ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEFINICIJA BOGA

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Guest 24/2/2016, 21:21

Mad_Vlad wrote:Reci gdje si da dovedem neke na besplatno šamaranje. Po Isusovom nauku moraš ih pustit i još biti zahvalan.
Po židovskom nauku ti postojiš samo kako bi služio Židove (jer sam nisi Židov, pa po tome manje vrijediš).
Kad već spominješ učenja...

Guest
Guest


Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Mad_Vlad 24/2/2016, 21:53

red wolf wrote:O jebote kako ste vi ljudi glupi, pa to je nevjerojatno...hahahahahahahahahahahahahahahaha
Glup si sam. Veliš da te Isus naučio tomu pa onda pokušaj. Dajem ti konkretan primjer da živiš svoju vjeru.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Mad_Vlad 24/2/2016, 21:58

Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Reci gdje si da dovedem neke na besplatno šamaranje. Po Isusovom nauku moraš ih pustit i još biti zahvalan.
Po židovskom nauku ti postojiš samo kako bi služio Židove (jer sam nisi Židov, pa po tome manje vrijediš).
Kad već spominješ učenja...
Ne moraš biti Židov da bi proučavao Toru. Svi smo jednako vrijedni u Božjim očima.
 Ili tvoji gnostici govore o nečem drugomu? Nije im valjda najveće dostignuće pljuvati po Tori? Jadan ti ak si samo to naučio.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Guest 24/2/2016, 21:59

Mad_Vlad wrote:
Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Reci gdje si da dovedem neke na besplatno šamaranje. Po Isusovom nauku moraš ih pustit i još biti zahvalan.
Po židovskom nauku ti postojiš samo kako bi služio Židove (jer sam nisi Židov, pa po tome manje vrijediš).
Kad već spominješ učenja...
Ne moraš biti Židov da bi proučavao Toru. Svi smo jednako vrijedni u Božjim očima.
 Ili tvoji gnostici govore o nečem drugomu? Nije im valjda najveće dostignuće pljuvati po Tori? Jadan ti ak si samo to naučio.
Jadan ti ako si naučio samo po Isusu, eto isto tako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Mad_Vlad 24/2/2016, 22:29

Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Reci gdje si da dovedem neke na besplatno šamaranje. Po Isusovom nauku moraš ih pustit i još biti zahvalan.
Po židovskom nauku ti postojiš samo kako bi služio Židove (jer sam nisi Židov, pa po tome manje vrijediš).
Kad već spominješ učenja...
Ne moraš biti Židov da bi proučavao Toru. Svi smo jednako vrijedni u Božjim očima.
 Ili tvoji gnostici govore o nečem drugomu? Nije im valjda najveće dostignuće pljuvati po Tori? Jadan ti ak si samo to naučio.
Jadan ti ako si naučio samo po Isusu, eto isto tako.
Pa ezekiel je po Isusu, ne ja. Ja znam da Isus nije Bog.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Adriano50 8/4/2016, 21:45

red wolf wrote:Jer tvoj Bog @Mad Vlad te naučio - oko za oko, zub za zub...Mene je Isus naučio drugom Bogu - Tko te opali po jednom obrazu, okreni mu drugi...Tko tebe kamenom, ti njega kruhom...
A Bog je po tvrdnjama krscana jedan...I nikako krscani ne mogu objasniti kako je taj Mad Vladov Bog dao razapeti svog jedinorodjenog Sina za spasenje gresnika..Sizofrenija,kratki spoj u glavi,ili sta mu bi odjednom?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by red wolf 8/4/2016, 21:49

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Jer tvoj Bog @Mad Vlad te naučio - oko za oko, zub za zub...Mene je Isus naučio drugom Bogu - Tko te opali po jednom obrazu, okreni mu drugi...Tko tebe kamenom, ti njega kruhom...
A Bog je po tvrdnjama krscana jedan...I nikako krscani ne mogu objasniti kako je taj Mad Vladov Bog dao razapeti svog jedinorodjenog Sina za spasenje gresnika..Sizofrenija,kratki spoj u glavi,ili sta mu bi odjednom?
Je li?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Adriano50 8/4/2016, 22:04

red wolf wrote:
Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Jer tvoj Bog @Mad Vlad te naučio - oko za oko, zub za zub...Mene je Isus naučio drugom Bogu - Tko te opali po jednom obrazu, okreni mu drugi...Tko tebe kamenom, ti njega kruhom...
A Bog je po tvrdnjama krscana jedan...I nikako krscani ne mogu objasniti kako je taj Mad Vladov Bog dao razapeti svog jedinorodjenog Sina za spasenje gresnika..Sizofrenija,kratki spoj u glavi,ili sta mu bi odjednom?
Je li?
Pa po tvojim tvrdnjama postoje dva Boga,onaj Mad Vladov i tvoj..Tvoja konfuzija samo potvrdjuje koliko je smisaono moje pitanje- da li to Bog koji opcim Potopom kaznjava gresnike,toliko voli grenike da je dao razapeti svog jedinorodjenog Sina za spasenje gresnika...?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by red wolf 16/4/2016, 14:30

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Jer tvoj Bog @Mad Vlad te naučio - oko za oko, zub za zub...Mene je Isus naučio drugom Bogu - Tko te opali po jednom obrazu, okreni mu drugi...Tko tebe kamenom, ti njega kruhom...
A Bog je po tvrdnjama krscana jedan...I nikako krscani ne mogu objasniti kako je taj Mad Vladov Bog dao razapeti svog jedinorodjenog Sina za spasenje gresnika..Sizofrenija,kratki spoj u glavi,ili sta mu bi odjednom?
Je li?
Pa po tvojim tvrdnjama postoje dva Boga,onaj Mad Vladov i tvoj..Tvoja konfuzija samo potvrdjuje koliko je smisaono moje pitanje- da li to Bog koji opcim Potopom kaznjava gresnike,toliko voli grenike da je dao razapeti svog jedinorodjenog Sina za spasenje gresnika...?
Bog nije od ovoga svijeta...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Yehudi 16/4/2016, 18:47

Mad_Vlad wrote:Bez obzira odakle je tvoj izbor, on je isti kao i kod te ženske.
Ja se čudim odakle ako se zna da je o Jakovljevoj smrti prvi pisao Josipus Flavije a kasnije od njega malo drukčije jedni drugi. Plus imamo apokrif iz Nag Hamadija u kojem se ne spominje njegova smrt.

Većina koja tu sudjeluje u razgovoru uopće nije pročitala ništa od Flavija niti od  Filona

Niti nag Hamadi, niti Talmud ( ono dostupno na hrvatskom ) 

Jedino ono šta napabirče sa wickipedije i sl.

Inače je Jakov interesantna osobnost ali nedovoljno se zna o njemu. petar dolazi k njemu ponizno

sa još dvojicom a prije toga obave sve potrebno po Judaizmu kako bi se očistili, kasnije Pero opet okrene po svome....

Dostupne prijevode spisa iz Nag Hamadija imam medju svojim knjigama.

Onaj dio o ubijenom -učitelju pravednosti- mi nije baš jasan na koga se odnosi.

Šta ti misliš o tome?
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Yehudi 16/4/2016, 19:04

Mad_Vlad wrote:Ti si bedast ćovjek. Nema tu moj Bog, tvoj Bog; naći češ ga ovdje , naći ćeš ga ondje...
Trebaš  imat poćetak, a početak nisu ni Pavlove pustolovine, ni Jakovljeva smrt i ne znam što još nisi nabrojio u ovih par godinica prepiske sa mnom.
Početak je Tora: prva knjiga, prvi stihovi. Prvih 31- ih rečenica prvog odlomka prve knjige - Berešit, Genesis, Postanak...
Sve se tu vidi odmah- ne treba bi nitko 1000 godina kasnije u nekakvom "novom" zavjetu objašnjavat.


Tora

Počinje sa:

- U početku stvori B-g nebo i zemlju........

A završava sa:

-.........pred očima cijelog Izraela -

 Onako kako kabalisti kažu.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Mad_Vlad 16/4/2016, 20:26

Yehudi wrote:
Mad_Vlad wrote:Bez obzira odakle je tvoj izbor, on je isti kao i kod te ženske.
Ja se čudim odakle ako se zna da je o Jakovljevoj smrti prvi pisao Josipus Flavije a kasnije od njega malo drukčije jedni drugi. Plus imamo apokrif iz Nag Hamadija u kojem se ne spominje njegova smrt.

Većina koja tu sudjeluje u razgovoru uopće nije pročitala ništa od Flavija niti od  Filona

Niti nag Hamadi, niti Talmud ( ono dostupno na hrvatskom ) 

Jedino ono šta napabirče sa wickipedije i sl.

Inače je Jakov interesantna osobnost ali nedovoljno se zna o njemu. petar dolazi k njemu ponizno

sa još dvojicom a prije toga obave sve potrebno po Judaizmu kako bi se očistili, kasnije Pero opet okrene po svome....

Dostupne prijevode spisa iz Nag Hamadija imam medju svojim knjigama.

Onaj dio o ubijenom -učitelju pravednosti- mi nije baš jasan na koga se odnosi.

Šta ti misliš o tome?
Ne zna se točno tko je bio taj, po opisima ispada mesijanska osoba. Eseni me osobito ne zanimaju previše.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

DEFINICIJA  BOGA - Page 8 Empty Re: DEFINICIJA BOGA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum