ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom

Go down

Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom Empty Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom

Post by RayMabus 16/12/2023, 21:46

Francuski predsjednik Emmanuel Macron rekao je da je i dalje voljan razmotriti otvaranje dijaloga sa svojim ruskim kolegom Vladimirom Putinom ako bi to nekako moglo pridonijeti trajnom miru između Rusije i Ukrajine.


Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom



Jeste dogovorili cijenu ti i Putko za koliko para ćeš pustit Ukrajinu i Zelenskog niz vodu ? santa Basketball
RayMabus
RayMabus

Posts : 176178
2014-04-11


Back to top Go down

Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom Empty Re: Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom

Post by mentalitet 16/12/2023, 21:48

Rekao im je Putko,nema nishta od pregovora osim da se dogovorimo da bude po mome.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom Empty Re: Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom

Post by RayMabus 16/12/2023, 21:50

Francuski predsjednik Emmanuel Macron rekao je da je i dalje voljan razmotriti otvaranje dijaloga sa svojim ruskim kolegom Vladimirom Putinom ako bi to nekako moglo pridonijeti trajnom miru između Rusije i Ukrajine.

Macron je imao dobru saradnju s Putinom prije ruske invazije na Ukrajinu, ali nije uspio spriječiti šefa Kremlja da napadne susjednu Ukrajinu. Međutim, nekoliko mjeseci nakon izbijanja invazije nastavio je održavati komunikaciju s njim.

Međutim, diplomatski i osobni odnosi ovog dvojca značajno su se pogoršali usljed tekućeg rata u Ukrajini. Macron je početkom godine razmišljao o oduzimanju najvišeg francuskog priznanja Putinu.

Macrona je u četvrtak komentirao i sam Putin kada je na godišnjoj press konferenciji, odgovarajući na pitanje novinara, rekao da je francuski predsjednik taj koji je "zaustavio" odnos sa Rusijom. Naveo je da ako postoji volja Pariza za dijalog, onda je Moskva za to spremna. Dodao je da će se, ako te volje nema, Rusija već nekako snaći.

Macron je sada rekao da ostaje otvoren za takav dijalog s ciljem pronalaženja mirnog rješenja sukoba, ako mu se obrati ruski predsjednik.

Rekao je da ako Putin pokaže volju za pokretanjem dijaloga koji bi mogao dovesti do postizanja trajnog mira koji poštuje međunarodno pravo te također interese i suverenitet Ukrajine, onda je Francuska spremna pomoći u tom smjeru.

Putin je ove sedmice rekao da će rat u Ukrajini prestati tek kada Rusija postigne svoje deklarirane ciljeve od početka, a to su navodna denacifikacija i demilitarizacija ove zemlje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176178
2014-04-11


Back to top Go down

Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom Empty Re: Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom

Post by RayMabus 16/12/2023, 22:41

Rezultati ankete ukazuju i na to da će najviše glasova na izborima za Evropski parlament u junu naredne godine osvojiti Le Pen sa osam poena više od alijanse koju predvodi predsjednik Francuske Emmanuel Macron.

Izbori za Evropski parlament zakazani su za juni 2024. godine, a mnogi smatraju kako bi ovi izbori mogli biti ključni za budućnost Unije s obzirom na to postoje velike šanse kako će izbori ujedno donijeti i tektonske promjene u kojima bi najveću pobjedu mogli odnijeti desničari koji su sve popularniji u gotovo cijeloj Evropskoj uniji.

U Francuskoj sve popularniji političari iz krajnje desnice
RayMabus
RayMabus

Posts : 176178
2014-04-11


Back to top Go down

Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom Empty Re: Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom

Post by T. 16/12/2023, 22:58

macron eventualno može s putinom ispregovarati koju marku kemijske olovke će poslati zelenskome da potpiše dokument o predaji...
kako država s 500 tenkova može o bilo čemu razgovarati s državom s 20.000+ tenkova ?

_________________
Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom Empty Re: Macron: Ako će rezultat biti trajan mir, spreman sam razgovarati s Putinom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum