ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Građanski rat u Rusiji - tema

Page 25 of 27 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next

Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by veber 29/6/2023, 19:26

AssadNaPodmornici wrote:tko će ih hraniti dok su u bjelorusiji? 20 000 ljudi i gomila tehnike treba mjesečno 100injak milijuna $
zaboravih ti odgovoriti.
to je nivo divizije ili 4-5 brigada.
trebaš u ovim uvjetima da je broj točan, 16t hrane dnevno.
Uz čoksu to ti je 500t/mj. znači nekikih 2 milje mjesečno za klopu.
dok vojska stoji tehhnika ne radi, znali nikaj te tehnika ne košta.
s plaćama koje ne dobijaju bilo bi 50 milja max.


u bjelorusiji će biti oni na vrhu. možda njih 1000-2000

ostali su na čekanju dok ne dođu novi ugovori.

veber

Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Hektorović 29/6/2023, 21:00

AssadNaPodmornici wrote:čudo je kako uopće ruska vojska funkcionira u toj igri prijestolje gdje ima nekoliko različitih čopora. 
evo wagner se neće više boriti u ukrajini a praktički oni su im jedini osvajali nešto. 
idem još malo radit, pa cu ksnije na srpske forume

To je i bio problem, Šojgu i Gerasimov su spram njih ispali papci. 

Gerasimov totalno popušio zimsku ofenzivu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Šandor Winnetou 29/6/2023, 21:22

Hektorović wrote:Putin sad doslovno sprovodi "patriot purge" u vojsci. Ostavlja samo korumpirane Šojgu kadrove. Svi koji su ikad razmišljali svojom glavom kontra pijanog Gerasimova i lopovskog Šojgua su postali nepodobni.

Slom obrane dolazi jako brzo pošto se najsposobniji (poput Yudina i Surovikina) uklanjaju i ostaju samo lopine, nepo bebe i rektalni alpinisti.
To je ok, staljinove čistke su uvijek prvo potamanile one najsposobnije pa sve do zadnjeg štrebera u nizu ako je sustav ocijenio da je to ugroza za vlast.
Klonovi nastupaju press

_________________
Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 21:59

Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:Putin sad doslovno sprovodi "patriot purge" u vojsci. Ostavlja samo korumpirane Šojgu kadrove. Svi koji su ikad razmišljali svojom glavom kontra pijanog Gerasimova i lopovskog Šojgua su postali nepodobni.

Slom obrane dolazi jako brzo pošto se najsposobniji (poput Yudina i Surovikina) uklanjaju i ostaju samo lopine, nepo bebe i rektalni alpinisti.
To je ok, staljinove čistke su uvijek prvo potamanile one najsposobnije pa sve do zadnjeg štrebera u nizu ako je sustav ocijenio da je to ugroza za vlast.
Klonovi nastupaju press

ja sam se prepa da će od propalog RU državnog udara, Ruska vojska barem napraviti korisne čistke ,uhvatiti se u koštac sa neposobnostima itd. tako su se i srbi tješili po forumima "nema veze Rusija će nakon ovoga izaći jača efikasnija". . a ono game of thrones , zapravo Putin samo radi na tome da se održi na vlasti , doslovno game of thrones, pokušava se okružiti lojalnim ljudima .. 

šteta jednom smatram sposobnim vođom(sjećam se kada sam mu prije par godina davao ocjenu +3 od 5 pa me je brutalno vrijeđalo na forumu ali ok) ali i to +3 je bolje nego 90% vladara na svijetu. .i usrao je motku sa ovom invazijom a sada prijeti da sjebe Rusiju gore nego što je Hićo ujeba Njemačku. 

otići ću kasnije na srpske forume

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Hektorović 29/6/2023, 22:10

AssadNaPodmornici wrote:

ja sam se prepa da će od propalog RU državnog udara, Ruska vojska barem napraviti korisne čistke ,uhvatiti se u koštac sa neposobnostima itd. tako su se i srbi tješili po forumima "nema veze Rusija će nakon ovoga izaći jača efikasnija". . a ono game of thrones , zapravo Putin samo radi na tome da se održi na vlasti , doslovno game of thrones, pokušava se okružiti lojalnim ljudima .. 

šteta jednom smatram sposobnim vođom(sjećam se kada sam mu prije par godina davao ocjenu +3 od 5 pa me je brutalno vrijeđalo na forumu ali ok) ali i to +3 je bolje nego 90% vladara na svijetu. .i usrao je motku sa ovom invazijom a sada prijeti da sjebe Rusiju gore nego što je Hićo ujeba Njemačku. 

otići ću kasnije na srpske forume

Da je odstupio 2012 bio bi u povijesti zapisan kao sposoban vladar.




Ovako su šanse da će visiti za jaja ko Mussolini.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2023, 22:24

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

ja sam se prepa da će od propalog RU državnog udara, Ruska vojska barem napraviti korisne čistke ,uhvatiti se u koštac sa neposobnostima itd. tako su se i srbi tješili po forumima "nema veze Rusija će nakon ovoga izaći jača efikasnija". . a ono game of thrones , zapravo Putin samo radi na tome da se održi na vlasti , doslovno game of thrones, pokušava se okružiti lojalnim ljudima .. 

šteta jednom smatram sposobnim vođom(sjećam se kada sam mu prije par godina davao ocjenu +3 od 5 pa me je brutalno vrijeđalo na forumu ali ok) ali i to +3 je bolje nego 90% vladara na svijetu. .i usrao je motku sa ovom invazijom a sada prijeti da sjebe Rusiju gore nego što je Hićo ujeba Njemačku. 

otići ću kasnije na srpske forume

Da je odstupio 2012 bio bi u povijesti zapisan kao sposoban vladar.




Ovako su šanse da će visiti za jaja ko Mussolini.
najjača fora i Mussolini je doslovno uživao ugled uoči samog WW2, dapače čak je bio i protivnik Hitleru neko vrijeme, recimo Mussolini je davao podršku Austrijskim fašistima koji su bili protiv Hitlerovih nacista (i spajanja sa Njemačkom). Pa je pokušavao biti posrednik između Britanije/Francuske i Hiće u pregovorima.. a onda je usrao motku , bilo mu je sve gore i gore, i objesilo ga za muda. 
Pa još i do ove invazije Putin je bio koliko toliko "ugledan" , sjeti se Kolinde 2018 kako se balila i grlila sa njim a ona je globaistička nato kujica.. 

RU je tada imala jak utjecaj na zapadnu desnicu, a preko svoje propagande je uvjerila svijet da može doći za 2 tjedna do Berlina a da je Ukrajina korumpirana država sa pogotovo nesposobnom vojskom koja mrzi režim i da će se svi predati čim se ispali metak.. lako što je uvjerio svijet u to, uvjerio je sam sebe a to je zajeb. 

Za Rusiju i Ukrajinu bi bilo možda najbolje da Putin noćas klizne kroz prozor, a netko novi ponudi pregovore ali realne pregovore  i da malo i Ukrajinci popuste..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by RayMabus 29/6/2023, 22:25

Njegova jaja njegov problem.

Ostat će 100 posto bez njih ako ostavi Šojgua na toj poziciji jer ovaj nije sposoban obraniti išta u toj Ukrajini uključivši i Krim.

Rekoh: njegova jaja njegov problem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by RayMabus 29/6/2023, 22:35

Ja ako sam dobro shvatija tu priču a jesam jer san mu već u subotu ujutro nešto napisa a Putinu su nekakvi izbori valjda iduće godine a stranka mu se zove Velika Rusija ...dakle ako padne pola te trenutno okupirane Ukrajine sada npr taj Lugansk i tamo na sjeveru to poviše , onda Putin neće biti ponovo izabran.

Njegova jaja su njegov problem. Ne moj.

by RayMabus Sat 24 Jun - 6:14

Ovi glupi Šojgu pokrenija tenkovski napad i ovi opet popušili i Ukri zauzeli te položaje.

A ja ga jučer popodne napad jer i dalje priča o tenkovima a ne pat poziciji. Kad ti radiš napad onda ti triba tri puta više vojske a oni se brane. Sad će mu bit rasulo u Rusiji jer meni treba pat pozicija kakva takva a oni i dalje upiru tenkove.

Može se žrtovat cijeli taj prostor zapadnog Luganska i Donjecka ako je to cijena da Šojgu padne. Nemam nikakvih problema s tim.

To su moje procijene da njega nakon one jučer izjave da će slat opet tenkove dakle napad a ne pat pozicija njega treba maknit jer će zasrat sve i izgubit će i pat poziciju a to je Rusiji sasvim dovoljno za nekakvu pobjedu a ne tamo nekakvi napadi tenkovima dalje.

Ovi kopneni prostor u zapadnom Lugansku ne izbija na Azovsko more pa gubitkom tog teritorija a zbog čega će Šojgu past ja ne gubim ama baš ništa tj dobivam jer se kretena miče nakon toga. A upravo je te položaje Wagner napusti i sad će to padat i krenuo na njega u Rusiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by RayMabus 29/6/2023, 22:43

Znate šta ću ja vama reč ?

U nekoj drugoj državi tog Šojgua bi ovaj poviše smjenio odavno jer on je ništa drugo nego šta je nama i onaj Banožić od Plenkovića. Mali Bane jel. A on tu ko neki nedodirljivi. Paralelna vlast maltene i nitko ne trza nakon svega i još ga Putin drži.

E pa sad ćemo to fino riješiti.

Tvoja jaja tvoj problem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by RayMabus 30/6/2023, 06:26


:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Hektorović 30/6/2023, 10:29

3) Postoji također verzija da je Surovikin u početku bio protiv SVO-a, te je pisao o potrebi okončanja toga u analitičkim bilješkama Putinu. Nakon što je general povukao trupe iz Hersona, navodno mu je prekinut izravni kanal komunikacije s predsjednikom.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Hektorović 30/6/2023, 10:32

Sa telegrama

Vidim da su neki iznenađeni riječima Sobčaka da je general Surovikin bio protiv SVO-a i da je smatrao potrebnim prekinuti ga. Ne trebaš se čuditi. Može ga podržati samo osoba koja je daleko od vojne stvarnosti, ili osoba čija je glavna okupacija podrška SVO-u - političari, propagandisti, vojnici. Kritiku ne smiju izgovarati naglas. Ali u analitičkim bilješkama moguće je. Osim toga, podržavaju nas osobe s invaliditetom, ali ih izbacujemo iz jednadžbe.

Problem je drugačiji. Činjenica da je vrlo teško, gotovo nemoguće, završiti bez gubitka obraza. Ovdje je Surovikin očito predložio svoj put - aktivnu obranu. Stabilizirao je frontu, ojačao pregovaračku poziciju, ali to ipak nije bilo dovoljno za kraj.

Odugovlačenje također nije opcija. Pretpostavljalo se da je SVO način da se ojača sustav, da se stvori zona entropije, gdje se sve negativno istiskuje. Ali ne, kako se nedavno pokazalo, entropija ne ostaje u zoni NSV-a, već sjeda na oklopna vozila i odlazi u glavni grad - događa se predviđena "donbasizacija zemlje". Još više rizika


Last edited by Hektorović on 30/6/2023, 10:42; edited 2 times in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by RayMabus 30/6/2023, 10:37

RayMabus 26.06 napisao: wrote:
Sad kad vas tamo sve pobijem šta ste prešli Dnjepar jer anglosaska komanda upire Krim i Azov NEĆE VAM VIŠE TO PAST NA PAMET.

AJ BOG

Stranica:
https://www.ex-iskon-pleme.com/t55338p380-graanski-rat-u-rusiji-tema
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by crvenkasti 30/6/2023, 10:45

Ukrajinci trebaju slati još još više vojnika u kontranapad.
Što ih je više, to će možda Rusi prije ostati bez streljiva, a onda su gotovi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29095
2014-04-17


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by RayMabus 30/6/2023, 10:48

Putin, međutim, ne može smijeniti Šojgua u ovome trenutku, temeljem ultimativnih zahtjeva šefa Wagnera i ‘izdajnika‘ Prigožina, jer bi to bio zoran dokaz predsjednikove slabosti. Čak i ako je u međuvremenu ministar Šojgu doista postao omražen u cijeloj ruskoj vojsci, od smjene ga čuva luksuz očuvanja predsjednikove političke snage. Takva logika će držati vodu najmanje još nekoliko tjedana, a onda možda i sazriju okolnosti da se Šojgua ‘pusti niz vodu‘ ili premjesti u kakav dužnosnički zapećak.


PA PA ŠOJGU
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Hektorović 30/6/2023, 10:52

Dakle Surovokin je napisao analizu za Putina gdje je iznjeo kako se rat ne može dobiti, kako sve treba stabilizirat i krenut u pregovore. Nakon toga Putin ga smjenjuje i degradira, Gerasimov preuzima diretno vođenje.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by AssadNaPodmornici 30/6/2023, 10:58

Hektorović wrote:Dakle Surovokin je napisao analizu za Putina gdje je iznjeo kako se rat ne može dobiti, kako sve treba stabilizirat i krenut u pregovore. Nakon toga Putin ga smjenjuje i degradira, Gerasimov preuzima diretno vođenje.
I onda ovaj frustriran staje na stranu Wagnera i omogućava im uz pomoć svojih veza šetnju skoro do Moskve. 
I sada je negdje u podrumu , zatvoren i to možda da niti sam Putin ne zna, nego na vlastitu ruku od Gerasimova ili Šojgoua. 
Igre prijestolja u Rusiji

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Hektorović 30/6/2023, 11:57

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Dakle Surovokin je napisao analizu za Putina gdje je iznjeo kako se rat ne može dobiti, kako sve treba stabilizirat i krenut u pregovore. Nakon toga Putin ga smjenjuje i degradira, Gerasimov preuzima diretno vođenje.
I onda ovaj frustriran staje na stranu Wagnera i omogućava im uz pomoć svojih veza šetnju skoro do Moskve. 
I sada je negdje u podrumu , zatvoren i to možda da niti sam Putin ne zna, nego na vlastitu ruku od Gerasimova ili Šojgoua. 
Igre prijestolja u Rusiji

Navodno je bio tajno iniciran u Wagnera, i to mu je sad među galvnim krimenima, uz "defitizam"...

Izgleda kako je plan bio zaustaviti rat, zato je Prigožin onako jako protiv rata govorio dan prije pobune. Likovi su stvarno htjeli spasiti zemlju i ljude od dugotrajne agonije (tipa iračko-iranski rat).
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by RayMabus 30/6/2023, 12:11

Hektorović wrote:

Navodno je bio tajno iniciran u Wagnera, i to mu je sad među galvnim krimenima, uz "defitizam"...

Izgleda kako je plan bio zaustaviti rat, zato je Prigožin onako jako protiv rata govorio dan prije pobune. Likovi su stvarno htjeli spasiti zemlju i ljude od dugotrajne agonije (tipa iračko-iranski rat).
Da se htio predati bez borbe onda ne bi postavio onakvu obranu. Procijenio je to šta je a to je da ruska vojska nema sposobnosti napada u ovakvoj situaciji i da je bolje napraviti između njih i Ukrajinaca NIČIJU ZEMLJU i onda dobiješ tako pat poziciju i mora se na pregovore.

Eto stiže nova vojna pomoč Ukrajini pa nek se taj debil Putin misli s tom svojom idejom napada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by marcellus 30/6/2023, 12:52

Evo im još jedna pala kroz prozor

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/jos-jedna-sumnjiva-smrt-u-moskvi-potpredsjednica-ruske-banke-pala-s-prozora-20230629

na 11 katu

čistila prozore

_________________
Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45793
2014-04-16


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Šandor Winnetou 30/6/2023, 12:55

marcellus wrote:Evo im još jedna pala kroz prozor

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/jos-jedna-sumnjiva-smrt-u-moskvi-potpredsjednica-ruske-banke-pala-s-prozora-20230629

na 11 katu

čistila prozore
Padanje kroz prozor je u rusiji narodni običaj pogotovo ako staneš na žulj drugu diktatoru.

_________________
Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Građanski rat u Rusiji - tema - Page 25 Empty Re: Građanski rat u Rusiji - tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 27 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum