ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 06:37

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:...kriv je otac koji vodi klinca od 12,13 godina u streljanu..koji ga je naucio ocito dobro pucat i repetirat..koji mu je ocito i sapnuo sifru..i koji nije izgleda nista manji psihopata od sina makar kako cujem da je 'ugledni doktor'

Kriva je i mizoginija, mržnja prema ženama, jer od osam (8) ubijenih, sedam (7) je djevojčica.
Slučajno?
Ne bih rekao.
Također ne bih rekao da je to posljedica longijevog ludila, ali kad se broj takve vrste luđaka dovoljno poveća, također se povećava i broj sličnih problema.
Većina ranjenih su muški. Žene a u ovom slučaju curice su fizički slabije pa očito rane od metaka su im bile preteške pa zato više umrlih curica. Upuca je on dosta i muških tako da mi ta tvoja teorija ne leži.

Uostalom malo je premlad da bi se ljutio ( frustracije ) jer mu neka nije dala pičke. Ima tek 13 godina. Malo je premlad za te stvari i takve teorije.

RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Guest 4/5/2023, 06:39

RayMabus wrote:Pred zgradom Ministarstva prosvjete u Beogradu okupio se veći broj građana (prema nekim procjenama više od 1000 njih) koji su tražili i ostavke nadležnih osoba.

To neće dobiti, jer se u Srbiji takve ostavke mogu očekivati samo zbog gubljenja ratova (i to ne vih), posebno kada je u pitanju "sveti teritorij" Kosova.
Zna li netko kakva je bila procjena srpskog komediografa, ali i diplomata, konzula u Turskoj tada sa sjedištem u Skopju?
"Mi smo izgubili Kosovo jer je Srba samo 40% stanovništva, a većina su Arnauti i Turci".
Prepričan citat.
Bio je toliko dobar pisac da mu to Srbi nisu zamjerili, ali se taj dio njegove karijere nije puno spominjao u srpskoj historiografiji. Većina Srba niti danas te epizode uopće nije svijesna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Guest 4/5/2023, 06:49

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:...kriv je otac koji vodi klinca od 12,13 godina u streljanu..koji ga je naucio ocito dobro pucat i repetirat..koji mu je ocito i sapnuo sifru..i koji nije izgleda nista manji psihopata od sina makar kako cujem da je 'ugledni doktor'

Kriva je i mizoginija, mržnja prema ženama, jer od osam (8) ubijenih, sedam (7) je djevojčica.
Slučajno?
Ne bih rekao.
Također ne bih rekao da je to posljedica longijevog ludila, ali kad se broj takve vrste luđaka dovoljno poveća, također se povećava i broj sličnih problema.
Većina ranjenih su muški. Žene a u ovom slučaju curice su fizički slabije pa očito rane od metaka su im bile preteške pa zato više umrlih curica. Upuca je on dosta i muških tako da mi ta tvoja teorija ne leži.

Uostalom malo je premlad da bi se ljutio ( frustracije ) jer mu neka nije dala pičke. Ima tek 13 godina. Malo je premlad za te stvari i takve teorije.

Badava ga opravdavaš jer si ne samo po tom pitanju polupismen
Teško da ga je mater tome naučila, prije mizogini otac kojemu su se žene teško zamjerile (kao i tebi).
On je u dobi kada su dječaci pretežno pod utjecajem muškog odgoja, bilo da je riječ o samom ocu ili o kulturi koja je njemu privlačna i bliska, a koja sama po sebi prosječno čini većinu "vrijednosti" koje formiraju odraslu ljudsku populaciju, prosječno oko 50% u zreloj dobi - oko 30 godina.
Genetika čini prosječno oko 40%, a direktan roditeljski odgoj, dokazano na primjerima posvojenih jednojajčanih blizanaca koji su kao sasvim mali posvojeni, a da nisu dobili informaciju o tome, svega 10%.
Što je presudilo kod ovog balavca, ne mogu znati.
Ipak ću pretpostaviti da je riječ o presudnom utjecaju prevladavajuće nacionalne kulture u kojoj vlada kult nasilja i obožavanja oružja, posebno onog vatrenog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Guest 4/5/2023, 06:54

RayMabus wrote:

Uostalom malo je premlad da bi se ljutio ( frustracije ) jer mu neka nije dala pičke. Ima tek 13 godina. Malo je premlad za te stvari i takve teorije.

Ti očito nisi bio premlad pa si zato obolio od poremećaja mizoginije (nisam namjerno rekao da je riječ o psihičkoj bolesti nego o poremećaju).
A i stavljao si svoje fotografije na forum i to cijelog stasa na temelju kojih ne izgledaš ništa fizički snažnije od neke prosječne curice.
Mislim, budimo realni, lik je očito namjerno birao curice kao svoje mete i to vjerojatno gađajući posebno osjetljive organe (glava).
Ali sačekajmo nalaze obdukcije, jer o ovome jednostavno za sada možemo samo pretpostavljati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 06:56

Odbacujem tu teoriju. Premlad je a i među ranjenima ima dosta i muških a curice su fizički slabije pa onda očito ozlijede od metka preteške. Također uzet u obzir da se nisu snašle dok su muški možda odma istrčali pa mu ove ostale bliže koga će upucat.

Da je nešto stariji i da je upuca sam ženske i da prije toga nije bilo šikaniranja u školi i da on nije kompluzivno impluzivni štreber onda bi možda tu tvoju teoriju i razmatrao a ovako se odbija.

Uostalom nisi ti Aštar komanda nego ja.

Ova zadnja rečenica ti znači prevedeno ovo : nemaš ti psihologiju u malom prstu nego ja.

Taj tvoj ne bi upuca muškog da je to tako kako ti tvrdiš.

MIZOGINISTI SMATRAJU MUŠKE SAVEZNICIMA A ŽENE NEPRIJATELJIMA.

Saveznika se nikad ne napada.

ČAK NI REAKTIVNI UM.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 07:06

Mogu te izjebat u zdrav mozak sa svojim znanjem psihologije sada al mi se ne da jer pratim geopolitiku i šta se dešava po površini ove planete među budalama na državnoj i nacionalnoj razini a ovaj mali kreten me ne zanima nula posto. Neka se s njime bavi Srbija i to društvo i šta se to tamo dešava itd.

Imam pametnijeg posla da s tobom raspravljam koliko je moje znanje o psihologiji.

Saveznika osoba nikad ne napada.

ZAPAMTI TO.

ČAK NI KAD JE ( TA NEKA OSOBA ) U REAKTIVNOM MODU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Guest 4/5/2023, 07:13

RayMabus wrote:Mogu te izjebat u zdrav mozak sa svojim znanjem psihologije

Čuj, psihologije.
Ti si toliko pun govana, pardon, znanja (kod tebe je to ionako ista stvar), da ne razlikuješ psihijatriju od psihologije.
I možeš izjebati samo sebe, što si i učinio, kako se vidi iz priloženog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 07:16

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Mogu te izjebat u zdrav mozak sa svojim znanjem psihologije

Čuj, psihologije.
Ti si toliko pun govana, pardon, znanja (kod tebe je to ionako ista stvar), da ne razlikuješ psihijatriju od psihologije.
I možeš izjebati samo sebe, što si i učinio, kako se vidi iz priloženog.
To je zato šta bez obzira na količinu mog znanja ( ili bolje rečeno neznanja s obzirom koliki je svemir itd očito ja znam vrlo malo ako ćemo to sve ić uspoređivat jelte koliko toga u osnovi ne znam ) analitički um se ne može sam boriti protiv protiv programa u svojoj reaktivnoj banci nego mu treba auditor ( onaj koji sluša i vodi ga kroz događaj ).

Prevedeno : Ja ne mogu sam sebe vodit kroz svoje programe i tako ih očistit ( u osnovi dovest ih iz nesvjesti u rekativnoj banci podataka gdje su pohranjeni u analitičku banku podataka nakon čega njihov utjecaj na moj anlitički um prestaje ) i zato su oni tu.

Sad mi se skini s kurca. Ima pametnijeg posla.

Sjaši. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Guest 4/5/2023, 07:43

RayMabus wrote:

Sad mi se skini s kurca. Ima pametnijeg posla.

Sjaši. lol!

Znam. Uobičajeno popodnevno drkanje i spavanje.
Ne boj se, neću ti ja ništa.
Ti ćeš sam sebe, prije ili kasnije, jer si malo jače psihički bolestan.
Ali pazi, moraš si prvo izvaditi 2 rebra inače ga nećeš moći samome sebi.
Tako je bar govorio Marylin Manson, ali on je lud, gotovo kao ti pa nitko nezna što se sve nalazi u njegovoj bolesnoj tikvi koja mu stoji na ramenima umjesto glave sa pitaj Boga kakvim unutarnjim, očito fekalnim  sadržajima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by marcellus 4/5/2023, 07:45

Nije zapad kriv  i srbi to dobro znaju

U Srbiji mafijaši pod pokroviteljstvom predsjednika melju ljude u ćevape. Kristijan Golubović obilazi škole, krimos, ubojica, i reality zvijezda. Ratni zločinci sjede u parlamentu. Ali, zapadne vrijednosti su sjebale dijete. Koje je inače psihopat. Moš mislit.

_________________
Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45793
2014-04-16


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 07:47

Dosadan si Spear.

Moje srednje ime je Pakao. Ja sam dio Pakla koji šeta vani.

Puca mi kurac za njega i tu djecu šta ih je pobio i te njihove roditelje itd.

Netko tko ti kaže da će cijela Europa plivati u moru krvi vidi li ga još jednom na toj poziciji i pokrene ti treči svjetski rat očito ne da je psihopata nego mega psihopata.

Nešto te muči mali inkarnirani žohare na površini ove usrane planete ?

---

Stvaramo novi svijet.

Moja ime je i kao inkarnirani i kao duša Nova duša a to znači dolazi promjena i anđeo sam Znanja a to su Prijestolnici a njihova je zadaća pomagati inkarniranim dušama na njihovom duhovnom putu.

Tri puta me preglasaš i onda me praviš budalom i misliš da ja tako truli nakaradni sistem neću uništit tj da ću to ostavit tako na ovoj planeti tj njenoj površini.

AJTE BOG.

---


Ja san van lipo reka prije godinu dana davno prije nego šta je ovo počelo da ako vidim još jednom Komšića na toj poziciji da će cijela Europa plivati u moru krvi i onda postavio uvjet ili izborni zakon ili ograničenje mandata na dva ko u Americi i onda se Komšić ne bi mogao kandidirati.

Amerikancima puna usta borba protiv korupcije a šta je vijećni mandat nego upravo to al eto njima ne odgovara jer neće doć onda njihov pa onda ništa i tko te jebe.

Lipo san vam se potpisa dole ispod tog posta od prije godinu dana i rekao ne bio ja to ako to ne bude tako.

General GF s pet zvjezdica, pripadnik Aštar komande i pripadnik anđeoske hijerarhije Znanja.


EU sastanak i svi osim Orbana za održavanje izbora u BiH dakle podrška Komšiću i odma dva dana nakon toga napad na Ukrajinu i sad kad su izbori u BiH idući tjedan Rusija službeno anketira dijelove Ukrajine.

Mislite da je ovo slučajno kako se datumi poklapaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 08:06

RayMabus wrote:Dosadan si Spear.

Moje srednje ime je Pakao. Ja sam dio Pakla koji šeta vani.

Puca mi kurac za njega i tu djecu šta ih je pobio i te njihove roditelje itd.

Netko tko ti kaže da će cijela Europa plivati u moru krvi vidi li ga još jednom na toj poziciji i pokrene ti treči svjetski rat očito ne da je psihopata nego mega psihopata.

Nešto te muči mali inkarnirani žohare na površini ove usrane planete ?

---

Stvaramo novi svijet.

Moja ime je i kao inkarnirani i kao duša Nova duša a to znači dolazi promjena i anđeo sam Znanja a to su Prijestolnici a njihova je zadaća pomagati inkarniranim dušama na njihovom duhovnom putu.

Tri puta me preglasaš i onda me praviš budalom i misliš da ja tako truli nakaradni sistem neću uništit tj da ću to ostavit tako na ovoj planeti tj njenoj površini.


Ja san van lipo reka prije godinu dana davno prije nego šta je ovo počelo da ako vidim još jednom Komšića na toj poziciji da će cijela Europa plivati u moru krvi i onda postavio uvjet ili izborni zakon ili ograničenje mandata na dva ko u Americi i onda se Komšić ne bi mogao kandidirati.

Lipo san vam se potpisa dole ispod tog posta od prije godinu dana i rekao ne bio ja to ako to ne bude tako.

General GF s pet zvjezdica, pripadnik Aštar komande i pripadnik anđeoske hijerarhije Znanja.


EU sastanak i svi osim Orbana za održavanje izbora u BiH dakle podrška Komšiću i odma dva dana nakon toga napad na Ukrajinu i sad kad su izbori u BiH idući tjedan Rusija službeno anketira dijelove Ukrajine.

Mislite da je ovo slučajno kako se datumi poklapaju.
Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f536c7976736d74307333557146773d3d2d3632343330353335332e313534663039333262643564373438633730363037363538333334322e676966
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 08:18

Znaš šta bi vi inkarnirani žohari na površini ove posrane planete htjeli ?

Da vas nitko ne dira i da vama bude super.

Istovremeno će vam ovi vaši skriveni gospodari nuditi slobodu i demokraciju jer najbolji robovi su oni koji misle da su slobodni a u osnovi vas drže u ropstvu cijelo vrijeme.

I onda nalete na mene a ja sam ni više ni manje nego inakrnirani anđeo Prijestolnik i ugaze mu na žulj.

I POČME ŽURKA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 08:44

Vi uopće nemate ideju s kim pričate, od kakvog sam ja materijala sastavljen i koliko sam hladnokrvan.

Danima sam lajao jer je eu dala četniku pare za željeznicu i unaprijed označio Mikotakisa i kad je dobio pare odma sutradan željeznička nesreća u Grčkoj i izgine tuce mladih

https://www.ex-iskon-pleme.com/t54275p40-ovako-zavrse-svi-oni-koji-stanu-na-zulj-anelu-znanja-aneo-prijestolnik-ili-pravednik#2107494

Vi ne shvačate uopće koliko sam ja krvoločan i hladnokrvan.

Vučic nije udario sankcije, mediji koji su pod njegovom kontrolom podržavaju Putina i ubijanje djece i sad se to njima desi u njihovoj kući.

To se zove PRAVDA.

Prijestolja čine sedmi zbor nebeske hijerarhije. Oni personificiraju Božju pravdu i autoritet. Prema Denyju Aeropagitu, oni su potpuno gluhi za sve ljudske napasti i imaju privilegiju služiti kao sjedište Boga i temelj svijeta, otuda i njihov naziv. Oni provode božansku pravdu kako bi organizirali materijalni svijet i nadahnuli predstavnike reda u njemu. Izraz "pravda" ovdje ne treba shvatiti u smislu zakona , već u smislu dosljednosti između stvarnosti i božanskog plana: radi se više o pravednosti nego o pravdi u uobičajenom smislu riječi.




BOLI ME KURAC ZA NJIHOVU DJECU ISTO KO ŠTA NIH BOLI KURAC ZA UKRAJINSKU I BILO ČIJU DRUGU A OVDJE MISLIM NA RATOVE 90-IH
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 08:45

New York Times: Vučic za širenje straha koristi kriminalne bande


U dugačkom, oštrom tekstu o vezama kriminalnog klana Veljka Belivuka sa državnim vrhom Srbije, američki list navodi da u Srbiji postoji ‘siva zona između države i mafije’.


https://balkans.aljazeera.net/news/world/2023/5/4/new-york-times-Suljo-za-sirenje-straha-koristi-kriminalne-bande
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 08:46

Vlast predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, koji ima kontrolu nad gotovo svim aspektima javnog života, koristi za širenje straha od kriminalne bande kojoj je dozvolio da postane virtuelna ruka države, piše američki New York Times.
U dugačkom, oštrom tekstu “Predsjednik, fudbalski huligani i ‘Kuća užasa’ podzemlja”, o vezama kriminalnog klana Veljka Belivuka sa državnim vrhom Srbije, američki list navodi da u Srbiji postoji “siva zona između države i mafije”, prenosi Beta.


“Razgovarao sam sa desetak građana Srbije čiji su sinovi ili muževi ili djeca ubijeni pod nejasnim okolnostima. Većina njih nije imala pojma ko su ubice, ali su imali razrađene priče o korumpiranim zvaničnicima, narko-baronima, poslovima sa oružjem i inkriminišućim fotografijama. Svi su izgledali uvjereni da se istina namjerno krije od njih”, navodi autor teksta.
Dodaje da Adem Vuchiqi “nije odgovoran za tu gomilu straha i endemskog kriminala koji su takoreći dio pejzaža na Balkanu”, ali da on “ima demagoški dar da udahne novi život ponižavajućim stereotipima”.
“Adem Vuchiqi je briljantno iskoristio problem srpske mafije, stvarajući okruženje u kojem mu zamagljena linija između organizovanog kriminala i države ide u prilog”, piše New York Times.

‘Gangsterizam’ procvjetao pod Vučićem

Značaj slučaja Belivuk, kako se navodi, “leži u tome što je natjerao celu Srbiju da se suoči sa obiljem posrednih dokaza da je Adem Vuchiqi dozvolio gangsterima da postanu virtuelna ruka države”.
“Slučaj Belivuk je otvorio prozor u moguću sumornu budućnost, u kojoj Adem Vuchiqi iznutra podriva evropski projekat, gradeći državu u kojoj je demokratija fasada, i u kojoj se kriminalne bande koriste za širenje straha”, piše u tekstu.
List navodi da bi “gangsterizam koji je procvjetao pod Vučićem, zajedno sa periodičnim prijetnjama Srbije da će ‘zaštititi’ etničke Srbe u drugim dijelovima regija”, mogao da podrije mir koji je na Balkanu uspostavljen 1995. godine.
Evropljani su toga veoma svjesni, kao i ruski predsjednik Vladimir Putin “koji ima nove razloge da ih podijeli”, navodi list i dodaje da Kremlj “ima dugu historiju podrške srpskim nacionalistima kao opkoljenim sunarodnicima Slavenima i više motiva nego ikad, zahvaljujući ratu u Ukrajini, da izazove nevolje na Balkanu”.
“Ali rizici za Evropu su dublji od toga. Vučićev brend etničkog šovinizma i demagogije odražava onaj od njegovog saveznika Putina, a širenje neliberalne demokratije, koja od ranije jača u dijelovima kontinenta, predstavlja jednaku, možda zlokobniju prijetnju”, stoji u tekstu.

Adem Vuchiqi u poziciju izrazite moći

Autor navodi da je podrška koju su Belivuk i njegovi prijatelji dobijali od policije i ministarstva unutrašnjih poslova u protekloj deceniji uveliko dokumentovana u sudskim svjedočenjima, presretnutim telefonskim razgovorima i fotografijama.
“Stav da je sve to moglo da se desi bez Vučićevog znanja izaziva smijeh u Beogradu. Prije nego što je Adem Vuchiqi bio predsjednik, bio je premijer, a prije deset godina je reorganizovao bezbjednosne službe Srbije. On sada ima skoro potpunu kontrolu nad gotovo svim aspektima javnog života. Od parlamenta preko sudova do policije i biznisa, Adem Vuchiqi se tretira sa laskavim poštovanjem”, navodi njujorški list.
Tokom Vučićevih devet godina na vlasti, srpski fudbalski huligani, i kriminalne grupe koje se preklapaju sa njima, bili su upleteni u nestabilnu etničku politiku u regiji, navodi se i dodaje da su neki od njih lojalni Rusiji.
“Neki Srbi su se pridružili paravojnoj Wagner grupi, koja ima svoju historiju angažovanja kriminalaca i postavlja video-snimke regrutovanja za rat u Ukrajini na srpskom jeziku. Iako je Adem Vuchiqi kritikovao tu grupu, Srbija ostaje neka vrsta linije između Rusije i Zapada. Sve to Vučića stavlja u poziciju izrazite moći. U krizi, on bi mogao da odluči da li će regija Balkana ići ka miru ili će se vratiti dani nasilja”, navodi New York Times.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Ringo10 4/5/2023, 09:04

Ma glupo je optuživat bilo koga. Mali je nenormalan i odlučio da ubije i gotova stvar. 
Mogu oni kinut sve TV programe i sve realitije i opet će neki mali luđak uzet pištolj ili nož i ubiti
Ringo10
Ringo10

Posts : 21648
2015-09-24


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 09:07

Ringo10 wrote:Ma glupo je optuživat bilo koga. Mali je nenormalan i odlučio da ubije i gotova stvar. 
Mogu oni kinut sve TV programe i sve realitije i opet će neki mali luđak uzet pištolj ili nož i ubiti
I to su sve zapadne vrijednosti i zato mi moramo ići na istok tamo di je Rusija i brat Xi. cheers

Jebo ih onaj tko im dopušta da već godinu dana od napada Rusije na Ukrajinu i dalje sisaju pare iz eu fondova i mogu bez vize u EU i tako ih održava na životu dakle i tu mentalnu bolešćinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 09:12

Škole u Srbiji od sutra u štrajku: Prosvjetni radnici zahtijevaju prestanak promocije nasilja u državi

Tražimo i zabranu promovisanja i javnog pojavljivanja svih osuđenih kriminalaca i zločinaca, kao i svih reality emisija u kojima se učesnici nasilno ponašaju, navedeno je u saopćenju.

Škole u Srbiji od sutra u štrajku: Prosvjetni radnici zahtijevaju prestanak promocije nasilja u državi
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by RayMabus 4/5/2023, 09:14

Nastava u srbijanskim školama danas počinje minutom ćutanja kako bi se odala počast stradalim učenicima i zaposlenom u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” u Beogradu.
Nastave sutra vjerovatno neće ni biti, s obzirom na to da su sindikati prosvjete, zabrinuti za sigurnost, najavili štrajk.

Za petak, 5. maj, najavljena je potpuna obustava rada tokom koje će zaposleni biti u školama, ali neće izvoditi nastavu.
Granski sindikat prosvjetnih radnika Srbije “Nezavisnost” zahtijeva hitno postavljanje detektora metala na ulazu u osnovne i srednje škole, obavezno angažovanje profesionalnog osiguranja i bolje organizovanje rada školskih policajaca.
“Tražimo i zabranu promovisanja i javnog pojavljivanja svih osuđenih kriminalaca i zločinaca, kao i svih reality emisija u kojima se učesnici nasilno ponašaju”, navedeno je u saopćenju “Nezavisnosti”.

‘Nasilje na vrhuncu’

Sindikat radnika u prosvjeti Srbije navodi da će stupiti u štrajk zbog ispunjenja sljedećeg uvjeta: “Obezbeđenje svim zaposlenima u prosveti poštovanja dostojanstva ličnosti na radu, kao i rad na radnom mestu i u radnoj okolini na kojima su sprovedene mere bezbednosti i zdravlja na radu.”
Iz Unije sindikata prosvjetnih radnika Srbije navode da je njihova profesija degradirana, a život učenika i svih zaposlenih ugrožen.
“Živimo u društvu u kome su sveprisutni agresija i nasilje: verbalno, medijsko, fizičko… Ono je, ne samo u školama, već u celokupnom društvu doživelo vrhunac. Kao društvo smo izneverili, kao država zatajili. Srbija treba da stane i zapita se dokle je stigla i kuda i kako nakon ovog”, navedeno je u saopćenju unije.
Sindikati su izrazili saučešće porodicama nastradalih, a povrijeđenima poželjeli brz oporavak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Ringo10 4/5/2023, 09:14

Manijaka je bilo i bit će. Tu godine starosti ne igraju presudnu ulogu
Ringo10
Ringo10

Posts : 21648
2015-09-24


Back to top Go down

Zapad je kriv za tragediju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Zapad je kriv za tragediju u Srbiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum