ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Serbinho-3 30/4/2023, 18:40

omni wrote:
Serbinho-3 wrote:
omni wrote:Dzaba, tko ima novca ljetovat ce tko nema kukat ce ali turizam RH nece propasti, biti ce za goste dubljega dzepa i to je to, uzalud vam trud sviraci. Od Srbije nam jedino treba omladina da radi u kaficima i restoranima za za ekonomskog tigra Evrope basnoslovne novce.



[size=44]Srbi idu da rade u Dubai, a Indijci i Pakistanci služiće na Jadranu: Ovo su plate[/size]


Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 1900221042644bb968e89cb450060111_w640


https://www.b92.net/biz/vesti/region/srbi-idu-da-rade-u-dubai-a-indijci-i-pakistanci-sluzice-na-jadranu-ovo-su-plate-2325217?version=amp
Slabo si ti posjecivao RH, ljetos se od ekavice nije moglo disati :D


Ne posecujem te Egzoticne krajeve, Krf bio od te strane, uglavnom ka Spaniji, Portugal. Ibiza zadnja lokacija, kapucino 3.60, mada ima da se nadje restorana da ne samaraju. Nasi ne znaju dalje od Turske, Grcke i slicno, otuda ih samaraju. Imam burger i u Hard Rock Cafe Ibiza za te pare ili bilo gde, treba tu neki Seljo da me pravi budalom.

Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Guest 30/4/2023, 19:07

marcellus wrote:ponuda - potražnja - cijena

jadran je lani bio skup, i bio je prepun

ove godine će biti skuplji, i dobre su šanse da će i dalje sve biti bukirano i rasprodano

jedini problem je što fali radnika

Pa baš više i ne, a neke kattegorij tih radnu ika su se pokazalei prilično dobre
Uostalom za Filipinke i Nepalce je jasnop da su ično da su puno bolji radnici id Srba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by michaellcmacha 30/4/2023, 19:58

Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:kakav očaj haha od srba.
sinoć mi kolega iz tuia javlja da imaju preko 1000 gostiju a da ni pol pozicija nije pokriveno, taj "moj" resort i nije neki top ali ove 3 godine kako sam tamo je pun ko šipak...i sve je jebeno skupo i sve se jebeno prodaje... kafić na rivi gdje mi je sin radio koktela nije bilo ispod 100 kuna, one kugle od 2 litre ili tako nekako su bile po soma i pol i više kuna... tukao je u smjeni po 100 eura viška (manče)... 
serbinjo te prosere baca evo otkad se znamo a to je dobrih 15 tak gosina ako ne i više... od onda u nas sve bolje i više a u njih sve lošije i manje, eto jedino on uredno kupuje gaće i potkošulje po zadnjem šiku, pa si ne mre kavu priuštiti u kafiću neg drlja onu sa benzinske za poć...
ja i hrpa mojih frendova ovo ljeto dva posla. 

uz svoj standardni posao koji iman, uzeo sam tjedan dana godišnjeg za voziti jahtu, plus skoro svaku subotu ću voziti gliserom goste. za jahtu 150€  dan uziman, a za gliser 100€ dan. uz redoviti posao. 

frendovi mi isto planiraju biti mornari, taksirati, voziti glovo posli redovitog posla, barem vikendom.  iskreno ekonomska situacija u RH nikada bolja ali baš tako. prije 10godina je bila teška depresija i očaj ali situacija je sada super  a ovi jadni srbi uvjereni da mi ovdje propadamo i umiremo od gladi.

Svi voze glisere i slicno i zive u Splitu. Puni su i ovde Soping Molovi, setaju se, ne znaju gde ce sa sobom.
A jebote, pa tak se i ti hvališ kako ti samo tičjeg mlijeka fali, ali bilo bi i to da ne plaćaš komad gaća 100 eura, razlika je samo u tom što je kod nas skupo ali se otvarajuotvaraju značajno perspektive... Naravno za onog tko hoće raditi, i može

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Serbinho-3 30/4/2023, 20:44

michaellcmacha wrote:
Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:kakav očaj haha od srba.
sinoć mi kolega iz tuia javlja da imaju preko 1000 gostiju a da ni pol pozicija nije pokriveno, taj "moj" resort i nije neki top ali ove 3 godine kako sam tamo je pun ko šipak...i sve je jebeno skupo i sve se jebeno prodaje... kafić na rivi gdje mi je sin radio koktela nije bilo ispod 100 kuna, one kugle od 2 litre ili tako nekako su bile po soma i pol i više kuna... tukao je u smjeni po 100 eura viška (manče)... 
serbinjo te prosere baca evo otkad se znamo a to je dobrih 15 tak gosina ako ne i više... od onda u nas sve bolje i više a u njih sve lošije i manje, eto jedino on uredno kupuje gaće i potkošulje po zadnjem šiku, pa si ne mre kavu priuštiti u kafiću neg drlja onu sa benzinske za poć...
ja i hrpa mojih frendova ovo ljeto dva posla. 

uz svoj standardni posao koji iman, uzeo sam tjedan dana godišnjeg za voziti jahtu, plus skoro svaku subotu ću voziti gliserom goste. za jahtu 150€  dan uziman, a za gliser 100€ dan. uz redoviti posao. 

frendovi mi isto planiraju biti mornari, taksirati, voziti glovo posli redovitog posla, barem vikendom.  iskreno ekonomska situacija u RH nikada bolja ali baš tako. prije 10godina je bila teška depresija i očaj ali situacija je sada super  a ovi jadni srbi uvjereni da mi ovdje propadamo i umiremo od gladi.

Svi voze glisere i slicno i zive u Splitu. Puni su i ovde Soping Molovi, setaju se, ne znaju gde ce sa sobom.
A jebote, pa tak se i ti hvališ kako ti samo tičjeg mlijeka fali, ali bilo bi i to da ne plaćaš komad gaća 100 eura, razlika je samo u tom što je kod nas skupo ali se otvarajuotvaraju značajno perspektive... Naravno za onog tko hoće raditi, i može


Kakva ba perspektiva? Da se nisi uclanio u HDZ? Isterali te iz Policije i govoris o perspektivi. Doduse, kada neko ne zna sta ce sa sobom, ode u Policiju, tako da su ti realno ucinili uslugu. Nego, ako je sve tako sjajno i bajno, zasto beze u Irsku, Nemacku. Vili, Veber, Svetoje, Crvenkasti...placaju racune, zivotare, Hamdija im zasmrdi zgradu sa Curry-jem, oni mu odgovore sa Ljubom Alicicem. Hrvatska i perspektiva. Bolja je od Srbije, jer ima Ryanair, odes u ZG za 15 eura, Air Serbia 115 eura, jeste jeftinije, ali te svuku na karti. Perspektive po Srbiji i HR. Srbija otvara dosta stranih kompanija, Hrvatska turizam i to bi bilo to.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Piglet 30/4/2023, 21:30

U Srbiji je inflacija preko 16%, šesta najviša u Europi. U RH je 10%.

Naši su koristili euro kao izgovor, a u Srbiji nemaš slobodnog medija da propita koji je razlog što su im toliko podigli cijene. Postali su jednako skupi kao mi.
Piglet
Piglet

Posts : 1302
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by mentalitet 30/4/2023, 22:26

Serbinho-3 wrote:[size=33]Gotovo preko noći Hrvatska je na samom vrhu, ako ne i "prva" po skupoći u Evropi.[/size]
IZVOR: NOVOSTI / JURICA KERBLER ČETVRTAK, 27.04.2023. | 08:34 -> 08:42


Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 646951496644a178d92394446253117_w640





[size=31]Evro je bio okidač, kao i stalno pozivanje na poskupljenja energije u svetu, ali je Hrvatska, za razliku od drugih država, gotovo nekontrolisano dozvolila da svako diže cene do neba.[/size]

[size=31]Najviše je poskupela hrana, pa su i prodavci na pijacama zaokružili cene naviše bez obzira na kurs evra i bivše kune. Doslovno ništa nije jeftinije od nekoliko evra, a pre uvođenja evropskog novca cene su bile nekoliko puta niže. Drastično su poskupeli restorani, pa burgeri koštaju od 12 do 20 evra, što je cena viša od najluksuznijih evropskih restorana.[/size]


Na Jadranu vlada posebna skupoća, pa su neke nemačke turističke agencije, koje su dovodile najviše turista, preporučila da se ovog leta izabere neka druga destinacija osim Hrvatske. Žale se i Slovenci, koji su česti gosti, a poručuju da su cene i dva puta više nego kod njih. U Rovinju nema restorana u kojem je jelo ispod 20 evra, pa kompletni obrok za dvoje dođe više od 100 evra. Ipak, najave govore da inostrane turiste cene neće odbiti, pa se očekuje rekordna sezona.
[size=31]Vlada je uspela zaustaviti samo divljanje cena za najosnovnije prehrambene prozvode i energiju. To je i tajna preživljavanja većine građana, kojima su u proseku plate niže nego pre godinu dana. Penzioneri su dobili energetski dodatak, ali on nije dovoljan za podmirenje troškova za jedan mesec.[/size]

[size=31]Građani su na rubu očaja, kažu "to nije normalno", a cene se menjaju kao u vremenima najveće inflacije. Trgovci jedni optužuju druge, pravdaju se zatvorenim lacem sveopšteg poskupljenja, a niko ne zna gde je kraj. Preživljavaju bogati, a sirotinja više ne može naći model da preživi od ”prvog do prvog”.[/size]
[size=31]"Netačno je da je ulazak u eurozonu doprinio rastu stope inflacije. Da nismo ulazili, bila bi veća, a ne manja", tvrdi guverner Narodne banke Hrvatske.[/size]

"Idete se jednostavno gde je jeftinije, prijatelj mi je rekao da mu su šišanje hteli da napalate 15 evra, pa je otišao tamo gde je 9 evra."


U Saboru su poslanici odgovorili guverneru: "Lako je pričati nekome ko ima 5.000 evra platu onome ko ima 800". Tako guverner predviđa da recesije neće biti, pa ko izdrži – izdrži.




https://www.b92.net/biz/vesti/region/hrvatska-postala-najskuplja-u-evropi-cene-rastu-bez-kontrole-gradani-na-rubu-ocaja-2324426


Koji si ti kreten jebo te:::)))
Toliko si dugo na ovome forumu a josh nisi ulovio kako 'rvati razmishljaju pa da te poduchim::)))

1.Ako je neshto poskupilo onda morash pisati da nije i da je Hrvatska najjeftinija drzava na svijetu te da tamo teche med i mlijeko i da je to najbolje mjesto za zivjeti na svijetu te pri tom morash dodati da si jako ljubomoran na to shto oni tako zive.Pa josh dodash kako Srbija propada i kako srbi bijedno zive jer nemaju ni za kruh.Ima da ti popularnost skochi za 1.000%

2.Ako je neki 'rvat bolestan ,niposhto ne smijesh reci to nego da je zdrav kao dren iako ti lichi da ce svaki chas umrijeti.Ni sluchajno da mu spominjesh lijechnika.

3,Ako vozi nekog ficu ili stojadina josh iz bivshe drzave obavezno im morash reci da su to Ferariji,Bugatiji,BMW,Mercedes ili ,PORSCHE.

4.Ako vozi neku elektrichnu peglu obavezno ga hvaliti da je moderan i da je ekoloshki svjesna osoba kakve nema ni u USA iako tu jebenu peglu mora negdje napuniti strujom koju proizvodi neka termoelektrana i zagadjuje negdje neku okolinu.

Dalle,ni sluchajno neshto kritizirati jer kritika vodi ozdravljenju i izbjegavanju greshaka kojie svaki normalan chovjek chini u zivotu ali se trudi da ih ne ponavlja osim 'rvata,oni obozavaju i svrshavaju na samu pomisao da kroz povijest ponavljaju iste greshke po sto puta i nema toga boga ili chovjeka koji ce ih uvjeriti u suprotno.Odmah postajesh chetnik,Srbin i neprijatelj Hrvatske.
Zato u zadnje vrijeme mislim da su ti teme glupe i nisu humane jer im chachkach po mozgu i budish ih iz kolektivnog sna.Prestani biti takav pa ce te obozavati kao onog pizona.Jebo te ,vi srbi ko Djokovic zelite da se svima dopadnete i da vas vole pa zato ti i savjetujem ako ti je potrebna njihova ljubav kako da se ponashash:::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5005
2020-07-05


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Serbinho-3 1/5/2023, 11:10

mentalitet wrote:
Serbinho-3 wrote:[size=40]Gotovo preko noći Hrvatska je na samom vrhu, ako ne i "prva" po skupoći u Evropi.[/size]
[size=37]IZVOR: NOVOSTI / JURICA KERBLER ČETVRTAK, 27.04.2023. | 08:34 -> 08:42[/size]


Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 646951496644a178d92394446253117_w640





[size=32]Evro je bio okidač, kao i stalno pozivanje na poskupljenja energije u svetu, ali je Hrvatska, za razliku od drugih država, gotovo nekontrolisano dozvolila da svako diže cene do neba.[/size]

[size=32]Najviše je poskupela hrana, pa su i prodavci na pijacama zaokružili cene naviše bez obzira na kurs evra i bivše kune. Doslovno ništa nije jeftinije od nekoliko evra, a pre uvođenja evropskog novca cene su bile nekoliko puta niže. Drastično su poskupeli restorani, pa burgeri koštaju od 12 do 20 evra, što je cena viša od najluksuznijih evropskih restorana.[/size]


[size=35]Na Jadranu vlada posebna skupoća, pa su neke nemačke turističke agencije, koje su dovodile najviše turista, preporučila da se ovog leta izabere neka druga destinacija osim Hrvatske. Žale se i Slovenci, koji su česti gosti, a poručuju da su cene i dva puta više nego kod njih. U Rovinju nema restorana u kojem je jelo ispod 20 evra, pa kompletni obrok za dvoje dođe više od 100 evra. Ipak, najave govore da inostrane turiste cene neće odbiti, pa se očekuje rekordna sezona.[/size]
[size=32]Vlada je uspela zaustaviti samo divljanje cena za najosnovnije prehrambene prozvode i energiju. To je i tajna preživljavanja većine građana, kojima su u proseku plate niže nego pre godinu dana. Penzioneri su dobili energetski dodatak, ali on nije dovoljan za podmirenje troškova za jedan mesec.[/size]

[size=32]Građani su na rubu očaja, kažu "to nije normalno", a cene se menjaju kao u vremenima najveće inflacije. Trgovci jedni optužuju druge, pravdaju se zatvorenim lacem sveopšteg poskupljenja, a niko ne zna gde je kraj. Preživljavaju bogati, a sirotinja više ne može naći model da preživi od ”prvog do prvog”.[/size]
[size=32]"Netačno je da je ulazak u eurozonu doprinio rastu stope inflacije. Da nismo ulazili, bila bi veća, a ne manja", tvrdi guverner Narodne banke Hrvatske.[/size]

"Idete se jednostavno gde je jeftinije, prijatelj mi je rekao da mu su šišanje hteli da napalate 15 evra, pa je otišao tamo gde je 9 evra."


U Saboru su poslanici odgovorili guverneru: "Lako je pričati nekome ko ima 5.000 evra platu onome ko ima 800". Tako guverner predviđa da recesije neće biti, pa ko izdrži – izdrži.




https://www.b92.net/biz/vesti/region/hrvatska-postala-najskuplja-u-evropi-cene-rastu-bez-kontrole-gradani-na-rubu-ocaja-2324426


Koji si ti kreten jebo te:::)))
Toliko si dugo na ovome forumu a josh nisi ulovio kako 'rvati razmishljaju pa da te poduchim::)))

1.Ako je neshto poskupilo onda morash pisati da nije i da je Hrvatska najjeftinija drzava na svijetu te da tamo teche med i mlijeko i da je to najbolje mjesto za zivjeti na svijetu te pri tom morash dodati da si jako ljubomoran na to shto oni tako zive.Pa josh dodash kako Srbija propada i kako srbi bijedno zive jer nemaju ni za kruh.Ima da ti popularnost skochi za 1.000%

2.Ako je neki 'rvat bolestan ,niposhto ne smijesh reci to nego da je zdrav kao dren iako ti lichi da ce svaki chas umrijeti.Ni sluchajno da mu spominjesh lijechnika.

3,Ako vozi nekog ficu ili stojadina josh iz bivshe drzave obavezno im morash reci da su to Ferariji,Bugatiji,BMW,Mercedes ili ,PORSCHE.

4.Ako vozi neku elektrichnu peglu obavezno ga hvaliti da je moderan i da je ekoloshki svjesna osoba kakve nema ni u USA iako tu jebenu peglu mora negdje napuniti strujom koju proizvodi neka termoelektrana i zagadjuje negdje neku okolinu.

Dalle,ni sluchajno neshto kritizirati jer kritika vodi ozdravljenju i izbjegavanju greshaka kojie svaki normalan chovjek chini u zivotu ali se trudi da ih ne ponavlja osim 'rvata,oni obozavaju i svrshavaju na samu pomisao da kroz povijest ponavljaju iste greshke po sto puta i nema toga boga ili chovjeka koji ce ih uvjeriti u suprotno.Odmah postajesh chetnik,Srbin i neprijatelj Hrvatske.
Zato u zadnje vrijeme mislim da su ti teme glupe i nisu humane jer im chachkach po mozgu i budish ih iz kolektivnog sna.Prestani biti takav pa ce te obozavati kao onog pizona.Jebo te ,vi srbi ko Djokovic  zelite da se svima dopadnete i da vas vole pa zato ti i savjetujem ako ti je potrebna njihova ljubav kako da se ponashash:::))

koga briga za Hrvatsku, da li je njima dobro i kako je. Realno nemam veze sa istom i sta me briga. Oni tvrde da je sve ko u Galaktickoj Federaciji, svi mlate lovu, sve je sjajno i carobno, dok se iz Srbije zale i psuju Tita. Sada, Hrvati svoje ne napadaju, ali pozivaju na ubistvo Tita, Kosovo podrzavaju Albance i slicno. Zamisli takve da imas za prijatelje ili blizu sebe? Onaj gleda Happy TV, gde ga gleda, ko ce ga znati, ne gledam ja prvi nista a i da ima sve, sta vih uradio, iskljucio. TV ne gledam nigde, klasicno ispiranje mozga za mamlaze. Hrvati su takvi, kakvi su, ne znaju ni Hrvatski, govore Srpskim, ponekad na trenutak se zapitas da li su sa Banjice ili Novog Beograda. Srbe HR ne zanima, Milenkovic taj ili Milankovic, Plenkovic, ne znaju ni da li je Predsednik ili Premijer. Ljudi znaju za Ustase, Zagreb, Split i Dinamo uz Hajduk, culi za Dubrovnik, jebe se njima. Slovenija isto, koga oni zanimaju? Nikoga. Ovi drugi traze paznju sto te stavljaju u usta, koga zanimaju Albanci i slicni. Pizzon, nije izasao iz sela, lupeta neke gluposti.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Serbinho-3 1/5/2023, 11:27

Piglet wrote:U Srbiji je inflacija preko 16%, šesta najviša u Europi. U RH je 10%.

Naši su koristili euro kao izgovor, a u Srbiji nemaš slobodnog medija da propita koji je razlog što su im toliko podigli cijene. Postali su jednako skupi kao mi.


Srbi vole da se gadjaju cenama, ali ne i platama. Longie ima dobru teoriju oko toga, takodje i nasi po USA. Radi se za Amerikanca, sa nasima se ide u kafanu. Nasi nisu da se radi za iste, ukljucujuci i mnoge druge, medju njima i Nemce. Neki traze previse, nude premalo. Ljudi ne znaju sebe i pristaju na ispod granice svog dostojanstva. Meni je nudio prijatelj Cikago-Vankuver-Cikago 8000 dolara mesecno, odbio. Otisao sam iz USA, otisao. Principe ili imas ili nemas. Ako ja odlucim da promenim iste, to je vec druga prica. Ne radim za Nemce, Anglosaksonci su OK. Ovo gde sam sada, posledica sklopa dogadjaja, tako da se ne racuna. Da bi ti radio negde, mora bas da imas interes ili ne radi. Ugovori i sve to na stalno, sve je to sranje. Cene, neka duzu, ne kupujes i ajde zdravo. Ako dopustis da te vuku za nos svi redom a i za usi, to se zavrsi lose po tebe. Ne cenis sebe, nece ni drugi.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by marcellus 2/5/2023, 08:27

AssadNaPodmornici wrote:bogte kafići krcati, jučer šoping centar u splitu pazi kao mravinjak, restorani i kafići kao mravinjak, registracija ima i bosanskih dođu ljudi preko granice u šoping i izlet, ima i već sada krcato turista

"U Istri trenutačno boravi gotovo 100 tisuća turista. Iako su Nijemci najbrojniji, mnogo je gostiju iz Slovenije koji će ondje provesti prvosvibanjske praznike. Zanimljivo je i da se vraćaju turisti iz Italije. Od početka godine u Istri su ostvarili čak 43% više noćenja nego lani! Na samom jugu našeg najvećeg poluotoka taj je porast još i veći."

https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/u-hrvatskoj-sve-vise-stranih-turista-u-istri-ih-trenutno-gotovo-100-tisuca-10746849


- Nije baš skupo ovdje. U Sloveniji mislim da se ne bi moglo za ovaj novac ljetovati, kazao je Slovenac Brane.

Iako će cijene smještaja u glavnoj sezoni biti veće, poskupljenje istarskih hotela i kampova za 10 do 15 posto u odnosu na lanjsku špicu - nema negativnih odjeka. Svi hoteli u medulinskoj općini npr. potpuno su bukirani.




_________________
Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by marcellus 2/5/2023, 08:28

https://www.infovodice.com/aktualno/vijesti/21015-uskrs-u-vodicama-rekordna-popunjenost-hotela-i-bogati-program-za-goste.html

Turistička sezona u Vodicama obećava izuzetno uspješan početak s pozitivnim trendovima u odnosu na prethodne godine. Sada je početak travnja, a Vodice već bilježe optimistične rezultate u turizmu.

Hotel Olympia dobro započinje sezonu, s naglaskom na povratak grupnih gostiju i MICE segmenta. Uspoređujući s prošlom godinom, bilježe rast broja noćenja i prihoda, kao i rast u odnosu na rekordnu godinu 2019.


_________________
Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Ringo10 2/5/2023, 08:50

NAjskuplja Hrvatska... i demografska katastrofa

MA jebeš to

Bitno je da se ne zabrani Za Dom Spremni

I da se Alojzije kanonizira
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by marcellus 2/5/2023, 08:52

"Najskuplja" bi značilo da smo sagradili jeben brand kao turistička država (inače kurac smo najskuplji, jako smo daleko od cijena u Francuskoj i Italiji, i dalje smo u biti druga liga europskog turizma, negdje u liniji sa Španjolskom i donekle Grčkom koja je ipak jeftinija)


_________________
Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by michaellcmacha 2/5/2023, 09:22

Serbinho-3 wrote:
michaellcmacha wrote:
Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:kakav očaj haha od srba.
sinoć mi kolega iz tuia javlja da imaju preko 1000 gostiju a da ni pol pozicija nije pokriveno, taj "moj" resort i nije neki top ali ove 3 godine kako sam tamo je pun ko šipak...i sve je jebeno skupo i sve se jebeno prodaje... kafić na rivi gdje mi je sin radio koktela nije bilo ispod 100 kuna, one kugle od 2 litre ili tako nekako su bile po soma i pol i više kuna... tukao je u smjeni po 100 eura viška (manče)... 
serbinjo te prosere baca evo otkad se znamo a to je dobrih 15 tak gosina ako ne i više... od onda u nas sve bolje i više a u njih sve lošije i manje, eto jedino on uredno kupuje gaće i potkošulje po zadnjem šiku, pa si ne mre kavu priuštiti u kafiću neg drlja onu sa benzinske za poć...
ja i hrpa mojih frendova ovo ljeto dva posla. 

uz svoj standardni posao koji iman, uzeo sam tjedan dana godišnjeg za voziti jahtu, plus skoro svaku subotu ću voziti gliserom goste. za jahtu 150€  dan uziman, a za gliser 100€ dan. uz redoviti posao. 

frendovi mi isto planiraju biti mornari, taksirati, voziti glovo posli redovitog posla, barem vikendom.  iskreno ekonomska situacija u RH nikada bolja ali baš tako. prije 10godina je bila teška depresija i očaj ali situacija je sada super  a ovi jadni srbi uvjereni da mi ovdje propadamo i umiremo od gladi.

Svi voze glisere i slicno i zive u Splitu. Puni su i ovde Soping Molovi, setaju se, ne znaju gde ce sa sobom.
A jebote, pa tak se i ti hvališ kako ti samo tičjeg mlijeka fali, ali bilo bi i to da ne plaćaš komad gaća 100 eura, razlika je samo u tom što je kod nas skupo ali se otvarajuotvaraju značajno perspektive... Naravno za onog tko hoće raditi, i može


Kakva ba perspektiva? Da se nisi uclanio u HDZ? Isterali te iz Policije i govoris o perspektivi. Doduse, kada neko ne zna sta ce sa sobom, ode u Policiju, tako da su ti realno ucinili uslugu. Nego, ako je sve tako sjajno i bajno, zasto beze u Irsku, Nemacku. Vili, Veber, Svetoje, Crvenkasti...placaju racune, zivotare, Hamdija im zasmrdi zgradu sa Curry-jem, oni mu odgovore sa Ljubom Alicicem. Hrvatska i perspektiva. Bolja je od Srbije, jer ima Ryanair, odes u ZG za 15 eura, Air Serbia 115 eura, jeste jeftinije, ali te svuku na karti. Perspektive po Srbiji i HR. Srbija otvara dosta stranih kompanija, Hrvatska turizam i to bi bilo to.
Nisam ja rekao da je hrvatska raj na zemljizemlji, ali da postoji solidna petspektiva, tu ne griješim... Pogotovo za one koji žele raditi... Ja sam da se ne lažemo drukao da mi sinovi odu van, međutim ovaj stariji 6 godina radi u jednoj firmi i čini se zadovoljnim, doma je u pol 4, i plaća mu je varijabilna kad radi full ima soma i 700, kad se zajebava oko soma, srednji ima lijep posao u late akademiji, naradi se za soma eura plus manča ali kaže da mu se taj posao sviđa... Najmlađi još ide u školu, ali mu je plaćena praksa 250 eura mjesečno, plus par puta godišnje se de na teren i tada je plaćen kao i majstori i za 6 dana zaradi oko 700 eura, ja nikad nisam imao nikakve koristi od hadezea, svaki puput su me zajebali... Ali od svih zala koje politika, političari i agende nose, oni su najmanje zlo, iako bi u mom rezonu kažnjavanja oni poželili da ih neki čejen iz valjeva kažnjava a ne ja... Ja sam u mirovini već 15 godina i ko da nikad u policiji nisam ni bio, ali sam u ovih 15 g radio sve ii svašta i ničeg se ne sramim, čak šštoviše drago đi je da znam štošta raditi i zaraditi... Šteta što sam sa zdravljem limitiran, iako i takav sam 3 sezone odradio, solidan posao za solidnu lovu... Ne kužkužim od kud ti iideja da hrvatsku sa srbijom uspoređuješ, kad smo jednostavno dva različita svijeta i to ćemo i u budućnosti ostati s tim da će se razlika drastično povećavati u korist hrvatske...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


marcellus likes this post

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by michaellcmacha 2/5/2023, 09:34

Serbinho-3 wrote:
mentalitet wrote:
Serbinho-3 wrote:[size=48]Gotovo preko noći Hrvatska je na samom vrhu, ako ne i "prva" po skupoći u Evropi.[/size]
[size=47]IZVOR: NOVOSTI / JURICA KERBLER ČETVRTAK, 27.04.2023. | 08:34 -> 08:42[/size]


Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 646951496644a178d92394446253117_w640





[size=32]Evro je bio okidač, kao i stalno pozivanje na poskupljenja energije u svetu, ali je Hrvatska, za razliku od drugih država, gotovo nekontrolisano dozvolila da svako diže cene do neba.[/size]

[size=32]Najviše je poskupela hrana, pa su i prodavci na pijacama zaokružili cene naviše bez obzira na kurs evra i bivše kune. Doslovno ništa nije jeftinije od nekoliko evra, a pre uvođenja evropskog novca cene su bile nekoliko puta niže. Drastično su poskupeli restorani, pa burgeri koštaju od 12 do 20 evra, što je cena viša od najluksuznijih evropskih restorana.[/size]


[size=46]Na Jadranu vlada posebna skupoća, pa su neke nemačke turističke agencije, koje su dovodile najviše turista, preporučila da se ovog leta izabere neka druga destinacija osim Hrvatske. Žale se i Slovenci, koji su česti gosti, a poručuju da su cene i dva puta više nego kod njih. U Rovinju nema restorana u kojem je jelo ispod 20 evra, pa kompletni obrok za dvoje dođe više od 100 evra. Ipak, najave govore da inostrane turiste cene neće odbiti, pa se očekuje rekordna sezona.[/size]
[size=32]Vlada je uspela zaustaviti samo divljanje cena za najosnovnije prehrambene prozvode i energiju. To je i tajna preživljavanja većine građana, kojima su u proseku plate niže nego pre godinu dana. Penzioneri su dobili energetski dodatak, ali on nije dovoljan za podmirenje troškova za jedan mesec.[/size]

[size=32]Građani su na rubu očaja, kažu "to nije normalno", a cene se menjaju kao u vremenima najveće inflacije. Trgovci jedni optužuju druge, pravdaju se zatvorenim lacem sveopšteg poskupljenja, a niko ne zna gde je kraj. Preživljavaju bogati, a sirotinja više ne može naći model da preživi od ”prvog do prvog”.[/size]
[size=32]"Netačno je da je ulazak u eurozonu doprinio rastu stope inflacije. Da nismo ulazili, bila bi veća, a ne manja", tvrdi guverner Narodne banke Hrvatske.[/size]

"Idete se jednostavno gde je jeftinije, prijatelj mi je rekao da mu su šišanje hteli da napalate 15 evra, pa je otišao tamo gde je 9 evra."


U Saboru su poslanici odgovorili guverneru: "Lako je pričati nekome ko ima 5.000 evra platu onome ko ima 800". Tako guverner predviđa da recesije neće biti, pa ko izdrži – izdrži.




https://www.b92.net/biz/vesti/region/hrvatska-postala-najskuplja-u-evropi-cene-rastu-bez-kontrole-gradani-na-rubu-ocaja-2324426


Koji si ti kreten jebo te:::)))
Toliko si dugo na ovome forumu a josh nisi ulovio kako 'rvati razmishljaju pa da te poduchim::)))

1.Ako je neshto poskupilo onda morash pisati da nije i da je Hrvatska najjeftinija drzava na svijetu te da tamo teche med i mlijeko i da je to najbolje mjesto za zivjeti na svijetu te pri tom morash dodati da si jako ljubomoran na to shto oni tako zive.Pa josh dodash kako Srbija propada i kako srbi bijedno zive jer nemaju ni za kruh.Ima da ti popularnost skochi za 1.000%

2.Ako je neki 'rvat bolestan ,niposhto ne smijesh reci to nego da je zdrav kao dren iako ti lichi da ce svaki chas umrijeti.Ni sluchajno da mu spominjesh lijechnika.

3,Ako vozi nekog ficu ili stojadina josh iz bivshe drzave obavezno im morash reci da su to Ferariji,Bugatiji,BMW,Mercedes ili ,PORSCHE.

4.Ako vozi neku elektrichnu peglu obavezno ga hvaliti da je moderan i da je ekoloshki svjesna osoba kakve nema ni u USA iako tu jebenu peglu mora negdje napuniti strujom koju proizvodi neka termoelektrana i zagadjuje negdje neku okolinu.

Dalle,ni sluchajno neshto kritizirati jer kritika vodi ozdravljenju i izbjegavanju greshaka kojie svaki normalan chovjek chini u zivotu ali se trudi da ih ne ponavlja osim 'rvata,oni obozavaju i svrshavaju na samu pomisao da kroz povijest ponavljaju iste greshke po sto puta i nema toga boga ili chovjeka koji ce ih uvjeriti u suprotno.Odmah postajesh chetnik,Srbin i neprijatelj Hrvatske.
Zato u zadnje vrijeme mislim da su ti teme glupe i nisu humane jer im chachkach po mozgu i budish ih iz kolektivnog sna.Prestani biti takav pa ce te obozavati kao onog pizona.Jebo te ,vi srbi ko Djokovic  zelite da se svima dopadnete i da vas vole pa zato ti i savjetujem ako ti je potrebna njihova ljubav kako da se ponashash:::))

koga briga za Hrvatsku, da li je njima dobro i kako je. Realno nemam veze sa istom i sta me briga. Oni tvrde da je sve ko u Galaktickoj Federaciji, svi mlate lovu, sve je sjajno i carobno, dok se iz Srbije zale i psuju Tita. Sada, Hrvati svoje ne napadaju, ali pozivaju na ubistvo Tita, Kosovo podrzavaju Albance i slicno. Zamisli takve da imas za prijatelje ili blizu sebe? Onaj gleda Happy TV, gde ga gleda, ko ce ga znati, ne gledam ja prvi nista a i da ima sve, sta vih uradio, iskljucio. TV ne gledam nigde, klasicno ispiranje mozga za mamlaze. Hrvati su takvi, kakvi su, ne znaju ni Hrvatski, govore Srpskim, ponekad na trenutak se zapitas da li su sa Banjice ili Novog Beograda. Srbe HR ne zanima, Milenkovic taj ili Milankovic, Plenkovic, ne znaju ni da li je Predsednik ili Premijer. Ljudi znaju za Ustase, Zagreb, Split i Dinamo uz Hajduk, culi za Dubrovnik, jebe se njima. Slovenija isto, koga oni zanimaju? Nikoga. Ovi drugi traze paznju sto te stavljaju u usta, koga zanimaju Albanci i slicni. Pizzon, nije izasao iz sela, lupeta neke gluposti.
Koji si ti genije, pa tebi i tvojima su ustusta a i mediji puni hrvatske i hrvatskih prilika... Upravo je obrnuto od tog što pričaš, znate vi srbi jako dobro tko je tko u hrvatskoj, pa 400 000 srba ovisi o hrvatskoj na neki način, ili primaju penzije, ili rade na hrvatske papire ili su zaposleni u hr nabradnu dozvolu... Hrvati nisu u toj shemi i nemaju nikakvog razloga da išta znaju o srbiji i ne znaju, eventualno uzak krug ljudi iz biznisa koji kupuju po srbiji kad im što iskrsne

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Serbinho-3 6/5/2023, 12:24

michaellcmacha wrote:
Serbinho-3 wrote:
michaellcmacha wrote:
Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:kakav očaj haha od srba.
sinoć mi kolega iz tuia javlja da imaju preko 1000 gostiju a da ni pol pozicija nije pokriveno, taj "moj" resort i nije neki top ali ove 3 godine kako sam tamo je pun ko šipak...i sve je jebeno skupo i sve se jebeno prodaje... kafić na rivi gdje mi je sin radio koktela nije bilo ispod 100 kuna, one kugle od 2 litre ili tako nekako su bile po soma i pol i više kuna... tukao je u smjeni po 100 eura viška (manče)... 
serbinjo te prosere baca evo otkad se znamo a to je dobrih 15 tak gosina ako ne i više... od onda u nas sve bolje i više a u njih sve lošije i manje, eto jedino on uredno kupuje gaće i potkošulje po zadnjem šiku, pa si ne mre kavu priuštiti u kafiću neg drlja onu sa benzinske za poć...
ja i hrpa mojih frendova ovo ljeto dva posla. 

uz svoj standardni posao koji iman, uzeo sam tjedan dana godišnjeg za voziti jahtu, plus skoro svaku subotu ću voziti gliserom goste. za jahtu 150€  dan uziman, a za gliser 100€ dan. uz redoviti posao. 

frendovi mi isto planiraju biti mornari, taksirati, voziti glovo posli redovitog posla, barem vikendom.  iskreno ekonomska situacija u RH nikada bolja ali baš tako. prije 10godina je bila teška depresija i očaj ali situacija je sada super  a ovi jadni srbi uvjereni da mi ovdje propadamo i umiremo od gladi.

Svi voze glisere i slicno i zive u Splitu. Puni su i ovde Soping Molovi, setaju se, ne znaju gde ce sa sobom.
A jebote, pa tak se i ti hvališ kako ti samo tičjeg mlijeka fali, ali bilo bi i to da ne plaćaš komad gaća 100 eura, razlika je samo u tom što je kod nas skupo ali se otvarajuotvaraju značajno perspektive... Naravno za onog tko hoće raditi, i može


Kakva ba perspektiva? Da se nisi uclanio u HDZ? Isterali te iz Policije i govoris o perspektivi. Doduse, kada neko ne zna sta ce sa sobom, ode u Policiju, tako da su ti realno ucinili uslugu. Nego, ako je sve tako sjajno i bajno, zasto beze u Irsku, Nemacku. Vili, Veber, Svetoje, Crvenkasti...placaju racune, zivotare, Hamdija im zasmrdi zgradu sa Curry-jem, oni mu odgovore sa Ljubom Alicicem. Hrvatska i perspektiva. Bolja je od Srbije, jer ima Ryanair, odes u ZG za 15 eura, Air Serbia 115 eura, jeste jeftinije, ali te svuku na karti. Perspektive po Srbiji i HR. Srbija otvara dosta stranih kompanija, Hrvatska turizam i to bi bilo to.
Nisam ja rekao da je hrvatska raj na zemljizemlji, ali da postoji solidna petspektiva, tu ne griješim... Pogotovo za one koji žele raditi... Ja sam da se ne lažemo drukao da mi sinovi odu van, međutim ovaj stariji 6 godina radi u jednoj firmi i čini se zadovoljnim, doma je u pol 4, i plaća mu je varijabilna kad radi full ima soma i 700, kad se zajebava oko soma, srednji ima lijep posao u late akademiji, naradi se za soma eura plus manča ali kaže da mu se taj posao sviđa... Najmlađi još ide u školu, ali mu je plaćena praksa 250 eura mjesečno, plus par puta godišnje se de na teren i tada je plaćen kao i majstori i za 6 dana zaradi oko 700 eura, ja nikad nisam imao nikakve koristi od hadezea, svaki puput su me zajebali... Ali od svih zala koje politika, političari i agende nose, oni su najmanje zlo, iako bi u mom rezonu kažnjavanja oni poželili da ih neki čejen iz valjeva kažnjava a ne ja... Ja sam u mirovini već 15 godina i ko da nikad u policiji nisam ni bio, ali sam u ovih 15 g radio sve ii svašta i ničeg se ne sramim, čak šštoviše drago đi je da znam štošta raditi i zaraditi... Šteta što sam sa zdravljem limitiran, iako i takav sam 3 sezone odradio, solidan posao za solidnu lovu... Ne kužkužim od kud ti iideja da hrvatsku sa srbijom uspoređuješ, kad smo jednostavno dva različita svijeta i to ćemo i u budućnosti ostati s tim da će se razlika drastično povećavati u korist hrvatske...

To su pojedinacni primeri. Realnost je da iz HR odlaze u Irsku, Nemacku i slicno. Neuredjen sistem, nije svima dobro, nemaju svi posao. Italija tvrdim da je losija od Jugoslavije bila i da jos jeste. Ovde i danas ne mogu naci posao, dolaze u okolinu Milana, ako i nadju, nece da rade. Napravi ti pitu od takvog materijala ili Hong Kong. Opcije, javni dug, zaduzujemo se i trosimo, valjda 3000 milijardi, pretimo Kini&Rusiji, tako se lepse osecamo, nesto se desava, nadjemo od njih 30 da odradi i za onih 70 na poslu formula i tako prodje jos jedan dan, druge etiketiramo da su lopovi i neradnici a mi Bravi&Buoni. Srbija, ima svojih mana, ali je realnost da ce ovaj doci do broja od 500 fabrika, vodoinstalater se trazi za 2400, plus hrana i stan, neki prave lovu bez skole a sa skolom na Socijali, Socijalni Slucaj status. Hrvatska baca karte na turizam, Srbija na kompanije. Srbi i sve to tamo po Srbiji, jer se tamo ne deli kao po drugim zemljama poreklo, vec svi smo ista Banda Pere Kvrzice, ima taj Ruski defekt, cak i gori da se gubi u materijalizmu. Dzip od 400.000 eura, automobili po stotine hiljada eura, poreklo nista, tj. Tetka iz Kanade. Takvi ko Rap salju signal drugima i svi bi da budu isti, gadjaju se ciframa a niko da radi, vec negde lako i da zajebe. Onaj ko radi, nikad nece kuliti automobil od 100.000 bilo cega. Zna, koliko je naporno raditi da bi potrosio. Trosi onaj, ko nije posteno zaradio. Kako doslo, tako otislo , ne kazu dzaba. Hrvatska nije iz te price, dok Beograd ima problem sa snobizmom, lako se gube. Ovde svega toga nema, imas Guardia di Finanza, samostalni, zaustavi te, procesljaju odmah poreklo, oduzmu vozilo i ajde peske kuci. Mafija, da li je ikad iko cuo da je u Italiji neki mafijas uhapsen u Bentliju kabrioletu, dok je slusao Lepu Brenu a pored njega sedela neka plavusa? Najveci mafijas uhapsen, dok je ziveo decenijama u rupi izmedju dva zida i niko ga u selu decenijama nije video ili ide prerusen. Krvav je lebac mafije, sedam korica, iako neki misle da je ko u Repera sto podignu kredit da iznajme i stave na spot. Taj problem ima Srbija i ko ce ti onda raditi.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Ringo10 6/5/2023, 12:34

Ma boli vas kitomir što vam je Hrvatska u kurcu i među najgorima u Europi
Ali zato se možete derat Za Dom Spremni koliko hoćete

Ali kurac... sad nećete moći ni to ... e jebem ti život
Koja tuga, biti ustaša a ne moći vikati ZDS
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by mentalitet 6/5/2023, 19:12

Ringo10 wrote:Ma boli vas kitomir što vam je Hrvatska u kurcu i među najgorima u Europi
Ali zato se možete derat Za Dom Spremni koliko hoćete

Ali kurac... sad nećete moći ni to ... e jebem ti život
Koja tuga, biti ustaša a ne moći vikati ZDS

Ma gledaj,to su polupismeni idioti koji ne razumiju nishta,i njih je lako prevariti samo im izmisli neku parolu oni ce biti sretni da je ponavljaju do besvijesti jer osim neke parole oni ne mogu nishta drugo ni shvatiti.Bolesni ljudi za zaliti ali dobili su pristup javnom prostoru pa danas svaka kretenchina moze "demokratski" iznijeti svoje mishljenje.Tim primitivnim zagrizenim budalama ionako nishta ne mozesh dokazati taman da im podastresh milion podataka i chinjenica oni ce bez obzira na to tvrditi da su oni u pravu.Kada ubijaju druge ljude onda su takodje u pravu a kada se nadje netko da ubije iz osvete njihovog chlana obitelji e onda je to zlochinac kojega treba ubiti i unishtiti mu cijelu obitelj ne shvacajuci namjerno da su obadvojica isti.Takva govna treba samo zaobilaziti.Ja sam prije bio ubijedjen da se moze neshto objasniti takvima ali vidim da sam jebeno pogrijeshio u svojim shvatanjima da u njima ima makar malo ljudskosti.Kako rekoh,govna zaobilaziti ili im jebati mater dajuci im do znanja da nemash shto razgovarati sa njima jer je to bolesna bagra koja je unishtila milione tudjih zivota misleci da ce njima biti bolje ne shvacajuci da ce otici iz kuce koju su zapalili prvo oni najpametniji a onda ce po obichaju i oni koji odmah nisu shvatili bit rata pa kada ostanu sami sa svojim istomishljenicima tada ce se poklati izmedju sebe.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5005
2020-07-05


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by pokerjocker 6/5/2023, 19:17

ova srbadija je totalno sjebana u glavi. umjeto da pogledaju kakva sranja im se događaju u zemlji oni guraju prazne tikve u tuđe dvorište i traže što će kritizirat... jebeno reterdiran narod...
pokerjocker
pokerjocker

Posts : 899
2017-09-13


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Guest 7/5/2023, 14:58

michaellcmacha wrote:
Koji si ti genije, pa tebi i tvojima su ustusta a i mediji puni hrvatske i hrvatskih prilika... Upravo je obrnuto od tog što pričaš,

Dobro, svi znamo da su Srbi posebno talentirala vrsta idiota.. za pričanje glupoosti, naravno, jer ni oni sami zapravo i niti toliko glupi da bi vjerojavali u gluposti koje uporno ponavljaju.
To je onaj Churchillov princip u obavještajnom ratu s Hitlerom.
Ako hoćeš da ti vjeruju, moraš iznositi ilustrativno rečeno 90% laži i tome dodati 10% istine.
Hitler je bio užasno glup, što se naročito vidjelo u aferi oko Katyna zato jer je iznosio 90% istine i tome dodavao samo 10% laži.
Međutim, tada mu zbog minuloga rada više nitko nije ništa vjerovao pa mu je sav trud bio uzaludnog tipa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Serbinho-3 7/5/2023, 15:48

Ringo10 wrote:Ma boli vas kitomir što vam je Hrvatska u kurcu i među najgorima u Europi
Ali zato se možete derat Za Dom Spremni koliko hoćete

Ali kurac... sad nećete moći ni to ... e jebem ti život
Koja tuga, biti ustaša a ne moći vikati ZDS


Ustase i odose, Za Dom "Spremni", pravac Njemacka, Njemac je to. Sve kao ima a ovi odose. Puna im usta Hrvatske u praznim pricama. Nema od Hrvatske nista. 

winksmile
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Serbinho-3 7/5/2023, 15:56

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Koji si ti genije, pa tebi i tvojima su ustusta a i mediji puni hrvatske i hrvatskih prilika... Upravo je obrnuto od tog što pričaš,

Dobro, svi znamo da su Srbi posebno talentirala vrsta idiota.. za pričanje glupoosti, naravno, jer ni oni sami zapravo i niti toliko glupi da bi vjerojavali u gluposti koje uporno ponavljaju.
To je onaj Churchillov princip u obavještajnom ratu s Hitlerom.
Ako hoćeš da ti vjeruju, moraš iznositi ilustrativno rečeno 90% laži i tome dodati 10% istine.
Hitler je bio užasno glup, što se naročito vidjelo u aferi oko Katyna zato jer je iznosio 90% istine i tome dodavao samo 10% laži.
Međutim, tada mu zbog minuloga rada više nitko nije ništa vjerovao pa mu je sav trud bio uzaludnog tipa.

Godisnje gubite grad Osijeka i ovde se prodajete Galaktickom Konfederacijom, pardon Federacijom, Federaciju niste hteli, vec Konfederaciju 

winksmile


Da je tako, kako kazete, ne bi isli u Nemacku. Mene mrzi da se vratim u USA, bilo gde, jer imam mozda i za ceo zivot, zavisi koliko trosim a ovo za Njemacku ide. Slovenci isto prodavali maglu, Ekipa sa Zelenog Venca im nije ni do kolena. Tomos motor, prekopira Austrijski, sve su bile kopije proizvoda okolnih zemalja, prcali Jugose u zdrav mozak i prodavali se. Zasto se sada ne prodaju, Kazina, kamioni, magla. Tako i vi, celu zemlju bazirali da nabijete cene i zivite od samaranja turista i udaranja po usima. 

Ljudi odose  :winke :winke :winke :winke :winke :winke :winke


winksmile
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja - Page 2 Empty Re: Hrvatska postala najskuplja u Evropi: Cene rastu bez kontrole, građani na rubu očaja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum