ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusi šalju raketu na Mjesec

Page 4 of 31 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Next

Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by sitting_bull Sun 20 Aug - 14:18

Ringo10 wrote:
sitting_bull wrote:za 47 godina poslati će drugu...
PA vjerojatno za neke 3 do 4 godine
I onaj indijski Chandrayan 2 je krahirao 2019 pa sad ponovo pokušavaju. Predpostavljam da svi koji to pokušavaju ipak imaju i nekakvu repliku aparata 
Tu je bio problem sa softwareom a izgleda da je i sa Luna 25 sličan problem
neće.
i ovaj program s lunom25 je bio za rusko pokazivanje mišića i mogućnosti glede korištenja svemira u vojne svrhe.

obzirom na zemaljske ratne probleme i sankcije za nabavu visoke tehnologije te izoliranost ruskih naučnika od svijeta proći će puno vremena do ponovnog starta jer ovakvi su  programi  ekstremno skupi.

sitting_bull

Posts : 11154
2015-09-28


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Sun 20 Aug - 14:23

Ringo10 wrote:Ma inače su ti svemirski programi nazadovali. Ameri šalju te sonde ali generalno smlatili su novce na onaj Space Shuttle koji je na kraju propao. I NASA kao da ne zna šta će sa sobom, onaj Musk nešto petlja ali i njemu se svako malo sruše te rakete.
Rusi su bili bolji šesdesetih i sedamdesetih nego sada. Kinezi možda nešto da urade, ali sve je to u povojima. Ma nek se oni svi drže ISS i orbite 
Hajde da vidimo Indijce ...možda oni nešto urade

Opet valjaš gluposti. Iz neznanja ili ti je takav običaj?

NASA samo oko Marsa ima 3 orbitera, a na samom Marsu imaju dva rovera, svaki težak oko tonu.
Inače, ti roveri imaju laboratorij svestraniji nego ga ima ijedna država na Zemlji.
Sad su uveli i eksperimentalni helikopter, koji pomaže znastvenicima istražiti okolicu koja je nedostupna
roverima, a usput i pomažu pronaći najprimjereniju rutu kretanja rovera...
Pored toga NASA ima u svemiru 15-20 drugih letelica, s kojima je u dnevnoj komunikaciji.
Tu, uz NASA-u su nevjerojatni Japanci, koji uzimaju uzorke s kometa i vraćaju ga nazad na Zemlju.

Indija? Trude se i treba ih u tome podržati.
Kinezi? Daleko su ispre Indijaca i Rusa( koji se već desetljeća ne trude).
Rusi imaju dobre ideje, ali su neustrajni u realizaciji. Obično te ideje realiziraju Ameri(NASA).
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Ringo10 Sun 20 Aug - 14:27

sitting_bull wrote:
Ringo10 wrote:
sitting_bull wrote:za 47 godina poslati će drugu...
PA vjerojatno za neke 3 do 4 godine
I onaj indijski Chandrayan 2 je krahirao 2019 pa sad ponovo pokušavaju. Predpostavljam da svi koji to pokušavaju ipak imaju i nekakvu repliku aparata 
Tu je bio problem sa softwareom a izgleda da je i sa Luna 25 sličan problem
neće.
i ovaj program s lunom25 je bio za rusko pokazivanje mišića i mogućnosti glede korištenja svemira u vojne svrhe.

obzirom na zemaljske ratne probleme i sankcije za nabavu visoke tehnologije te izoliranost ruskih naučnika od svijeta proći će puno vremena do ponovnog starta jer ovakvi su  programi  ekstremno skupi.
Volim ta svemirska istraživanja ali realno prvo treba riješiti zemaljske probleme 
Ovo je trošenje novca bez veze. Eto onaj se voza po Marsu i šta. Kinezi su se malo vozikali po Mjesecu i šta
Onaj ISS možda i ima nekog smisla i svi oni GPS i Glonas sustavi za navigaciju, meteorološki sateliti i slično.
Nešto od čega imaš koristi
A od ovih vozikanja po Marsu ili Mjesecu ja ne vidim nikakve realne koristi
Poanta je u ekonomskom korištenju svemira a to neće biti moguće još za 200 godina
Oni išli sa APOLLO programom -  AKO SU UOPĆE IŠLI - i skoro 60 godina nema ih nigdje jer samo šetanje po Mjesecu nije imalo nikakve svrhe a košta ko Svetog Petra kajgana
ZAjebano je to sa svemirom jer havarije su česte .. recimo onaj program Space Shuttle je propao a u njega su potrošeni nevjerojatni novci.
Prvo treba riješiti ovozemaljske probleme... može svemir čekat
Ringo10
Ringo10

Posts : 21648
2015-09-24


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by crvenkasti Sun 20 Aug - 20:45

Ne treba se čuditi što im se srušila. Vjerojatno su u raketu morali staviti jeftine čipove iz veš mašina koje su ukrali u Ukrajini.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29095
2014-04-17


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Mon 21 Aug - 4:51

crvenkasti wrote:Ne treba se čuditi što im se srušila. Vjerojatno su u raketu morali staviti jeftine čipove iz veš mašina koje su ukrali u Ukrajini.
Znao sam...nisi uzdržao. Odi prati šta piše INFORMER.
Nije nauka za bedaka.
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Mon 21 Aug - 8:21

АМС "Луна-25" потерпела крушение при смене орбиты. Что произошло?

AMS "Luna-25" srušila se s promjenom orbite. Što se dogodilo?
VIDI: -

https://ria.ru/20230820/krushenie-1891143271.html

1.)

Эксперты поясняли, что мешает орбитальное вращение Земли. При уходе Луны за горизонт наземные средства связи на территории России не видят аппарат.


Stručnjaci su objasnili da se umiješala  orbitalna rotacija zemlje. Kad Mjesec odlazi preko horizonta  komunikacije, temeljene na zemlji u Rusiji,  ne vide aparat (Luna 25).


2.)
О "тревожащих признаках" перед переходом на предпосадочную орбиту говорил ведущий научный сотрудник Института космических исследований (ИКИ) РАН Натан Эйсмонт. По его мнению, нужно было отложить маневр.
По некоторым данным, возникли трудности с импульсно-доплеровским радаром, измеряющим высоту, из-за чего запуск несколько раз откладывали.

Ukratko, već prije prijelaza na orbiti odakle bi se stanica usmjerila na spuštanje na Mjesec, primijetili su se znaci nepravilnog rada
impulsno-doplerovskog radara za mjerenje visine. Zbog tog radara  se lansiranje više puta odgodilo. Po mišljenju Natana je manevar bilo nužno odložiti.

Moj komentar:
ad 1.)
Negdje sam već objavio komentar znalca na ovu temu, posebno oko komunikacijskim problemima Roskosmosa u konkretnom sliučaju.
Bio je prikazano grafično objašnjenje Rotacije zemlje i Mjeseca u odnosu na ekliptiku.  Nakazano je bilo u kakvim se problemima našla
ekipa u Roskosmosu, zbog veoma kratke mogućnosti za bilo kakvu reakciju, jer se Mjesec ubrzano izgubio iza horizonta.
Ovaj problem ne bi bio problem ako bi Roskosmos bio u mogućnosti koristiti komunikacijske mogućnosti Deep Space Netwok:
https://eyes.nasa.gov/dsn/dsn.html

ad 2.)
Ovo samo znači da zbog "vanjskog pritiska"  ;) nije bilo moguće odložiti lansiranje zaradi neispravnog djelovanja radara,
ključnog za spoštanje stanice na Mjesec. Zbog nemogućnosti pod 1) nije bilo ni moguće nastaviti kruženje oko Mjeseca
dok se taj problem s radarom ne riješi. Pomoć kod toga je mogao pružiti isključivo Deep Space Network, a tome se je
ruski Roskosmoss već davno prije (nakon odlaska sa ISS) očigledno odrekao.

Samostalna svemirska ispitivanja  (i) zbog ovakvih razloga  imaju ograničene mogućnosti.
Tu i tamo Kina bljesne, ali je i to ograničeno...
Pohvalno je bilo nedavno kinesko spuštanje na Mars. No međutim...njihov domet je ograničen, to već sada znamo.
Budućnost svemirskog istraživanja je u multinacionalnoj suradnji. U NASA-i je to odavno shvatili.
NASA se po tom pitanju i dalje trudi...O tome malo kasnije!
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Mon 21 Aug - 8:47

PS:
Kao što sam već rekao, Rusi imaju nevjerojatne ideje, koje uglavnom realizira NASA. 
Sjećam se prvog NASA-inog slanja čovjeka na Mjesec. Rusi još nisu bili na tom nivou,
ali su istovremeno poslali automatsko vozilo, koje na Mjesecu za samo par mjeseci
prevalilo put od cca 50 km. 
NASA nakon nekoliko desetljeća šalje na mjesec 2 vozila: Spirit i Oportunity.
Nihjov vanjski konstrukcijski izgled me potsjetio na ono rusko vozilo po Mjesecu.
Nisam siguran jesu li postigli sličnih 50 km, iako je u tom smjeru bilo navijanja
sa strane, pa čak i "malih od kužine" iz kruga NASA-e. Kao da je to uopće važno.
Sjećam se i NASA-inog Challegera, koji je bio vanjaska kopija ruskog nikad korišćenog Burana (?).
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by abraham Mon 21 Aug - 18:51

SAmo zacrvljivog i drustvo u cosku  negdje na ibarskoj magistrali. Muhahahahahaaaa:




_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14302
2014-04-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Šandor Winnetou Mon 21 Aug - 20:23

abraham wrote:SAmo zacrvljivog i drustvo u cosku  negdje na ibarskoj magistrali. Muhahahahahaaaa:



Pogledao 2/3 i sad me zanima što rusofilna glupača i ova dva rusofilna lika iz crtića imaju za reći nakon što im se luna 25 razbila o lunu onako kao što seljak otrese bale o beton, gdje nestade ruska dominacija i hvalospjevi, izbjegavanje sankcija, specijalna vojna operacija bla bla bla... ja se cijelu godinu iz kuće pojavljivao ne bi no ovo su zatucane srbende pa će ih se vjerojatno vidjeti za koji dan opet na nekoj srpskoj znanstvenoj emisiji gdje će budaletine kao i crvljikasti nastaviti udarati glavom u zid kao sumanuti.

_________________
Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by veber Mon 21 Aug - 20:33

Šandor Winnetou wrote:
abraham wrote:SAmo zacrvljivog i drustvo u cosku  negdje na ibarskoj magistrali. Muhahahahahaaaa:



Pogledao 2/3 i sad me zanima što rusofilna glupača i ova dva rusofilna lika iz crtića imaju za reći nakon što im se luna 25 razbila o lunu onako kao što seljak otrese bale o beton, gdje nestade ruska dominacija i hvalospjevi, izbjegavanje sankcija, specijalna vojna operacija bla bla bla... ja se cijelu godinu iz kuće pojavljivao ne bi no ovo su zatucane srbende pa će ih se vjerojatno vidjeti za koji dan opet na nekoj srpskoj znanstvenoj emisiji gdje će budaletine kao i crvljikasti nastaviti udarati glavom u zid kao sumanuti.
forsali rusi nekaj da pokažu srbima da su sila, kao.
srbi se uzjebali.

svi ostali koji su imaju svemirski program pratili pomno.

taj projekt je bio eu-ruski-us.
rusi dokazali sami se popiknuli, sami pali.

ariane je njemačko-francuski projekt. ne sjećam se da je bilo koja pala, slupala se ili otišla u srbiju.

četnička posla.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Šandor Winnetou Mon 21 Aug - 20:42

veber wrote:
Šandor Winnetou wrote:
abraham wrote:SAmo zacrvljivog i drustvo u cosku  negdje na ibarskoj magistrali. Muhahahahahaaaa:



Pogledao 2/3 i sad me zanima što rusofilna glupača i ova dva rusofilna lika iz crtića imaju za reći nakon što im se luna 25 razbila o lunu onako kao što seljak otrese bale o beton, gdje nestade ruska dominacija i hvalospjevi, izbjegavanje sankcija, specijalna vojna operacija bla bla bla... ja se cijelu godinu iz kuće pojavljivao ne bi no ovo su zatucane srbende pa će ih se vjerojatno vidjeti za koji dan opet na nekoj srpskoj znanstvenoj emisiji gdje će budaletine kao i crvljikasti nastaviti udarati glavom u zid kao sumanuti.
forsali rusi nekaj da pokažu srbima da su sila, kao.
srbi se uzjebali.

svi ostali koji su imaju svemirski program pratili pomno.

taj projekt je bio eu-ruski-us.
rusi dokazali sami se popiknuli, sami pali.

ariane je njemačko-francuski projekt. ne sjećam se da je bilo koja pala, slupala se ili otišla u srbiju.

četnička posla.
Ako nisi slušao ove idiote, lik u jednom trenu kaže kad svima zapne sjetiti će se oni srba i srbi će fiješiti te probleme za svemirska pitanja a sad im kao ne daju jer nisu u savezu evropske agencije vezane za svemirska istraživanja???
Dakle totalka idioti kao i glupača koja je vodila emisiju. 
Kad poslušam našeg Radonića u radio emisiji Andromeda skužim da smo mi u tom pogledu barem 10 dužina ispred srbije a mi smo u globalnim razmjerima kurac od ovce.

_________________
Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by veber Mon 21 Aug - 20:46

Šandor Winnetou wrote:
Kad poslušam našeg Radonića u radio emisiji Andromeda skužim da smo mi u tom pogledu barem 10 dužina ispred srbije a mi smo u globalnim razmjerima kurac od ovce.
radonić je zaljubljenik. kada ne zna veli da ne zna.
tonći tadić je veliki fizičar, s objavljenim radovima u svijetu.

srbi samo svojataju teslu. jebga predugo ih guzili turki. iq im je niži od turskog.

dogodine u kninu

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by veber Mon 21 Aug - 20:52

poslušah prvih par minuta i odoh srat.

živi je dokaz njemačka i japan, ako ih vojno ne poraziš u glavnom gradu, nametneš guvernera....

...srat će desetljećima.

stoka smrdljiva

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Šandor Winnetou Mon 21 Aug - 21:04

veber wrote:poslušah prvih par minuta i odoh srat.

živi je dokaz njemačka i japan, ako ih vojno ne poraziš u glavnom gradu, nametneš guvernera....

...srat će desetljećima.

stoka smrdljiva
Čisto rusofilsko političko sranje od emisije, nije čudo što si morao na wc

_________________
Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by veber Mon 21 Aug - 21:08

rusi isto tako kopirali space shutell, pa ga nazvali Buran.

koji je jednom poletio bez posade u nisku orbitu, gdje lete američki vojni avioni.

na kraju završio u njemačkom tehničkom muzeju.

toliko o rusima, nadmoći i ekonomskoj sili koja je vlastiti orbiter prodala za milijardu eura.

i di su četnici levijatan i onaj koji je bio specijalac, svetoje?

svetoje je u biti onaj koba.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by veber Mon 21 Aug - 21:12

Šandor Winnetou wrote:
veber wrote:poslušah prvih par minuta i odoh srat.

živi je dokaz njemačka i japan, ako ih vojno ne poraziš u glavnom gradu, nametneš guvernera....

...srat će desetljećima.

stoka smrdljiva
Čisto rusofilsko političko sranje od emisije, nije čudo što si morao na wc
tu je greška prema srbiji.

bezuvjetna predaja, bok, šlus. motaj kablove.

rusiju isto treba razjebati dok ne krepaju. stoljeća imperijalizma, pokorenih i poubijanih naroda.
ne znaš tko je gori, kosooki ili mongoloidi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Mon 21 Aug - 22:38

Poslušao do 2 min i 37 sek, dalje nije išlo.
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Tue 22 Aug - 7:31

https://en.wikipedia.org/wiki/Voyager_2

Najfascinantnija i najproduktivnija svemirska misija ikad. Voyager je lansiran u kolovozu 1977. I danas , nakon 46 godina funkcionira.
Za dolazak u interstelarni prostor korištena konstelacija velikih vanjskih planeta, po redu : Jupiter-Saturn-Uran-Neptun.
Ta konstelacija se događa svaki 176 godina. U ovom slučaju su planete poslužile kao luk i strijela...
Prolazeći pored tih planeta snimljene su im (i mjesecima!) fotografije visoke rezolucije, koje i danas fasciniraju. 
Prati ga radar u Canberi, koji je jedini u stanju (zbog zastarjele ondašnje tehnologije) primati sporo stizajuće podatke.
Trenutna udaljenost Voyagera od Suca je 24,2 milijarde km, a brzina udaljavanja mu je cca 120,000 km/h,
što će reći već cca 6 milijardi km u interstelarnom prostoru. 
Ako mu se u međuvremenu ništa ne desi, pored zvijezde ROSS 248 će proći kroz 40,000 godina , a pored 4,3 svjetlosne godine udaljene 
zvijezde Sirius proći će kroz 296,000 godina. 
Dao Bog da poživim do tada, to bi jamačno proslavio s kištom piva. :D


Last edited by Eroo on Tue 22 Aug - 7:39; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Tue 22 Aug - 7:38

PS: 
A glede onog videa (HAPPY TV) jednostavno mi se gadi onakav način prikaza.
To govori samo o nepismenosti onih koji to rade, kao i onih kojima je to namjenjeno.
Izobraženi i pristojnim Srbima se želudac također okreće.
Ovo je već drugi neuspješni ruski pokušaj lansiranja dobro zamišljene misije.
Kod prethodnog nisu uspjeli utirivanjem letjelice oko Zemlje (izgubljen kontakt).
Kladio bih se da se im to dešava zbog pritisaka politike...Ne bih o ovome, iako
znam o tome ponešto.
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Tue 22 Aug - 8:50

Spomenuo sam "vanjske pritiske", pa je red da to objasnim.
Na znanje i znanost ne bi se nikad smjelo vršiti pritiske, ali se dešavaju.
Čak i u NASA-i. Svi svemirski projekti u NASA-i su pod kontrolom
državnog direktora, koji kontrolira kako se troši novac poreznih obveznika.
To je u redu, dok se ne miješa u rokove izvedbe, koji ponekad ne mogu
biti ispoštovani.
Desilo se prije desetak godina, kad je jedno NASA-ino vozilo "Spirit) 
zapalo u probleme, jer mu je prijetilo gašenje zbog nemogućnosti
preseliti ga na mjesto gdje bi sunčane ćelije dobile potrebnu količinu elektrike.
Na forumu sam im sve lijepo nacrtao i kratkom matematikom dokazao što moraju
učiniti. Naime, jednom polovicom vozila su zapali u pepeo i nasjeli "trbuhom na kamen". Nakon moga komentara (savjeta) bio sam doslovce popljuvan, kao mi ćemo to ovako kako smo zamislili, a ti ne seri. I nastavili su jedno vrijeme kako su zamislili.
Nakon par sati netko je ipak razumio ono šta sam savjetovao, pa kaže:
Nastavit će se onako kako je predviđeno, a ako ne uspijemo onda će se izvesti nešto
od toga kako si predlagao. Na dodatna pitanja nisam više odgovarao, jer mi se činilo bezveze. Tko je razumio razumio je, a tko nije i ne mora. 
Izveli su moju varijantu (prekasno) i taman kad su se izvukli iz problema..rover crkao.
Imao sam barem još jedan savjet za njih, kod drugog vozila. Koji je kroz godinu dana ipak bio usvojen. 
Mogao bih se još pohvaliti iz i inače moje bogate prakse.  Nikad se nisam posluživao
onih finti da cijenu povećam za 5% , kako bi na krahju dao popust 5%...ma, mislim, ejj..kakve su to fore? :D
Konkuriram za jedan projekt (nas 5 u igri). Jave mi da sam projekt dobio...
Poslije 14 dana šef projekta me zove i kaže : -Ero, dobili smo jednoga za pola moje cijene. Ako ne smanjiš cijenu , direktor kaže da ćemo ovoga uzeti. 
Velim mu ja: Dajte tomu, očekujte probleme...
Kroz pola godine me opet zove šef projekta (bili smo i inače kolege) i kaže mi:
-Ero, direktor kaže da mu je sad žao što Erotu nije dao projekt. :D
Poznavao sam i direktora i snjim sam bio dobar kolega.
Rekoh šefu projekta: - Reci mu da je Ero rekao da odjebe! :D
Šef bi kod direktora morao ustrajati na onome što sam mu rekao, jer je projekt
bio kompliciran. To je onaj tip projekta kojeg ne radiš da bi obogatio, jer zahtjeva
popriličnu dozu dodatnog truda, koji nikad ne može biti plaćan onoliko koliko
se truda uloži.
Zaključno: uvijek treba ustrajati na tkzv. tehničkoj poštenosti, pa makar te proglasili nekooperativnim. Za godinu-dvije će se to ipak shvatiti, a to je način kako postižete
ugled u krugu svoje struke. I šire.

Luna 25?
Bilo je veoma neugodno preložiti rok lansiranja na projektu koji traje
preko 3 desetljeća. Ja to itekako razumijem, ali ako radar ne ne štima,
onda nemaš drugi izbor do preložiti lansiranje.
Drugo, u trenutku kad se greška na Luni pojavila, a Mjesec blizu da zađe
iza horizonta i postaje nevidljiv za Roskosmoss, jedino je smisleno
bilo pozvati u NASA-u i zmoliti da im se preko Deep Space Network omogući
kontak s Luna 25, kako bi se zadržala trenutna orbita ito toliko vremena
kako bi se pokušalo sve da se greška otkloni.
No, tko bi se to usudio u Roskosmossu predlagati?
Iz onog video prije se vidi da je to bio više politički neko znanstveni projekt.
Nažalost.
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Eroo Tue 22 Aug - 8:51

PS: Predug komentar? 
Pa preskočite sve do "Luna 25?".  :D
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Rusi šalju raketu na Mjesec - Page 4 Empty Re: Rusi šalju raketu na Mjesec

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 31 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum