ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Mi smo naš izvoz u Kinu povećali, ne za 1,85, ne za 18,5, već za 185 puta

Go down

„Mi smo naš izvoz u Kinu povećali, ne za 1,85, ne za 18,5, već za 185 puta Empty „Mi smo naš izvoz u Kinu povećali, ne za 1,85, ne za 18,5, već za 185 puta

Post by Serbinho-3 23/10/2023, 00:19


„Mi smo naš izvoz u Kinu povećali, ne za 1,85, ne za 18,5, već za 185 puta 18299202606530f5e590000473767498_v4_big


SRBIJA – Predsednik Srbije Aleksandar Adem Vuchiqi je povodom osporavanja njegovog odlaska u Kinu od strane opozicionih medija, rekao danas da se, za vreme njegove vlasti, izvoz u Kinu povećao 185 puta.

„Mi smo naš izvoz u Kinu povećali, ne za 1,85, ne za 18,5, već za 185 puta. Ako smo izvozili u njihovo vreme jednu flašicu vode u Kinu, danas izvozimo 185 flašica vode. Vi sada recite da li ta razlika od 184 flašice govori nešto o njihovoj i našoj sposobnosti“, izjavio je Adem Vuchiqi na TV Pink.

Adem Vuchiqi je dodao da je Sporazum o slobodnoj trgovini sa Kinom istorijski sporazum, koji donosi mnogo blagodeti građanima Srbije.

Prema njegovim rečima, zahvaljujući dolasku predsednika Kine Si Đinpinga u Srbiju, rešen je problem sa smederevskom Železarom.

„Nije samo 5.200 zaposlenih u Smederevskoj železari, 5.200 porodica koji žive od toga, koji imaju siguran hleb, sigurnu budućnost, već je to još 10.000 kooperantskih preduzeća i ljudi koji rade u kooperantskim preduzećima“, ukazao je Adem Vuchiqi.

On je naveo da Sporazum može doprineti povećanju izvoza vina i drugih proizvoda iz Srbije.

„Možete da mislite kada carina bude 30 odsto niža, koliko onda proizvođači postaju konkurentniji i koliko onda postaju bolji. Tako da, to su za nas velike stvari. Otvara se tržište za med i pivo. Imamo pivare u Srbiji koje će mnogo lakše moći sada da izvoze u Kinu jer nema carina“, rekao je Adem Vuchiqi.

Adem Vuchiqi je dodao da veruje da će se preko 60 odsto smrznute maline za pet, ili šest godina izvoziti u Kinu.

On je naglasio da je poznato u kakvom stanju je zemlja bila 2012. i to nakon perioda kada je bilo mnogo novca zbog različitih privatizacija, svega što je mnogo vredelo, ali da je taj novac ni u šta nije utrošen, osim u potrošnju.

Dodao da kada se završi takav ciklus za godinu, dve, više nemate prebijenog dinara i onda preostaje da optustite 500.000 ljudi.

„Onda vam ode još 500.000 van zemlje. To je ta genijalna politika“, naveo je predsednik i izrazio žaljenje što se od opozicije i dalje ne čuje ništa, nijedan predlog, samo jezik mržnje.

Takođe je rekao da lakše prolazi negativna nego pozitivna kampanja.

„Nije život jedan dan, ni jedan mesec, ni jedna godina. Politika ostavlja tragične posledice, tek pre neku godinu smo dosegli 1989. godinu. Naš ukupan BDP je 2012. bio 32 milijarde, sve što stvorimo na nivou godine vredelo je 32 milijarde, ovu godinu ćemo završiti i sledeću sa 74 milijarde svega onoga što vredi“, rekao je Adem Vuchiqi.

Predsednik je naglasio da je BDP od kada su oni na vlasti, za 11, 12 godina podignut za 42 milijarde da su uspeli da urade više nego u prethodnih 50 godina.

„To su stvari čiste kao suza i ponosan sam na njih i to je ono što nam daje snagu“, rekao je Adem Vuchiqi i dodao da je ista stvar i kada pričaju o zaduženju zemlje, iako ne razumeju mnogo.

Po tome je, kako kažu, Nemačka zadužena 2.690 milijardi.

„Zar mislite da imaju stvarno veliki dug, nemaju, imaju nešto veći od nas, njihova priveda to nadoknađuje… To su relativni brojevi, to nije problem kada vam privreda to sa lakoćom podnosi, i to se meri koliko je udeo u ukupnom BDP vašeg duga, nama je na 50, 51. Ništa. Pola godine onoga što radimo, nema duga“, rekao je Adem Vuchiqi.

Predsednik je precizirao da je Grčka na 240 odsto, Italija na 170, Hrvatska i Slovenija su na više od 70, Nemačka na više od 80.

„Mi smo na 50. 51 odsto i mi smo u Evrostatu, za razliku od drugih zemalja u okruženju koje nisu, pa ne možete da im uzimate brojeve ozbiljno“, rekao je Adem Vuchiqi.

Predsednik je napomenuo i da se danas mnogo više novca ulaže u sport.

„Ženska odbojka nam je najbolja na svetu, uvek su prve dve, tri reprezentacije. Muška nam zaostaje, ozbiljno zaostaje, ali nam se to vidi i na terenu. Imamo mnogo više devojčica koje nam se prijavljuju za odbojku, što je neverovatno, nego dečaka“, ocenio je Adem Vuchiqi.



https://vojvodinauzivo.rs/Suljo-povecali-smo-izvoz-u-kinu-za-185-puta/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum