ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Wed 13 Sep - 15:13

AssadNaPodmornici wrote:
DesnaDojkaSareAshton wrote:[size=43] 42 HIMARS-a za Ukrainu [/size]
[size=43]486 HIMARS-A za Poljsku[/size]


[size=43]Potražimo logiku po kojoj Ukrajina pobjeđuje[/size]
Ukrajni ne treba više od toga, streljivo je usko grlo a sve jedno Ameri godišnje proizvode do 9000 tih gps projektila 20x više nego Rusi za svoje MRLS sustave
Poljskoj treba 10x više što znači opasnost s istoka, sa teritorija koji se nekada zvao Ukrajina.
Zezam se, postojati će Ukrajina i dalje, ali će biti ekonomski na razini Palestine, zatim vojno neutralna, mirovnim ugovorom manja, bar za Krim, a možda i cijela okupirana područja, a sve zahvaljujući neoconsima, a onda i striperu... 
Da je Januković ostao predsjednik do dogovorenih izbora i da nije bilo državnog udara već je MMF mogao napraviti reforme, Krim bi bio Ukrajina, Ukrajina neutralna i na putu u EU... a mi sada brstili o klimatskim promjenama...
Putin je zaslužio nobela za medicinu jer je ratom riješio pandemiju uz manje mrtvih nego Pfizer cijepivom.

Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Wed 13 Sep - 16:45

ESTONIJA, Litva i Latvija zatvorile su granice za vozila registrirana u Rusiji, doznaje se danas iz službenog priopćenja vlade u Talinu. U skladu sa smjernicama Europske komisije, od jutros nitko ne može ući u Estoniju u automobilu s ruskim registracijskim tablicama, priopćilo je ministarstvo unutarnjih poslova.


"Ne možemo dozvoliti građanima agresorske države da uživaju blagodati slobode i demokracije dok Rusija nastavlja genocid u Ukrajini", rekao je estonski ministar vanjskih poslova Margus Tsahkna.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Previewd-apchrist
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 13 Sep - 20:05

AssadNaPodmornici wrote:Prošla je 2/3 projektila prema komentarima ekipe koja analizira snimke.
Rusi su rekli da su oborili 2/3 :)
Da se pita konašekova bilo bi skinuto barem 15 od mogućih 10 projektila, strašno ogavan lik.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Wed 13 Sep - 20:21


Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Wed 13 Sep - 20:43

Poluotok Krim na jugu Ukrajine, koji je Rusija aneksirala 2014. godine, muči se s nestašicom goriva, piše Newsweek.
Anton Geraščenko, savjetnik Ministarstva unutarnjih poslova Ukrajine, rekao je u ponedjeljak da stanovnici Krima gorivo plaćaju po znatno većim cijenama nego inače te da je tomu tako jer na poluotoku vlada nestašica goriva.
- Što se događa s benzinskim crpkama na Krimu - može se čuti na snimci koju je Geraščenko objavio na društvenoj mreži X.
- Mnoge se ruske oblasti također bore s nestašicama goriva - dodao je Geraščenko na X-u.
Radio Slobodna Europa ustvrdio je krajem kolovoza da Krim od srpnja ima problema s gorivom te da su ti problemi nastali nakon što je Ukrajina napala Kerčki most - vezu između Rusije i Krima. Radio Slobodna Europa tada je napisao da neke crpke uopće nemaju gorivo.




Ruske dnevne novine Izvestija 22. su kolovoza rekle da "sve više i više regija u Rusiji" ima problema s nestašicom goriva na benzinskim crpkama.
- Vlakovi koji gorivo na Krim dovoze iz središnje Rusije kasne, treba ima nekoliko tjedana više da dođu nego inače - rekao je neimenovani izvor iz poslovnog svijeta za Izvestiju.
Novinska agencija Reuters napisala je krajem kolovoza da se kontinentalne oblasti na jugu Rusije muče s nedostatkom goriva jer je poljoprivredni sektor uoči nadolazeće sjetvene sezone krenuo u nabavu zaliha goriva. Reuters je naveo da su transportni problemi, popravci na rafinerijama i slaba rublja krivi za slabosti za ruskom tržištu goriva. Pozivajući se na lokalne ruske trgovce gorivom, agencija je navela da su Krasnodarski kraj i Samarska oblast prijavile vrlo malu ili nikakvu prodaju dizela.




 Situacija je jako kritična. Strpljenja nema, živci popuštaju. Ljudi su spremni izaći na ulice i blokirati ih - rekao je Sergej Kolešnikov, predsjednik Udruženja farmi i poljoprivrednih kooperativa u Stavropoljskom kraju.




rusija postane ka SSSR nekada zitnica za nahranit 3 balote zemaljske a umirali od gladi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 13 Sep - 21:41

Ajmo još malo dobrih vijesti

https://www.geopolitika.news/vijesti/ukrajinski-dron-napao-kemijsku-tvornicu-za-proizvodnju-zrakoplovnog-goriva-u-ruskoj-regiji-tver/

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 14 Sep - 10:56

Zadnje vijesti o novom napadu na Krim. Navodno je ponovo pogođena RU PZO obrana i to još jedna baterija S-400  koja košta stotine milijuna $ . 

Priča ide ovako -  Ukrajinci koristili stare PZO S-200 rakete, koje su modificirali u neprecizne balističke rakete velikog dometa. Takve spore rakete em nisu precizne i relativno lako obara Ruska PZO. 

Međutim navodno su te rakete služile da "primame" i "otkriju" položaje Ruske PZO. Zatim su na nju išle po pričama britansko/francuske krstareće rakete koje lete nisko i manevriraju pa ih je teže oborit, neki govore i proturadijacijske rakete HAARM , te vjerojatno i mamci (lažne krstareće) i dronovi.. vjerojatno sve to zajedno. 


naravno nešto su Ukrajinci pogodili, jesu li pogodili skladište, kokošinjac, ili cijelu bateriju PZO sustava koja sama košta kao cijeli RH vojni proračun, saznat ćemo kada za koji dan dođu satelitske snimke.  Ukrajinci tvrde da je cijela S-400 uništena, lanseri + radar  +komadna stanica, ali kako rekoh čekat ćemo satelitske snimke ili da neki Rus slika mobitelom i stavi na telegram. 

----------
Inače kako Ukrajina povećava količinu raketnih napada na Rusiju -to se događa svaki dan da više nije niti naslovnica.  Rusija održava solidne brojke raketnih napada na Ukrajinu. Rusija je izgleda unatoč sankcijama uspjela značajno povećati količinu proizvodnje krstarećih raketa i dronova. Iako je ispraznila skladišta još prošle godine, i ispale ono što proizvede, -količina koja proizvodi je trenutno impresivna. 

No Ukrajina ne ostaje dužna.

Međutim i Ruska i UKR(zapadna+sovjetska) PZO obrana je iscrpljena. UKR je imala moćnu PZO sovjetske tehnologije koja ih je branila prvih godinu dana dok nisu počeli dolaziti zapadni sustavi. Zapad je poslao više manje sve što je mogao a ima problem sa proizvodnjom municije i nedostatnom količinom sustava.

Rusija je u rat krenula sa vjerojatno najjačom PZO mrežom na svijetu, međutim trpe velike gubitke, jer to su PZO sustavi koje Rusija imala koji su modernizirani sovjetskih do ovih najnovijih igračaka, dakle nešto što je akumulirano kroz 50godina, trpe velike gubitke, stavljao sam dosta snimki, a istovremeno UKR napadi postaju sve češći a Ruski resursi su sve tanji.

Zapad ne daje da se koriste zapadni projektili na službenom teritoriju Rusije, međutim UKR udara tamo sa sve većom količinom dronova.  Ukrajinci su uspješno kopirali i poboljšali Rusko/Iranske dronove kamikaze i izgleda da ih proizvode(uz zapadnu pomoć sigurno) u ogromnim količinama.  

Obje zemlje se totalno razaraju, radi Putina , Dugina i takve ekipe

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 14 Sep - 13:11

Ruski PZO sustav prije 2 tjedna. Čekamo nove satelitske snimke da vidimo što je ostalo od ovoga.. inače Rusi amateri su ovo mogli raštrkati na malo veći teritorij, a ne natiskano jedno do drugog kakvi pacijenti. 


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 14 Sep - 14:48

sa Ruskih telegram kanala kruže priče pomalo o uništavanju S-400 sustava. Izgleda za sada da je uništena komadna jedinica(najvrijedniji dio sustava) , jedan ili više radara, te koji lanser. Pri tome je pobijena posada u komadnoj jedinici(vrlo zahtjevna specijalistička obuka). 

dakle baterija iako nije 100% uništena, uništeno je najvrijednije i onda je defacto izbačena iz pogona.. ovo su ekstremno skupi sustavi, možda i najkvalitetniji na svijetu (uz zadnje verzije Patriota Francusko/Talijanski SAMP-T) moguće da je S-400 i bolji od ovih a Rusija ih nema puno, i skupi su za proizvoditi i obučiti posadu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Thu 14 Sep - 14:53

AssadNaPodmornici wrote:sa Ruskih telegram kanala kruže priče pomalo o uništavanju S-400 sustava. Izgleda za sada da je uništena komadna jedinica(najvrijedniji dio sustava) , jedan ili više radara, te koji lanser. Pri tome je pobijena posada u komadnoj jedinici(vrlo zahtjevna specijalistička obuka). 

dakle baterija iako nije 100% uništena, uništeno je najvrijednije i onda je defacto izbačena iz pogona.. ovo su ekstremno skupi sustavi, možda i najkvalitetniji na svijetu (uz zadnje verzije Patriota Francusko/Talijanski SAMP-T) moguće da je S-400 i bolji od ovih a Rusija ih nema puno, i skupi su za proizvoditi i obučiti posadu
Kako je krenilo još će i suljo iz srbije morati vratiti onu maketu s400 koju je dobio od iskompleksiranog patuljka Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 1f602

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 14 Sep - 14:59

Ukrajina povećava količinu udara dronovima i krstarećim raketama a Rusija gubi popriličan broj PZO sustava. 
Inače i Ukrajina je prije rata imala moćnu PZO obranu i Rusi su im nanjeli velike gubitke, ali su dobili dosta zapadnih sustava. Sve jedno Ukrajinci se muče sa Ruskim raketnim/napadima dronovima, unatoč pizdarijama "oborili ssmo 9/10 dronova/raketa"  realnost je da ih pola pogodi metu. Međutim Ukrajinci su se navikli na te udare, proizvodnju su raspršili, Rusi vrlo malo vojnih resursa pronalaze(a pronađu digod).. 

Ali Ukrajinci su zadnja 3-4 mjeseca naglo počeli udarati po Rusiji i okupiranom teritoriju. Zapadim krstarećim raketama, vlastitim projektilima, dronovima u velikoj količini . i to gađaju uspješno vojne mete, te industriju koja proizvodi za Rusku vojsku. 

Sve jedno ne treba zaboraviti, čitam neke informacije , Rusija je unatoč svemu uspjela povećati proizvodnju svih vojnih sustava, međutim PZO sustavi su možda najteži i najskuplji za napraviti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 14 Sep - 18:13




ahhahahahaahhahahaha sapunica između srpskih dobrovoljaca i zarkovića(novinara helmcasta) te dekija berića sa druge strane se nastavlja

-------
Since too many posts were made, this topic has been divided automatically. You can find the rest of this topic here :
https://www.ex-iskon-pleme.com/t56068-rat-u-ukraini-ozbiljnamoja-tema

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum