ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ero0 Tue 27 May - 12:36

Bran_Do wrote:
Ero0 wrote:Meni, kao erotu, na primjer ne treba. Razumijem ga jednako kao maternji, "hercegovački". Mene "ful" zanima u čemu je problem.  B-) 

A za "druge jezike" - bošnjački, crnogorski, srpski?  bom
Ima google translator... :aw 

Ero0

Posts : 498
2014-04-24


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by tukatukac Wed 28 May - 20:13

bogomdani wrote:vrlo jednostavno..počnite se više ponašati kao Kršćani..inače podrška toj ideji
Jednostavne stvari su uvijek rjesenja problema.
Krscanska drzava, tj. drzava u kojoj gradjani imaju krscanski svjetonazor koji se mozevidjeti u svim aktivnostima gradjana, nije nesto sto se dobija na poklon ili sto se nekim dekretom moze uspostaviti. Za takvu drzavu treba imati kvalitetne gradjane koji nece licemjerno traziti jedno a ponasati se drugacije i narusavati ono sto su trazili.

Naravno i moja potpora toj ideji........
Kada covjek razmisli koja politicka opcija bi mogla poceti sa takvim poslovima, nadjes se u neobranom grozdju.........
Pravi krscanin bi trebao imati imovinu koju je stekao nekakvim radom, dok mnogi drzavni duznosnici imaju kapital iza koga ne stoji rad i obicno oni najbogatiji kao da sebi kupuju fotelje u kojima obnasaju vlast.
Pogledajte samo o kojim novcima se tu radi i ko je sto u zivotu radio da bi te novce uopce mogao zaraditi.
I, naravno, kakoimati krscansku drzavu sa takvim ljudima?
Tu dolazimo do teze: "o kvalitetnim gradjanima - o kvalitetnim krscanima", te koliko smo spremni sami biti "kvalitetni gradjani i krscani"?

Sto se tice jednog pitanja iodgovora u uvodnoj temi postaje jasnije da u generacije inzenjera raznih struka dolazile iz desno orijentiranih obitelji, pa tako recimo i moje i suprugove obitelji gdje se dogodilo da su oba oca ing. strojarstva, a matere takodjerj prirodne znanosti studirale.....dok su flozofske, pravne, ekonomske, socioloske studije radila komunjarska djeca i vrlo brzo seuposljavala na dobrim radnim mjestima............

Poznavajuci hrvatsko drustvo to ce biti jako teska misija. Nasljednici titinog sustavadobro su se pobrinuli za svoje cukununuke u svakom pogledu.

_________________
pale 
tukatukac
tukatukac

Female
Posts : 138
2014-04-14

Age : 51
Lokacija: : J.Dalmacija

Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Guest Wed 28 May - 23:50

jap..ne  bih niš dodao.. :sherlock
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sora Thu 29 May - 4:51

Ja bih dodala pitanje:
Koliko su kvalitetni kršćani u zemlji korupcije kao sto je Hrvatska?

Kako se to "konstruiranju" kvalitetni kršćani po mišljenju inzenjerskih faca?
Tako da se ukinu komunjarski fakulteti?

I da se svi bacimo na koljena pred takvim budaletinama i tukama?

Kvaliteta  koja je vječna za tskvu inteligenciju se zove : zbogom pameti. Odo ja u kršćansku državu.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Trinity Thu 29 May - 6:05

tukatukac wrote:
bogomdani wrote:vrlo jednostavno..počnite se više ponašati kao Kršćani..inače podrška toj ideji
Jednostavne stvari su uvijek rjesenja problema.
Krscanska drzava, tj. drzava u kojoj gradjani imaju krscanski svjetonazor koji se mozevidjeti u svim aktivnostima gradjana, nije nesto sto se dobija na poklon ili sto se nekim dekretom moze uspostaviti. Za takvu drzavu treba imati kvalitetne gradjane koji nece licemjerno traziti jedno a ponasati se drugacije i narusavati ono sto su trazili.

Naravno i moja potpora toj ideji........
Kada covjek razmisli koja politicka opcija bi mogla poceti sa takvim poslovima, nadjes se u neobranom grozdju.........
Pravi krscanin bi trebao imati imovinu koju je stekao nekakvim radom, dok mnogi drzavni duznosnici imaju kapital iza koga ne stoji rad i obicno oni najbogatiji kao da sebi kupuju fotelje u kojima obnasaju vlast.
Pogledajte samo o kojim novcima se tu radi i ko je sto u zivotu radio da bi te novce uopce mogao zaraditi.
I, naravno, kakoimati krscansku drzavu sa takvim ljudima?
Tu dolazimo do teze: "o kvalitetnim gradjanima - o kvalitetnim krscanima", te koliko smo spremni sami biti "kvalitetni gradjani i krscani"?

Sto se tice jednog pitanja iodgovora u uvodnoj temi postaje jasnije da u generacije inzenjera raznih struka dolazile iz desno orijentiranih obitelji, pa tako recimo i moje i suprugove obitelji gdje se dogodilo da su oba oca ing. strojarstva, a matere takodjerj prirodne znanosti studirale.....dok su flozofske, pravne, ekonomske, socioloske studije radila komunjarska djeca i vrlo brzo seuposljavala na dobrim radnim mjestima............

Poznavajuci hrvatsko drustvo to ce biti jako teska misija. Nasljednici titinog sustavadobro su se pobrinuli za svoje cukununuke u svakom pogledu.
Ovome ću samo dodati da su iz desno orijentiranih obitelji od "društvenjaka" dolazili svećenici, pa tako recimo iz moje , konkretno isusovci, čak tri...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sora Thu 29 May - 8:04

tri đabalebaroša
kladim se da me razumijete ... :cyclops:

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Trinity Thu 29 May - 11:18

Kladim se da ne znaš ništa o tom redu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sora Thu 29 May - 16:15

Meni su simpa  Franjevci
Ali ...neka prave sir i mlijeko , uzgajaju sebi hranu i hrane druge
A ne da ih država hrani za kaj?
Za gluposti
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Baron Fri 30 May - 16:37

Sora wrote:Meni su simpa  Franjevci
Ali ...neka prave sir i mlijeko , uzgajaju sebi hranu i hrane druge
A ne da ih država hrani za kaj?
Za gluposti

pa ako hrane glupog i bezvrjednog parazita poput tebe,
zasto nebi i franjevce koji makar proizvode sir i mlijeko.

_________________
Heil! Le Pen!

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Guest Mon 2 Jun - 0:26

Ebo te barun,upravo neki partizanski film na TELE 5...partizai mlaću švabe... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ragnarok Mon 2 Jun - 10:06

Yehudi wrote:
kic wrote:
Yehudi wrote:Poanta je u tome da mnoge zemlje pričaju npr
-arapskim-jezikom (SA, Egipat, Maroko, Tunis, Sirija,Jordan.....itd) ali je jezik jedan, razumiju se svi jer je 80% isti jezik.
-engleskim- jezikom ( Engleska, USA, Canada, Australija, JAR......itd
-njemačkim- Njemačka, Austrija i dio Švicarske
 A ne postoji Austrijski jezik, niti marokanski, niti tuniški...............kužite li poantu uopće?
poanta je u tome da lingvistica potpuno ignorira povijesni razvoj srpskog i hrvatskog jezika, književni dogovori su sklapani kako bi se mogli razumjeti.

Austrijanci uče Deutsch, ali Austrijanca odmah prepoznaš po njegovom seljačkom naglasku, tako i mi uvijek prilično lako razlučimo tko je Srbin, tko Hrvat..
Kakav-povijeni razvoj- ? Linguistica, koja je gostovala u emisiji,-ZASIGURNO-zna o temi, puno više od tebe.
 Austrijanci nisu seljaci, zasigurno. Uostalom 1000 God. su ih tvoji predci zvali -Carevima-Austrougarskim i bili im sluge, konjušari ,svinjari.
 Očito da ne kužiš poantu.

Za razliku od tvoji koji su klečali par tisuća godina. Pa malo malo desektovanje
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 3 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum