ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija u finalu SP-a

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 10/9/2023, 17:08

Ponovili moje reci...

A onda ta treća četvrtina. Završena je sa 22:10 u korist Nemačke, a ona će se još dugo odvijati u glavama srpskih igrača i navijača.
Sudije su zaista uradile sve da olakšaju Nemcima put do titule, a Srbi su dozvolili sebi da ih to izbaci iz takta i da se raspadne sve što su do tada uradili.
Čak i očigledni faulovi u napadu, poput onog Šruderovog kolena u kuk Alekse Avramovića dosuđeni su kao prekršaj odbrane i to posle gledanja snimka od strane sudija iz Portorika, Meksika i Letonije.
To je igrače Srbije izbacivalo skroz iz ritma i više su razmišljali o tome, nego kako da postignu poene u napadu.
Na kraju je i kapiten Bogdanović potpuno stao, Nikola Milutinov gotovo da se nije pojavio na ovom finalu, a jedini koji je igrao na obe strane terena bio je Aleksa Avramović

Serbinho-3

Posts : 26936
2014-08-25


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Serbinho-3 10/9/2023, 17:17

3/4, 3 minut, Milutinov ispod obruca sutira, Crnac ofarban u plavo, udara ga dobro po spoljnom delu desne sake, faul nista, lopta nije usla, i sstrcava kontru, daje kos i svira se faul a da ga niko nije pipnuo. Eto, neka mi neko da resenje pa da saslusam. Jebali tako, dok nisu videli da ovi vise ne igraju. Stavis Indijance iz Meksika, Letonije i Paname da sude. Nemci jos simuliraju. Jad&Beda. Nasi krivi oko gradjenja igraca i moras imati sigurne akcije oko ovakvih situacija. Kosarka je manje vise sve organizacija, Pesic je u tim momentima rekao da se ide na Petruseva i spod obruca, solo potez, on je odradio roll neki neuspesno, ali to se tako ne radi. Moras da imas akciju a nas forumas iz Zagreba, verujte da je znao vise od 90% njih tamo. Verovatno preminuo, odlican ekspert.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26936
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 17:23

Serbinho-3 wrote:Sudije usrale motku u 2/4. Stalno faulove na simulacije njihove. Kada su se odlepili, nisu vise iste radili a ovi pali sa igrom. Utakmica se zavrsila u 2/4. Da su bile sudije iz ozbiljnije zemlje a ne Paname, ne bi ih vracao u zivot sa faulovima i bacanjima. Utakmica se tada zavrsila. Da li su hteli ove da guraju da izreklamiraju basket u Nemackoj i kako je bilo sudjenje do sada njihovih utakmica. Negde sam video da su lako dosli do finala, osim USA u polufinalu.
Slabo ti njih u Njemačkoj košarka zanima. Nisu ni na tv prenosili do finala.
Iako njihova reprezentacija igra fantastičan turnir, Nijemci utakmice nisu mogli gledati na javno dostupnim televizijama. Prijenosi su ekskluzivno bili na kanalu MagentaSport, čak i besplatno, ali nije svatko imao pristup. Šef Njemačkog košarkaškog saveza (DBB) Ingo Weiss bio je bijesan zbog toga.
"Prije svega, Magenta radi sjajne prijenose utakmica. Međutim, ljuti me što nije pronađena nijedna televizija koja bi preuzela prava i prenosila utakmice. Možda su ARD i ZDF prekonzervativni da bi prenosili uzbudljive sportove poput košarke. I nemojte mi dolaziti s argumentnom gledanosti - javni servisi imaju zadatak. Nadam se da će se nešto promijeniti", izjavio je Weiss za Bild.
ZDF je nakon polufinala otkupio prava za finale Njemačka - Srbija, koje će tako moći gledati svi Nijemci. "Gledateljice i gledatelji u Njemačkoj uživo će na ZDF-u u nedjelju moći će pratiti najveći uspjeh njemačke košarkaške reprezentacije. Prijenos je, među ostalim, omogućila suradnja vlasnika prava prijenosa Svjetskog prvenstva u košarci", poručio je ZDF-ov šef Yorck Polus za Bild.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 17:38

Mujage navijaju za Njemačku a RS za Srbiju.
Ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković oglasio se na Twitteru gdje uputio čestitke reprezentaciji Njemačke i ministrici vanjskih poslova Analeni Berbok (Annalena Baerbock) na osvojenom zlatu na Mundobasketu.
- Čestitam Analeni Berbok i Njemačkoj na impresivnoj pobjedi u finalu Svjetskog prvenstva u košarci! Vještina i timski rad vašeg tima učinili su naciju ponosnom. Sport nas sve spaja i radujemo se nastavku saradnje - napisao je Konaković na Twitteru.
Konaković: Impresivna pobjeda Njemačke na Svjetskom prvenstvu
Napomena = Konaković je bivši profesionalni košarkaš.
igrao je u poznatom sarajevkom košarkaškom klubu Bosna. Košarkašku karijeru je nastavio krajem 1990-ih u Sloveniji, Mađarskoj i Rumuniji. Konaković je 2002. postao direktor košarkaške reprezentacija Bosne i Hercegovine, a od 2003. do 2007. je obnašao funkciju direktora KK Bosna
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 18:06

Da je ušla ova trojka… (VIDEO)
Bogdan Bogdanović je bio sjajan u odbrani, Srbija je imala priliku da nakon ove kontre stigne do izjednačenja, ali Marko Gudurić je promašio šut za tri...
https://sportklub.n1info.rs/kosarka/mundobasket-2023/video-mundobasket-2023/da-je-usla-ova-trojka-video/?utm_source=Klix
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by debotoijusto 10/9/2023, 18:09

ukralo ?
a dakuce...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by debotoijusto 10/9/2023, 18:22

"Srbija brutalno pokradena u situaciji kada se lomilo finale!", piše Telegraf

"Srbija je morala igrati protiv Nijemaca i sudaca", tvrdi Blic

"Vi ste naši heroji! Hrabra Srbija pala u paklu Manile. Nijemci i suci su bili prejaki, ali ovi Orlovi zaslužuju naklon do poda!"

Heroji, ponosni smo na vas! Sramni suci odlučili tko će biti prvak svijeta!

"Epska pljačka u Manilli! Pogledajte što rade ovi krvnici. Imaju li ovi ljudi oči ili ne žele vidjeti?


nisam vidio ovakvo kmecanje od kad argentina pobijedila hrvatsku na svjetskom prvenstvu onomad
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by veber 10/9/2023, 18:24

opet srblje spušilo.

ni traktori im nisu pomogli.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 10/9/2023, 18:26

dzango wrote:Ne fali tu samo Jokić. Fale Micić, Lučić, Smajli, Poku... A Nemci nemaju samo dva igrača, dobra je to ekipa.

Pa sa drugom ekipom ste osvojili 2 mjesto i direktno se plasirali na Olimpijske igre.Po meni iako ne pratim ni jedan ekipni sport kolosalan uspjeh.plus toga nijsu vas pobijedili schwabe nego kmice.Bog te jebo kad chujem Schreder i vidim koliko je crn odmah mi nekako dodje milo oko srca .Dakle ,prichao sam ja ovdje da sam vidio dok sam zivio u Njemachkoj skoro svaka schwabica je vodila za ruchicu malog crnca.E ta generacija vas je nadigrala.U utakmici sa Kanadom sam vidio iz kojih ste sve pozicija bacali trojke i mislio da je to nestvarno i video montaza.Gledajuci vas na kratko protiv schwaba nigdje trica,samo poneki promashaj.Znash kada Nole ne servira dobro odmah znam da mu se neku kurac vrti u glavi.Kad ekipa nije u stanju da pogodi koju tricu zaredom znash da im je psiha sjebana zbog nechega.Vi srbi se uvijek zamrznete u skoro svakom sportu protiv schwaba koji su vam pisali povijest i uvjerili vas da ste niza rasa osim Djokovica.On voli napumpati schwabe koliko god moze pa zato od njega oni imaju komplekse.Dakle rijeshiti prvo glavu pa onda ochekivati neshto vishe,mada koliko god ne podnosio schwabe mora se priznati da su zasluzili prvo mjesto jer su sjebali i amere a nisu izgubili ni jednu tekmu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by debotoijusto 10/9/2023, 18:28

Nakon finala poraz je komentirao izbornik Srbije Svetislav Pešić


"Čestitam Njemačkoj na odličnoj utakmici. Zaslužili su ovu pobjedu, igrali 40 minuta na visokom nivou, s kontinuitetom, veoma fizičku košarku. Njemačka je prvenstvo završila bez poraza i treba im čestitati na tome. Naša situacija je drugačija. Trebalo nam je više, veća rotacija.

Za kraj je rekao i kako treba popraviti stanje u domaćoj košarci: "Ne vjerujem da će ova medalja popraviti stanje u našoj košarci. Volio bih da se desi obrnuto, da ova medalja pokrene dosta problema koje srpska košarka ima. Medalja znači za ljude koji su doputovali ovdje sa svih strana, osjetili smo njihovu podršku. Ali, ljudi koji su danas zaduženi za košarku u Srbiji moraju uraditi nešto, inače ćemo biti sretni ako se samo kvalificiramo za velika natjecanja, jer medalja neće biti.

Mi nemamo ligu, ne postoji takmičenje u Srbiji. Kako mislimo razvijati našu košarku kad nemamo ligu? Ako kažem nešto pozitivno za Njemačku i njihovu ligu, ima odmah da me napadnu tamo neki. Nijemci imaju već 20 godina jedan od najorganiziranijih sistema natjecanja. Nije čudo što su napravili sve ove rezultate. Ako se uskoro nešto ne promijeni, ako nešto ne pokrenemo dok se završi ciklus u Parizu, ako ne sjednemo i ne vidimo kako da uredimo odnose u košarkaškoj organizaciji, klubovima i napravimo sistem natjecanja koji odgovara razvoju igrača, više nećemo osvojiti ništa.“




glas razuma
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 18:30

mentalitet wrote:plus toga nijsu vas pobijedili schwabe nego kmice.Bog te jebo kad chujem Schreder i vidim koliko je crn odmah mi nekako dodje milo oko srca .Dakle ,prichao sam ja ovdje da sam vidio dok sam zivio u Njemachkoj skoro svaka schwabica je vodila za ruchicu malog crnca.E ta generacija vas je nadigrala.
Kmice dominišu.
Kmicoland. cheers
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 10/9/2023, 18:31

veber wrote:opet srblje spušilo.

ni traktori im nisu pomogli.

Od chwabe Schredera.Dodushe i onaj drugi crnac je schwabo jer se ofarbao na plavo.Kad pogledam tu repku meni nekako oko srca toplo jer to je vasha buducnost o kojoj ja trubim ovdje godinama.Tako cesh i ti za ruchicu hodati crnche i zvati ga unukom.Poslije cesh prichati kako je to pravi schwabo.U srpskom i hrvatskom timu nema ni jedne kmice.Da se razumijemo,nemam nishta protiv crnaca samo neka ostanu tamo gdje su rodjeni::::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 10/9/2023, 18:37

RayMabus wrote:
mentalitet wrote:plus toga nijsu vas pobijedili schwabe nego kmice.Bog te jebo kad chujem Schreder i vidim koliko je crn odmah mi nekako dodje milo oko srca .Dakle ,prichao sam ja ovdje da sam vidio dok sam zivio u Njemachkoj skoro svaka schwabica je vodila za ruchicu malog crnca.E ta generacija vas je nadigrala.
Kmice dominišu.
Kmicoland. cheers

Kunem se svim shto imam da sam devedesetih gledao nenormalno povecanje crne djece u Berlinu a da ne govorim o arapima i turcima.Zashto pitao sam jednu schwabicu koja je imala dvoje djece sa jednim irancem koji je bio neki jebeni tip iz kriminalnog miljea.Rekla mi je,bolje jebu i pravi su mushkarci a ne ko schwabe pichkice pederske.Zene vole prave mushkarce sa kurchinom koja ce je svu ispiniti a ne schwapskog pimpeka koji ce je samo zashkakljati.Kao ovaj folksdojcher ,ima pimpaca od 5 cm i idiot misli da je to kurchina::::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 18:42

mentalitet wrote:

Kunem se svim shto imam da sam devedesetih gledao nenormalno povecanje crne djece u Berlinu a da ne govorim o arapima i turcima.Zashto pitao sam jednu schwabicu koja je imala dvoje djece sa jednim irancem koji je bio neki jebeni tip iz kriminalnog miljea.Rekla mi je,bolje jebu i pravi su mushkarci a ne ko schwabe pichkice pederske.Zene vole prave mushkarce sa kurchinom koja ce je svu ispiniti a ne schwapskog pimpeka koji ce je samo zashkakljati.Kao ovaj folksdojcher ,ima pimpaca od 5 cm i idiot misli da je to kurchina::::)))
Uopće me ne zanima šta žene misle.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 10/9/2023, 18:51

RayMabus wrote:
mentalitet wrote:

Kunem se svim shto imam da sam devedesetih gledao nenormalno povecanje crne djece u Berlinu a da ne govorim o arapima i turcima.Zashto pitao sam jednu schwabicu koja je imala dvoje djece sa jednim irancem koji je bio neki jebeni tip iz kriminalnog miljea.Rekla mi je,bolje jebu i pravi su mushkarci a ne ko schwabe pichkice pederske.Zene vole prave mushkarce sa kurchinom koja ce je svu ispiniti a ne schwapskog pimpeka koji ce je samo zashkakljati.Kao ovaj folksdojcher ,ima pimpaca od 5 cm i idiot misli da je to kurchina::::)))
Uopće me ne zanima šta žene misle.

Dodushe ni mene vishe osim da se dogovorim uvijek sa njima da bude po mome:::)))

Jedan savjet,ako zelish da te zene vole morash otici uvijek kada je najljepshe ,tako ce te pamtiti i vishe voliti.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 18:53

mentalitet wrote:

Kunem se svim shto imam da sam devedesetih gledao nenormalno povecanje crne djece u Berlinu a da ne govorim o arapima i turcima.Zashto pitao sam jednu schwabicu koja je imala dvoje djece sa jednim irancem koji je bio neki jebeni tip iz kriminalnog miljea.Rekla mi je,bolje jebu i pravi su mushkarci a ne ko schwabe pichkice pederske.Zene vole prave mushkarce sa kurchinom koja ce je svu ispiniti a ne schwapskog pimpeka koji ce je samo zashkakljati.Kao ovaj folksdojcher ,ima pimpaca od 5 cm i idiot misli da je to kurchina::::)))
Pad Berlinskog zida
https://en.wikipedia.org/wiki/Fall_of_the_Berlin_Wall
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 18:54

mentalitet wrote:

Jedan savjet,ako zelish da te zene vole morash otici uvijek kada je najljepshe ,tako ce te pamtiti i vishe voliti.
Uopće me ne zanima šta žene misle.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 19:03

Odo popit jedan kapućino nakon ručka. :coffee
Kmicoland. cheers
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Germany
2020 83,122,889 773,144 985,572 −212,428
2021 83,129,285 795,492 1,023,687 −228,195
2022 84,079,811 738,819 1,066,341 –327,522
In 2020, 586,421 (75.8%) children were born to mothers with German citizenship, while 91,872 (11.9%) children were born to mothers with European citizenship (excluding Turkey) and 94,851 (12.3%) children were born to mothers with other citizenship.

In 2021, 605,703 (76.1%) children were born to mothers with German citizenship, while 95,282 (12%) children were born to mothers with European citizenship (excluding Turkey) and 94,532 (11.9%) children were born to mothers with other citizenship.

In 2022, 547,254 (74.07%) children were born to mothers with German citizenship, while 97,345 (13.18%) children were born to mothers with European citizenship (excluding Turkey) and 94,220 (12.75%) children were born to mothers with other citizenship.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 19:28

Uopće me ne zanima šta žene misle.
Sad će im ove generacije kojih je manje još manje rađat pa će se morat još više trpat.
Kmicoland.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by mentalitet 10/9/2023, 19:30

RayMabus wrote:
mentalitet wrote:

Kunem se svim shto imam da sam devedesetih gledao nenormalno povecanje crne djece u Berlinu a da ne govorim o arapima i turcima.Zashto pitao sam jednu schwabicu koja je imala dvoje djece sa jednim irancem koji je bio neki jebeni tip iz kriminalnog miljea.Rekla mi je,bolje jebu i pravi su mushkarci a ne ko schwabe pichkice pederske.Zene vole prave mushkarce sa kurchinom koja ce je svu ispiniti a ne schwapskog pimpeka koji ce je samo zashkakljati.Kao ovaj folksdojcher ,ima pimpaca od 5 cm i idiot misli da je to kurchina::::)))
Pad Berlinskog zida
https://en.wikipedia.org/wiki/Fall_of_the_Berlin_Wall

Bio sam poslovno u Njemackoj 1989 i bash na tome chek pointu Charli koji je sinonim pada berlinskog zida.Sjecam se da su tada sve europske drzave bile za ujedinjenje osisa i wesisa (tako se posprdno zovu schwabe) osim Engleza.Margaret Tachar je bila protiv toga i bila je u pravu ali jebeni ameri vodjeni idejom globalizma su tada bili slijepi i to dozvolili.Schwabe su megalomanski narod i to ih uvijek sjebe u njihovim planovima i idejama.Skloni su preuvelichavanju sebe a to rade samo kompleksashi od pojedinca do naroda.Evo ,vidi samo ovog folksdojchera,lova,lova,moc,moc .Da mu je samo kako doci do love i moci pa onda projecira samog sebe na forumu da je neki kurac u stvarnom zivotu.Nishta od njega ne mozesh prochitati osim lazi i hvaljenja samog sebe.Dodushe pokazao je kakva mu je percepcija samog sebe kada je svojevremeno lijepio svoj kurchic po forumu.Za njega je to dokoljenko iako izgleda kao kurchic od petogodishnjaka .Pa moj unuk od tri godine ima veci kurac od njega.Iskompleksirana schwapska gnjida:::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by RayMabus 10/9/2023, 19:35

mentalitet wrote:Schwabe su megalomanski narod i to ih uvijek sjebe u njihovim planovima i idejama.Skloni su preuvelichavanju sebe a to rade samo kompleksashi od pojedinca do naroda.
Sad će im megalomanija doći glave kad postanu Kmicoland.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija u finalu SP-a  - Page 3 Empty Re: Srbija u finalu SP-a

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum