ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mislila sam da su izletnici

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Mislila sam da su izletnici

Post by debotoijusto 3/10/2023, 12:27

Zagrebačka arhitektica V.M. je 11. rujna u 19:50 uhvaćena u naselju Cerovac Vukmanićki na području Karlovca, a sad je protiv nje podignuta optužnica jer je prevozila petero ilegalnih migranata.
U vozilu Dacia Logan smjestila je petero Turaka i vozila se cestom D1. Jedan od migranata bio je u gepeku. Policija ju je zaustavila jer su primijetili da je vozilo “vidno opterećeno”, a prilikom uhićenja oduzet joj je mobitel i 600 eura, piše Jutarnji list.

U svoju obranu, arhitektica je rekla da je došla obaviti posao na vikendici rođaka pa je produžila do Rastoka. Oko 18 sati joj je prišla žena koja ju je zamolila cigaretu, pitala ju ide li za Zagreb i zamolila da ih poveze.

“Nisam znala da su to migranti, jer su dobro govorili engleski jezik i nisu imali kofere već ruksake, pa sam mislila da su izletnici. Nakon što su svi sjeli u auto, počeli su se čudno ponašati, osoba iza mene gurala mi je noge u leđa. Nisu nudili novac. Tek kada me je zaustavila policija, shvatila sam da je jedna osoba u prtljažniku”, kazala je arhitektica u svoju obranu.




Policija je pretragom njezina mobitela pronašla poruke koje govore drugačije, a tu su i iskazi migranata. Naime, isti dan je ranije tijekom poslijepodneva komunicirala s osobom pod imenom “Marlik” i u porukama dogovarala prijevoz za pet osoba kao i lokaciju na kojoj će ih pokupiti.

Dvoje ispitanih Turaka rekli su da su dan ranije stigli redovnom avionskom linijom iz Istanbula u Sarajevo. Dogovorili su s krijumčarima prebacivanje u Francusku za 4000 eura, a u Njemačku za 6000 eura.
“U Sarajevu nas je dočekao vodič te nas istoga dana odvezao u neko mjesto na granici s Hrvatskom i ostavio nas u šumi, gdje su bili i drugi turski državljani. Tu smo čekali dok se svi nisu skupili. Onda je došla osoba koja nas je pješice vodila u Hrvatsku. Hodali smo tri sata”, navodi ispitani migrant i dodaje da su granicu prešli 11. rujna oko 5 sati u mjestu Svinica Krstinjska.
“Vodič nam je tada dao lokaciju na kojoj nas čeka novi prijevoz i on je otišao. Čekali smo nekoliko sati, a onda je došlo vozilo u koje smo se ukrcali. Tri muške osobe i jedna ženska osoba sjele su u vozilo, a jedna muška osoba u prtljažnik. Vozili smo se oko 15 minuta, a onda nas je zaustavila policija”, rekli su prilikom ispitivanja.



https://www.telegram.hr/politika-kriminal/zagrebacka-arhitektica-uhvacena-u-svercanju-migranata-njezina-obrana-je-nevjerojatna-mislila-sam-da-su-izletnici/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by debotoijusto 3/10/2023, 12:28

ocito su male kazne kad domacice prije frizure odu bacit jednu turu ka uber da voze
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 12:30

Policija je pretragom njezina mobitela pronašla poruke koje govore drugačije, a tu su i iskazi migranata. Naime, isti dan je ranije tijekom poslijepodneva komunicirala s osobom pod imenom “Marlik” i u porukama dogovarala prijevoz za pet osoba kao i lokaciju na kojoj će ih pokupiti.

Dvoje ispitanih Turaka rekli su da su dan ranije stigli redovnom avionskom linijom iz Istanbula u Sarajevo. Dogovorili su s krijumčarima prebacivanje u Francusku za 4000 eura, a u Njemačku za 6000 eura.
“U Sarajevu nas je dočekao vodič te nas istoga dana odvezao u neko mjesto na granici s Hrvatskom i ostavio nas u šumi, gdje su bili i drugi turski državljani. Tu smo čekali dok se svi nisu skupili. Onda je došla osoba koja nas je pješice vodila u Hrvatsku. Hodali smo tri sata”, navodi ispitani migrant
Tako treba. Doša Erdogan prošle godine u deveti mjesec podržat Bakira i Komšića za izbore u BiH kako bi opet preglasali Hrvate i napravili neoosmansku BiH i sa Srbijom i BiH dogovorio bezvizni režim i sad ovi preko Turske idu put Njemačke.

Tako triba još sve dok ne natrpaju tu Njemačku i ne dođe AfD.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 12:43

Šta bi se ljudi zajebavali da idu morem do Grčke i preko planina kad mogu fino ko gospoda do Sarajeva i onda odma do Austrije koja nam je na onom sastanku EU rekla da će oni opet Komšića.

Amo sad fino evo vam Komšić i islamska BiH.

Pune avione iz turske u sarajevo treba gonjat i sve pravac austrija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 12:54

Malo ćemo mi drukčije pričat sa svim tim zaštitinicima Vučica i podržavateljima Komšića u Europi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_next_Austrian_legislative_election
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 13:00

Ministar nacionalne obrane rekao je da je jedan od prioriteta mađarske vlade očuvanje stabilnosti regije Zapadnog Balkana, jer zemlje regije igraju važnu ulogu u obuzdavanju valova ilegalnih migracija.

https://magyarnemzet.hu/belfold/2023/10/magyar-parancsnok-vezeti-az-europai-unio-bosznia-hercegovinai-missziojat

TAKO JE. TEBI JE ČETNIK SAVEZNIK PROTIV ILEGALNE MIGRACIJE NA BALKANU A ON U DOGOVRU S RUSIMA I TURSKOM PROŠLE GODINE BEZVIZNI REŽIM I FINO OVI KO GOSPODA TEBI ISPDO NOSA.

MA PUŠI KURAC SMEČARU GLUPI SKUPA SA CIJELOM EU KOJA GA TOLERIRA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by Hoholo Mudovski 3/10/2023, 13:03

Bit će neka progresivna ljevičarka bez dana staža ( arhitektica vozi daciu ) iz ideoloških razloga ili kao soroševa omladinka zarađuje za sendvič.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 13:04

PUNE AVIONE, PUNE TAKO DA NEMA NIT JEDNOG SLOBODNOG MJESTA SVAKI DAN PO STO PUTA VAM TRIBA IZ TURSKE SLAT U SRBIJU I BIH TAKO DA PREGAZE CIJELU MAĐARSKU, HRVATSKU, SLOVENIJU I AUSTRIJU.

DA VAN JEBEN MAJKU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 13:16

Strategija Europske unije u borbi protiv ilegalne migracije (ako je uopće i ima, jer sve ovo što se već dugo događa na europskom kontinentu po tom pitanju na strategiju ne liči, već na puno prije na vatrogasne mjere koje se poduzimaju tek kad negdje problem dođe do kritične razine koja prijeti „pucanju po šavovima“ u pojedinoj lokalnoj zajednici, poput grčkog otoka Lesbosa ili talijanskog otoka Lampedusa) ne daje nikakve ili krajnje mršave rezultate privremenog karaktera.

Europska komisija i druge nadležne institucije i tijela EU pokušavaju rješavati problem kao da je on akutne, a ne kronične prirode kakav je u svojoj biti. Prevedeno s medicinskog na kruti jezik geopolitike, to je strateški problem!

Drugim riječima, Europska unija ili nije u stanju ili ne želi pravilno percipirati problem migrantske krize koji razara samo tkivo Unije i produbljuje prijepore između centrale u Bruxellesu i zemalja članica, ili pak ovih posljednjih međusobno. Ako je ono prvo slučaj (u što ne vjerujem), tada bi bilo fer da svojim članicama kaže kako ona nema rješenja i da se same pobrinu za njegovo rješavanje. A neke od njih ionako to već dugo čine, dok ih one druge, koje su ih do jučer zbog toga snažno kritizirale, sada sve više gledaju sa zavišću.

Tako su nedavno i Poljska i Mađarska otvoreno kazale kako niti jedan jedini novi ilegalni migrant (kada se u Bruxellesu i Rimu razgovaralo o rješavanju problema s novim velikim migrantskim valom koji je iz Sjeverne Afrike zapljusnuo talijanske obale) neće ući u njihove zemlje.

Poljska vladajuća stranka Pravo i pravda nedavno je poručila kako bi Europska unija trebala zatvoriti granice pred migrantskim valom i zaboraviti na ideju njihova premještanja unutar bloka. “Lampedusa je samo neka vrsta simbola situacije koja prijeti cijeloj Europi, uključujući Poljsku.” – kazao je njezin čelnik Jaroslaw Kaczynski.

S druge strane Francuska je Italiji jasno poručila kako ne namjerava primiti izbjeglice s Lampeduse.

Predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen, tijekom svog nedavnog posjeta Lampedusi, izjavila je kako će EU donijeti akcijski plan u 10 točaka kako bi pomogla Italiji u migrantskoj krizi. Također je kazala kako će pokrenuti novu suradnju s Tunisom i dodijeliti mu nova financijska sredstva za sprječavanje ilegalne migracije u Europu.

Dakle, akcijski planovi i ad hoc mjere umjesto čvrste i jasne strategije i oslanjanja na vlastite snage, kojih itekako ima, samo nadležnim tijelima treba dati dozvolu da rade svoj posao sukladno zakonu – politika je Europske komisije. Preferira oslanjanje na nekakva navodno „strateška“ a u biti potpuno nepouzdana „partnerstva“ s pojedinim afričkim državama (ovdje konkretno Tunisom) za rješavanje kronične migrantske krize u Europskoj uniji, što je jasan znak propasti migrantske politike Bruxellesa i svih onih koji iza nje stoje.

O tome najbolje svjedoči i slijedeća vijest.

Prema današnjim navodima britanskog Reutersa, predsjednik Tunisa Kais Saied u ponedjeljak je odbacio financijsku potporu koju je EU najavila dostaviti toj zemlji u sklopu njene borbe protiv ilegalne migracije. Tu je pomoć EU najavila i rujnu, a trebala je iznositi 127 milijuna eura.

Tuniški predsjednik ju je ocijenio kao suprotnu dogovoru, odnosno memorandumu o razumijevanju potpisanom u srpnju ove godine.

Kako navodi britanska agencija, Saiedov potez mogao bi potkopati “strateško partnerstvo” iz srpnja koje uključuje mjere za borbu protiv trgovaca ljudima i za pooštravanje kontrole na granicama, a uslijed naglog porasta broja brodova koji idu prema Europi iz te sjevernoafričke države.

Spomenuti dogovor iz srpnja uključivao je pomoć Tunisu u iznosu od milijardu eura, koja bi, osim za suočavanje s migracijskom krizom, poslužila i kao “injekcija” za gospodarstvo i državne financije – navodi Reuters.

Međutim, manji iznos koji je Komisija objavila prije desetak dana izazvao je frustraciju kod tuniških vlasti koje se bore za poboljšanje stanja u javnim financijama, a i potaknuo je strah među agencijama za kreditni rejting da bi tamošnja vlada u nadolazećim mjesecima mogla propustiti platiti inozemne dugove.

Tunis je tako prošlog tjedna odgodio posjet izaslanstva Europske komisije kako bi razgovarali o detaljima sporazuma o migracijama. Također, prošlog je mjeseca zabranio ulazak pet članova vanjskopolitičkog odbora Europskog parlamenta na sastanke o političkoj situaciji u Tunisu, rekavši kako neće dopustiti miješanje u unutarnje stvari zemlje.

Dodao bih slijedeće: Tunis je EU-i opalio šamar poniženja i otrežnjenja! Dokazao je kako Bruxelles, po inerciji iz nekih boljih vremena, očito sve svoje probleme s drugima nastoji rješavati novcem i izdašnim financijskim ponudama koje druga strana teško može odbiti.

Međutim, novca, koliko se god on busao u prsa, sve više nedostaje. I geoekonomska i geopolitička kriza na europskom tlu uzimaju svoj danak. Ukrajinski rat postao je „crna rupa“ za usisavanje europskog novca, pokrenuta masovna proizvodnja streljiva 155mm za Ukrajinu zapela je i zbog financija i zbog nepostojanja konkretnih ugovora s proizvođačima koji bi im jamčili barem povrat uloženih sredstava u idućih deset godina (od predviđenih milijun komada streljiva do kraja ove godine, taj je iznos dosegao svega do 300 000). Na jučerašnjem, gromko najavljenom sastanku Vijeća ministara vanjskih poslova EU po prvi put održanom izvan Unije – u Kijevu, na kraju se ministri nisu mogli složiti oko dodjele 5 milijardi dolara pomoći za tu zemlju, i td., i td.

Dakle, osim nedostatka političke volje i odlučnosti da se problem s ilegalnim migrantima nazove svojim imenom – krizom, koja nije lokalnog već sveopćeg karaktera, i da se sukladno tome usvoji zajednička strategija bez primjesa politikanstva i ideologija pomiješanih s praznim pričama oko ljudskih prava i sl. (što s ovom krizom nema nikakve veze jer su uzroci i posljedice puno kompleksniji i ozbiljniji), Europskoj uniji nestaje i novca za razbacivanje. Tiskat ćemo eura koliko treba, a probleme će za nas rješavati netko drugi – bio je moto europskih elita.

Međutim, receptura očito više ne funkcionira! Drugi imaju prećih briga, da bi mislili na rješavanje onih europskih. Ova će prije ili kasnije morati sama zavrnuti rukave. Što prije, bit će manje bolno.

https://www.geopolitika.news/razgovori/toptema/z-meter-krah-migrantske-politike-tunis-eu-i-opalio-samar-ponizenja-i-otreznjenja/
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 13:25

Oni će riješavat tamo tu migrantsku krizu.

Prvo sve su neke komunjare u tim institucijama EU a ako nisu to onda su neki kapitalistčki isprdci kojima treba radna snaga.

On će rješavat migrantsku krizu a ovima u BiH ne zna zapriti vraćanjem viza ako ne usklade svoju viznu politiku s EU.

Oni će to riješavat ?

AMO PREGAZI SVE JEBO IM PAS MAJKU I NJIMA I TKO GLASA ZA TAKVE NA IZBORIMA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 13:42

Izbori su im za godinu dana a to relativno brzo proleti.

Hrvatska će ih ili vraćat natrag il će oni fino put vas pa se vi jbte tamo u toj Austriji.

Mislila sam da su izletnici 1100px-Austria2024.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_next_Austrian_legislative_election

Raste krajnja desnica.

Mislila sam da su izletnici 9k=

BUDE VAM GAŽENJE MAJKU VAM JEBEN POKVARENU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 14:12

Orban je još jednom naglasio da se protivi sankcijama Dodiku te je kazao kako je Mađarska spremna preuzeti energetske projekte koje je trebala raditi Njemačka, a koji su u međuvremenu otkazani.

Nakon SAD i Velike Britanije mnogi su se čudili što istim putem ne ide i Evropska unija. No, problem je taj što je to praktično nemoguće, s obzirom na mehanizme odlučivanja i odnose koji vladaju unutar ove organizacije, a koji podrazumijevaju saglasnost svih članova. Ne postoji jedna Evropa, nego cijeli niz njih međusobno suprotstavljenih, a s jednom od njih Dodik je politički i ideološki savršeno kompatibilan.

Dodikov zaokret od socijaldemokrate do ultranacionaliste s vremenom je vodio do toga da se ova stranka 2012. godine izbaci iz Socijalističke internacionale i Stranke evropskih socijalista.

Time će Dodik prekinuti i tada već labave odnose s umjerenim političkim opcijama unutar Evropske unije te s vremenom uspostaviti s populističkim i desničarskim opcijama širom Evrope. Osim saradnje s Vladimirom Putinom i režimom u Kremlju, Dodik održava dobre i redovne odnose s desničarskim mađarskim premijerom.

SNSD, također, sarađuje s cijelim nizom desničarskih opcija u Evropi, poput austrijske Slobodarske partije, francuskog Nacionalnog saveza Marine Lepen (Lepen) te italijanske Sjeverne lige, koja je dio vladajuće koalicije.

Dodiku svakako naruku ide i pobjeda Roberta Fica na izborima u Slovačkoj. Iako je formalno ljevičar, Fico je proruski političar i veliki kritičar evropske pomoći Ukrajini.

A simpatije prema ruskom režimu, nacionalizam, antimigrantska retorika i napadi na zapadne liberalne politike jesu upravo ono što karakterizira sve ove političke opcije. I Dodik se među njih vrlo dobro uklapa.

Zabrinjava, svakako, i rast desničarskog AfD-a na pokrajinskim izborima u Njemačkoj. Iako su desničarske opcije daleko od neke dominantne snage unutar Evropske unije, njihova vladavina u državama poput Mađarske, dolazak Fica na čelo Ukrajine i jak utjecaj u državama poput Austrije ili Italije, garant su da Dodik u Evropi ne bude usamljen, a u vezi s tim i da Evropska unija u cjelini prema njemu ne može primjenjivati iste one politike koje primjenjuju SAD i Velika Britanija.

https://avaz.ba/vijesti/bih/858834/ode-njemacka-dodje-madjarska

Tako fino. Za godinu dana izbori u Austriji pa će i tamo bit jači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 14:19

SVE ĆEMO VAM USMJERIT TAMO NA TU AUSTRIJU.

CILU AZIJU I AFRIKU.

JEBO VAM JA MAJKU POKVARENU.

IMA DA VAM OČI ISPADNU KOLIKO ĆE IH BIT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 14:35

Slovačka treba ponovno uspostaviti granične kontrole s Mađarskom kako bi zaustavila priljev ilegalnih migranata, rekao je u nedjelju izborni pobjednik Robert Fico, označivši to pitanje kao jedan od prioriteta buduće vlade.

Fico i njegova stranka SMER-SSD u najboljoj su poziciji za formiranje sljedeće vlade u Slovačkoj koja ima 5,5 milijuna stanovnika, nakon što je osvojio gotovo 23 posto glasova na subotnjim izborima, što stranku čini najsnažnijom u novom parlamentu.

Fokus Ficove kampanje bio je protivljenje ilegalnoj migraciji, kritiziranje prijelazne vlade što nije učinila više i što nije suspendirala šengenska pravila "otvorenih granica".

Trostruki bivši premijer rekao je da su potrebne kontrole duž cijele slovačke granice s Mađarskom.

"Jedna od prvih odluka vlade mora biti naredba ponovnih uspostavljanja graničnih provjera s Mađarskom", rekao je Fico na konferenciji za medije.

"To neće biti lijepa slika", izjavio je, dodavši da će se morati upotrijebiti sila.

Sve veći broj ilegalnih migranata ulazi u Slovačku proteklih godina, kako se zemlja nalazi na ruti prema Njemačkoj i zapadnoj Europi.

Migranti, pretežno mladići s Bliskog istoka i iz Afganistana, uglavnom dolaze preko tzv. balkanske rute, ulazeći u Mađarsku preko Srbije
, unatoč čeličnoj ogradi mađarskog premijera Viktora Orbana koju je dao izgraditi 2015. godine nakon što je Europu potresla migrantska kriza.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 14:37

Sad će se on fino ogradit i nema gore nego skreći prema Austriji.

Mislila sam da su izletnici Lo-area&ext=gif
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 14:47

To je sve jedna obična gamad gore poviše nas sjeverozapadno.

Da znam da mi policija neće ništa sam bi vam sikirom svima u tim zemljama osobno glave otkida.

Klix.ba pak iz diplomatskih izvora saznaje da stanje na terenu i nije baš takvo. Za odgađanje izbora u slučaju nepostojanja dogovora o izbornom zakonu jasno i glasno su bile samo Hrvatska i Mađarska.

Među državama koje su diskutirale u smjeru da je, bez obzira na pregovore neophodno održati izbore bili su Italija, Austrija, Belgija, Nizozemska, Njemačka i Švedska. Druge zemlje se tijekom rasprave u ponedjeljak uopće nisu izjašnjavale o ovoj temi.

https://danas.hr/svijet/grlic-radman-tvrdio-je-da-vecina-clanica-podrzava-hrvatska-stajalista-oko-izbora-u-bih-no-cini-se-da-uopce-nije-tako-2b2c7626-c355-11ec-b2d4-42385e526088

SAD ĆEMO VAS IZGAZIT PIČKA VAM MATERINA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 15:33

Zamisli on zna povijest jer je to Austrija, već godinama su u BiH prisutni i onda ti dođe njihov ministar vanjskih poslova i na sastanku EU digne ruku za izbacivanje Hrvatske iz BiH.

I onda lipo odma pleska nakon toga za par dana isti tjedan i čika Putin napadne Ukrajini.

I ti sad jedeš govna a tek smo počeli.

DOK TE NE UBIJEN NEĆU STAT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 15:51

KURVIN SINE

DA KURVIN SINE JER NIŠTA DRUGO I NISI

U JEDAN AVION STANE STO KURDA

IL TAKO NEČEGA

A SVI OĆE KOD TEBE

A IZBORI SU TI ZA GODINU DANA

IMA DA TRČIŠ SAM U TO USRANO SARAJEVO I TRAŽIŠ DA UKINU VIZE ZA TURSKU
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 16:05

Godišnja inflacija u Turskoj ponovno je iznad 60% usprkos golemim poskupljenjima kamata dok rastuće cijene nafte slabe ekonomske izglede


PRIPREMI SE DA TI JEBEN MATER.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by RayMabus 3/10/2023, 16:17



IMA DA TI SVI DOĐU U AUSTRIJU NA SOCIJALU

RAŠIRI ŠUPAK PAPČINO

https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Schallenberg
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Mislila sam da su izletnici Empty Re: Mislila sam da su izletnici

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum