ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by debotoijusto 22/1/2024, 11:30

EKSTREMNO desna stranka Alternative für Deutschland (AfD) zalagat će se za referendum o članstvu u Europskoj uniji u stilu Brexita ako dođe na vlast, izjavila je stranačka čelnica Alice Weidel pozdravljajući izlazak Ujedinjenog Kraljevstva kao savršeno ispravan potez.
"To je model za Njemačku, opcija da se može donijeti takva suverena odluka", rekla je Weidel u intervjuu za Financial Times. Weidel je na čelu stranke od 2022. godine i kaže da će vlada AfD-a nastojati reformirati EU i ukloniti njezin "demokratski deficit", uključujući ograničavanje ovlasti Europske komisije, "neizabrane izvršne vlasti".

"Ali ako reforma nije moguća, ako ne uspijemo ponovno izgraditi suverenitet država članica EU, trebali bismo pustiti ljude da odluče, baš kao što je Velika Britanija učinila. I mogli bismo imati referendum o Dexitu - izlasku Njemačke iz EU", rekla je Weidel.

Ova ideja otvara veliki tabu u Njemačkoj, gdje su mainstream stranke predano proeuropske. Također, njemački ustav postavlja stroga ograničenja nacionalnim plebiscitima, a čak i da se oni održe, ankete pokazuju da bi velika većina Nijemaca glasala za ostanak u EU. Međutim, među biračima AfD-a podrška EU je najslabija.




Weidel, inače doktorica ekonomskih znanosti koja je radila za Goldman Sachs i Allianz Global Investors prije nego što je ušla u politiku, vodi zastupnički klub AfD-a od 2017. Živi u istospolnom partnerstvu sa ženom iz Šri Lanke, što je izdvaja u stranci kojom dominiraju muškarci s tradicionalnim obiteljskim stavovima.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/sefica-afda-ako-pobijedimo-njemacka-ide-na-referendum-o-napustanju-eu/2531448.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by debotoijusto 22/1/2024, 11:30

ako
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by RayMabus 22/1/2024, 11:31

Ona ne može dobit toto listić na seoskom vašaru u Zrenjaninu a ne izbore u Njemačkoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by AssadNaPodmornici 22/1/2024, 11:43

Rekla je da će pokušati reformirati EU i smanjiti ovlasti komisije i ostalih birokrata koje nitko nije birao i da će uvesti demokratski proces.

I ako to ne uspije, da će dati referendum Njemcima da odluče žele li onda ostati u takvoj uniji. Pošteno.

mislim da je AFD po anketama najjača stranak sada u Njemačkoj.

Iman rodbinu iz njemačke, neki su mješano švabe-hrvati, do nazad par godina svi su bili "liberali, ljevičari", bogami radi inžinejra i doktora, odjedanput mi ova rodica koja je polu švabica polu hrvatica, a muž joj je njemac, priča o tome da želi masovne deportacije.. i najgore nisam ja načeo temu ovo ljeto, ona sama..
mogu mislit za koga će ona glasovati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by dijagram 22/1/2024, 11:50

Korisno je da se barem cuju takvi glasovi, donedavno to nije bilo moguce.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by dijagram 22/1/2024, 11:51

AssadNaPodmornici wrote:Rekla je da će pokušati reformirati EU i smanjiti ovlasti komisije i ostalih birokrata koje nitko nije birao i da će uvesti demokratski proces.

I ako to ne uspije, da će dati referendum Njemcima da odluče žele li onda ostati u takvoj uniji. Pošteno.

mislim da je AFD po anketama najjača stranak sada u Njemačkoj.

Iman rodbinu iz njemačke, neki su mješano švabe-hrvati, do nazad par godina svi su bili "liberali, ljevičari", bogami radi inžinejra i doktora, odjedanput mi ova rodica koja je polu švabica polu hrvatica, a muž joj je njemac, priča o tome da želi masovne deportacije.. i najgore nisam ja načeo temu ovo ljeto, ona sama..
mogu mislit za koga će ona glasovati
Ustaski geni proradili:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by RayMabus 22/1/2024, 11:54

AssadNaPodmornici wrote:
mislim da je AFD po anketama najjača stranak sada u Njemačkoj.

Iman rodbinu iz njemačke, neki su mješano švabe-hrvati, do nazad par godina svi su bili "liberali, ljevičari", bogami radi inžinejra i doktora, odjedanput mi ova rodica koja je polu švabica polu hrvatica, a muž joj je njemac, priča o tome da želi masovne deportacije.. i najgore nisam ja načeo temu ovo ljeto, ona sama..
mogu mislit za koga će ona glasovati
Ne sviđa im se sad šta netko njima radi isto ono šta i oni nama s tim podržavanjem Komšića a u praksi islamskog vilajeta meni poviše glave.

Vidi šta su oni svi pametni u toj Njemačkoj i tamo iza Alpa: Drugima može a oni to isto neće.

E sad će dobit sve pa eto im Komšić i islamska BiH.

Treba im trpat još jer migranti su u osnovi podstanari i jednom kad se nađu na tlu te EU a mogu birat di će radit ići će tamo di je trava zelenija.


Enlarge this imageClick to see fullsize
Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU 1280px-Europe-GDP-PPP-per-capita-map
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


dijagram likes this post

Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by prckov 22/1/2024, 12:08

opet ekstremni desnicari
bice da su umjereni desnicari oni koji podrzavaju sve sto ekstremna neomarksisticko-fasisticka ljevica podrzava  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34362
2014-04-19


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by pizzon 22/1/2024, 17:34

na kraju ce biti ko baader-meinhof
brd ima ograniceni suverenitet
bilo da su eu i nato ili van te price
napravice sebi veliki problem ako
ga (afd )ne slome na vreme.
ni saveznici ni istok eu ne zele nemacke
"alterantivne "eksperimente, tu su slozni.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5007
2020-04-21


Back to top Go down

Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU Empty Re: Šefica AfD-a: Ako pobijedimo, Njemačka ide na referendum o napuštanju EU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum