze Istina Prichi hajde da provjerimo koga ljudi vishe vole.Pricha se slozi i nagovori istinu da prva izadje na ulicu i da prosheta kako bi se uvjerila da li je ljudi vole..Izadje Istina na ulicu ko od majke rodjena i primijeti kako ljudi bjeze od nje ko djavo od tamjana.Dodje ona kuci i kaze sestri Prichi kako je pobijedila i kako nju ljudi vishe vole,a ova ce njoj .Nemoj biti tako razocharana.Hajde da neshto pokiushamo.Evo ogrni moj mantil i probaj se proshetati ponovo ulicom.Istina ogrne mantil od Priche i i prosheta ulicom ,kad odjednom primijeti kako joj ljudi izlaze u susret i pozdravljaju je,zele poprichati sa njom i saslushati je.Valjda ce neki kreteni skuziti poantu ove priche.Zato ja uvijek zachinim moje tekstove nekim prichama jer vecina sa ovog foruma mrzi moju istinu.
No,poshto oni ne vole golu istinu vec zaogrnutu prichu iza koje se krije gola istina evo jedna slija koja govori vishe nego milion mojih rijechi.Bujrum chifuti. :dramaq :dramaq :dramaq


https://twitter.com/Oyamo00/status/1779278152637776147/photo/1

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 5:34

RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by mentalitet Sun 14 Apr - 5:45

RayMabus wrote:
Sta sam zamijetio ovdje?Chifuti su gori od cigana i shipaca,jedino kada su u grupi i kada misle da da im netko jak stoji iza ledja onda su hrabri pa napadaju uglavnom slabije od sebe.Kao shto biva i u sportu,kada podcijenish protivnika onda mu popushish karu i dobijesh po tamburi.Zidovi su bash prepotentnog mentalnog sklopa i to ce ih koshtati kao nikada do sada.Neka,zasluzili su da ta gamad nestane sa lica ove kugle zemaljske. :fly

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 5:47

Ma oni su u kurcu. Bacaju bombe tamo na žene i djecu po Gazi umjesto da ovome u Iranu sore do temelja sve rafinerije kako ne bi imao para financirati te islamističke skupine da rovare protiv Izraela.

Totalni debili ono. Neka su ih i gađali večeras dronovima kad su u kurcu totalno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 5:57

Sve izgleda kao pokušaj Benjamina Netanyahua da stvori opasan konflikt koji ne bi ostavio izbora Washingtonu i uvukao SAD u regionalni sukob. Razlozi su očigledni. Uništavanje Hamasa, kao cilj proglašen na početku rata, sve je manje izgledan. Brzo se urušava podrška Zapada Izraelu, koji je sve više izoliran, a kod kuće na Netanyahua raste društveni i pravni pritisak. Proširenje rata na Iran i susjedne zemlje omogućilo bi mu produljenje političke egzistencije na neodređeno vrijeme.

Rusija bi se involvirala kao proxy akter. Uz otvorenu diplomatsku i političku podršku, Moskva bi vjerojatno pomagala Iranu sa raketama, plaćenicima, instruktorima i vojno-obavještajnim potencijalom kao indirektni sudionik konflikta. Moskvi je u cilju sačuvati sigurnosnu suradnju sa Izraelom, ali u trenutnim uvjetima Moskvi bi bilo u interesu asimetrično iscrpljivanje SAD-a u konfliktu koji „rasterećuje“ njenu invaziju Ukrajine. Osim toga, za Moskvu je Iran važan sigurnosni i energetski partner te jedan od značajnih aktera u regiji koji je važan dio antizapadno nastrojenog Globalnog juga. Položaj Irana u ovom hipotetskom ratu, njegovi uspjesi i držanje Moskva bi bez daljnjega smatrala važnim za dokazivanje ideje o slabosti Zapada i SAD-a te dokazivanje ispravnosti vanjske politike Vladimira Putina.

Šta znači ulazak Irana u rat u Gazi?
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 6:06

Evo jedne lijepe vijesti: Ovi moji krajnji desničari koje sam instalirao krajem 2022 godine kad sam smijenio onu ljevičarsku vladu koja je podržala Sarajevo a vezano uz to kad se službeno Sarajevo a to su Komšić i Izetbegović žalio izraelskoj vladi da ambasador Izraela za BiH podržava Izborni zakon pa ga ta ljevičarska vlada smijenila zbog podržavanja Hrvata dakle jer nije za Komšića i "unitarnu" islamsku BiH, pa sam ja onda smijenio tu ljevičarsku vladu i postavio ove moje ...

Uglavnom ovi moji kažu da žele napad na Iran a šta je prekrasna vijest.


:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 6:18

Dva izraelska dužnosnika potvrdila su za NYT da se iranski napad na Izrael večeras sastojao od:

185 dronova
36 krstarećih projektila
110 projektila zemlja-zemlja (vjerojatno balističkih)

Večeras je iz Irana, Iraka i Jemena prema Izraelu lansiran ukupno 331 objekt.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 6:22

Baš su ih fino izrokali: 330 dronova i raketa poslali na Čifutistan.

BiBi ako ne odgovori na ovo najbolje bi mu bilo da da ostavku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 6:31

Kao što se predviđalo, sada izgleda prilično sigurno da će SAD to ostaviti na tome.

U prilično smiješnoj izjavi Biden kaže da je "Izrael pokazao izvanrednu sposobnost obrane i poraza čak i od napada bez presedana – šaljući jasnu poruku svojim neprijateljima da ne mogu učinkovito ugroziti sigurnost Izraela." Također je rekao da će “koordinirati ujedinjeni diplomatski odgovor”, što znači da neće biti vojnog odgovora.

Prijevod: "recimo da je napad Irana na Izrael pobjeda za Izrael kako bismo mogli zaustaviti eskalaciju".

Pozadina je to što se čini da Izrael nije obavijestio SAD prije njihovog neviđenog bombardiranja iranskog konzulata (ili tek u zadnjoj minuti). Bombardiranje koje je vjerojatno bilo očajnički pokušaj Izraela da isprovocira odmazdu Irana i prisili SAD da se uključi u borbe na terenu kako bi se promijenila cijela dinamika sukoba za kojim, budimo iskreni, Izrael trenutno čeka strateški poraz. Ovo ne postuliram samo ja, pročitajte na primjer Paula Pillara - bivšeg američkog vrhunskog obavještajnog analitičara za regiju - koji govori potpuno istu stvar: https://responsiblestatecraft.org/iran-israel-war/

SAD je to uvidio i učinkovito rekao Iranu "čim Izraelu date korekciju koja je proporcionalna napadu na Damask, spremni ste za polazak". Opet, ovo ne postuliram samo ja, to je doslovno ono što su oni rekli, pogledajte na primjer ovu priču od Reutersa gdje je citiran "američki dužnosnik" koji je rekao da "Sjedinjene Države očekuju napad Irana na Izrael, ali takav da neće biti dovoljno velik da uvuče Washington u rat". To je zapravo davanje SAD-a Iranu zeleno svjetlo da proporcionalno uzvrati.

Sada se samo možemo nadati da stvari tako i ostanu i da Izrael neće ponovno napasti Iran...

https://twitter.com/RnaudBertrand/status/1779353543675445759
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 6:50

Glasnogovornik Izraelskih obrambenih snaga, kontraadmiral Daniel Hagari dao je izjavu u kojoj izvješćuje da je 99% prijetnji koje je Iran večeras uputio Izraelu presretnuto, što je vrlo značajno strateško postignuće; on dalje navodi da je od 170 jednosmjernih „samoubilačkih” bespilotnih letjelica i 30 krstarećih projektila za kopneni napad koje je lansirao Iran, 0 njih uspjelo ući u izraelski zračni prostor, a 25 krstarećih projektila oborile su izraelske zračne snage. Uz to, od 120 balističkih projektila srednjeg dometa samo je nekoliko udarilo u područje Izraela pogodivši područje zračne baze Nevatim u pustinji Negev uzrokujući manju štetu na infrastrukturi; no usprkos šteti, baza je još uvijek operativna i priprema se za prijem 3 eskadrile F-35I koji su stacionirani u bazi i večeras su u zraku obavljajući presretanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 7:00

Bio je to prvi iranski izravni napad s njegova teritorija na Izrael u povijesti.

"U slučaju da izraelski režim napravi još jednu pogrešku, odgovor Irana bit će znatno oštriji", navodi se u objavi iranske misije pri UN-u na društvenoj mreži X.

"To je sukob između Irana i Izraela i Sjedinjene Države moraju ostati po strani", zaključuje se.

Izraelski mediji, međutim, pišu da se izraelski odgovor može očekivati. I to značajan.

Teheran lansirao stotine dronova, Izraelci ih sve srušili: ‘Očekuje se žestoka odmazda‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by vili40 Sun 14 Apr - 7:06

ima nešto i dobrog u tome,svi ti dronovi i rakete koje su sad spržene nad Izraelom neće završiti u rukama rusa da ih šalju na Ukrajinu,sad će se proizvodnja malo okrenuti i za domaće potrebe. :D
I sad slijedi najbolji trenutak kad će iranci čekati odgovor Izraela,nema više opuštanja.
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by RayMabus Sun 14 Apr - 7:09

"U slučaju da izraelski režim napravi još jednu pogrešku, odgovor Irana bit će znatno oštriji", navodi se u objavi iranske misije pri UN-u na društvenoj mreži X.

Ovo obećava. :10

Izraelski mediji, međutim, pišu da se izraelski odgovor može očekivati. I to značajan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by Hoholo Mudovski Sun 14 Apr - 7:12

Jedna odmjerena službena izjava iz Irana

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5254
2023-08-31


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by Hoholo Mudovski Sun 14 Apr - 7:15

T. wrote:samo se sada treba na vrijeme pozicionirati u globalnim geopolitičkim previranjima...
bilo bi idealno da RH već danas istupi iz EU i terorističkog vojnog saveza te se prikloni bratskoj ruskoj federaciji...
što je, nornalno, nemoguće sa zločinačkom organizacijom na čelu države...

Treba stati uz našu Iransku braću kao i Ćiro Blažević kada je trebalo podržati iranski nogomet u osjetljivim vremenima...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5254
2023-08-31


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by Hoholo Mudovski Sun 14 Apr - 7:22

Izrael kaže 99% oboreno. Ako je postotak točan , a s obzirom na snimke udara ispada da su Iranci lansirali tisuće projektila :coffee
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5254
2023-08-31


Back to top Go down

Iran napao čifutare - Page 4 Empty Re: Iran napao čifutare

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum