ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ron odustao

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by Hoholo Mudovski Mon 22 Jan - 10:54

Dobro je da su Ameri podijelili Ukrajini informaciju da će biti napadnuta.
Sada ih treba podržati u tusućugodišnjem snu da uđu u NATO i nanesu strateški poraz Rusiji...


Hoholo Mudovski

Posts : 4221
2023-08-31


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by prckov Mon 22 Jan - 11:03

AssadNaPodmornici wrote:
prckov wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Šteta Ron je moj osobno favorit bio. 

Iako bih iskreno volio da pobjedi Deep State i Demokrati samo radi Ukraine, to što će sjebati USA me ne zanima. 
Inače Trump vodi prema svim službenim anketama i to na nacionalnoj razini. 
Da bi Biden osvojio izbore mora na nacionalnoj razini imati 3-4% više glasova a ovaj gubi.
Btw Trump ima podršku 20-25% crnaca prema zadnjim anketama to je doslovno rekord za republikance u zadnjih 50godina i ima više glasova Latinosa od Bidena, što je šok za demokrate jer su smatrali ako Usa demografski pretvore u Brazil i ako smanje broj bijelaca da će imati više glasova a ispada da manjine kada se asimiliraju počinju glasovati desno.

Tako da vjerojatno je Trump predsjednik ali meni osobno je bitnija Ukraina pa bih zbog njih volio da ovi korumpirani demokrati pobjede i šalju oružje Ukraincima... Ali mislim da ništa od toga

cuj tek ovog bisera  :ming1

gle ti si uteka u anglo saxonsku zemlju, pa normalno da te boli kurac za Europu i Bosnu ,RH ili Ukrajinu. Tamo ti je i familija i ne planiraš se vraćati ovdje. Ja ne planiram ići van Europe, pogotov ne nikada u USA, Canadu, GBR, AUS, prije bi odsika kitu nego otišao živit u te zemlje,
Meni osobno je bitnija Ukrajina 100000000puta nego Australija, gdje dvi godine ste bili u konc logoru.

Naravno da vama u AUS , vama izbori u USA određuju šta će se dešavati sa vašom vukojebonom, ali određuju i nama.
Meni osobno a i velikoj većini stanovnika u EU , odgovara da USA nastavi sa vojnom pomoći Ukrajini, i kao takav, navijam da pobjedi netko od korumpiranih deep state lutkica, tipa Nickey Haley ili Demokrati. To što će oni vas razjebati , to me ne zanima, ako će Ukrajina se obraniti.


Dalje, Trump čak i nije loš izbor za Ukrajinu, zapravo za Ukrajinu su ovdje najgori bili Vivek i DeSantis jer su oni govorili da bi totalno odjebali Ukrajinu.
Trump je pragmatičan, lik je prvi od svih zapadnih čelnika prije rata poslao teško oružje (javeline i stingere) koji su pomogli u prvim tjednima Ruske invazije.

I sam je rekao da bi forsirao mirovne pregovore, a ako bi jedna strana odjebala(ili Rusi ili Ukrajinci) onda bi ili napustio Ukrajince ili ako bi Rusi sabotirali pregovore rekao je da će naoružati Ukrajinu do zuba da to neće biti normalno.

To mi isto odgovara. Nickey Halley bi slala oružje Ukrajincima to isto odgovara.

Ostali republikanci koji su bili protiv ikakve pomoći Ukrajini su ispali.

to što će takav izbor korumpiranih ljudi razjebati vaše vukojebine , to me totalno ne zanima, ako je to cijena koju vi morate platit da UKR preživi.. kako rekoh UKR mi je 10000x draža od australije

pukovnik ukrajinske vojske iza ekrana misli da ja pisem radi Australije, radi nekog razloga misli da sam ja posto australijski nacionalist, sta li.  
Ne yoda, ja pisem radi HR, zao bi mi bilo da vas zapadni psihopati rascerupaju ko kupus, al ako su svi francuske sobarice tako ko ti, onda vam je to neminovno jer su leftardi za vas, ufol desnicare, genijalci. Mozda bi ti i nesto skuzio da nisi na rat zvijezda tripu pa ne vidis da je WEF tu kod vas u Svici, da je odrzivi razvoj globalni pokret koji je i EU prihvatila i pravi zakone na temelju toga. Takode i DEI i ESG je vec odavno usvojen od strane EU. Sve sto se dogada u Americi je tu kod vas jos gore, kod vas i u Kanadi. Sto vam farmeri prosvjeduju i ostaju bez farmi, sto vam ulaze ilegalci ko u svoju kucu i niko se ni ne trza, jos prijete novcanim kaznama ako ih ne prihvatite. Znas li koliko vas WEF tu u Svici prognozira klimatskih izbjeglica dok vam unistava klasicnu poljoprivredu i proganjaju farmere radi izmisljene krize - 1 milijardu. U istu trubu pusu i Amerika i Kina i EU sto se tice ideologije odrzivog razvoja. Koga napada vlast u Irskoj kad degenerik izbode troje djece i zasto. Napada ljude koji su sa pravom ljuti, prijeti im se jer je bitnije trpanje ilegalnih stranaca od vas tu domacih. Ko je svoje tvornice automobila smjestio na zacelje a bili prvi i zasto. Podsjeti me jel ce ono vama u EU uvest digitalnu lovu ili nece? Pa ti covjece ne vidis dalje od nosa a furas tamo neki rat a kad ti se pomunuo vojni rok zvao si mama daj mi tutu. Kad pobjedi tzv. duboka drzava, odnosno fasisti/komunisti, u Americi, pobjedila je u EU jos vise, al ti valjda mislis da globalizacija znaci amerika, australija i kanada, a vi iz EU ste sa druge planete  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34147
2014-04-18


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by prckov Mon 22 Jan - 11:13

dijagram wrote:Ispravno, a  i za nase tutleke u politici poucno. 
Povuces se na vrijeme i podrzis svoju stranku dalje, a ne okrenes rigati vatru protiv nje jer nisi prvi.
Naravno da je bolje i za nas da se u USA promijeni vlast. 
Splasnuo bi fasizam i reflektirao se pomalo i na Europu , jer ovo vise nikako nije normalno.
Sto ce Tramp s ratom u ukrajini, pa svakako malo promijeniti plocu.
Koliko god USA danas pomaze ukrajinu i drzi ih u igri dijelom je i odgovorna za stanje u istoj.
Znali su da ce rusi napasti i jasno to govorili. To je plus.
Minus je sto nisu reagirali na to, stvoise predvidjali su brzi poraz ukrajine.
Kad se isto nije dogodilo krenulo je naoruzavanje. Sporo, na kapaljku, uvijek zakasnjelo
obzirom na stanje rusa na bojistu. Pisao sam tamo na temi, da su ih odmah isli opremiti sa svim sto danas dostavljaju ukrajinci bi izbacili ruse, rusi su bili zrlei za to.
Nesposobna USA administracija dovela je do stanja kakvo jest. 
Sto ce drukcije ciniti Tramp, pa svakako ce drukcije nastupiti, nece si dopustiti stihijsko neplansko
nekontrolirano i neograniceno naoruzavanje bez ikakvog smisla i rezultata.
Sigurtno ce nastupiti s mirovnom inicijativom koju ce prvotno prihvatiti i Putin jer moze biti spas
za njegovu promasenu ratnu politiku.
Problem ce nastupiti kada se vidi sto strane zele ili ne zele i ima li nade za kakav kompromis.
Mislim da se Tramp tu vara, Putin nece pristati vracati teritorij jer bi ispao gubitnik, a ukrajinci nece pristati ostati bez svog teritorija.
Izvjestan ce biti nastavak rata u kojem ce Tramp morati zauzeti poziciju, ostaviti ukrajinu bez pomoci sto cisto sumnjam ili ce nastaviti s naoruzavanjem ali s jasnim ciljem. Sto, zasto, kada koliko i do kada.
ne vjerujem da ce mu se svidjeti odjeb i Putina i Zelenskog, a to je gotovo sigurno za ocekivati.
Na koncu, sva pomoc koja danas dolazi iz USA ukrajini nije i nece biti dovoljna za ono sto si ukrajinci zele.
S te tocke gledista, americke, ona je dakle besmislena. 
Takvu neucinkovitu pomoc, a silno znacajnu i izdasnu mislim da Tramp nece nastaviti pruzati.

Trump ne smije pobjedit
pa to ce bit rat na ulicama, ono blm divljanje je bilo nista sta ce napravit
smjestit ce ga u prdekanu kako god znaju, ako ne to onda ga mozda (s)maknu na drugi nacin

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34147
2014-04-18


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by AssadNaPodmornici Mon 22 Jan - 11:20

ti pišeš radi australije.

jer ovdje u Europi bjesni rat koji je doslovno 380km zračne udaljenost od RH granice(evo mjerio na google maps). Dakle manje nego Zagreb -Split.

Meni su životu Ukrajinaca 10000000000 x važniji od života Australaca itd.
Zato mi trenutno odgovara pobjeda DeepState korumpirane lutkice, jer će to omogućiti spašavanje života Ukrajinaca a vas što će više razjebati to me baš briga.
Kao što i tebe ne briga za Ukrajince tako i mene za Australiju i ostatak ne-Europskog svijeta

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21037
2018-06-14


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by dijagram Mon 22 Jan - 11:21

prckov wrote:
dijagram wrote:Ispravno, a  i za nase tutleke u politici poucno. 
Povuces se na vrijeme i podrzis svoju stranku dalje, a ne okrenes rigati vatru protiv nje jer nisi prvi.
Naravno da je bolje i za nas da se u USA promijeni vlast. 
Splasnuo bi fasizam i reflektirao se pomalo i na Europu , jer ovo vise nikako nije normalno.
Sto ce Tramp s ratom u ukrajini, pa svakako malo promijeniti plocu.
Koliko god USA danas pomaze ukrajinu i drzi ih u igri dijelom je i odgovorna za stanje u istoj.
Znali su da ce rusi napasti i jasno to govorili. To je plus.
Minus je sto nisu reagirali na to, stvoise predvidjali su brzi poraz ukrajine.
Kad se isto nije dogodilo krenulo je naoruzavanje. Sporo, na kapaljku, uvijek zakasnjelo
obzirom na stanje rusa na bojistu. Pisao sam tamo na temi, da su ih odmah isli opremiti sa svim sto danas dostavljaju ukrajinci bi izbacili ruse, rusi su bili zrlei za to.
Nesposobna USA administracija dovela je do stanja kakvo jest. 
Sto ce drukcije ciniti Tramp, pa svakako ce drukcije nastupiti, nece si dopustiti stihijsko neplansko
nekontrolirano i neograniceno naoruzavanje bez ikakvog smisla i rezultata.
Sigurtno ce nastupiti s mirovnom inicijativom koju ce prvotno prihvatiti i Putin jer moze biti spas
za njegovu promasenu ratnu politiku.
Problem ce nastupiti kada se vidi sto strane zele ili ne zele i ima li nade za kakav kompromis.
Mislim da se Tramp tu vara, Putin nece pristati vracati teritorij jer bi ispao gubitnik, a ukrajinci nece pristati ostati bez svog teritorija.
Izvjestan ce biti nastavak rata u kojem ce Tramp morati zauzeti poziciju, ostaviti ukrajinu bez pomoci sto cisto sumnjam ili ce nastaviti s naoruzavanjem ali s jasnim ciljem. Sto, zasto, kada koliko i do kada.
ne vjerujem da ce mu se svidjeti odjeb i Putina i Zelenskog, a to je gotovo sigurno za ocekivati.
Na koncu, sva pomoc koja danas dolazi iz USA ukrajini nije i nece biti dovoljna za ono sto si ukrajinci zele.
S te tocke gledista, americke, ona je dakle besmislena. 
Takvu neucinkovitu pomoc, a silno znacajnu i izdasnu mislim da Tramp nece nastaviti pruzati.

Trump ne smije pobjedit
pa to ce bit rat na ulicama, ono blm divljanje je bilo nista sta ce napravit
smjestit ce ga u prdekanu kako god znaju, ako ne to onda ga mozda (s)maknu na drugi nacin
Dobro, protivnike Trampa podrzat ce i debo, maja sever i ante tomic.
Vizionari se znaju, nema tu tajni.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


prckov likes this post

Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by prckov Mon 22 Jan - 11:28

AssadNaPodmornici wrote:ti pišeš radi australije.

jer ovdje u Europi bjesni rat koji je doslovno 380km zračne udaljenost od RH granice(evo mjerio na google maps). Dakle manje nego Zagreb -Split.

Meni su životu Ukrajinaca 10000000000 x važniji od života Australaca itd.
Zato mi trenutno odgovara pobjeda DeepState korumpirane lutkice, jer će to omogućiti spašavanje života Ukrajinaca a vas što će više razjebati to me baš briga.
Kao što i tebe ne briga za Ukrajince tako i mene za Australiju i ostatak ne-Europskog svijeta

tako mi itreba kad pricam sa djecom, ti si mentalno u pubertetu. Fino ti napisem ko zrelom covjeku al dzaba, on uspicio i vozi neku svoju pricu ne da se zbunit  :D 

ja sam prije mjesec dva uplatio lovu za pomoc Ukrajini a ti glumis generala iza ekrana, meni su vazni zivoti nevinih ljudi jer sam covjek, a ne zato sto koristim tudju nevolju da se pravim pukovnikom da svijet vidi kako ratujem

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34147
2014-04-18


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by dijagram Mon 22 Jan - 11:34

AssadNaPodmornici wrote:ti pišeš radi australije.

jer ovdje u Europi bjesni rat koji je doslovno 380km zračne udaljenost od RH granice(evo mjerio na google maps). Dakle manje nego Zagreb -Split.

Meni su životu Ukrajinaca 10000000000 x važniji od života Australaca itd.
Zato mi trenutno odgovara pobjeda DeepState korumpirane lutkice, jer će to omogućiti spašavanje života Ukrajinaca a vas što će više razjebati to me baš briga.
Kao što i tebe ne briga za Ukrajince tako i mene za Australiju i ostatak ne-Europskog svijeta
Vise zivota u ukrajini spasit ce Tramp mirovnim planom.
Na zalost plan nece prihvatiti sami Ukrajinci i nastavit ce ginuti dok im se ne zavrne slavina u vidu pomoci.
Danasnja vlast Biden i ekipa ne spasava nikoga, niti u ukrajini niti drugdje. 
Imaju svoje interese , a to sigurno nisu ukrajinski ljudi i njihovi zivoti.
To sto se slucajno interes u nekim stvarima poklapa s ukrajinskim dovelo je do ove pomoci.
Mi nismo dobili nikakvu, Baker rekao Slobi rijesi to samo brzo, 2-3 mjeseca i vladaj tamo, nas to ne zanima. 
Nisu reagirali ni u Bosni narocito, nas opet zajebali kad su nalozili prekid operacija i spasili srblje i dali im pola Bosne.
Ukljucili su se tek na Kosovu i to naravno zbog interesa, ne zato sto vole kosovare vise nego Hrvate ili muje iz BiH.
Realno je ocekivati da Tramp ako pobijedi isposluje barem primirje i potakne pregovore, a to bi silno odgovaralo i ukrajincima i rusima.
Zadnju godinu i pol samo uzalud ginu i jedni i drugi i to masovno, a pomaka uopce nema.
Cemu ginuti jos godinu dvije pet ako vec znas da pomaka biti nece.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


prckov and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by AssadNaPodmornici Mon 22 Jan - 11:43

slažem se, sa Trumpom, zato i govorim, za ovu ekipu koja govori "Trump će prekinuti pomoć" , govorim da to Trump nikada nigdje nije izjavio, i da je njegova pozicija forsiranje pregovora uz pomoć mrkve i batine.

Slažem se da UA (i RU) ne mogu niti naprijed niti nazad. Koja je i fora i za Ruse da i osvoje Avdiivku , ako su Ukrainci iza 10km kopaju doslovno novu Ukrajinsku Surovikin liniju, podzemne bunkere gdje par metara ispod zemlje natrpaš čeličnu kapsulu a onda par slojeva zemlje.. zmajeve zube, fortifikacije. Ekipa koja promatra satelitske snimke , govore da su ove Ukrajinske utvrde još dosta bolje od Ruskih, a Ukrajinci nisu mogli Ruske probiti..

nažalost jedni i drugi igraju na "dugi" rat. Ukrajinci smatraju da će dugi rat dovesti do unutarnjeg previranja u Rusiji, a Rusi se nadaju da će dugi rat dosaditi zapadu pa onda će Ukrajina ostati bez oružja.
Čak i da Ameri zeznu, Ukrajinci sami su digli proizvodnju , EU je digla, naravno najbitnije je da Ukrajincima dolaze i dolari i sve ostalo..

Trump je "OK izbor", za Ukrajince, najgore bi im bilo da je DeSantis prošao, taj je za zatvaranje pipe Ukrajini 100%.. barem je tako javno nastupao, Trump nikada nije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21037
2018-06-14


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by prckov Mon 22 Jan - 11:54

prckov wrote:kakav "nemoj reci gej" debo 
ajd objasni ljudima kako serete i lazete :D
ili moram ja otkrivat koja ste lazljiva govna




uteka nam deba, slaga pa uteka  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34147
2014-04-18


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by dijagram Mon 22 Jan - 11:55

AssadNaPodmornici wrote:slažem se, sa Trumpom, zato i govorim, za ovu ekipu koja govori "Trump će prekinuti pomoć" , govorim da to Trump nikada nigdje nije izjavio, i da je njegova pozicija forsiranje pregovora uz pomoć mrkve i batine.

Slažem se da UA (i RU) ne mogu niti naprijed niti nazad. Koja je i fora i za Ruse da i osvoje Avdiivku , ako su Ukrainci iza 10km kopaju doslovno novu Ukrajinsku Surovikin liniju, podzemne bunkere gdje par metara ispod zemlje natrpaš čeličnu kapsulu a onda par slojeva zemlje.. zmajeve zube, fortifikacije. Ekipa koja promatra satelitske snimke , govore da su ove Ukrajinske utvrde još dosta bolje od Ruskih, a Ukrajinci nisu mogli Ruske probiti..

nažalost jedni i drugi igraju na "dugi" rat. Ukrajinci smatraju da će dugi rat dovesti do unutarnjeg previranja u Rusiji, a Rusi se nadaju da će dugi rat dosaditi zapadu pa onda će Ukrajina ostati bez oružja.
Čak i da Ameri zeznu, Ukrajinci sami su digli proizvodnju , EU je digla, naravno najbitnije je da Ukrajincima dolaze i dolari i sve ostalo..

Trump je "OK izbor",  za Ukrajince, najgore bi im bilo da je DeSantis prošao, taj je za zatvaranje pipe Ukrajini 100%.. barem je tako javno nastupao, Trump nikada nije


Mislim da niti jedan kandidat u USA ne bi pobjedom odlucio naprasno prekinuti pomoc.
Prvo bi istaknuo plan za mir, a rusi bi to prihvatili jer bi vidjeli izlaz iz bezizlazne i besmislene specijalne operacije.
Svakako ce dobiti dijelove ukrajine i time proglasiti rat smislenim.
Ukrajinci ce ostati nezadovoljni, nema teorije da ih netko prati i naoruzava do te mjere da potpuno oslobode zemlju.
Nece to biti nikakva pravda, ali zaustavit ce se rat i daljnje besmisleno krvoprolice.
Vladat ce mir i mrznja, i spremanje za neko drugo vrijeme, drugi pokusaj u buducnosti.
Zapocelo je doba visestoljetne mrznje izmedju bratskih pravoslavnih naroda.
Gube i jedni i drugi.
USA su vec toliko dali da im se ne isplati izaci iz rata tako sto zavrnu slavinu i ostave ruse u situaciji da mogu konacno uzeti sve.
Nece iz ljubavi ostati uz ukrajinu do kakvog takvog mira nego opet iz interesa.

dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by dijagram Mon 22 Jan - 11:58

prckov wrote:
prckov wrote:kakav "nemoj reci gej" debo 
ajd objasni ljudima kako serete i lazete :D
ili moram ja otkrivat koja ste lazljiva govna




uteka nam deba, slaga pa uteka  :D
Ne diraj debu, pohvalio se da mu je deda likvidator s kocevja:)
Ne znam ima li kakvi pohvalu ili medalju milke planinc ili barem sime dubajica.
Vrijedna su to stvorenja u nasoj Hrvatskoj, jako vrijedna.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by AssadNaPodmornici Mon 22 Jan - 12:24

Dijagram baš imaš način rasprave da razuvjeriš osobu sa druge strane da se promijeni mišljenje rijetko tko može

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21037
2018-06-14


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by dijagram Mon 22 Jan - 12:29

AssadNaPodmornici wrote:Dijagram baš imaš način rasprave da razuvjeriš osobu sa druge strane da se promijeni mišljenje rijetko tko može

Tocno, to mi je Bozji dar.
Jedan od vise njih kojim me nagradio.
Neke zene rekose, andjeo:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by debotoijusto Mon 22 Jan - 13:35

Pokušaj da osvoji Bijelu kuću Ron DeSantis najavio je na Twitteru i zaključio na X-u; rebranding te platforme zanimljiviji je od bilo čega što se dogodilo u njegovoj kampanji. DeSantis je bio nezdravo lišen dodira sa stvarnošću, kampanja mu je bila posve online — ne samo po oglašavanju, nego po svjetonazoru. Mračni kutci interneta, u kojima ne prestaju ideološki ratovi, bila su jedina mjesta gdje je cvao. U stvarnom životu nikoga nije bilo briga za njega, onako ukočenog, namještenog i praznog.




Bio je favorit Elona Muska, koji mu je u svibnju prošle godine i pomogao pokrenuti kampanju, u katastrofalnom Twitter Spaceu na kojem se ništa nije čulo i sve se rušilo. U ovih osam mjeseci ostavio ga je i Musk — zbog još većeg radikala Viveka Ramaswamyja, ali i taj je otpao. Nema više ni Twittera, pa je DeSantis na X-u u videu objavio da odustaje i zalijepio ohrabrujući citat Winstona Churchilla. Posve primjereno fejk političaru, ispostavilo se da je riječ o fejk citatu — te riječi Churchill nikad nije ni izrekao ni napisao.











Listi razloga zbog kojih je DeSantis propao nema kraja, jer ni u čemu nije bio dobar. No, njegov rani odustanak otkriva u čemu je bio najgori. Povukao se nekoliko dana nakon užasnog rezultata u Iowi, prvoj državi na republikanskom kalendaru. Guverner Floride sve je karte stavio na dobar rezultat u Iowi i maltene se bio preselio tamo. Hvalio se da je jedini kandidat koji je obišao svih 99 okruga Iowe, države koja kandidate bira na zborovima građana (caucuses) i gdje je interakcija s potencijalnim biračima jako važna.



Stanovnici Iowe vidjeli su iz prve ruke ono čemu smo svi svjedočili tek posredno: Ron DeSantis je loš političar. Ne zato što zastupa jako čudne ideje (o tome kasnije), nego zato što nema osnovne političke, a zapravo ljudske, vještine – komunikativnost, toplinu, neposrednost, brigu za drugog čovjeka.





Robot s naštrebanim replikama, on djeluje neprirodno čak i kad samo miruje – jer u čizmama nosi umetke od desetak centimetara kako bi izgledao viši nego što su mu podarili njegovi talijanski geni – pa se drži poput kakva nesretnog lutka kojega je majstor Geppetto odbacio kao neperspektivnog.











Dobro, ali kako je onda taj kandidat svojedobno bio jedini pravi konkurent Donaldu Trumpu? Ma što govorile ankete, DeSantis to zapravo nikad nije bio. Čak i da su republikanski birači htjeli alternativu Trumpu, a nisu, to ni u kojem svemiru ne bi bio DeSantis. Ne zato što bih ga ja diskvalificirao, nego zato što on sam, u osam mjeseci kampanje, niti jednom nije rekao jednu kritičnu riječ o Trumpu.
DeSantis je možda htio biti mini-Trump, za što je bio apsolutno netalentiran jer je neduhovit, neelokventan, usiljen i dosadan, sve što Trump nije. Možda se nadao da će izgurati dovoljno daleko na predizbornom kalendaru da će dočekati trenutak kad Trump završi u zatvoru, a republikancima ustreba kakav-takav predsjednički kandidat. Meni je to uvjerljivije tumačenje. No, bio je dovoljno bezbojan i ispuhan da nije poživio niti do New Hampshirea.
Fascinantno je da je takav bezveznjak za svoju nerealnu ambiciju uspio od budala izvući i u kampanji spržiti 150 milijuna dolara. Neki će komentatori dodati da je Amerikance, barem one na Floridi, njegova kandidatura koštala puno više u životima izgubljenima od covida: kad je guverner spoznao svoje predsjedničke ambicije, zajahao je na valu otvaranja svega usred pandemije i protivljenja cijepljenju, nizu političkih odluka koje kritičari preračunavaju u 90-ak tisuća izgubljenih života.





Ideološki ratovi na Floridi stvarno su objašnjenje činjenice da itko izvan te države uopće zna tko je Ron DeSantis. Ni u čemu drugome nije bio dobar, ali je postao zvijezda američke desnice jer je ratovao protiv Disneyja, najvećeg poslodavca u svojoj državi, zbog politike inkluzivnosti prema LGBT zaposlenicima. Pokrenuo je križarski rat protiv gejeva, lezbijki a osobito trans ljudi, donijevši zloglasni zakon “Don’t Say Gay”, kojim je učiteljima u školama zabranio da djecu obrazuju o seksualnoj orijentaciji i rodnom identitetu.
DeSantis je proveo barbarsku kampanju zabrane knjiga i njihova uklanjanja iz školskih knjižnica – ne samo onih koje su imale LGBT tematiku, nego čak i onih koje na bilo koji način spominju seks. Evo prošlog tjedna je u vijestima bila jedna floridska knjižnica koja je s polica uklonila engleski rječnik -engleski rječnik! – jer u njemu stoji riječ “sex”, koju je guverner zabranio.
Na kraju je DeSantis ostao nečastan i u porazu. Osobno poniženje došlo je time što je podržao Donalda Trumpa, koji ga je posljednjih godina vrijeđao na najbrutalniji način, smišljajući mu nadimke, rugajući se njegovoj visini, talijanskom podrijetlu i prezimenu. Ali još žalosnije, DeSantis je propustio makar na odlasku pokušati napraviti nešto dobro za Republikansku stranku i Ameriku.


https://www.telegram.hr/komentari/bezveznjak-desantis-odustao-od-predsjednicke-utrke-ostao-je-necastan-i-u-porazu/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by prckov Mon 22 Jan - 14:32

dakle da objasnimo sta je to nemoj reci gej bill" jer vidim debo dobio menzes
dakle, takvo nesto ne postoji niti je ikad postojalo, to je komplet izmiljotina histericnih gejova i leftarda aktivista, ukljucujuci i fake news medije. Ono sto postoji je Parental rights and education bill" u kojem se rijec gej niti ne nalazi. Taj bill zabranjuje uciteljima da uvode gender ideologiju i seksualno obrazovanje djeci od VRTICA do TRECEG RAZREDA osnovne skole. E sad neka svako procjeni za sebe koji su to bolesnici koji se uopce bune radi toga.

Ovaj menzes iznad o zabrani rijecnika je tek menzes nekog gejova novinara, veze to sa mozgom nema. Nema vecih i histericnijih lazova od zenskastih muskaraca. 
Inace u knjiznici osnovne skole postoje knjige koje prikazuju pedofiliju, incest, pederluk, pusenje itd, iako je ta ista tematika zabranjena na skolskom internetu.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34147
2014-04-18


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by prckov Mon 22 Jan - 14:39

btw Ron je uspio izbacit DEI administraciju sa univerziteta na floridi, sto je hvale vrijedno, konacno jedno sveuciliste koje nije unisteno  neomarksizmom, zato ljudi i doseljavaju na Floridu dok iz leftardskih jazbina bjeze

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34147
2014-04-18


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by Hoholo Mudovski Mon 22 Jan - 15:02

debotoijusto wrote:Pokušaj da osvoji Bijelu kuću Ron DeSantis najavio je na Twitteru i zaključio na X-u; rebranding te platforme zanimljiviji je od bilo čega što se dogodilo u njegovoj kampanji. DeSantis je bio nezdravo lišen dodira sa stvarnošću, kampanja mu je bila posve online — ne samo po oglašavanju, nego po svjetonazoru. Mračni kutci interneta, u kojima ne prestaju ideološki ratovi, bila su jedina mjesta gdje je cvao. U stvarnom životu nikoga nije bilo briga za njega, onako ukočenog, namještenog i praznog.




Bio je favorit Elona Muska, koji mu je u svibnju prošle godine i pomogao pokrenuti kampanju, u katastrofalnom Twitter Spaceu na kojem se ništa nije čulo i sve se rušilo. U ovih osam mjeseci ostavio ga je i Musk — zbog još većeg radikala Viveka Ramaswamyja, ali i taj je otpao. Nema više ni Twittera, pa je DeSantis na X-u u videu objavio da odustaje i zalijepio ohrabrujući citat Winstona Churchilla. Posve primjereno fejk političaru, ispostavilo se da je riječ o fejk citatu — te riječi Churchill nikad nije ni izrekao ni napisao.











Listi razloga zbog kojih je DeSantis propao nema kraja, jer ni u čemu nije bio dobar. No, njegov rani odustanak otkriva u čemu je bio najgori. Povukao se nekoliko dana nakon užasnog rezultata u Iowi, prvoj državi na republikanskom kalendaru. Guverner Floride sve je karte stavio na dobar rezultat u Iowi i maltene se bio preselio tamo. Hvalio se da je jedini kandidat koji je obišao svih 99 okruga Iowe, države koja kandidate bira na zborovima građana (caucuses) i gdje je interakcija s potencijalnim biračima jako važna.



Stanovnici Iowe vidjeli su iz prve ruke ono čemu smo svi svjedočili tek posredno: Ron DeSantis je loš političar. Ne zato što zastupa jako čudne ideje (o tome kasnije), nego zato što nema osnovne političke, a zapravo ljudske, vještine – komunikativnost, toplinu, neposrednost, brigu za drugog čovjeka.





Robot s naštrebanim replikama, on djeluje neprirodno čak i kad samo miruje – jer u čizmama nosi umetke od desetak centimetara kako bi izgledao viši nego što su mu podarili njegovi talijanski geni – pa se drži poput kakva nesretnog lutka kojega je majstor Geppetto odbacio kao neperspektivnog.











Dobro, ali kako je onda taj kandidat svojedobno bio jedini pravi konkurent Donaldu Trumpu? Ma što govorile ankete, DeSantis to zapravo nikad nije bio. Čak i da su republikanski birači htjeli alternativu Trumpu, a nisu, to ni u kojem svemiru ne bi bio DeSantis. Ne zato što bih ga ja diskvalificirao, nego zato što on sam, u osam mjeseci kampanje, niti jednom nije rekao jednu kritičnu riječ o Trumpu.
DeSantis je možda htio biti mini-Trump, za što je bio apsolutno netalentiran jer je neduhovit, neelokventan, usiljen i dosadan, sve što Trump nije. Možda se nadao da će izgurati dovoljno daleko na predizbornom kalendaru da će dočekati trenutak kad Trump završi u zatvoru, a republikancima ustreba kakav-takav predsjednički kandidat. Meni je to uvjerljivije tumačenje. No, bio je dovoljno bezbojan i ispuhan da nije poživio niti do New Hampshirea.
Fascinantno je da je takav bezveznjak za svoju nerealnu ambiciju uspio od budala izvući i u kampanji spržiti 150 milijuna dolara. Neki će komentatori dodati da je Amerikance, barem one na Floridi, njegova kandidatura koštala puno više u životima izgubljenima od covida: kad je guverner spoznao svoje predsjedničke ambicije, zajahao je na valu otvaranja svega usred pandemije i protivljenja cijepljenju, nizu političkih odluka koje kritičari preračunavaju u 90-ak tisuća izgubljenih života.





Ideološki ratovi na Floridi stvarno su objašnjenje činjenice da itko izvan te države uopće zna tko je Ron DeSantis. Ni u čemu drugome nije bio dobar, ali je postao zvijezda američke desnice jer je ratovao protiv Disneyja, najvećeg poslodavca u svojoj državi, zbog politike inkluzivnosti prema LGBT zaposlenicima. Pokrenuo je križarski rat protiv gejeva, lezbijki a osobito trans ljudi, donijevši zloglasni zakon “Don’t Say Gay”, kojim je učiteljima u školama zabranio da djecu obrazuju o seksualnoj orijentaciji i rodnom identitetu.
DeSantis je proveo barbarsku kampanju zabrane knjiga i njihova uklanjanja iz školskih knjižnica – ne samo onih koje su imale LGBT tematiku, nego čak i onih koje na bilo koji način spominju seks. Evo prošlog tjedna je u vijestima bila jedna floridska knjižnica koja je s polica uklonila engleski rječnik -engleski rječnik! – jer u njemu stoji riječ “sex”, koju je guverner zabranio.
Na kraju je DeSantis ostao nečastan i u porazu. Osobno poniženje došlo je time što je podržao Donalda Trumpa, koji ga je posljednjih godina vrijeđao na najbrutalniji način, smišljajući mu nadimke, rugajući se njegovoj visini, talijanskom podrijetlu i prezimenu. Ali još žalosnije, DeSantis je propustio makar na odlasku pokušati napraviti nešto dobro za Republikansku stranku i Ameriku.


https://www.telegram.hr/komentari/bezveznjak-desantis-odustao-od-predsjednicke-utrke-ostao-je-necastan-i-u-porazu/

Zabrana COVID-potvrda na Floridi
Heroj u vrijeme uvođenja diktature, a Florida slobodni teritorij kao Švicarska za vrijeme Nacizma.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4221
2023-08-31


Back to top Go down

ron odustao - Page 2 Empty Re: ron odustao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum