ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 09:05

Painkiller wrote:Kako nema reakcije ?
Pa jel se uvozi strana radna snaga ?
Trebat će malo vremena, ali brzo će to.
Kasnimo jedno 10 godina.

Tako će io kod nas biti. 


Ovako kvalitetan genetski materijal treba da se raširi što dalje
Treba im trpat još jer migranti su u osnovi podstanari i jednom kad se nađu na tlu te EU a mogu birat di će radit ići će tamo di je trava zelenija.


Enlarge this imageClick to see fullsize
Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 1280px-Europe-GDP-PPP-per-capita-map

RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 09:29

Očekujte sad iduće godine ili za dvije najviše tri da to padne ispod 30 tisuća. To i nije toliko bitno oće li to iduće il za tri godine past ispod 30 tisuća jer vam u međuvremenu stanovništvo stari pa je manje žena i onda nakon toga ćete imat pad na 28 tisuća rođenih.

Prevedeno: Vi u 21 stoljeću nećete nikad više uspit postić povećanje broja rođenih iznad 30 tisuća nikakvim metodama a istovremeno ćet vam ta brojka padat prema 20 tisuća rođenih.

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Z
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by Sora 5/2/2024, 16:39

mogli bi se ugledati u slovence
njima sve raste
nije ni teško uočiti razliku i zašto se SLO normalno razvija a CRO PROPADA
nadam se da neće dugo trajati agonija države koja nikad nije bila samostalna i nikad neće biti

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23777
2014-04-29


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 17:49

Pa dok im je god ovaj na vlasti ( korupcija ), to će im tako padat svake godine.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-plenkovic-se-obraca-ustrajemo-na-turudicu-objava-poruka-je-voajerizam/2535825.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 18:04

Nakon onog Sanadera ovi nisu smili uopće više postojat jer kad banditu jednom pokažeš da mu nešto prolazi on će idući put bit samo gori.

Samo vi i dalje za ove glasajte na izborima.

Bit ćete demografska pustoš totalno i past ispod 25 tisuća rođenih godišnje s potpunom nemogućnošću da u 21 stoljeću ikad pređete brojku od 30 tisuća rođenih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 18:32

HDZ mora nestat kao politička stranka ako želite demografsku obnovu Hrvatske.

Ta stranka ne smije nit u su državi dobit lokalne izbore a kamo li šta jače od toga ( županijski, državni, eu izbori ).

Možete vi mislit da nije tako al mladi ne moraju živit i imat djecu u ovoj vašoj baruštini od korupcije a onda dodatno vas sad udara dolazak generacija kojih je manje pa će to snažno svake godine obarat rekorede u padu broja rođenih.

Nemojte se uopće čudit ako vam ta brojka padne i na 15 tisuća rođenih godišnje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by Painkiller 5/2/2024, 19:23

RayMabus wrote:HDZ mora nestat kao politička stranka ako želite demografsku obnovu Hrvatske.

Ta stranka ne smije nit u su državi dobit lokalne izbore a kamo li šta jače od toga ( županijski, državni, eu izbori ).

Možete vi mislit da nije tako al mladi ne moraju živit i imat djecu u ovoj vašoj baruštini od korupcije a onda dodatno vas sad udara dolazak generacija kojih je manje pa će to snažno svake godine obarat rekorede u padu broja rođenih.

Nemojte se uopće čudit ako vam ta brojka padne i na 15 tisuća rođenih godišnje.
Pa dajte konačno učinite nešto.
Kako da HDZ nestane kad se ljevica svojski trudi da izgleda tako jadno da se HDZ ljudima čini kao bolja alternativa.
Jeste li vi normalni ?
Vaša uzdanica, Zoki, je reano gleldano trenutno najznamenitiji desničar u državi. I opet će biti izabran za predsjednika - glasovima desničara.
Predsjednik SDP-a, Peđa Grbin.
Veliki čovjek, naš čovjek, desničar. Za razliku od mene koji znam prepoznati max 3-4 stvari - očito zna većinu Markovih hitova na pamet.
Doduše, kad popije.
Ja i moj krug desničara kad popijemo, obično završimo na "Bandiera Rosa", pa znam o čemu govorim

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 19:27

Nisam ljevica nego MOST.


HDZ mora nestat kao politička stranka ako želite demografsku obnovu Hrvatske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by Painkiller 5/2/2024, 19:52

RayMabus wrote:Nisam ljevica nego MOST.


HDZ mora nestat kao politička stranka ako želite demografsku obnovu Hrvatske.

Ako nestane HDZ odmah raste natalitet, ljudi se počnu vraćat i tako to ?

Ajmo opet omogućiti onima koji su otišli vani (radi politike HDZ-a ????) da glasaju gdje god stignu ... gdje god se uoči više od 50 takvih bilo gdje u svijetu odmah otvori biračko mjesto...

HDZ ima da pobijedi s velikom većinom glasova, garantiram.

Često se krećem po dijaspori ... sve sami HDZ-ovci i tamo, jebi ga.

Trebamo bolji plan

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 19:55

Ne treba ništa. Zašto bi trebalo ? Nisan ja reka da se morate demografski obnovit. I cilj dinosaurusa je također bio opstanak pa su izumrli. Ne morate vi ništa. Rekao sam AKO ŽELITE.


HDZ mora nestat kao politička stranka ako želite demografsku obnovu Hrvatske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by dijagram 5/2/2024, 19:57

Pa dobro, manje zagadjenja, treba gledati pozitivne stvari.
U parkovima vise mjesta za cukenje.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 20:07

Meni ne smeta da HDZ dobije i iduće izbore, dapače. Sumnjam da ću više i glasat jer ne vidim više smisla u tome. Ako neće drugi to mijenjat ja se više ( najvjerojatnije ) trudit ni neću. U svakom slučaju idućih pet godina nit se mislin ženit nit pravit dijecu tako da vi fino demografski padajte jer šta više padate to su porodiljne naknade veće  ( manje djece = veće porodiljne naknade ).

Ja san van ko iz onog vica kad je čovik doša tražit posal pa pita kolika je plaća a na šta će njemu poslodavac: U početku nešto manja a posli veća a ovaj će njemu na to: Dobro, doć ću ja posli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by Painkiller 5/2/2024, 21:40

RayMabus wrote:Meni ne smeta da HDZ dobije i iduće izbore, dapače. Sumnjam da ću više i glasat jer ne vidim više smisla u tome. Ako neće drugi to mijenjat ja se više ( najvjerojatnije ) trudit ni neću. U svakom slučaju idućih pet godina nit se mislin ženit nit pravit dijecu tako da vi fino demografski padajte jer šta više padate to su porodiljne naknade veće  ( manje djece = veće porodiljne naknade ).

Ja san van ko iz onog vica kad je čovik doša tražit posal pa pita kolika je plaća a na šta će njemu poslodavac: U početku nešto manja a posli veća a ovaj će njemu na to: Dobro, doć ću ja posli.
Pitali Štefa jel jebe šta...
On će: 
Kaj got. Imam ja svoje ljude za to :-)
-------------
Ja sam već odavno shvatio da je potpuno svejedno sada (prije nije bilo) tko je na vlasti. Izabrali smo i došli tamo gdje smo htjeli.
Sad samo ostaje da se dobro zabavljamo i čekamo, jer, realno gledano, nije loše.
Mladi ljudi su otišli i vidjet će svijeta, neki će se vratiti neki ne. Neki će drugi doći i uplaćivati u mirovinski fond, jer mene još čeka 15-16 godina rada, a u mirovini mislim biti barem 30 godina :-)
Da li će mi mirovinu plaćati Nepalci, Bangladešani, ili neki treći - zaboli me, samo da ide :-)
Kad sam ja bio mlad i tada su mnogi odlazili, ja nisam. Kome je bilo bolje, teško je reći.
Sad sam u fazi da umire generacija koja je otišla 70-ih, a takvih je bilo puno iz moje rodbine.
Svako se malo družim s familijom na nečijem sprovodu. U dobra stara vremena to bi bilo na lokalnom groblju.
Sad upoznajem poznata groblja diljem Eu, viđam rođake koje nisam vidio i po više od 10 godina.
Nadam se da ću tako i ja kao završnu točku svog života izazvati veliko okupljanje rodbine u HR, koja će pristići iz raznih krajeva EU a i šire, a ne samo iz susjednih sela :-)
Globalizacija

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by Hoholo Mudovski 5/2/2024, 21:41

Svi žugaju na loše demografske rezultate, a onda razapinju Turidića jer je tio opalit Rimčevu... Pa dokle tako
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 21:54

Ma tko će se zajebavat s tim ženama a k tome su još i sve emanicipirane i njihovom djecom cili život. To će tribat davat velike poticaje i/ili masovno useljavanje radne snage. 

Tlaka je to sve. To kad si mlađi onda imaš volje i energije za te stvari a posli zdravstveni problemi, godine, puna ti je kapa svega i svačega, svaka ti glupost smeta, nemaš živaca za ništa, samo gledaš kako ćeš ić di spavat i mozak na pašu.

Nešto čisto sumnjam da ću se ja ić bavit s tim glupostima. Ovo s porodiljnim naknadama šta govorim to je više za ženu, neću ja to koristit tj muški nego one tako da to je kad ja osobno pričam više zajebancija i općenito za društvo te veće porodiljne naknade a ne jer je to meni neki sad uvjet da bi ja iša pravit nekoj ludači dite/ dicu i to dovodit u kuću i život i s time posla do kraja života.

Možda u nekom drugom životu. U ovom ćemo samo pajkit. :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 22:36

Brak je ekonomija.

Lipo se najedeš i spavaš. Nemaš dice, ženu, obaveza i jebete se.

A ovako ti s nekom emanicipiranom imat posla pa joj sam moraš dat pedalu i rastavu braka i plaćaj alimentaciju veći dio ostatka života i rintaj za nju i njezinu emanicipiranu kopilad i nerviraj se s njom i oko toga, ... ne hvala.

Iman ja puno bolji plan, sve četiri u zrak i mozak na pašu a vama ( ženama u emanicipaciji ) vrata trajno zatvorena i aj ti moja Bog.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 5/2/2024, 22:48

Sad to fino u cijeloj Europi to slom pa neka se oni fino misle šta će i kako će.

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 220px-EU_27_%28from_2020%29_population_pyramid_in_2023_%282%29.svg
Piramida stanovništva EU 27 u 2023
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 6/2/2024, 00:44

Mir i tišina.

Meditacija.

Nema duhovnog uzdizanja s emanicipiranom ženskom. To ti je močvara od braka i njeno kljucanje u zdrav mozak šta ona oće i šta je zamislila i onda kljuca tebe da to mora biti tako i gotov. A ja baš nisan taj neki tip osobe koju će netko kljucat u zdrav mozak i silovat svojim mušicama pa bi brzo takva odletila iz kuće. 

Zato se nisan oženija u emanicipaciji a bilo je udavača. Ne bi hvala. 


To je močvara i kljucanje njihovo šta one oće itd. To je močvara. Pad. Nikakvog duhovnog uzdizanja tu nema. Samo svađe s njihovim prenapumpanim egom i šta je istom šunilo u glavu i onda ti moraš udovoljavat tom njihvom egu njegove želje.

Ma da ne bi slučajno. Može jedino šaka u glavu i dobiješ buđenje ekspresno od majistora svijetlosti i duhovnog učitelja koji te fino isprokida i tebe i taj tvoj napumpani bolesni ženski ego koji je dobio krila u emanicipaciji i misli da sve može i da njemu nitko ništa ne može i ne smije.

Kako da ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 6/2/2024, 13:37

Zijev.

Mislija san da je osan ujutro jer je vani oblačno a ono podne. Vidin ja po sebi da kad san se diga isto ko da me krava prožvakala. Baš san se fino naspava. Nema obaveza, nema žene ( smetala ), nema djece ( smetala dodatna ). 

Vama ako ne mislite masne pare izvadit da se taj natalitet poveća možete se pozdravit s državom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 6/2/2024, 14:22

Onda im fino opališ jedan islamisitički napad u toj zapadnoj Europi pa se digne krajnja desnica a kapital koji drži ostale stranke zamisli jer po istom principu kako su uveli žene na tržište rada sad trpaju jeftinu radnu snagu iz zemalja trećeg svijeta a krajnja desnica i ta njihova trpačina ne ide zajedno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by RayMabus 6/2/2024, 14:24

U Njemačkoj se štrajka uglavnom zato što je inflacija posljednjih godina uzela danak. “Puno ljudi danas ima nižu kupovnu moć jer su plaće rasle znatno manje od cijena u posljednje tri godine i ljudi sada žele nadoknaditi taj gubitak kupovne moći”, smatra šef DIW-a Fratzscher.

Ali razlog je i to što zbog demografskih kretanja nedostaje radne snage. "Imamo 1,8 milijuna otvorenih radnih mjesta. To čini zaposlenike samopouzdanijima, traže bolje uvjete rada, bolju plaću i žele to izboriti", rekao je Fratzscher. Sukladno tome, ne štrajka se samo za više novca, nego i, primjerice, za kraće radno vrijeme, kao što je bio slučaj sa štrajkom željezničara početkom godine. Šef Verdija Frank Werneke branio je štrajkove u zračnim lukama i u lokalnom javnom prijevozu: "Uvjeti rada u ovim branšama toliko su katastrofalni da ljudi žele olakšanje."

https://www.dw.com/hr/val-%C5%A1trajkova-u-njema%C4%8Dkoj/a-68174155
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Nema društvene reakcije na najmanji broj rođenih u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum