ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orban odustao od blokade Ukrajine

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 10:22

Za Kijev, koji je navikao na pakete pomoći vrijedne milijarde dolara, ovo je premalo. Dok se Biden i republikanci dogovore, značajan dio pomoći trebao je doći iz Europske unije. Čak 50 milijardi eura za financiranje države, plus 20 milijardi eura vojne pomoći. Tome treba pridodati i vojnu pomoć koju članice EU šalju samostalno.


Da bi to omogućila, Europska komisija je odmrznula 10 milijardi eura kohezijskih sredstava Mađarskoj. Mnogi su taj potez predsjednice Europske komisije Ursule von der Leyen ocijenili kao najveći mito u povijesti EU. Usprkos tome, premijer Orban je do zadnjeg tvrdio da neće glasati za početak pristupnih pregovora s Ukrajinom ni za odobrenje novčane pomoći.

Da ne bi prekršio obećanje, odlučio je prošetati dok je trajalo glasanje o početku pristupnih pregovora. Tako je odluka o početku pristupnog procesa za Ukrajinu donesena jednoglasno, doduše bez njega.

A onda je blokirao 50 milijardi eura pomoći za Ukrajinu. Orban je odlučio odugovlačiti jer se nada da će početkom 2024. godine, kad se Europsko vijeće ponovno okupi, sadašnjeg nizozemskog premijera Marka Rutta naslijediti desničar Geert Wilders, koji je u predizbornoj kampanji najavljivao da će obustaviti pomoć Ukrajini.

S Wildersom za stolom, Orban će imati puno bolju poziciju. A možda im se pridruži i slovački premijer Robert Fico, koji je na ovom sastanku ipak bio "konstruktivan", odnosno priklonio se većini. Povrh toga, Orban možda od Von der Leyen iskamči još 10 milijardi.

Ukrajina u tjedan dana ostala bez pomoći Amerike i Europe


Morat ćemo štedit. Kriza je. Nema više bacanja para iz helikoptera za Zelenskog.

RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 10:36

Demokratski predsjednik Joe Biden poziva zastupnike da izglasaju dodatni paket sigurnosne pomoći u vrijednosti od 50 milijardi dolara za Ukrajinu koja se suočava s ruskom invazijom te 14 milijardi dolara za Izrael koji ratuje protiv palestinske islamističke organizacije Hamas u Gazi.

Republikanski predsjednik Zastupničkog doma Mike Johnson te drugi republikanci u Senatu, gdje većinu imaju demokrati, u više su navrata rekli da će glasati za vojnu pomoć samo ako bude popraćena novim kontrolama na američko-meksičkoj granici.

SAD: Senat odgađa zimski odmor, nastavljaju se pregovori o pomoći za Izrael i Ukrajinu


Ovo će proć samo triba taj Biden pooštrit te kontrole na granici itd. Oće li proć financijska pomoć Ukrajini od 50 miljardi eura je upitno jer je Wilders em šta je proruski orijentiran on je također veliki zagovornik mjera štednje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 10:41

Dok se Biden i republikanci dogovore, značajan dio pomoći trebao je doći iz Europske unije. Čak 50 milijardi eura za financiranje države, plus 20 milijardi eura vojne pomoći. Tome treba pridodati i vojnu pomoć koju članice EU šalju samostalno.
--

Ovih 20 miljardi eura vojne pomoći treba odvojit od ovog paketa od 50 miljardi eura financijske pomoći. Tih 20 miljardi eura vojne pomoći bi prošlo i s Wildersom jer ja volim gledat kako đeneral Šojgu je teška pušiona s tom tenkovskom napadnom taktikom iz drugog svjetskog rata. To triba odvojit ta dva paketa i glasat odvojeno za svaki.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Joža Fri 15 Dec - 10:50

Nije bio uopće u dvorani kad se glasovalo. Inače sve tri zemlje su u otvorenom ili zamrznutom ratu. S Turcima su započeti pregovori još 2005. Ništa. Ne znam je li ovo uopće vrijedi po Lisabonskom ugovoru, ali znam da za ulazak u EU treba pristanak svake države članice. E sad ako se promijeni to, onda i mogu ući glasovima većine, pa ćete lijepo slati svoju djecu u rat za tuđe guzice. Naravno, opet će se dobiti i po pičCi i kmečati Bleiburg, Bleiburg .... kmeeeeee, kmeeeee prokleti komunisti ili Ruje itd.

:rasta

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2509
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 10:53

Putin se zajebo jer je nastavio zatrpavat EU tržište plinom.

Mali Švaba želi četvrti Rajh.

Njemači kancelar Olaf Šolc predložio je premijeru Mađarske Viktoru Orbanu da izađe iz sale i popije kafu dok lideri zemalja EU glasaju o početku pregovora o članstvu Ukrajine, piše list „Politiko“, pozivajući se na zvaničnike upoznate sa situacijom.

"MOŽDA BISTE MOGLI DA UZMETE KAFU ISPRED" Otkriveno šta je Šolc rekao Orbanu pre glasanja za članstvo Ukrajine u EU


Njemački kancelar Olaf Šolc izjavio je večeras da je dogovor evropskih lidera o otvaranju pristupnih pregovora sa Ukrajinom "snažan znak podrške i perspektive" te zemlje i naglasio da Ukrajina i Moldavija pripadaju evropskoj porodici.

ŠOLC JASAN: Snažan znak podrške Ukrajini, koja sa Moldavijom pripada evropskoj porodici

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Bitka-za-stalingrad_5a7431ce6db52_970xr
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 11:08

Stvari su vrlo jednostavne, samo trebaš slušat upute đenerala galaksije: Smanji proizvodnju plina za 10% najmanje i ne diži je iznad te smanjene granice u tekućoj 2024 i 2025 godini.

To ćeš postić tako da ćeš poslat KGB da na granici Bjelorusije i Ukrajine digne u zrak plinovod i onda Zelenski nema para od tranzita tog plina pa ni sam taj plin a ovi ispod ( Austrija, Slovačka i Mađarska ) imaju razlog manje zbog čega im je Ukrajina bitna.

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Ukraine-pipelines

Onda fino dođeš kod mene i taj svoj LNG plin ukrcavaš na moj terminal u Rijeci i sve štima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 11:40

Gruzijska predsjednica Salome Zourabichvili govorila je o "monumentalnoj prekretnici za Gruziju" i ostatak kontinenta. "Nepokolebljiva volja gruzijskog naroda je progovorila, što je dovelo do zasluženog stjecanja statusa kandidata",  napisala je Zourabichvili. "Ponovno ujedinjenje Gruzije s njezinom europskom obitelji nepovratna je perspektiva!"
-

Mogli bi i vi dobit bar jednu miljardu eu vojne pomoći. Kad je Ukrajina koja je u rat dobila odnosno dobit će 20 miljardi eu vojne pomoći onda bi i vi kojima je đeneral Šojgu zauzeo Abhaziju i južnu Osetiju mogli dobit a brat bratu bar jednu miljardu eu vojne pomoći.

Oni u Kremlju ne shvaćaju da mali Švabo želi napraviti četvrti Rajh i da kreće na Kavkaz i Krim. Treba im to izgleda nacrtat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Serbinho-3 Fri 15 Dec - 11:49


Nema teme o Bosni, Orbanu, Ukrajini, EU.

Ja necu da otvorim, ispadne da spamujem i reklamiram

Srpske sajtove.

Interesantna prica, mogao bi otvoriti ti, ionako si preuzeo

ulogu update-ovanja situacija.

Zasto Bosna ne u EU a Ukrajinu guraju na silu.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 11:51

Serbinho-3 wrote:
Zasto Bosna ne u EU 
Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 2Q==
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 11:57

Glavna urednica medijske grupacije Rusija sevodnja Margarita Simonjan otkrila je da će od sljedeće godine televizija Russia Today biti emitovana u Republici Srpskoj, odnosno cijeloj Bosni i Hercegovini.


Russia Today dolazi u BiH naredne godine, najavljeno pokretanje programa na srpskom jeziku

A šta će drugo kad Ukrajina, Moldavija i Gruzija idu u EU pa im ostala samo ova šaka jada da blokiraju malog Švabo da krene na istok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Eroo Fri 15 Dec - 12:00

Serbinho-3 wrote:
Nema teme o Bosni, Orbanu, Ukrajini, EU.

Ja necu da otvorim, ispadne da spamujem i reklamiram

Srpske sajtove.

Interesantna prica, mogao bi otvoriti ti, ionako si preuzeo

ulogu update-ovanja situacija.

Zasto Bosna ne u EU a Ukrajinu guraju na silu.

Kao prvo Ukrajina ima samo jednu vladu i jednu želju: ulazak u EU i NATO.
Kao drugo, Ukrajina je trebala ispuniti 7 uvjeta i ispunila ih je.
BiH? 3 roga u jednoj vreći, oko ničega se ne mogu dogovoriti.
Ne znam jesu li ijedan uvjet od 14.-ih ispunili.
Kandidatski status im je sredio moćni Plenkovic, inače ni toga nebi bilo. .
Eroo
Eroo

Posts : 74964
2016-07-22


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Hoholo Mudovski Fri 15 Dec - 12:05

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Nema teme o Bosni, Orbanu, Ukrajini, EU.

Ja necu da otvorim, ispadne da spamujem i reklamiram

Srpske sajtove.

Interesantna prica, mogao bi otvoriti ti, ionako si preuzeo

ulogu update-ovanja situacija.

Zasto Bosna ne u EU a Ukrajinu guraju na silu.

Kao prvo Ukrajina ima samo jednu vladu i jednu želju: ulazak u EU i NATO.
o. .
Jel bio neki referendum ili je oružanim putem odlučeno...
Kad će ta vlada raspisati demokratske izbore ili je demokracija samo uteg stremljenju ka nato i eu...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Serbinho-3 Fri 15 Dec - 12:24

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Nema teme o Bosni, Orbanu, Ukrajini, EU.

Ja necu da otvorim, ispadne da spamujem i reklamiram

Srpske sajtove.

Interesantna prica, mogao bi otvoriti ti, ionako si preuzeo

ulogu update-ovanja situacija.

Zasto Bosna ne u EU a Ukrajinu guraju na silu.

Kao prvo Ukrajina ima samo jednu vladu i jednu želju: ulazak u EU i NATO.
Kao drugo, Ukrajina je trebala ispuniti 7 uvjeta i ispunila ih je.
BiH? 3 roga u jednoj vreći, oko ničega se ne mogu dogovoriti.
Ne znam jesu li ijedan uvjet od 14.-ih ispunili.
Kandidatski status im je sredio moćni Plenkovic, inače ni toga nebi bilo. .


Kipar?

Rat?

Pada granata, tapsu ulasku u EU...

Bosnu vuku za nos.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Hoholo Mudovski Fri 15 Dec - 13:40

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by RayMabus Fri 15 Dec - 13:51

Fico sere ko grlica. Ja sam to njegovo predizborno obećanje kako slovačka vlada ako on dobije izbore, neće slat više oružje u Ukrajinu odma prokužio. Poslala je ova prije njega sve šta je bilo bitno za poslat pa ni nema šta a kad su ga pitali za privatne kompanije koje u Slovačkoj proizvode oružje i municiju onda je lijepo rekao da to nisu njegova posla i da on dakle slovačka vlada s time nema ništa.

Prevedeno: On i dalje naoružava Ukrajinu.

Treba taj Putin prelomit pa prekinit taj plinovod preko Ukrajine a koji ide za Slovačku i onda je Slovačka preko noći postala država s najviše proizvedenih automobila po glavi stanovnika u svijetu.

Putine gasi to. Kako ćemo Lade prodavat na svjeckom tržištu ako ti konkurenkciji prodaješ jeftin plin kako bi oni proizvodili auta ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Hoholo Mudovski Sat 16 Dec - 21:27

Orban, predstavnik velikog dijela građana EU
Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Gbm4qd10
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Eroo Sun 17 Dec - 10:57

Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Nema teme o Bosni, Orbanu, Ukrajini, EU.

Ja necu da otvorim, ispadne da spamujem i reklamiram

Srpske sajtove.

Interesantna prica, mogao bi otvoriti ti, ionako si preuzeo

ulogu update-ovanja situacija.

Zasto Bosna ne u EU a Ukrajinu guraju na silu.

Kao prvo Ukrajina ima samo jednu vladu i jednu želju: ulazak u EU i NATO.
Kao drugo, Ukrajina je trebala ispuniti 7 uvjeta i ispunila ih je.
BiH? 3 roga u jednoj vreći, oko ničega se ne mogu dogovoriti.
Ne znam jesu li ijedan uvjet od 14.-ih ispunili.
Kandidatski status im je sredio moćni Plenkovic, inače ni toga nebi bilo. .


Kipar?

Rat?

Pada granata, tapsu ulasku u EU...

Bosnu vuku za nos.
Kipar nema tri roga u vreći, već samo jedan... i taj jedan služi EU i NATO.
Možemo ga i svrstat među "geopolitičke razloge", kao što smo i Bugarsku i Rumuniju, na primjer.
Gdje možemo svrstat BiH?  3 roga, i svatri imaju neki svoj cilj. Neka svoje probleme riješe sami, ne trebamo ih u EU.
Sa Srbijom je slično. Ne znaju  ni gdje su im granice, niti znaju gdje pripadaju. Odluka je u rukama Srbije.
Problematična Mađarska nam je sasvim dovoljna...i preko glave.
Eroo
Eroo

Posts : 74964
2016-07-22


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Hoholo Mudovski Sun 17 Dec - 11:15

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Nema teme o Bosni, Orbanu, Ukrajini, EU.

Ja necu da otvorim, ispadne da spamujem i reklamiram

Srpske sajtove.

Interesantna prica, mogao bi otvoriti ti, ionako si preuzeo

ulogu update-ovanja situacija.

Zasto Bosna ne u EU a Ukrajinu guraju na silu.

Kao prvo Ukrajina ima samo jednu vladu i jednu želju: ulazak u EU i NATO.
Kao drugo, Ukrajina je trebala ispuniti 7 uvjeta i ispunila ih je.
BiH? 3 roga u jednoj vreći, oko ničega se ne mogu dogovoriti.
Ne znam jesu li ijedan uvjet od 14.-ih ispunili.
Kandidatski status im je sredio moćni Plenkovic, inače ni toga nebi bilo. .


Kipar?

Rat?

Pada granata, tapsu ulasku u EU...

Bosnu vuku za nos.
Kipar nema tri roga u vreći, već samo jedan... i taj jedan služi EU i NATO.
Možemo ga i svrstat među "geopolitičke razloge", kao što smo i Bugarsku i Rumuniju, na primjer.
Gdje možemo svrstat BiH?  3 roga, i svatri imaju neki svoj cilj. Neka svoje probleme riješe sami, ne trebamo ih u EU.
Sa Srbijom je slično. Ne znaju  ni gdje su im granice, niti znaju gdje pripadaju. Odluka je u rukama Srbije.
Problematična Mađarska nam je sasvim dovoljna...i preko glave.
Kome Vama... Ti i Ukrajina do Jalte 😂
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Serbinho-3 Sun 17 Dec - 12:31

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Nema teme o Bosni, Orbanu, Ukrajini, EU.

Ja necu da otvorim, ispadne da spamujem i reklamiram

Srpske sajtove.

Interesantna prica, mogao bi otvoriti ti, ionako si preuzeo

ulogu update-ovanja situacija.

Zasto Bosna ne u EU a Ukrajinu guraju na silu.

Kao prvo Ukrajina ima samo jednu vladu i jednu želju: ulazak u EU i NATO.
Kao drugo, Ukrajina je trebala ispuniti 7 uvjeta i ispunila ih je.
BiH? 3 roga u jednoj vreći, oko ničega se ne mogu dogovoriti.
Ne znam jesu li ijedan uvjet od 14.-ih ispunili.
Kandidatski status im je sredio moćni Plenkovic, inače ni toga nebi bilo. .


Kipar?

Rat?

Pada granata, tapsu ulasku u EU...

Bosnu vuku za nos.
Kipar nema tri roga u vreći, već samo jedan... i taj jedan služi EU i NATO.
Možemo ga i svrstat među "geopolitičke razloge", kao što smo i Bugarsku i Rumuniju, na primjer.
Gdje možemo svrstat BiH?  3 roga, i svatri imaju neki svoj cilj. Neka svoje probleme riješe sami, ne trebamo ih u EU.
Sa Srbijom je slično. Ne znaju  ni gdje su im granice, niti znaju gdje pripadaju. Odluka je u rukama Srbije.
Problematična Mađarska nam je sasvim dovoljna...i preko glave.



Srbija podrzava Bosnu&Hercegovinu.

Republika Srpska je samo unutrasnji entitet.

Problem je EU i Zapad.

Nece Bosnu i traze razlog.

Problem Bosne je i Dodik, samo kenja o politici a od

ekonomije, slikanje uz Tita oko otvaranja fabrika.

Da pokrene ekonomiju, pomogao bi svima a on samo

kenja kao oni po Sarajevu a ni EU nista bolje, rezultat

svega, Bosanac u kurcu.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Serbinho-3 Sun 17 Dec - 12:41


Ukrajina koristi rat da muze kravu.

Nastavak finansiranja iste, dovesce do nezadovoljstva

ljudi na Zapadu i manjak podrske politicarima, slabljenju

ekonomije i poziciju na Svetskoj sceni.

To je ono na sta Putin igra.

On odrzava kao rat, niti napreduje, niti se povlaci.

Djokovic Novak model.

Drzi protivnika dok se sam ne ugasi.

Federer zavrsi odmah iz 3 poteza servis, dok Djokovic

vraca nazad, dok ovaj ne popizdi i posalje u tribine lopticu.

Zapad bez jeftinih energenata ide kao avion silaznom

putanjom, Putin ceka da udje u STOL i zakuca se od tlo.

Nemacka se nije razvila uz pomoc USA kao sto su

Jugosloveni pametovali, vec uz Ruske energente od 1968

godine.

Ukrajina je profitirala, jer od sirotinje se prebacili na Svetsku

sisu da sisaju i oni su realno profitirali.

Dali im i da idu gde hoce po Svetu uz pomoc.

Ja sam sam morao da se snalazim i nijedan cent mi niko

nije dao a trebao sam na prvu liniju fronta sa NATO.

Dali su mi kurac od ovce a u takvim situacijama, najvise

profitiraju oni, koji sa ratom realno nemaju nista.

Ukrajina nije bas tako u kurcu, kako se predstavlja i Histerija

svaki dan.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Orban odustao od blokade Ukrajine - Page 2 Empty Re: Orban odustao od blokade Ukrajine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum