ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ero0 25/5/2014, 20:19

Yehudi wrote:Poanta je u tome da mnoge zemlje pričaju npr
-arapskim-jezikom (SA, Egipat, Maroko, Tunis, Sirija,Jordan.....itd) ali je jezik jedan, razumiju se svi jer je 80% isti jezik.
-engleskim- jezikom ( Engleska, USA, Canada, Australija, JAR......itd
-njemačkim- Njemačka, Austrija i dio Švicarske
 A ne postoji Austrijski jezik, niti marokanski, niti tuniški...............kužite li poantu uopće?
Znam što hoćeš reći.
Neka svi lijepo pričaju hrvatski i neka ga tako zovu, Hrvati, siguran sam, neće imati ništa protiv geek .

Ero0

Posts : 498
2014-04-24


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ero0 25/5/2014, 20:19

mortal-joint wrote:
Ero0 wrote:
bogomdani wrote:Pa vi ste svi kršteni,no rijetki se ponašaju kao Kršćani..mene?? nikad pa niti onda..imam ja svojeg Boga..
Ako digneš glavu mogao bi ga i vidjeti. Mislim svoga boga.  geek 
da nisi mislio onako-"sad ćeš ti vidjeti svoga B..."

 :aw 
Ero0
Ero0

Posts : 498
2014-04-24


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sora 25/5/2014, 21:02

Ero0 wrote:
Yehudi wrote:Poanta je u tome da mnoge zemlje pričaju npr
-arapskim-jezikom (SA, Egipat, Maroko, Tunis, Sirija,Jordan.....itd) ali je jezik jedan, razumiju se svi jer je 80% isti jezik.
-engleskim- jezikom ( Engleska, USA, Canada, Australija, JAR......itd
-njemačkim- Njemačka, Austrija i dio Švicarske
 A ne postoji Austrijski jezik, niti marokanski, niti tuniški...............kužite li poantu uopće?
Znam što hoćeš reći.
Neka svi lijepo pričaju hrvatski i neka ga tako zovu, Hrvati, siguran sam, neće imati ništa protiv geek .
Pobenavio si skoro skroz
To možeš predložiti svojim de lux Hrvatinama  a druge pusti na miru
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by kic 25/5/2014, 21:04

Yehudi wrote:Poanta je u tome da mnoge zemlje pričaju npr
-arapskim-jezikom (SA, Egipat, Maroko, Tunis, Sirija,Jordan.....itd) ali je jezik jedan, razumiju se svi jer je 80% isti jezik.
-engleskim- jezikom ( Engleska, USA, Canada, Australija, JAR......itd
-njemačkim- Njemačka, Austrija i dio Švicarske
 A ne postoji Austrijski jezik, niti marokanski, niti tuniški...............kužite li poantu uopće?
poanta je u tome da lingvistica potpuno ignorira povijesni razvoj srpskog i hrvatskog jezika, književni dogovori su sklapani kako bi se mogli razumjeti.

Austrijanci uče Deutsch, ali Austrijanca odmah prepoznaš po njegovom seljačkom naglasku, tako i mi uvijek prilično lako razlučimo tko je Srbin, tko Hrvat..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sora 25/5/2014, 23:01

Poanta je u tome da se razumijemo jer su to isti jezici
Ostalo su nebitne nijanse

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by kic 25/5/2014, 23:55

Sora wrote:Poanta je u tome da se razumijemo jer su to isti jezici
Ostalo su nebitne nijanse
what is "Istarski razvod"
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sora 26/5/2014, 14:00

Nista posebno 
Čitam taj tekst iz Istarskog razvoda i vidim rijeci koje ne razumijem, arhaične i izumrle  i strane tuđice pun kuac.
Taj tekst ne demantira tezu da du hrvatski i srpski isti jezici.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Bran_Do 26/5/2014, 14:06

mortal-joint wrote:
dati da samo Hrvati po narodnosti mogu voditi politiku u Hrvatskoj

Ovako rasističke metode su provodili Hitler i slični, a vidjeli smo do kakvih tragedija su dovele.
Žalosno je da i danas ima ljudi koji razmišljaju po nacionalističkoj liniji.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Bran_Do 26/5/2014, 14:09

Sora wrote:Poanta je u tome da se razumijemo jer su to isti jezici
Ostalo su nebitne nijanse

Istina.
Možemo ga mi zvati kako hoćemo, mogu ga oni preko Drine zvati kako hoće, ali poanta je da se razumijemo i da se u suštini radi o istom jeziku, gledano s lingvističke strane.
Razlika koju koristimo kad kažemo hrvatski, bošnjački, itd. više je konvencionalne prirode i ima veze s politikom i kulturom, a nipošto sa samim karakterom jezika, niti s lingvistikom.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Bran_Do 26/5/2014, 14:12

kic wrote:poanta je u tome da lingvistica potpuno ignorira povijesni razvoj srpskog i hrvatskog jezika, književni dogovori su sklapani kako bi se mogli razumjeti.


Pa naravno da ignorira, s obzirom da je lingvistica. Zašto bi ijedan lingvist nužno morao uzimati u obzir povijesne kriterije, ako povjesničari istodobno većinom ignoriraju lingvističke kriterije za račun povijesnih i političkih?
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by genitalni_herpes 26/5/2014, 14:13

Bran_Do wrote:
Sora wrote:Poanta je u tome da se razumijemo jer su to isti jezici
Ostalo su nebitne nijanse

Istina.
Možemo ga mi zvati kako hoćemo, mogu ga oni preko Drine zvati kako hoće, ali poanta je da se razumijemo i da se u suštini radi o istom jeziku, gledano s lingvističke strane.
Razlika koju koristimo kad kažemo hrvatski, bošnjački, itd. više je konvencionalne prirode i ima veze s politikom i kulturom, a nipošto sa samim karakterom jezika, niti s lingvistikom.
hrenovke u tvornici umjetnog gnojiva - viršle u fabrici veštačkog đubriva   :^0  ;)

-znam da su slični, ovaj primjer je bezobrazan, iako ako je netko učio srpski il hrvatski, teško bi razumio ove druge u nekim slučajevima.
-al opet i sam hrvatski ajme različit (i to je normalno). Dobar primjer su mi mormoni koji su kukali kad su iz Osijeka išli u Varaždin  :^0
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Bran_Do 26/5/2014, 14:17

genitalni_herpes wrote:hrenovke u tvornici umjetnog gnojiva - viršle u fabrici veštačkog đubriva   :^0  ;)

-znam da su slični, ovaj primjer je bezobrazan, iako ako je netko učio srpski il hrvatski, teško bi razumio ove druge u nekim slučajevima. Dobar primjer su mi mormoni koji su kukali kad su iz Osijeka išli u Varaždin  :^0

Geni, ali logikom razlika u vokabularu onda možeš i različite dijalekte hrvatskog jezika proglasit "zasebnim jezicima", zar ne?
Meni, recimo, kad su na TV-u "Gruntovčani" treba prevoditelj i moram se ful skoncentrirati da bi pohvatao o čemu podravci u seriji pričaju, dok mi npr. za "Bolji život" baš i ne treba.  🐰
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by genitalni_herpes 26/5/2014, 14:19

Bran_Do wrote:
genitalni_herpes wrote:hrenovke u tvornici umjetnog gnojiva - viršle u fabrici veštačkog đubriva   :^0  ;)

-znam da su slični, ovaj primjer je bezobrazan, iako ako je netko učio srpski il hrvatski, teško bi razumio ove druge u nekim slučajevima. Dobar primjer su mi mormoni koji su kukali kad su iz Osijeka išli u Varaždin  :^0

Geni, ali logikom razlika u vokabularu onda možeš i različite dijalekte hrvatskog jezika proglasit "zasebnim jezicima", zar ne?
Meni, recimo, kad su na TV-u "Gruntovčani" treba prevoditelj i moram se ful skoncentrirati da bi pohvatao o čemu podravci u seriji pričaju, dok mi npr. za "Bolji život" baš i ne treba.  🐰
normalno...zato sam uzeo primjer mormona  ;)
-a i editovao sam si prošli post i napisao da su još veće razlike između nekih delova Hrvatske...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Bran_Do 26/5/2014, 14:24

genitalni_herpes wrote:normalno...zato sam uzeo primjer mormona  ;)
-a i editovao sam si prošli post i napisao da su još veće razlike između nekih delova Hrvatske...

Ovo me podsjetilo na 1999., kad je u naša kina prvi put nakon rata došao jedan srpski film.
Bila je to drama "Rane" i rekoh kolegici s faksa 'ajmo pogledati".

I možeš mislit urnebesa kad sam na platnu vidio - hrvatske titlove.
Lik u filmu opsuje "Kevu ti karam", a ispod fino, na tečnom standardnom hrvatskom stoji titl "Mamu ti j...."
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by genitalni_herpes 26/5/2014, 14:27

Bran_Do wrote:
genitalni_herpes wrote:normalno...zato sam uzeo primjer mormona  ;)
-a i editovao sam si prošli post i napisao da su još veće razlike između nekih delova Hrvatske...

Ovo me podsjetilo na 1999., kad je u naša kina prvi put nakon rata došao jedan srpski film.
Bila je to drama "Rane" i rekoh kolegici s faksa 'ajmo pogledati".

I možeš mislit urnebesa kad sam na platnu vidio - hrvatske titlove.
Lik u filmu opsuje "Kevu ti karam", a ispod fino, na tečnom standardnom hrvatskom stoji titl "Mamu ti j...."
 :^0
nisam znao da su bili zatitlani.
Znam da se pričalo o tome al me nije zanimalo pa nisam znao da je stvarno tako bilo...o kevo mila.........nisam išao gledat to u kino.
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Yehudi 26/5/2014, 19:56

kic wrote:
Yehudi wrote:Poanta je u tome da mnoge zemlje pričaju npr
-arapskim-jezikom (SA, Egipat, Maroko, Tunis, Sirija,Jordan.....itd) ali je jezik jedan, razumiju se svi jer je 80% isti jezik.
-engleskim- jezikom ( Engleska, USA, Canada, Australija, JAR......itd
-njemačkim- Njemačka, Austrija i dio Švicarske
 A ne postoji Austrijski jezik, niti marokanski, niti tuniški...............kužite li poantu uopće?
poanta je u tome da lingvistica potpuno ignorira povijesni razvoj srpskog i hrvatskog jezika, književni dogovori su sklapani kako bi se mogli razumjeti.

Austrijanci uče Deutsch, ali Austrijanca odmah prepoznaš po njegovom seljačkom naglasku, tako i mi uvijek prilično lako razlučimo tko je Srbin, tko Hrvat..
Kakav-povijeni razvoj- ? Linguistica, koja je gostovala u emisiji,-ZASIGURNO-zna o temi, puno više od tebe.
 Austrijanci nisu seljaci, zasigurno. Uostalom 1000 God. su ih tvoji predci zvali -Carevima-Austrougarskim i bili im sluge, konjušari ,svinjari.
 Očito da ne kužiš poantu.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ero0 27/5/2014, 07:22

Bran_Do wrote:
Meni, recimo, kad su na TV-u "Gruntovčani" treba prevoditelj i moram se ful skoncentrirati da bi pohvatao o čemu podravci u seriji pričaju.  🐰

Meni, kao erotu, na primjer ne treba. Razumijem ga jednako kao maternji, "hercegovački". Mene "ful" zanima u čemu je problem.  B-) 
Ero0
Ero0

Posts : 498
2014-04-24


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ero0 27/5/2014, 07:27

Sora wrote:
Ero0 wrote:
Yehudi wrote:Poanta je u tome da mnoge zemlje pričaju npr
-arapskim-jezikom (SA, Egipat, Maroko, Tunis, Sirija,Jordan.....itd) ali je jezik jedan, razumiju se svi jer je 80% isti jezik.
-engleskim- jezikom ( Engleska, USA, Canada, Australija, JAR......itd
-njemačkim- Njemačka, Austrija i dio Švicarske
 A ne postoji Austrijski jezik, niti marokanski, niti tuniški...............kužite li poantu uopće?
Znam što hoćeš reći.
Neka svi lijepo pričaju hrvatski i neka ga tako zovu, Hrvati, siguran sam, neće imati ništa protiv geek .
Pobenavio si skoro skroz
To možeš predložiti svojim de lux Hrvatinama  a druge pusti na miru
Pa eto, ostavite nas na više na miru, p. mu malterina.  geek 
Malo malo pa opet. Koji ste qratz vipše? Treba vam novi upravitelj?
Ero0
Ero0

Posts : 498
2014-04-24


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ero0 27/5/2014, 07:30

genitalni_herpes wrote:
hrenovke u tvornici umjetnog gnojiva - viršle u fabrici veštačkog đubriva   :^0  ;)

 :aw 
Ero0
Ero0

Posts : 498
2014-04-24


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Bran_Do 27/5/2014, 11:54

Ero0 wrote:Meni, kao erotu, na primjer ne treba. Razumijem ga jednako kao maternji, "hercegovački". Mene "ful" zanima u čemu je problem.  B-) 

A za "druge jezike" - bošnjački, crnogorski, srpski?  bom
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Ero0 27/5/2014, 12:36

Bran_Do wrote:
Ero0 wrote:Meni, kao erotu, na primjer ne treba. Razumijem ga jednako kao maternji, "hercegovački". Mene "ful" zanima u čemu je problem.  B-) 

A za "druge jezike" - bošnjački, crnogorski, srpski?  bom
Ima google translator... :aw 
Ero0
Ero0

Posts : 498
2014-04-24


Back to top Go down

Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!  - Page 2 Empty Re: Treba dokinuti lijevu kulturnu hegemoniju. Subito!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum