ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 17:44

Nema trećeg načina.

Ima u slučaju da ti to ( eksploziv ) ostave na vidljivom mjestu pa ti iz daljine snajperom il nečim to okineš ili dođeš dronom poviše pa s onim bombicama to digneš u zrak al je iluzorno očekivat da će ti to oni ostaviti na vidljivom mjestu jer je poanta priče da ti to ne vidiš i onda tu dođeš i onda te oni dignu u zrak.

Ima samo dva pa sad ako anglosasija želi doći do Azova i Krima i na Krim a želi neka izabere jedan od ova dva ili oba jer kad imaju onoliko mina za minirat sve živo okolo onda sasvim sigurno imaju i za minirat svaki rov koji su napravili između njih i Ukra a na putu prema Azovskom moru i Krimu i na Krim.

RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 18:19


:tu Tako treba. Da od štrumpfova ne ostanu niti papuče.

https://en.wikipedia.org/wiki/M58_MICLIC

Bog za njima neće plakati a ja još manje.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 1280px-thumbnail
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/7/2023, 21:01

Kazetno oružje odobreno. 
Odlično jedva čekam videa. Nadam se da odmah idu rakete za HIMARS i 155mm

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/7/2023, 21:08



Nadam se kroz tjedan dana da će biti prženje. 
Btw tu je hrpa drugih stvari, 31 155mm haubica jer su ih Rusi uništili pun kurac, ali ne mogu ih oni uništiti koliko ih Ameri mogu proizvesti. Zatim oklopna vozila rakete za pzo sustave, streljivo, puške, rezervni dijelovi.
Usput non stop druge Eu zemlje šalju svoje pakete pomoći. Svaki dan netko pošalje nešto. I treće hrpa toga dolazi ispod stola, tipa Ameri kupe od Pakistana tanker pun granata i to završi u Ukraini, to se nigdje ne bilježi javno. Dosta srpskog streljiva je tako u rukama Ukrainaca bilo je dosta snimki. Vjerojatno je Ukraincima i nadređeno da i ne snimaju srpske granate da ne bi bio pritiska na Vucica od strane Rusa i Srpske većine koja je na strani agresora

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 21:27

Prokleti Amerikanci šalju kazetnu municiju ukrajinskim ustašama da ubijaju ruske četnike koji su upali u Ukrajinu s ciljem stvaranja velike Rusije.


Generalni sekretar UN-a želi da zemlje prestanu koristiti kasetnu municiju, rekao je portparol UN-a Farhan Haq. Antonio Guterres podržava Konvenciju o kasetnoj municiji, koja je usvojena prije 15 godina.

UN se protivi upotrebi kasetne municije koju bi Amerika mogla poslati Ukrajini


Inače je Hrvatska supotpisnik ove konvencije dok Srbija nije dakle Hrvatska se tome protivi dok Srbija to podržava.

https://en.wikipedia.org/wiki/Convention_on_Cluster_Munitions


Crvenkasti jel ti dobro ? Dišeš li još ? Mi smo protiv toga a majčica Srbija to podržava. Majčica Srbija podržava rokanje ruskih četnika u Ukrajini kazetnim bombama dok Hrvatska to ne odobrava. Vazeljin čedo.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 1280px-Cluster_Munitions_Convention.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/7/2023, 21:32

AssadNaPodmornici wrote:Kazetno oružje odobreno. 
Odlično jedva čekam videa. Nadam se da odmah idu rakete za HIMARS i 155mm
Korak dalje ka eliminaciji barbara, do sad su tu orce imale prednost, sada i tu gube primat. fale još F16 i dalekometno streljivo za Himarse i dozvola za tući s istima po dubini i rusi mogu reći zbogom svijete, vidimo se drugi put u nekoj drugoj inkarnaciji.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/7/2023, 21:40

RayMabus wrote:Prokleti Amerikanci šalju kazetnu municiju ukrajinskim ustašama da ubijaju ruske četnike koji su upali u Ukrajinu s ciljem stvaranja velike Rusije.


Generalni sekretar UN-a želi da zemlje prestanu koristiti kasetnu municiju, rekao je portparol UN-a Farhan Haq. Antonio Guterres podržava Konvenciju o kasetnoj municiji, koja je usvojena prije 15 godina.

UN se protivi upotrebi kasetne municije koju bi Amerika mogla poslati Ukrajini


Inače je Hrvatska supotpisnik ove konvencije dok Srbija nije dakle Hrvatska se tome protivi dok Srbija to podržava.

https://en.wikipedia.org/wiki/Convention_on_Cluster_Munitions


Crvenkasti jel ti dobro ? Dišeš li još ? Mi smo protiv toga a majčica Srbija to podržava. Majčica Srbija podržava rokanje ruskih četnika u Ukrajini kazetnim bombama dok Hrvatska to ne odobrava. Vazeljin čedo.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 1280px-Cluster_Munitions_Convention.svg
kog oni jebu sa tim kasetnim udarima??? sad se sjetili galamiti nakon  što barbari cijelu 1,5 godinu to koriste ko mutavi.
Koliko se sjećam a sjećam se dobro kad su nas prašili srbi sa kasetnim  bombama niko nije rekao A protiv toga u UNu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/7/2023, 21:45



Bijela kuća: kazetno streljivo koristit će se iznimno pažljivo, tako da civili mogu biti skoro sigurni da njih nećemo pogoditi, možda.

Ako ih i pogodimo, to će biti slučajno i to se ne računa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 21:50

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:Prokleti Amerikanci šalju kazetnu municiju ukrajinskim ustašama da ubijaju ruske četnike koji su upali u Ukrajinu s ciljem stvaranja velike Rusije.


Generalni sekretar UN-a želi da zemlje prestanu koristiti kasetnu municiju, rekao je portparol UN-a Farhan Haq. Antonio Guterres podržava Konvenciju o kasetnoj municiji, koja je usvojena prije 15 godina.

UN se protivi upotrebi kasetne municije koju bi Amerika mogla poslati Ukrajini


Inače je Hrvatska supotpisnik ove konvencije dok Srbija nije dakle Hrvatska se tome protivi dok Srbija to podržava.

https://en.wikipedia.org/wiki/Convention_on_Cluster_Munitions


Crvenkasti jel ti dobro ? Dišeš li još ? Mi smo protiv toga a majčica Srbija to podržava. Majčica Srbija podržava rokanje ruskih četnika u Ukrajini kazetnim bombama dok Hrvatska to ne odobrava. Vazeljin čedo.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 1280px-Cluster_Munitions_Convention.svg
kog oni jebu sa tim kasetnim udarima??? sad se sjetili galamiti nakon  što barbari cijelu 1,5 godinu to koriste ko mutavi.
Koliko se sjećam a sjećam se dobro kad su nas prašili srbi sa kasetnim  bombama niko nije rekao A protiv toga u UNu.
Ta konvencija je usvojena tek prije 15 godina tako da nisu ni mogli.

Vučic bi sad nešto rekao. Inače iskače iz paštete jer su svi mediji u Srbiji pod njegovom kontrolom al avaj gdje ćeš sad podržati glavnog čelnika UN-a kako je to jako loše šta Amerikanci šalju kazetno streljivo Ukrajini da tamane tvoje četnike tamo kad ti sam nisi potpisnik te konvencije.

Hrvatska je tu konvenciju potpisala tako da je ona protiv. Ona je protiv uporabe kazetnog streljiva.

A tragedije. Ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 7/7/2023, 22:06



NOVO — Savjetnik za nacionalnu sigurnost Jake Sullivan potvrdio je da će Sjedinjene Države Ukrajini isporučiti kazetne bombe.

"Ukrajina neće koristiti to streljivo u nekoj stranoj zemlji. Ovo je njihova zemlja koju brane, to su njihovi građani."
-----------------

Dakle, Rusi neće smjeti koristiti kazetne bombe, a Ukrajinci hoće, jer to je njihova zemlja, a ne ruska.
Neoboriva logika! Ne moš ništa.

Ameri opet zajebali Ruse! Hahahahahaha!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 22:08

AssadNaPodmornici wrote:Kazetno oružje odobreno. 
Odlično jedva čekam videa. Nadam se da odmah idu rakete za HIMARS i 155mm
Najradije bi te sad klepnija iza ušiju. Kako možeš uživat u tome ???

Ja bi radije da se svi povuku iz perimetra 30 km oko Bahmuta tako da ne moram nikoga ništa itd. 

https://www.ex-iskon-pleme.com/t55448-jebat-cemo-strumpfove

Vidiš 30.06 i proglas i perimetar 30 km i haubice 155 mm i sad poveži dva i dva.

M483 se počeo proizvoditi 70-ih godina, a njegova modernizirana inačica M483A1 (sl. 4 i 7) ušla je u službu već 1975. Sadrži 88 M42/M46 podstreljiva dvostruke namjene (64 M42 i 24 M46) i maksimalni domet od 17 km. M864 (fotografije 5 i 6) počeo se proizvoditi 1987. godine. Zbog prisutnosti plinskog generatora, broj granata je morao biti smanjen na 72 komada (48 M42 i 24 M46), ali zahvaljujući tome, raspon je postao oko 30 km.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 22:22

Američke 155 mm DPICM (dual-purpose improved convention munition) kazetne granate. Postoje dvije inačice: M483 i M864 s donjim plinskim generatorom s povećanim dometom leta. Njihova je zadaća istovremeno pokriti veliko područje i kompenzirati nepreciznost konvencionalnog visokoeksplozivnog streljiva. Može se boriti protiv oklopnih vozila, zahvaljujući zračnom udaru i probijanju krova BBM-a. Na 3. fotografiji možete vidjeti kako i u kojim granicama se formira "kupola", a na drugoj utjecaj dometa na otklon projektila.

M483 se počeo proizvoditi 70-ih godina, a njegova modernizirana inačica M483A1 (sl. 4 i 7) ušla je u službu već 1975. Sadrži 88 M42/M46 podstreljiva dvostruke namjene (64 M42 i 24 M46) i maksimalni domet od 17 km. M864 (fotografije 5 i 6) počeo se proizvoditi 1987. godine. Zbog prisutnosti plinskog generatora, broj granata je morao biti smanjen na 72 komada (48 M42 i 24 M46), ali zahvaljujući tome, raspon je postao oko 30 km.

Samo podstreljivo M42/46 (slika 8) ima i kumulativna i visokoeksplozivna svojstva i nalikuje američkoj granati M430 za bacač granata MK19. M46 se može razlikovati po težem i debljem tijelu i glatkoj unutarnjoj stijenci, kao i po boji. M42 je tamno siva, M46 je srebrna, zagasito zlatna ili crvenkasto smeđa.

U videu član posade M109, koji je prošao rat u Iraku, govori o zarobljenicima koji su DPICM-u dali nadimak "Steel rain" - metalna kiša, te da je gotovo nemoguće preživjeti pod tučom takvih granata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 22:42

Bit će svi pobijeni. Izda san proglas 30.06 i označija perimetar 30 km oko Bahmuta.

Isto tako san reka da tko je normalan neće ić tamo nit na prvu crtu jer i onaj plaćenik ipak radi za plaću pa kad vidi da se gine onda neće ni on ako je normalan. Samo će nenormalni, ološ i kriminalci doć tamo. Radujem se tome šta ću ih izbrisati s površine ove planete al je to zato jer će planeta biti onda bolje mjesto bez njih a ne zato jer uživam u gledanju spaljenih i osakačenih tijela.

Ne smeta mi inače to gledat ( da ne bi tko mislio da mi je to možda nekakva muka il slično kao da mi je to nekakvi problem gledat ) jer sam totalno hladnokrvan al mi nije to vrhunac postojanja ( nešto ćemu se teži ili treba težiti ).

Postoji bolji i veći cilj za dosegnuti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/7/2023, 23:11

Sjedinjene Američke Države opskrbit će Ukrajinu kazetnim streljivom, priopćila je Bijela kuća u petak, čime je prešla važan prag u vrsti naoružanja koje se šalje Kijevu za obranu od Rusije.

"To je teška odluka. Odgađali smo" neko vrijeme, rekao je novinarima savjetnik Bijele kuće za nacionalnu sigurnost Jake Sullivan, dodajući da je to "ispravna stvar".

Dodao je da je predsjednik Joe Biden donio tu odluku nakon konzultacija sa saveznicima i "jednoglasne preporuke" njegove administracije. Sullivan je rekao i da su Ukrajinci dali "pisana" jamstva o načinu na koji će koristiti to oružje kako bi se minimalizirao rizik za civile.

Kazetno streljivo, zabranjeno u više od 100 zemalja, ispušta mnogo manjih bombi koje mogu neselektivno ubiti na velikom području, prijeteći civilima. Streljivo je kontroverzno jer neeksplodirani "zvončići" mogu ostati na tlu godinama i kasnije možda detonirati.

No, kako piše američki dopisnik Sky Newsa Mark Stone, slanje kazetnog oružja nije nužno dobar znak za Ukrajinu.

Iako SAD nije potpisnica Konvencije o kasetnoj municiji, unutar američkih vlasti osjećala se nelagoda oko odluke da svoje zalihe tog naoružanja šalju Ukrajini. Još je i prošlog tjedna unutar State Departmenta po tom pitanju bilo dubokih neslaganja.

Naime, ovo oružje nedvojbeno predstavlja rizik za civile - ne nužno sada, ali u budućnosti. Neeksplodirane "bombe" nalazilo se na prostorima gdje su se nekad vodili ratovi - uostalom, dovoljno je pogledati našu zemlju i zloglasne "zvončiće", od kojih je jedan ove godine ranio stranog radnika u Zagrebu prilikom popravka krova na zgradi HAZU. Ta je neeksplodirana bomba stajala u krovu gotovo 28 godina od Martićevog raketiranja glavnog grada.

Nadalje, kako ističe Stone, Amerikanci ovim potezom gube dio moralne superiornosti u odnosu na Rusiju.

Stoga se postavlja pitanje zašto SAD baš sad šalje kasetno streljivo Ukrajini? Prema Stoneu, to je jasan signal da rat ne ide dobro po Ukrajinu. Naime, dugoočekivana protuofenziva prvo je kasnila, a sada napreduje puno sporije nego su mnogi očekivali, ocjenjuje dopisnik Sky Newsa.

Ukrajina brzo ostaje bez konvencionalnog streljiva, a zalihe u Americi i drugdje na Zapadu sve brže se tope.

SAD ima ogromne zalihe kasetnog streljiva. I ono bi doista moglo okrenuti momentum na bojištu tako da se nanesu veliki gubici u rovovima ukopanom ruskom pješaštvu. I Amerikanci priznaju da je korištenje tog streljiva rizik, ali ističu - ovo je bolje nego da Rusi osvoje još teritorija i počine nove zločine.


Pentagon je Kijevu uslišao želju, ali... ‘Ovo je signal da se rat ne razvija dobro po Ukrajinu‘


PA CEPAJ BRE. :D

-

 Još je i prošlog tjedna unutar State Departmenta po tom pitanju bilo dubokih neslaganja.

To je bilo tamo prošle sedmice dok vam 30.06 nije uletio proglas pa ste se svi odma jednoglasno složili.

Idemo dalje.

Čevapi i pljeskavice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/7/2023, 11:34



Evo izašao update o vizualno potvrđenim gubicima za vrijeme kontra ofenzive

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/7/2023, 12:10

Opet im je pala kiša na zaporoškom bojištu. Nije puno al dovoljno da nakvasi zemlju opet. Jučer sam vidio neke snimke tamo i zemlja je još mokra a na nebu su bili oblaci. Dakle ipak još ništa za sada ovdje nego SVI NA BAHMUT.

https://www.meteoblue.com/en/weather/maps/bakhmut_ukraine_713174#coords=9/47.4292/36.1268&map=cloudsAndPrecipitation~hourly~auto~sfc~none

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Clouds29
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/7/2023, 12:14

Evo ovo je od jučer to moje opažanje a danas im je pala još i mala kišica duž tog zaporoškog bojišta i dodatno nakvasila zemlja šta znači da je i dalje drži mokrom a po blatu se ne mogu raditi protuofenzive teškom mehanizacijom dok je Bahmut i njegova okolica ipak na malom prostoru i tu glavnu igru nosi pešadija i tu se može dok se čeka da se ovo tlo u Zaporožju prosuši.

Dva 🇫🇮finska oklopna vozila za razminiranje Leopard 2R i dva sovjetska samohodna raketna bacača dizajnirana za razminiranje UR-77 "Meteorit" u službi Oružanih snaga 🇺🇦Ukrajine negdje na Južnoj fronti.

Zemlja je još mokra a na nebu je oblačno. Ne treba nigdje žuriti. Neka se to prosuši.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/7/2023, 12:27

Oružane snage Ukrajine postigle su značajne taktičke uspjehe u području Bakhmuta, - ISW

Konkretno, ofenziva se uspješno odvija u području naselja Yagidne, sjeverno od Bakhmuta.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 F0fy9xwXgAA5oya?format=jpg&name=medium
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/7/2023, 12:49

The enemy leaves Pyatikhatky Zaporozhye. The question is "why"?

About two hundred people came out. Ours saw them off with plenty of artillery, the enemy suffered losses.

I think that after a month of attempts to break through our defenses in this place, the “regime” realized that everything was difficult for them in this direction and began to look for new ways. I think the transfer is going towards Artemovsk. It is there that heavy battles are now going on for the flanks of the city.
@rtrdonetsk

Join Slavyangrad chat. Your opinion matters.
https://t.me/+B6ixfOM5VkxhODQx
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/7/2023, 14:11

Kasnije ćemo to. Problem je šta je rušenje brane isušilo i tu rijeku tamo kod Vasiljivke pa ne dobijem pat poziciju tu.

Čekamo jesen i obilne kiše koje će potjerati masu drveća i balvana i zaštopati prirodnim putem tu branu ( onu šta je dignuta u zrak ) pa će se nivo u tom jezeru dignit a samim tim i u toj riječici kod Vasiljivke voda napunit a ne otjecati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 8/7/2023, 14:27



Ukrajinska ofenziva u Zaporožju čini se jenjava. Jučer i danas su tu i tam zabilježeni neki pomaci, ali sve je to jalovo ak se uzmi u obzir gdi je cilj. 
To pak samo po sebi implicira da sve ovo dosad što im je zapad isporučio ni dovoljno (Leopardi su prilično zakazali). Ili su možda pak dobili naredbu da sačuvaju resurse da neki drugi put (plan B je idalje pričat kak prava ofenziva zapravo još ni ni počela). Možda plan B i nije loš. Sačekati Abramse i F-16 zrakoplove, pa prije rasputitse (period u listopadu kad teren zbog jesenjih kiša postaje neprohodan) krenuti nanovo. 
Ipak, sve su prilike da će na obuci za F-16 zrakoplove trebati više vremena, što bi značilo da je za Ukre možda bolje čekati - ili siječanj (kad se teren stvrdne usljed leda) ili pak naredni svibanj (kad prestanu proljetne kiše). Kak god, vrijeme je na strani Rusa. Njima se nigdi ne žuri.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum