ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/6/2023, 21:12

Putin evo tvrdi da je ukrajinska kontra-ofenziva već propala. Prilično smjela izjava ak ju je dao tek tako. No sačekajmo.

AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 21:12

AssadNaPodmornici wrote:Ma teško će i Rusi dalje, imaju i oni gomilu gubitaka, sa time da nisu niti Ukrajinci(navodno) još sva videa stavili, a i ovo što su stavili i tu je hrpa uništenog oklopa i artiljerije. U dva dana su dva TOS-1 sustava izgubili naprimjer. 
Sa čime da napadaju Rusi?
Pošalju novu kolonu tenkova na Ugljedar pa ih opet dočeka ono što u veljači ili sada Ukrajince. minsko polje, dronovi te otkriju, a onda te poklapa artiljerija i javelini.
Irak-Iran

Dakle strašno skupe ofenzive spram dobro ukopanih i miniranih

I jedna i druga starana imaju strašne probleme u proboju jakih obrana
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 21:14

AlfaOmega wrote:Putin evo tvrdi da je ukrajinska kontra-ofenziva već propala. Prilično smjela izjava ak ju je dao tek tako. No sačekajmo.
Ne tvrdi, tvrdi kako Ukrajina još uvijek ima jak ofenzivni potencijal, što je istina. Sigurno mogu još dva tjedna napadati ovim intenzitetom
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 21:16

As for the fact that the offensive chored, no. In any case, it can be stated that all attempts at counteroffensive so far have failed. But the offensive potential of the Kiev regime troops still persists.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/6/2023, 21:27

AssadNaPodmornici wrote:Ma teško će i Rusi dalje, imaju i oni gomilu gubitaka, sa time da nisu niti Ukrajinci(navodno) još sva videa stavili, a i ovo što su stavili i tu je hrpa uništenog oklopa i artiljerije. U dva dana su dva TOS-1 sustava izgubili naprimjer. 
Sa čime da napadaju Rusi?
Pošalju novu kolonu tenkova na Ugljedar pa ih opet dočeka ono što u veljači ili sada Ukrajince. minsko polje, dronovi te otkriju, a onda te poklapa artiljerija i javelini.
Taj TOS to ti je samo podvozje nekog sovjetskog tenka, valjda T-72 i na njemu VBR ( višecijevni raketni bacač ) stavljen. To napraviš u garaži za dva dana taj VBR koji onda staviš gore i zavidaš s par vida da drži. Ne mora to biti niti na tom gusjeničarskom podvozju, moš to i na kamion stavit. Ako je težak taj VBR smanjiš broj cijevi i ideš dalje.

Pisa san o toj šemi s TOS-ovima prije pola godine. Pa to ti je još gore ako se oni dosite to stavljat na kamione pa tako rokat. Pokretniji je a opet će imat dovoljno cijevi dakle vakumskih raketa da izroka one tamo s druge strane. To je još gore.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 21:55

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ma teško će i Rusi dalje, imaju i oni gomilu gubitaka, sa time da nisu niti Ukrajinci(navodno) još sva videa stavili, a i ovo što su stavili i tu je hrpa uništenog oklopa i artiljerije. U dva dana su dva TOS-1 sustava izgubili naprimjer. 
Sa čime da napadaju Rusi?
Pošalju novu kolonu tenkova na Ugljedar pa ih opet dočeka ono što u veljači ili sada Ukrajince. minsko polje, dronovi te otkriju, a onda te poklapa artiljerija i javelini.
Taj TOS to ti je samo podvozje nekog sovjetskog tenka, valjda T-72 i na njemu VBR ( višecijevni raketni bacač ) stavljen. To napraviš u garaži za dva dana taj VBR koji onda staviš gore i zavidaš s par vida da drži. Ne mora to biti niti na tom gusjeničarskom podvozju, moš to i na kamion stavit. Ako je težak taj VBR smanjiš broj cijevi i ideš dalje.

Pisa san o toj šemi s TOS-ovima prije pola godine. Pa to ti je još gore ako se oni dosite to stavljat na kamione pa tako rokat. Pokretniji je a opet će imat dovoljno cijevi dakle vakumskih raketa da izroka one tamo s druge strane. To je još gore.

TOS-2 ide na kamion

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Img_0013[url=https://servimg.com/view/20277616/628]Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Img_0012[/url]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 9/6/2023, 21:57

AssadNaPodmornici wrote:brutalno. ako im propadne ova ofenziva, najbolje im je da otpišu to što su popušili od teritorija, jebiga ne ide - ne ide. ne isplati im se da im izgine mladež , iračani i iranci su imali čopor djece pa su mogli priuštiti ovakav brutalan rat, ali niti rusi mogu niti ukrajinci. jedini i drugi su u demografskoj katastrofi a šalju najbolji genetski materijal da gine radi razrušenih gradova.
jebeš sve da i ukrajinci sve osvoje nazad, kada će izginuti, tko će im obnoviti državu onda?

njemačka i SSSR(rusija, bjelorusija i ukrajina) se još nisu od WW2 oporavili
Nista cudno ako ne ide.
Pisao sam o tome, rusi su potcijenili ukrajince i grdo nastradali.
Kasnije su poceli vuci logicne poteze, povlacenje iz hersona, postavljanje ozbiljne obrane itd.
Mjesecima ocekuju napad ukrajinaca i bili su spremni na to.
Iako se mnogima to vjerojatno nije svidjelo pisao sam da nema garancije ukrajinskog uspjeha.
Snage su izbalansirane i tesko je ostvariti veci uspjeh.
Ukazuje nam na to zadnjih sedam osam mjeseci stangnacije.
Mali pomaci placaju se velikim zrtvama.
Nastave li ukrajinci pritiskati mozda ostvare kakav uspjeh, ali cijena ce biti visoka.


E sad, namece se pitanje, moze li uopce netko ostvariti znacajan uspjeh kad su snage uravnotezene.
Vrijedi li se boriti ili treba teziti mirnom rjesenju, je li vodjenje rata dalje besmisleno.
Te poteze povlacit ce politika, donositi odluke, vojsku se nece pitati nista.

No konkretno s vojne tocke gledista, koliko se dalo upratiti pokusaji ukrajinaca nisu dali rezultate.
Mali ili nikakvi pomaci, velike zrtve, rusi se dobro i uspjesno brane.
Radi li se o losem vodjenju, lose pripremljenoj akciji, lose pripremljenim vojnicima
ili mozda samo o dobro postavljenoj ruskoj obrani, dobroj procjeni, dobroj i pravodobnoj reakciji.
Tocno ne znamo ali sigurno se radi o vecini navedenih stvari.
Zasto se rusi dobro i uspjesno brane, pa naucili su lekcije i krvavo ih platili.
Zasto su ukrajinci nastupili kako jesu i dozivjeli neuspjeh.
Iz par klipova koje sam vidio izgledaju prilicno traljavo, amaterski.
Borbeni raspored im je takav kao da su na vjezbi i rade ono za sto su trenirani.
Problem kod tako obucenih, bolje reci "obucenih" trupa je da se u stvarnoj situaciji pogube ako neprijatelj reagira suprotno od onoga sto su trenirali.
Na vjezbama neprijatelj uzmakne ili se preda, u realnom sukobu ako cini nesto drugo napadaci se potpuno pogube.
Oni ne reagiraju logicno, jednostavno cekaju da se dogodi ono sto ocekuju, a kad se to ne dogadja zbunjeni ginu kao glineni golubovi.

Da, zelim reci kako je neuspjeh dijelom i zbog treninga izvan ukrajine od strane zapadnih armija.
Za rat s rusima ne mogu ih potpuno pripremiti nato instruktori jer oni nisu i ne ratuju s rusima.,
Ne moze se elitne brigade pripremati izvan rata, trenirati, dovesti na ratiste i poslati u napad.
Moze, ali sasvim realno je ocekivati da prodju kako su prosli.
Te brigade morale su biti uvedene u borbu ranije, postupno, morale su stjecati ratno iskustvo.
Nikakva obuka ne moze pripremiti vojnika za rat kao samo ratovanje.
Vise vrijedi prosjecna postrojba koja je mjesecima na bojistu nego super utrenirana slicnog sastava tek uvedena u borbu.
Mislim da se ovo dogodilo ukrajincima.

U napadu je nedostajalo inventivnosti, osjecaja, pravih vodja koji ce u trenu promijeniti dobivenu zadacu i ponasati se u boju na optimalan nacin iz minta u minut, ovisno tome kako se ponasa neprijatelj, sto se dogadja, kakav je razvoj situacije i slicno.
Nije bas jednostavno objasniti, ali to se ima ili nema.
Ovi momci na klipovima koje rusi unistavaju to jednostavno nemaju.
Vidljivo je to i po neodlucnosti, neke crte su probijene, ovladalo se prednjim ruskim  polozajima ali izostalo je daljnjeg prodora.
Nije se nitko odvazio na nesto takvo, zbog neodlucnosti onih koji vode akcije, zbog same vojske koja se mozda oglusila na zapovijedi, to ne znamo.

Za neki znacajan uspjeh nuzna je veca odlucnost, bolja priprema, bolje vodjenje, i bolji ljudi na terenu.
Ima li to ukrajina, vrijeme ce pokazati.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


RayMabus and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 22:19

Prema Ruskim izvorima napad još traje, i Ukrajinci dovlače pojačanja.
Ukrajinci prže artiljeriom kao nikada luđe, ali ovo je dokaz kao što su i Rusi pržili artiljeriom prošle godine, pa dobili batina, tako i ovo, sama artiljerija ne može dobiti rat. 

Dosta je Ruskih PZO sustava pogođeno zadnjih dana artiljeriom koje su otkrili dronovi, mogli bi Ukrajinci približiti malo avijaciju, pokušati uloviti koji Ruski helikopter ako je moguće, i zasuti im PZO sustave HAARM raketama. 

Inače i ja sam cijelo vrijeme govorio da su sada vojske "konačno ujednačene", ono nije više tolika razlika u količini tenkova i granata (u korist Rusije) i broja vojnika(u korist Ukrajine).

Rusi su imali goleme gubitke i potrošili skladišta streljiva ali su sproveli mobilizaciju, Ukrajinci manje gubitke ali su se Rusi po broju vojnika približili tako da je sve "li-la" sada u odnosu snaga. Plus onaj tko se brani vrlo često je u lakšoj poziciji. 
Napadač može nadvladati branitelja čak i ako ima na ukupnoj fronti manje resursa, može pod  ostvariti lokalnu taktičku prednost, i može kvalitetom multiplicirati snagu svog oružja. međutim nije razlika više tolika u dronovima, intelu, sposobnosti kadra, kolika je bila na početku rata. Rusi su naučili pun kurac na vlastitim greškama, odavno govorim da ova današnja Ruska vojska iako je "demilitarizirana" u odnosu na onu od prošle godine je pun kurac inteligentnija. 

Vidim po tome da imaju vrlo malo videa gdje vojnici kukaju da idu u na bojišnicu bez pušaka, hrane, da nemaju dronova, noćne optike - vjerojatno se dosta toga popravilo. I Rusi smjenjuju nesposobne zapovjednike pomalo promoviraju sposobnije. 

iako i dalje je puno veća šansa da će Ruski vojnik uteći nego Ukrajinski, sve jedno nisu to "kukavice" u prosjeku. 

Ostaje vidit hoće li biti šta od proboja na drugim frontovima..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 22:39

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/6/2023, 22:41

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 FyNNvliX0Bknl6f?format=jpg&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/6/2023, 22:51

Uglavnom stare slike, jedina "dobra stvar" je što većina tih UKR snimki gubitaka su bila na jednom pravcu. Rusi su napravili dobro sa recikliranjem iste hrpe oklopa(onaj Leo i par bradleija) i snimili je iz više kuteva i dobili dobar propagadni efekt. 
 Ima više pravaca sa drugih pravaca i ne dolaze takve snimke ili ne u toj količini gdje su kolone naslagane. pro-UKR vojni bloger/analitičari se "tješe" da će ofenziva trajati danima i tjednima, tu su sigurno upravu. 
Rusi govore o UKR napadima na drugim pravcima i brutalnoj artiljerijskoj paljbi. Ukrajinci troše HIMARS rakete na rovove sada.

Treba naglasiti da ovi "gubici" su tek manji dio zapadne pomoći, imaju Ukrajinci i stotine T-72 tenkova što su dobili sa zapada, stotine Strykera/Bradleya imaju i Challenger 2 tenkove.. ima tu resursa za proboje koliko hoćeš.. međutim idealno bi bilo idućih par dva dana negdje probiti crtu i ući u područje gdje nema ovih fortifikacija
Iako kurac sve je ukopano

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/6/2023, 00:15

AssadNaPodmornici wrote:
Treba naglasiti da ovi "gubici" su tek manji dio zapadne pomoći, imaju Ukrajinci i stotine T-72 tenkova što su dobili sa zapada, stotine Strykera/Bradleya imaju i Challenger 2 tenkove.. ima tu resursa za proboje koliko hoćeš.. međutim idealno bi bilo idućih par dva dana negdje probiti crtu i ući u područje gdje nema ovih fortifikacija
Iako kurac sve je ukopano

Klaonica. Kao što je i Bakhmut bio. Čak i Amerikanci nemaju iskustva u ovakvim borbama pošto nitko nema air-superiority.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/6/2023, 00:50

Nema ti tu baš Bahmuta. To su ti livade sve. Sela i livade, nema velikih urbanih centara pa da imaš nešto poput Bahmuta. Najveći i najbliži urbani centri tu su ti na obali Azovskog mora ( Mariupolj, Berdansk, Melitopolj itd ) a ovo tu su livade i ravnice i sve ravno i sela neka di žive ljudi koji ta polja obrađuju i to ti je to. Nema ni neke industrije tu, nije to Donbas ( ugljen i drugo npr Soledar kod Bahmuta, rudnik soli ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/6/2023, 07:14

Rezime gubitaka ukrajinske vojske od početka kontre:

-do sada (u posljednjih 48 sati) na zaporoškoj bojišnici potvrđen gubitak dva Leoparda 2A6, dva Leoparda 2A4, četiri borbena vozila M2A2 Bradley, jednog ARV teškog oklopnog vozila za izvlačenje, jednog Leopard 2R HMBV (inačica vozila za čišćenje minskih polja bazirana na podvozju Leoparda 2, Ukrajina je dobila 3 ovakva vozila od Finske btw.), dva oklopna transportera VAB, 2 tenka T-72M1, jedna samohodna haubica PZH-2000, 4 MRAP vozila MaxxPro, dva oklopna transportera YPR-765, dva vozila za razminiranje BRM-2, 3 oklopna transporter BTR-3, tri Humera, jedna samohodna haubica Caesar i 3 MRAP vozila Kozak.

E sad vezano za uništenje Leoprad 2 tenkova i M2A2ODS Bradley BVPa, jedan Leopard 2 i jedan M2A2ODS Bradley uništeni su nakon upada u minsko polje i djelovanja ruskog topništva. Ostali su pak uništeni djelovanjem ruskih borbenih helikoptera KA-52 Aligator i POVRS Vikhr-1.


Last edited by AlfaOmega on 10/6/2023, 07:22; edited 1 time in total

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/6/2023, 07:19

Što se tiče samog tijeka sukoba:

-ruske snage izvode jake topničko-raketne udare na lokacije okupljanja ukrajinskih pričuva kod mjesta Hulyai Pole, Omelnik i Preobrazhenka. O ovome je pisao i Michael MacKay na twitteru.
-ruski borbeni zrakoplov Su-35S srušio ukrajinski Mig-29AS iznad mjesta Novoye Zaporozhye.
-na zaporoškoj bojišnici ruske snage izvode topničko-raketne udare na položaje ukrajinskih snaga na područjima mjesta Plavni, Stepnohirsk, Lukyanivske, Pavlivka, Stepove, Mali Shcherbaky i Shcherbaky. Ukrajinske snage napadaju ruske položaje južno od mjesta Plavni, Mali Shcherbaky i Shcherbaky.
Kod Orikhiva, vode se borbe južno od crte Novoandriivka-Novodanylivka-Mala Tokmachka. Južno od ceste N08 ukrajinske snage su ostvarile manji napredak.
-na zaporoškoj bojišnici ruske snage izvode topničko-raketne udare na položaje ukrajinskih snaga na područjima mjesta Zaliznychne, Staroukrainka, Sviatopetrivka, Hulayi Pole, Zatyshysha, Vesele, Zeleni Hai, Chervone, Malynivka i Poltavka.
Ukrajinske snage napadaju ruske položaje pravcem južno od mjesta Hulaipilske-Hulayi Pole-Zatyshysha-Chervone-Malynivka.
-na južnoj donjeckoj bojišnici vode se borbe južno od pravca Novopil-Velyka Novosilka.
-jugoistočno od Pervomaiska ruske snage ostvarile manji napredak.
-ruske snage izvode topničko-raketne napade na ukrajinske snage na području mjesta Keramik i Novokalynove. Ukrajinske snage ostvarile manji napredak u području između Oleksandropila i Yurivke.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/6/2023, 07:21

MacKay dalje u nastavku objavljuje da ruski udari zaista pokazuju indicije ukrajinskog napretka:


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/6/2023, 07:30

Dobri Lee je stavija videa gdi Rusi kamikaza dronovima lupaju ukrajinsku mehanizaciju.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/6/2023, 11:04



evo ona hrpa bradleija od jučer.. ovdje se vidi kako je jedan as naletio na minu, i onda iz njega iskaču ukrajinci i bježe
vjerojatno je i taj poslan da spasi one koji su prije zapeli na mine.. inače većina tih vozila je "oneposobljena".. da su ukrajinci osvojili teritoritij naprijed mogli su lagano izvućih ovih 3/4 vozila i poslati ih na popravak.  kasnije su rusi neke napuštene pržili helikopterima .

p.s sve što smo gledali rusima što se događa , sada se događa ukrajincima.  ostaje jedino "utjeha" da iz većine ovih oneposobljenih vozila ljudi iskaču živi, navodno su rusi kasnije pokušali neke poklopiti artiljerijom dok su bježali.  
inače ljudski gubici vjerojatno i nisu toliko gadni, vjerojatno gadniji je bio prosječni dan u bahmutu što se tiče ljudskih gubitaka nego ovaj propali napad. 

čitam informacije da ovo što je zapelo na dva napada, da je to 2 od 75 bataljuna spremnih za kontraofenzivu. 

rusi su sinoć pričali o novom pokretu ukrajinaca, vidit ćemo dalje. 
razna su konflitna izvješća od toga da su ukrajinci probili rusku obranu na pojedinim područjima, do toga da su ih rusi zaustavili.  uopće mi ne znamo što se događa, moguće da i nema masovnih napada, moguće je bilo šta od ovoga. 
sačekajmo neku sliku ili video, pa možemo vidjeti geolokaciju bitke itd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/6/2023, 11:38

AssadNaPodmornici wrote:rusi su sinoć pričali o novom pokretu ukrajinaca, vidit ćemo dalje. 
razna su konflitna izvješća od toga da su ukrajinci probili rusku obranu na pojedinim područjima, do toga da su ih rusi zaustavili.  uopće mi ne znamo što se događa, moguće da i nema masovnih napada, moguće je bilo šta od ovoga. 
sačekajmo neku sliku ili video, pa možemo vidjeti geolokaciju bitke itd

Jedino što je siguro jest da neke lagane pobjede nema. Ofenziva će biti teška i duga.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/6/2023, 13:30

RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/6/2023, 17:03

Uvik sam citirao strelkova na telegramu pa ću opet.
Tvrdi da se za sada Rusi uspješno brane, da odbijaju UKR napade da su odbili navodni napad sinoć, ali da će sranja trajati još neko vrijeme dok Ukrajina ne potroši resurse za napad ili Rusija ne pukne.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum