ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by crvenkasti 10/2/2024, 21:53

Elon Musk postao rusofil i putinovac.

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 GF-WYsZX0AA9nyC?format=png&name=small

Sad smo stvarno gotovi.

crvenkasti

Posts : 29097
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 10/2/2024, 21:53

Na putu za Moskvu preko Dubaija, Bhandari je rekao da je sreo oko 30 Nepalaca koji su čekali da se ukrcaju u avion da se pridruže ruskoj vojsci. Neki su putovali iz Katmandua, dok su drugi bili nepalski radnici migranti koji su već bili na Bliskom istoku. Kad je sletio u Moskvu primio ga je lokalni agent, također Nepalac. “Agent iz Kathmandua me je uputio da dam 1.200 dolara po dolasku. Odveo me na WC na aerodromu, a ja sam mu dao novac”, rekao je Bhandari. Zatim je odveden u kamp za regrutaciju gdje je potpisao jednogodišnji ugovor da se bori kao vojnik.

Nepalci koji se bore za Rusiju govore o užasu: ‘Samo želim kući’
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 10/2/2024, 23:20

Rezerve municije protivzračne odbrane ukrajinske vojske se konstantno iscrpljuju, a ako u bliskoj budućnosti ne bude dopune, zalihe će nestati do marta, piše New York Times, pozivajući se na procjenu američkih zvaničnika. Sagovornici lista upozoravaju da bez pomoći SAD-a kolaps na frontu je moguć već ove godine. Napominju da će proći još najmanje dva mjeseca prije nego što nedostatak pomoći bude imao širi utjecaj. Međutim, bez toga je, kažu, teško zamisliti kako Ukrajina može zadržati svoju poziciju na bojnom polju. Zvaničnici i vojni analitičari kažu da će u ovoj situaciji Ukrajina imati poteškoća u pokretanju lokalnih kontranapada do marta, a do početka ljeta možda će joj biti teško da se odbrani od ruskih napada. Međutim, Rusiji će također biti teško da brzo izgradi dovoljno kapaciteta za pokretanje velike ofanzive na istoku Ukrajine, kažu analitičari. Najvjerovatnije će ruske trupe napredovati "nespretno i nepovezano" s velikim gubicima.

Bez dodatne pomoći Ukrajina će u martu ostati bez municije za protivzračnu odbranu
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 10/2/2024, 23:22

Rado Ukri idu na mljevenje u Avdivku.


Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 10/2/2024, 23:24

RayMabus wrote:Rezerve municije protivzračne odbrane ukrajinske vojske se konstantno iscrpljuju, a ako u bliskoj budućnosti ne bude dopune, zalihe će nestati do marta, piše New York Times, pozivajući se na procjenu američkih zvaničnika. Sagovornici lista upozoravaju da bez pomoći SAD-a kolaps na frontu je moguć već ove godine. Napominju da će proći još najmanje dva mjeseca prije nego što nedostatak pomoći bude imao širi utjecaj. Međutim, bez toga je, kažu, teško zamisliti kako Ukrajina može zadržati svoju poziciju na bojnom polju. Zvaničnici i vojni analitičari kažu da će u ovoj situaciji Ukrajina imati poteškoća u pokretanju lokalnih kontranapada do marta, a do početka ljeta možda će joj biti teško da se odbrani od ruskih napada. Međutim, Rusiji će također biti teško da brzo izgradi dovoljno kapaciteta za pokretanje velike ofanzive na istoku Ukrajine, kažu analitičari. Najvjerovatnije će ruske trupe napredovati "nespretno i nepovezano" s velikim gubicima.

Bez dodatne pomoći Ukrajina će u martu ostati bez municije za protivzračnu odbranu

To su gluposti, ima konzerva konšerve kojima je do sada uspješno oborena većina letjelica... I Ursula VanderPfizer nam je obećala pobjedu i raspad Rusije. Mi moramo samo lijepiti zastavice boje neba i mokraće
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 10/2/2024, 23:44

A pa šta ću im ja ? Hrvatska nit ih ima nit proizvodi te PZO sisteme i PZO rakete. Nek pitaju Komšića ( NATO koji ga gura ) jel imaju oni šta pa ako ni oni nemaju a onda jbga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 11/2/2024, 01:09

Povrh prethodnih uspjeha jučer, Rusi su osigurali više područja sjeveroistočno od Bilohorivka, probijajući se u predgrađa naselja. Teške borbe su u tijeku, ali situacija je vrlo teška za ukrajinske snage.
Još malo pa su u Srbiji ..... king lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 11/2/2024, 01:13

RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 11/2/2024, 14:40

Uskoro, Ćaća se vraća
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 11/2/2024, 15:08

RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 11/2/2024, 17:16

RayMabus wrote:
Bitka nije ravnopravna, jer ima samo 20k ukra kontra 40k Orka...
Bivši Ukr zapovjednik kojeg je nedavno smijenila Nulandova sam je rekao par mjeseci...
PR  već priprema spinove o nevažnosti bitke, kao i priče o protunapadu kojim će okružiti Ruse, ta kako će uskoro doći čudesno oružje.


Postavke su jasne, Ukrajina žestoko i brzo gubi rat s Rusima ukoliko se ne priključe Poljaci i Baltičke zemlje, ali tada je ww3 koji svi gledaju izbjeći...

Masakr se nastavlja Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Ggc5-h10
Gornji članak govori o suverenitetu Ukrajine, a ujedno i sudbini...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 11/2/2024, 17:21

Evropa se.riješila stare sovjetske vojne opreme koja je uvaljena ukrima, a naručeno je moderno Američko naoružanje za evropske zemlje te će se tako kompezirati gubitak rata... Znači mi se riješimo MI 8 helikoptera i nema više.rezervnih djelova održavanja i ne financiramo Rusku, nego Američku industriju jer sad kupujemo američke dijelove ... To je ok
Evropa, a posebno Njemačka su najveći gubitnici. Dobro, hajde, Ukrajina je već izgubila samo nema tko potpisati kapitulaciju...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 11/2/2024, 18:01

Ne treba se bojati da će se Ero odati piću nakon kapitulacije... Biti će još kriza, a i ova će završiti tako da će početi druga pa mnogi neće ni primjetiti da je Ukrajina kaput...
Za ove mlađe sam zabrinut... Neće biti smak svijeta, pojebite nešto, bit će još ratova, lopta je okrugla, a zemlja ravna i sreća će nas jednom pomaziti.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by crvenkasti 11/2/2024, 18:13

Kad je Elon Musk prešao na rusku stranu i sad počeo njima iznajmljivati starlink, onda znaš koliko je sati.

Ako je itko dobro obaviješten, to je on.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29097
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 11/2/2024, 19:20

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by crvenkasti 11/2/2024, 19:36

crvenkasti wrote:Kad je Elon Musk prešao na rusku stranu i sad počeo njima iznajmljivati starlink, onda znaš koliko je sati.

Ako je itko dobro obaviješten, to je on.

On je i poslao Tuckera Carlsona da napravi intevju s Putinom.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29097
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 11/2/2024, 23:05

Neobično bez Ere... Da nije otiša kopati rovove oko Odese?
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by FRANK 11/2/2024, 23:17

Mada sam u ovom suludom ratu bio neutralan jer moji osjećaji prema pravoslavlju ne postoje samo je budala mogla vjerovati da Ce Ukrajinci dobit ovaj rat.
Ruska stoka ima industriju rudnike i nažalost  najsposobnije doktore fizike na svijetu. Zao mi je Ukrajine iskreno mada ni njih ne volim. Ali realno STA si htio tuzni sine.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by FRANK 11/2/2024, 23:18

Hoholo Mudovski wrote:Neobično bez Ere... Da nije otiša kopati rovove oko Odese?
Sad Ce se taj okrenuti Rusima. On Epikur i General su se 20 godina razbacivali prijetnjama i slavili ruskog medvjeda

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by mentalitet 12/2/2024, 01:24

Hoholo Mudovski wrote:Neobično bez Ere... Da nije otiša kopati rovove oko Odese?
Provodi regrutaciju  tamo u jednom selu kod Odese.Dobit ce po picki :dramaq



Crazy scenes from the Odessa region, as villagers kick off with AFU (TCC) recruitment thugs who attempted to mobilize the village's last men.

https://twitter.com/Blackrussiantv/status/1756651936990814629

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by mentalitet 12/2/2024, 01:27

FRANK wrote:Mada sam u ovom suludom ratu bio neutralan jer moji osjećaji prema pravoslavlju ne postoje samo je budala mogla vjerovati da Ce Ukrajinci dobit ovaj rat.
Ruska stoka ima industriju rudnike i nažalost  najsposobnije doktore fizike na svijetu. Zao mi je Ukrajine iskreno mada ni njih ne volim. Ali realno STA si htio tuzni sine.
A meni bas drago sto Putko melje zapadno katolichko meso na Ukrajinskom tlu.Pun kurac katolika zagnojilo svetu rusku zemlju isto kao i za vrijeme Hitlera,Napoleona i ostalih hordi kojima je zinulo dupe na ruske resurse :dramaq :dramaq :dramaq

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 24 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum