ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Mon 24 Apr - 10:36

Serbinho-3 wrote:Kaze Speaker 500 eura, bajata vest ko drzavni lebac u SFRJ

Ja nisam spominjao 500 evra, to je uradio marcel.
Posljednja vijest koju sam ja po tom pitanju pročitao je 630 evra. Računaj efekt inflacije koja je kod vas veća nego kod nas i dobiješ opet realnih 500 evra, ali laganje je ionako vaš nacionalni sport broj jedan.


Last edited by Speare Shaker on Mon 24 Apr - 10:37; edited 1 time in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Mon 24 Apr - 10:36

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mislim super je imati avione, 

Kvalitetni avioni su najbolje moguće riješenje za dronove. Protiv njih, dronovi nemaju nikakve šanse.
Problem Armenije je bio u tome što nisu imali kvalitetnu borbenu avijaciju nego samo onu ruskog podrijetla.
nisu. za ove manje nisu nikako.

Jesu. Ispali i zaboravi.

skuplja raketa 100 puta od drona, to je malo problem

Obrana košta, jebiga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by marcellus Mon 24 Apr - 10:45

Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Speaker 500 eura, bajata vest ko drzavni lebac u SFRJ

Ja nisam spominjao 500 evra, to je uradio marcel.
Posljednja vijest koju sam ja po tom pitanju pročitao je 630 evra. Računaj efekt inflacije koja je kod vas veća nego kod nas i dobiješ opet realnih 500 evra, ali laganje je ionako vaš nacionalni sport broj jedan.

medijan je 530, prosjek 630. Samo serbinju teško razumjet razliku.

_________________
Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Mon 24 Apr - 10:47

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Speaker 500 eura, bajata vest ko drzavni lebac u SFRJ

Ja nisam spominjao 500 evra, to je uradio marcel.
Posljednja vijest koju sam ja po tom pitanju pročitao je 630 evra. Računaj efekt inflacije koja je kod vas veća nego kod nas i dobiješ opet realnih 500 evra, ali laganje je ionako vaš nacionalni sport broj jedan.

medijan je 530, prosjek 630. Samo serbinju teško razumjet razliku.

A grebi ga, kad je studirao kako voziti kamion, a ne znanstvenu disciplinu poznatu kao statistiku pa ne zna razliku između aritmetičke sredine i medijana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Mon 24 Apr - 10:48

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:Kaze Speaker 500 eura, bajata vest ko drzavni lebac u SFRJ

Ja nisam spominjao 500 evra, to je uradio marcel.
Posljednja vijest koju sam ja po tom pitanju pročitao je 630 evra. Računaj efekt inflacije koja je kod vas veća nego kod nas i dobiješ opet realnih 500 evra, ali laganje je ionako vaš nacionalni sport broj jedan.

medijan je 530, prosjek 630. Samo serbinju teško razumjet razliku.

A grebi ga, kad je studirao kako voziti kamion, a ne znanstvenu disciplinu poznatu kao statistiku pa ne zna razliku između aritmetičke sredine i medijana.

Umalo da nisam spomenuo ponderiranu aritmetičku sredinu, ali tek bi ga to zbunilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by marcellus Mon 24 Apr - 11:01

inače ta priča o novim francuskim rafaleima za srbiju je šuplja.

Prvo, lista čekanja je najmanje 6 godina od potpisivanja ugovora, ako se kupuju novi avioni, nema preskakanja. To je Vučiću predugo, naši stižu krajem godine (prvi).

Drugo, prodaju mora odobriti francuska vlada. To je malo problem ne zbog Vučića, nego političke atmosfere u Srbiji koja snažno naginje Rusiji. Francuzi ne žele da Rusi dobiju uvid i njihov avion.

Treće, prodaju mora odobriti administracija SAD, jer je pol tog aviona američko. A niti jedan borbeni avion koji sadrži američko oružje i dijelove se ne smije prodavati trećim zemljama bez odobrenja SAD. A to je za Srbiju u ovom trenutku jako veliki problem - vrlo je mala, praktički nikakva vjerojatnost da bi SAD u ovom trenutku odobrile takvu prodaju.

Problem za Srbiju je tim veći što ne mogu nabaviti ruske avione, pa ni dijelove za njih, zbog embarga.

Dakle, Srbija je u situaciji da ne može nabaviti avione - doslovce od nikog.

_________________
Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by AssadNaPodmornici Mon 24 Apr - 11:02

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mislim super je imati avione, 

Kvalitetni avioni su najbolje moguće riješenje za dronove. Protiv njih, dronovi nemaju nikakve šanse.
Problem Armenije je bio u tome što nisu imali kvalitetnu borbenu avijaciju nego samo onu ruskog podrijetla.
nisu. za ove manje nisu nikako.

Jesu. Borbena avijacija je jedino realno riješenje za dronove. Izgleda da si nasjeo na tursku propagandu. Čak niti američki i izraelski dronovi ne mogu ništa protiv kvalitetne vojne avijacije, ali je kvaka je u toma da Armenci nisu imali i nemaju čak niti kvalitetnu sovjetsku avijaciju, a kamoli neku bolju.
ne govorim o turskim dronovima barjaktar , nego ruskim i ukraijnskim izviđačkim dronovima koji su puno manji od barjaktara, i dronovima kamikzama .. jedne i druge snimke stavljam tamo onoj temi, barjaktara nema na fronti skoro godinu dana od kada su rusi stabilizirali PZO. 

međutim puno manji izvizađčki dronovi , civilni komercijalni dronovi, i dronovi kamikaze -civilni i vojni razvaljuju jedne i druge. zapravo rekao bih trenutno jedni drugima nanose najveće gubitke u tehnici sa dronovima. i horor je što teško se nose sa jednim i drugim dronovima, gledao sam ruski izvizđački drnovi napadaju i zapadne PZO sustave kratkog dometa koji bi ih trebali registrirati  a orlan navodi dron kamikazu.
očito da radari nisu namješteni da ih registriraju.

i to sada recimo jebe ukrajince, jer zbog ruskih dronova kamikaza ne smiju ove skupe sustave S-300, Patriot, Samp-T približiti prvoj crti jer Rusi će ih uništiti, dronovi Orlan će ih registrirati a onda će na njih poslati artiljeriju ili dron kamikazu. pošto Ukrajinci ne smiju približiti te PZO sustave, Rusi ih rokaju avijacijom van dometa PZO sustava , sa glide- bombama .. tu bi Ukrajincima odlično došli zapadni avioni sa dometom raketama 100km da ih mogu skinuti , a ovako sa Mig-29etkama ne mogu. 

------
srbi su malo inteligetniji od nas barem što se tiče vojnog razvoja(politički su gluplji to je druga stvar), i dosta su uložili u razvoj tih dronova, imaju razne svoje serije izvizđačkih dronova i dronova kamikaza, uče i od rusa i ukrajinaca.. i da , rafale avioni protiv njih ne mogu ništa , evenetualno neki PZO sustavi kratkog dometa, a njih doslovno nemamo , (nemamo nikakvu PZO).. čak i da mogu , recimo Srbi bi mogli dovesti jednu bateriju dugog dometa uz prvu crtu fronte i ne možeš ništa onda..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20957
2018-06-14


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Eroo Mon 24 Apr - 15:09

Serbinho-3 wrote:
marcellus wrote:a te "fabrike", niste se s tim usrećili...


Vi sa konobarisanjem jeste...
Konobari su vaši bre... :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74803
2016-07-22


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Mon 24 Apr - 20:59

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mislim super je imati avione, 

Kvalitetni avioni su najbolje moguće riješenje za dronove. Protiv njih, dronovi nemaju nikakve šanse.
Problem Armenije je bio u tome što nisu imali kvalitetnu borbenu avijaciju nego samo onu ruskog podrijetla.
nisu. za ove manje nisu nikako.

Jesu. Borbena avijacija je jedino realno riješenje za dronove. Izgleda da si nasjeo na tursku propagandu. Čak niti američki i izraelski dronovi ne mogu ništa protiv kvalitetne vojne avijacije, ali je kvaka je u toma da Armenci nisu imali i nemaju čak niti kvalitetnu sovjetsku avijaciju, a kamoli neku bolju.
ne govorim o turskim dronovima barjaktar , nego ruskim i ukraijnskim izviđačkim dronovima koji su puno manji od barjaktara, i dronovima kamikzama .. jedne i druge snimke stavljam tamo onoj temi, barjaktara nema na fronti skoro godinu dana od kada su rusi stabilizirali PZO. 

međutim puno manji izvizađčki dronovi , civilni komercijalni dronovi, i dronovi kamikaze -civilni i vojni razvaljuju jedne i druge. zapravo rekao bih trenutno jedni drugima nanose najveće gubitke u tehnici sa dronovima. i horor je što teško se nose sa jednim i drugim dronovima, gledao sam ruski izvizđački drnovi napadaju i zapadne PZO sustave kratkog dometa koji bi ih trebali registrirati  a orlan navodi dron kamikazu.
očito da radari nisu namješteni da ih registriraju.

i to sada recimo jebe ukrajince, jer zbog ruskih dronova kamikaza ne smiju ove skupe sustave S-300, Patriot, Samp-T približiti prvoj crti jer Rusi će ih uništiti, dronovi Orlan će ih registrirati a onda će na njih poslati artiljeriju ili dron kamikazu. pošto Ukrajinci ne smiju približiti te PZO sustave, Rusi ih rokaju avijacijom van dometa PZO sustava , sa glide- bombama .. tu bi Ukrajincima odlično došli zapadni avioni sa dometom raketama 100km da ih mogu skinuti , a ovako sa Mig-29etkama ne mogu. 

------
srbi su malo inteligetniji od nas barem što se tiče vojnog razvoja(politički su gluplji to je druga stvar), i dosta su uložili u razvoj tih dronova, imaju razne svoje serije izvizđačkih dronova i dronova kamikaza, uče i od rusa i ukrajinaca.. i da , rafale avioni protiv njih ne mogu ništa , evenetualno neki PZO sustavi kratkog dometa, a njih doslovno nemamo , (nemamo nikakvu PZO).. čak i da mogu , recimo Srbi bi mogli dovesti jednu bateriju dugog dometa uz prvu crtu fronte i ne možeš ništa onda..

Ti si popušio ne samo tursku propagandu nego čak i srpsku što je tek teška sramota za jednog analitičara.
Uostalom, vidjet ćeš kada dođemo u sukob, od ruskih ili drugih dronova neće ostati niti prah niti pepeo.
Ja bih se na tvojem mjestu teško sramio, i trebao bi zbog teških promašaja, ali ti kako hoćeš.


Last edited by Speare Shaker on Mon 24 Apr - 21:04; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Mon 24 Apr - 21:02

marcellus wrote:

Dakle, Srbija je u situaciji da ne može nabaviti avione - doslovce od nikog.

Dakle, Srbija je ostala bez protuzračne obrane, što je za njih posebno neugodno, pogotovo zato jer smo dobrim dijelom Domovinskog rata mi bili bez obrane od njihovim vojnih aviona,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by marcellus Mon 24 Apr - 21:09

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Dakle, Srbija je u situaciji da ne može nabaviti avione - doslovce od nikog.

Dakle, Srbija je ostala bez protuzračne obrane, što je za njih posebno neugodno, pogotovo zato jer smo dobrim dijelom Domovinskog rata mi bili bez obrane od njihovim vojnih aviona,

pzo mislim da imaju, čak solidan, samo to što imaju protiv modernih zapadnih aviona ne funkcionira pretjerano dobro

ipak nije bezopasno

https://vojnapovijest.vecernji.hr/vojna-povijest/srbija-nabavila-najsuvremeniji-ruski-pzo-pred-hrvatskom-ozbiljna-sigurnosna-dilema-1382879

_________________
Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by marcellus Mon 24 Apr - 21:11

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/regija/zbog-hrvatskih-rafalea-srbija-od-rusije-kupuje-najmocnije-protuzracno-oruzje-na-svijetu-s-400-od-kojeg-strepi-i-amerika-spremni-smo-vucicu-odmah-isporuciti-sustav-1144527

_________________
Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Serbinho-3 Mon 24 Apr - 21:12

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Dakle, Srbija je u situaciji da ne može nabaviti avione - doslovce od nikog.

Dakle, Srbija je ostala bez protuzračne obrane, što je za njih posebno neugodno, pogotovo zato jer smo dobrim dijelom Domovinskog rata mi bili bez obrane od njihovim vojnih aviona,


Srbija ima Kineski PVO, 17 km visina skida i balone. Avionske linije sluze po meni za dopremanje oruzja iz Kine. Tako se ne digne Evropa kao u slucaju ovih nekoliko Kineza vojnih sto su sleteli. Srbija ima pravo da se naoruza, ionako tesko da ce biti nekog sukoba, manje vise vojno sposobni nose Lidl kese po Nemackoj pitajuci se,"Sta mi je sve to trebalo, mogao sam biti Gospodin ".
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by marcellus Mon 24 Apr - 21:15

pitanje je samo koliko je S400, ako ga uspiju nabaviti, opasan za rafale.

nije bezopasan, ali nije čini se ni garancija nekog uspjeha.

ako bi nam ameri dojavili gdje su srpski S400 vjerojatno ne bi bio problem potaracat ih. A obično takve stvari znaju u centimetar. Sateliti, špijuni, ovo ono vamo tamo


Rafale vs. S-400:

The Rafale can out-range the S-400 with Storm Shadows, so it has a tool to deal with stuff like that, and the S-400 will have no chance to retaliate (assuming the attacking side has sufficient intelligence gathering capability to track S-400s). In theory, S-400s could move around constantly in order to avoid targeting by cruise missiles like the Storm Shadow. However, this renders the S-400 ineffective at its job of defending stuff and vulnerable to more aircraft coming in and striking it when it’s on the move.

Another possibility is that S-400s are layered with other air defense systems that are designed to shoot down cruise missiles, like Buk, Tor and Pantsir. These systems could always be overwhelmed with a sufficiently large saturation attack, and electronic warfare, decoys and careful planning could reduce the number of missiles required, but it’s not a given that a country will have enough weapons to saturate such a system, or saturate enough systems to achieve their military goals. At 850,000 euros a pop, Storm Shadows aren’t exactly cheap, so supplies will be limited.

_________________
Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by marcellus Mon 24 Apr - 21:20

Storm Shadow ima domet 560 km, što znači da ga moš ispalit iz rafalea iznad Zagreba i pogodit sprski S400 u čačku.

_________________
Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Mon 24 Apr - 21:38

Serbinho-3 wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Dakle, Srbija je u situaciji da ne može nabaviti avione - doslovce od nikog.

Dakle, Srbija je ostala bez protuzračne obrane, što je za njih posebno neugodno, pogotovo zato jer smo dobrim dijelom Domovinskog rata mi bili bez obrane od njihovim vojnih aviona,

Srbija ima pravo da se naoruza, ionako tesko da ce biti nekog sukoba, manje vise vojno sposobni nose Lidl kese po Nemackoj pitajuci se,"Sta mi je sve to trebalo, mogao sam biti Gospodin ".

Apsolutno. I naoružat ćete se.
Poljoprivrednom avijacijom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by vuksadinare Mon 24 Apr - 21:50

Suljo ima fantaziju da cemo mi napast srbiju...ne znam razlog zasto bi...nemamo tamo nikakav interes osim hrvata tamo..ali to je vise stvar bileteralnih odnosa ...rekoh ja lik sizne nekako sa proljeca
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by AssadNaPodmornici Mon 24 Apr - 21:53

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mislim super je imati avione, 

Kvalitetni avioni su najbolje moguće riješenje za dronove. Protiv njih, dronovi nemaju nikakve šanse.
Problem Armenije je bio u tome što nisu imali kvalitetnu borbenu avijaciju nego samo onu ruskog podrijetla.
nisu. za ove manje nisu nikako.

Jesu. Borbena avijacija je jedino realno riješenje za dronove. Izgleda da si nasjeo na tursku propagandu. Čak niti američki i izraelski dronovi ne mogu ništa protiv kvalitetne vojne avijacije, ali je kvaka je u toma da Armenci nisu imali i nemaju čak niti kvalitetnu sovjetsku avijaciju, a kamoli neku bolju.
ne govorim o turskim dronovima barjaktar , nego ruskim i ukraijnskim izviđačkim dronovima koji su puno manji od barjaktara, i dronovima kamikzama .. jedne i druge snimke stavljam tamo onoj temi, barjaktara nema na fronti skoro godinu dana od kada su rusi stabilizirali PZO. 

međutim puno manji izvizađčki dronovi , civilni komercijalni dronovi, i dronovi kamikaze -civilni i vojni razvaljuju jedne i druge. zapravo rekao bih trenutno jedni drugima nanose najveće gubitke u tehnici sa dronovima. i horor je što teško se nose sa jednim i drugim dronovima, gledao sam ruski izvizđački drnovi napadaju i zapadne PZO sustave kratkog dometa koji bi ih trebali registrirati  a orlan navodi dron kamikazu.
očito da radari nisu namješteni da ih registriraju.

i to sada recimo jebe ukrajince, jer zbog ruskih dronova kamikaza ne smiju ove skupe sustave S-300, Patriot, Samp-T približiti prvoj crti jer Rusi će ih uništiti, dronovi Orlan će ih registrirati a onda će na njih poslati artiljeriju ili dron kamikazu. pošto Ukrajinci ne smiju približiti te PZO sustave, Rusi ih rokaju avijacijom van dometa PZO sustava , sa glide- bombama .. tu bi Ukrajincima odlično došli zapadni avioni sa dometom raketama 100km da ih mogu skinuti , a ovako sa Mig-29etkama ne mogu. 

------
srbi su malo inteligetniji od nas barem što se tiče vojnog razvoja(politički su gluplji to je druga stvar), i dosta su uložili u razvoj tih dronova, imaju razne svoje serije izvizđačkih dronova i dronova kamikaza, uče i od rusa i ukrajinaca.. i da , rafale avioni protiv njih ne mogu ništa , evenetualno neki PZO sustavi kratkog dometa, a njih doslovno nemamo , (nemamo nikakvu PZO).. čak i da mogu , recimo Srbi bi mogli dovesti jednu bateriju dugog dometa uz prvu crtu fronte i ne možeš ništa onda..

Ti si popušio ne samo tursku propagandu nego čak i srpsku što je tek teška sramota za jednog analitičara.
Uostalom, vidjet ćeš kada dođemo u sukob, od ruskih ili drugih dronova neće ostati niti prah niti pepeo.
Ja bih se na tvojem mjestu teško sramio, i trebao bi zbog teških promašaja, ali ti kako hoćeš.
evo teško se sramin ne znam šta ću od tebe, s obzirom da si predviđa ukrajince na krimu zimu 2022, pa sada na proljeće 2023 itd.
dronovi kamikaze i vojni izvizđački dronovi(mali) i civilni dronovi modificirani za rat trenutno uživaju u dominaciji nad bojištem, jer ih PZO sistemi Rusije i zapada uglavnom ne registriraju i zato nanose štetu na obje strane.  

ona strana koja prije dođe sa rješenjima koja će ukloniti ove dronove sa neba, ta će prije dobiti rat.  za sada niti ukrajinci(zapad) niti rusi to ne uspjevaju,
e da rafale dronovi nemaju šta  da oni patroliraju bojištem i traže recimo izviđački dron kakve rusi i ukrajinci(a sada i srbi i mnogi drugi) imaju, koji su teški 15-20ak kg, a mogu otić 50-100km (neki ukrajinski još i više neki lakši manje) u dubinu teritorija bez da ih registrira PZO i avioni, naći osjetljivu metu i na tu osjetljivu metu navesti raketu, granatu ili dron kamikazu. 

to rade i rusi i ukrajinci jedni drugima i niti zapadni niti ruski PZO sustavi često ih ne registriraju, a šta će avion koji košta 100 milijuna $  patrolirati uz prvu crtu u dometu PZO sustava, da bi našao dron koji košta 50 000 ili 100 000 i koji je 3x teži od Orla.. pa ga u ovom našem slučaju skine   HQ-22, ili neki od desetaka istočnih/zapadnih PZO sustava srednjeg, kratkog i velikog dometa.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20957
2018-06-14


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Guest Tue 25 Apr - 9:18

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:

Ti si popušio ne samo tursku propagandu nego čak i srpsku što je tek teška sramota za jednog analitičara.
Uostalom, vidjet ćeš kada dođemo u sukob, od ruskih ili drugih dronova neće ostati niti prah niti pepeo.
Ja bih se na tvojem mjestu teško sramio, i trebao bi zbog teških promašaja, ali ti kako hoćeš.
evo teško se sramin ne znam šta ću od tebe, s obzirom da si predviđa ukrajince na krimu zimu 2022, pa sada na proljeće 2023 itd.

Ja da se sramim?
Zbog čega?
Zato što si ti idiot i lažljivac?
Ja nisam preedviđao pad Rusije u zimu 2022.-2023.
Ja sam predviđao pad Rusije najkasnije do metereološkog ljeta 2023., dakle do lipnja ove godine ili najkasnije do početka srpnja iste.
Znači, ti tvrdiš da je recept ratnog uspjeha povratak na zračnu tehnologiju iz ww2?
Da nisi malo pogriješio pa si trebao reći na zračnu tehnologiju iz ww1?
Samo napraviš balon od materijala koje radar ne registrira, a danas ih itekako ima, Bogu hvala na tome.
Gle, ako su Turci porazili Armence sa takvom primitivnom tehnologijom, zašto ne bi i Ukrajinci glupave Ruse.
Kog će se vojske svijeta truditi napraviti avione od materijala koji smanjeno registrira radarski odraz kada jednostavno napraviš balon kojega radar ne može registrirati jer nema vidljivog odraza zbog materijala od kojeg je napravljen ili je taj odraz minimalan pa se lako može zamijeniti sa jatom gusaka.
Dronovi su da prostiš za kurac, sa njima iole kvalitetni borbeni lovci presretači izađu na kraj kao trgovci na biciklima nad ciganskim klincima koji pokušavaju pokrasti trgovine i to pješice.
Tebe sam odavno na starom forumu zapamtio kao lika koji nema pojma o vojnoj tehnologiji i od kojega je Maxo redovito radio budalu koja gotovo da ništa nije dobro napisala o vojnjoj tehnlogiji.
Jesi li bio sudionk Domovinskog rata?
Imao si dovoljno godina pa opet nisi bio. Kako to?
Zar je moguće da je toliki poznavalac video igara koje simuliraju ratne bitke bio ratna pobjegulja?
Zato jer si prevelika kukavica da bi sudjelovao u bilo kojem ratu, a bolesno blebetanje preko ulice klinaca tip ratatata mrtav si nije rat, bez obzira što ti mislio o tome.
Dakle, balone, pardon, dronove ne vide radari ili ih barem smanjeno vide.
A što ćemo sa izraelskom iron dome tehnologijom?
Vide li ih barem oni?
Eto ti par pitanja pa sad guglaj do iznemoglosti dok ne dođeš do nekih odgovora.
Garantiram ti da ti to neće uspjeti, nemaš ti takve mentalne kapacitete.
Nemaju ih niti napredni turski dronovi, a gdje bi ih imao ti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by AssadNaPodmornici Tue 25 Apr - 10:35

kada je domovinski rata bio pri kraju tek sam krenuo u školu, iskreno i nesjećam se skoro ničega tada, jedino kada je stari sa fronte donosio čokoladice(ili su bili keksi) kada je par mjeseci bio mobiliziran. 
eto di sam bio  za vrijeme rata. pola me foruma ima na fejsbooku a trećina ima moj broj moba pa je čudno da se svaki put moram nekome predstavljati. 
nisam stručnjak za rat, samo komentiram na forumu. nije mi se cilj natjecati sa nikim niti svađati. ti imaš tedenciju primjetio sam kao i prckov, i ero, čim sa nekim se razilaziš ide vrijeđanje. recimo vidim napadaš marca non stop, lik ti nikada ništa nije rekao. ne slažem se niti ja sa milijun stvari sa njime pa nisam puka da ljude vrijeđam. OK možda za 25-30godina kada buden vaše godište nadam se da neću postati takav.
dalje. 
da, bolje se razumin u sukob u ukrajini od tebe i 99% drugih, pregledao sam svaku snimku koja se pojavila, čitao komentare , analize drugih, znam šta dronovi rade. 

ti cilo vrime brkaš i misliš da ja pričam o teškim (točnije srednje teškim) dronovima barjaktar i takvima koji su teški 700kg, i naravno kao takvi da ih snime i avion i PZO, ja govorim o raznim izvizđačkim vojnim dronovima koji su teški 10-25kg i što je 30-70x lakše od Barjaktara(koji je srednje težak dron), i takvi lagani dronovi koji su jedva teži od Orla(zato se i Ruski zove Oraln a on radi sranja Ukrajincima jer im uđe u dubinu i nalazi high value zapadnu tehniku) koje jedna i druga strana intezivno koristi , lako zaobilaze i ruske i zapadne PZO sustave, i mogu ući u dubinu 50-100km, i imaju kamere solidne visoke rezolucije, range-laser finder koji ti označi metu, kordinate, toplinsku kameru, i onda recimo na metu - pošalju granatu, raketu, ili drugi dron kamikazu i unište je. 

i protiv tih sranja trenutno nema obrane, mislim ima, skinu tu i tamo jedni i drugi, ali cijena im je tako jeftina da boli glava(u odnosu na drugo oružje). 
a sada laprdaj ponovo o turskim dronovima od pola tone, tonu, kao da pričamo o istoj priči.
 
a tek civilni dronovi teški 500grama do 2-3 kg koji nose granate, o njima da ne pričam. eno imaš tamo ero spama svaki video šta takvi dronovi rade rusima, naravno ja radim malo objektivniju pa stavljam video zapise gdje rusi ista sranja rade i ukrajincima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20957
2018-06-14


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Eroo Tue 25 Apr - 14:01

Meni u ovome nedostaje:
U svaku kuću barem jedna puška s dva kompleta municije, dvije ručne bome i RPG...
Da ne bude opet, ako nedo Bog zarati, prodavanje po kućama.
Možete mi vjerovati na riječ da znam o čemu govorim.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74803
2016-07-22


Back to top Go down

Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara - Page 3 Empty Re: Kupujemo oružja za skoro 4 milijarde dolara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum